Resultater for DM-H 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
729 |
23.78 |
|
|
|
49.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
662 |
24.88 |
|
|
|
51.56 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
615 |
25.38 |
|
|
|
52.83 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Brixner |
2000 |
|
602 |
25.54 |
|
|
|
53.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
585 |
26.07 |
|
|
|
53.72 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Frølund |
2001 |
|
568 |
25.88 |
|
|
|
54.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
568 |
26.10 |
|
|
|
54.25 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marius Møldrup |
1999 |
|
544 |
26.49 |
|
|
|
55.05 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
538 |
26.71 |
|
|
|
55.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Aasberg |
2001 |
|
529 |
26.50 |
|
|
|
55.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Henriksen |
2002 |
|
528 |
27.09 |
|
|
|
55.59 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
524 |
26.42 |
|
|
|
55.74 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
|
523 |
26.72 |
|
|
|
55.76 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
514 |
27.24 |
|
|
|
56.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
|
486 |
27.34 |
|
|
|
57.15 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
August Ryom |
2002 |
|
460 |
27.71 |
|
|
|
58.18 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Bro |
1996 |
|
739 |
26.88 |
|
|
|
56.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
713 |
27.48 |
|
|
|
56.97 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helena V. Ellling |
2000 |
|
649 |
28.15 |
|
|
|
58.80 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
646 |
28.82 |
|
|
|
58.88 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
639 |
28.36 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
609 |
28.60 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
597 |
28.90 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Janner |
2002 |
|
557 |
29.57 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
545 |
29.81 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
535 |
30.34 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
531 |
29.72 |
|
|
|
1:02.85 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
|
521 |
30.70 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
513 |
30.19 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Larsen |
2001 |
|
500 |
30.60 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
498 |
30.98 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
452 |
31.45 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
648 |
27.59 |
1:00.72 |
1:36.25 |
|
2:06.66 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
617 |
27.15 |
1:03.09 |
1:37.09 |
|
2:08.72 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
588 |
28.36 |
1:01.70 |
1:40.93 |
|
2:10.82 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
587 |
28.24 |
1:02.63 |
1:39.96 |
|
2:10.88 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
574 |
28.42 |
1:03.30 |
1:40.18 |
|
2:11.90 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
570 |
30.07 |
1:03.61 |
1:40.70 |
|
2:12.16 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
570 |
29.36 |
1:02.93 |
1:40.65 |
|
2:12.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Arneskov |
2002 |
|
567 |
28.50 |
1:01.75 |
1:41.65 |
|
2:12.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
530 |
29.39 |
1:04.25 |
1:44.60 |
|
2:15.46 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
490 |
29.47 |
1:03.89 |
1:45.45 |
|
2:19.05 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
453 |
29.05 |
1:07.44 |
1:48.37 |
|
2:22.73 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
August Ryom |
2002 |
|
442 |
29.38 |
1:07.94 |
1:49.81 |
|
2:23.87 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Andersen |
1992 |
|
428 |
32.22 |
1:11.42 |
1:51.27 |
|
2:25.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
418 |
31.85 |
1:07.82 |
1:53.29 |
|
2:26.62 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
413 |
30.84 |
1:08.12 |
1:54.74 |
|
2:27.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
|
397 |
32.58 |
1:09.74 |
1:54.12 |
|
2:29.08 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
755 |
29.52 |
1:03.71 |
1:40.60 |
|
2:13.78 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
575 |
29.64 |
1:07.46 |
1:52.04 |
|
2:26.49 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
543 |
33.70 |
1:14.69 |
1:55.69 |
|
2:29.32 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
535 |
32.57 |
1:11.96 |
1:52.83 |
|
2:30.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
524 |
33.99 |
1:14.88 |
1:56.01 |
|
2:31.07 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Fogh |
2003 |
|
521 |
34.17 |
1:13.53 |
1:55.24 |
|
2:31.36 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
509 |
32.69 |
1:13.90 |
1:56.97 |
|
2:32.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
503 |
33.22 |
1:13.26 |
1:58.15 |
|
2:33.22 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
497 |
35.41 |
1:13.34 |
1:59.28 |
|
2:33.82 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melanie Degner |
2000 |
|
491 |
33.86 |
1:14.47 |
1:58.07 |
|
2:34.43 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christie Prøhl |
1998 |
|
481 |
31.75 |
1:10.49 |
1:58.04 |
|
2:35.49 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
473 |
33.94 |
1:16.55 |
2:00.20 |
|
2:36.33 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
457 |
34.02 |
1:13.56 |
2:00.58 |
|
2:38.19 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
456 |
33.14 |
1:14.82 |
2:00.07 |
|
2:38.24 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
453 |
34.56 |
1:17.98 |
2:01.61 |
|
