Resultater for DM-H 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 4
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
741 |
1:03.96 |
2:10.91 |
3:17.43 |
4:24.29 |
8:49.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
5:31.09 |
6:37.22 |
7:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
588 |
1:07.65 |
2:18.95 |
3:30.77 |
4:42.79 |
9:32.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:55.45 |
7:08.81 |
8:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
564 |
1:10.35 |
2:23.96 |
3:37.70 |
4:51.19 |
9:40.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:04.50 |
7:17.28 |
8:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
562 |
1:08.61 |
2:21.41 |
3:34.40 |
4:47.76 |
9:40.80 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:01.26 |
7:15.29 |
8:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
555 |
1:11.31 |
2:25.56 |
3:39.45 |
4:52.21 |
9:43.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
6:05.01 |
7:18.05 |
8:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
541 |
1:09.66 |
2:23.07 |
3:36.83 |
4:50.63 |
9:48.04 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
6:04.88 |
7:19.57 |
8:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Strandby |
2001 |
|
532 |
1:09.45 |
2:22.79 |
3:36.63 |
4:51.87 |
9:51.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
6:06.98 |
7:22.48 |
8:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
528 |
1:11.03 |
2:27.33 |
3:42.12 |
4:57.77 |
9:52.96 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
6:12.71 |
7:28.16 |
8:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
517 |
1:10.11 |
2:24.96 |
3:40.30 |
4:56.52 |
9:56.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:11.98 |
7:27.29 |
8:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
514 |
1:12.32 |
2:28.19 |
3:43.41 |
4:59.35 |
9:58.19 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:14.66 |
7:29.98 |
8:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
501 |
1:09.65 |
2:24.78 |
3:40.54 |
4:56.48 |
10:03.43 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:13.39 |
7:30.75 |
8:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
495 |
1:12.74 |
2:29.91 |
3:47.35 |
5:03.72 |
10:05.81 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:20.14 |
7:36.60 |
8:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
495 |
1:12.59 |
2:29.52 |
3:46.34 |
5:03.10 |
10:05.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
6:19.95 |
7:36.57 |
8:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
492 |
1:11.55 |
2:27.40 |
3:43.81 |
5:01.36 |
10:06.95 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
6:18.30 |
7:35.79 |
8:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Delphine Møller |
1999 |
|
471 |
1:10.53 |
2:25.83 |
3:42.74 |
5:01.28 |
10:15.81 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
6:20.21 |
7:39.74 |
8:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
447 |
1:11.23 |
2:28.66 |
3:46.53 |
5:05.84 |
10:26.88 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
6:25.83 |
7:46.66 |
9:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|