Resultater for DM-H 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 3
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Bro |
1996 |
|
700 |
31.31 |
1:04.65 |
1:39.08 |
|
2:14.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
577 |
34.72 |
1:10.63 |
1:46.60 |
|
2:23.21 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
|
564 |
33.75 |
1:09.92 |
1:47.13 |
|
2:24.30 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
|
555 |
34.50 |
1:11.39 |
1:47.67 |
|
2:25.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
544 |
35.39 |
1:12.20 |
1:49.27 |
|
2:26.03 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
501 |
36.21 |
1:14.21 |
1:52.71 |
|
2:30.05 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
501 |
36.19 |
1:13.03 |
1:51.76 |
|
2:30.05 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
498 |
35.17 |
1:13.13 |
1:52.30 |
|
2:30.37 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isabella Bach |
2002 |
|
494 |
35.62 |
1:14.04 |
1:52.37 |
|
2:30.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
486 |
35.38 |
1:13.51 |
1:53.05 |
|
2:31.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
478 |
35.98 |
1:15.08 |
1:54.63 |
|
2:32.41 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
468 |
35.47 |
1:14.61 |
1:54.53 |
|
2:33.47 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
429 |
37.41 |
1:17.67 |
1:58.70 |
|
2:38.06 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
416 |
37.14 |
1:17.60 |
1:58.88 |
|
2:39.65 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Volena Dimitrova |
1999 |
|
375 |
36.87 |
1:18.39 |
2:01.93 |
|
2:45.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
|
351 |
40.27 |
1:22.91 |
2:06.04 |
|
2:48.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|