Resultater for DM-K Ã…ben Klasse
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
846 |
56.82 |
2:03.69 |
3:12.05 |
|
4:08.93 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
745 |
59.78 |
2:08.19 |
3:19.06 |
|
4:19.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
743 |
1:00.06 |
2:06.98 |
3:19.81 |
|
4:20.00 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
721 |
1:00.22 |
2:08.03 |
3:21.77 |
|
4:22.59 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
694 |
1:01.55 |
2:08.38 |
3:24.17 |
|
4:25.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Wildenschild |
1997 |
|
673 |
1:02.16 |
2:07.32 |
3:27.06 |
|
4:28.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
672 |
1:00.04 |
2:08.28 |
3:26.20 |
|
4:28.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samet Alkan |
1998 |
|
666 |
59.37 |
2:09.14 |
3:24.53 |
|
4:29.67 |
|
|
Tyrkiet |
4:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
657 |
1:02.00 |
2:06.93 |
3:29.32 |
|
4:30.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
4:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
650 |
1:00.81 |
2:09.76 |
3:29.44 |
|
4:31.73 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
4:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
650 |
1:03.06 |
2:15.70 |
3:32.88 |
|
4:31.76 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
638 |
1:01.41 |
2:11.44 |
3:30.35 |
|
4:33.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
574 |
1:04.03 |
2:15.43 |
3:37.55 |
|
4:43.34 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
565 |
1:04.33 |
2:12.96 |
3:36.55 |
|
4:44.75 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 november 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|