2:38.60 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
380 |
33.70 |
1:14.52 |
2:06.26 |
|
2:48.23 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 22.22 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 23.33 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
685 |
57.30 |
1:58.39 |
3:00.40 |
|
4:00.67 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
669 |
57.68 |
1:59.36 |
3:01.50 |
|
4:02.62 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
661 |
56.59 |
1:57.31 |
2:59.34 |
|
4:03.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
660 |
58.58 |
2:00.02 |
3:02.46 |
|
4:03.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
627 |
56.92 |
1:59.53 |
3:03.72 |
|
4:07.96 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
616 |
59.70 |
2:01.49 |
3:05.32 |
|
4:09.40 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
601 |
1:00.75 |
2:04.24 |
3:08.10 |
|
4:11.41 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
599 |
58.94 |
2:02.37 |
3:07.00 |
|
4:11.79 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
598 |
58.10 |
2:00.34 |
3:05.58 |
|
4:11.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
596 |
59.02 |
2:03.74 |
3:09.47 |
|
4:12.09 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
552 |
59.84 |
2:05.10 |
3:12.10 |
|
4:18.66 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
|
544 |
1:02.15 |
2:08.96 |
3:15.83 |
|
4:19.95 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
491 |
1:02.35 |
2:11.64 |
3:21.06 |
|
4:28.97 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
459 |
1:04.92 |
2:16.58 |
3:25.75 |
|
4:34.96 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Silas Waterval |
2004 |
|
377 |
1:08.98 |
2:23.87 |
3:39.15 |
|
4:53.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
|
313 |
1:12.04 |
2:31.60 |
4:01.10 |
|
5:12.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
768 |
1:02.10 |
2:06.61 |
3:11.06 |
|
4:16.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
683 |
1:04.53 |
2:11.97 |
3:19.19 |
|
4:26.28 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
614 |
1:06.60 |
2:16.88 |
3:26.83 |
|
4:35.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
583 |
1:08.57 |
2:18.97 |
3:29.78 |
|
4:40.69 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
568 |
1:09.31 |
2:20.44 |
3:31.88 |
|
4:43.03 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
561 |
1:06.42 |
2:18.94 |
3:32.70 |
|
4:44.32 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Seehausen |
2001 |
|
547 |
1:09.14 |
2:21.84 |
3:34.07 |
|
4:46.62 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
545 |
1:08.81 |
2:22.12 |
3:35.50 |
|
4:46.96 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
524 |
1:08.71 |
2:21.96 |
3:36.53 |
|
4:50.86 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
513 |
1:09.14 |
2:22.81 |
3:39.25 |
|
4:52.86 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
512 |
1:10.03 |
2:24.75 |
3:39.50 |
|
4:53.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
492 |
1:11.55 |
2:27.27 |
3:42.74 |
|
4:57.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Delphine Møller |
1999 |
|
480 |
1:09.86 |
2:26.29 |
3:44.17 |
|
4:59.41 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
476 |
1:10.46 |
2:27.43 |
3:44.33 |
|
5:00.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
449 |
1:10.21 |
2:30.83 |
3:50.96 |
|
5:06.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
445 |
1:11.77 |
2:28.83 |
3:47.81 |
|
5:07.11 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 2016-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 2016-12-17 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Stanislav Donets (1983) 48.95 2010-12-19 |
Nordisk Rekord Senior: Markus Lie (1995) 51.02 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
575 |
28.49 |
|
|
|
58.81 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
568 |
28.93 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
557 |
29.28 |
|
|
|
59.43 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
551 |
28.71 |
|
|
|
59.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
|
543 |
29.79 |
|
|
|
59.93 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
508 |
29.50 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
505 |
29.16 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
493 |
29.88 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mert Kaya |
2001 |
|
457 |
30.54 |
|
|
|
1:03.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
445 |
31.20 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
430 |
31.54 |
|
|
|
1:04.81 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
425 |
31.85 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Leimbeck |
2001 |
|
425 |
31.86 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
424 |
32.05 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oskar Allerslev |
2002 |
|
414 |
32.07 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
|
398 |
32.31 |
|
|
|
1:06.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
|
608 |
31.60 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
|
589 |
32.49 |
|
|
|
1:05.62 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
573 |
32.34 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
532 |
33.44 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella Bach |
2002 |
|
524 |
33.04 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
524 |
33.71 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
508 |
32.79 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Zara Wendel |
2002 |
|
506 |
33.29 |
|
|
|
1:09.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
475 |
34.72 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
464 |
34.71 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
460 |
34.42 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
450 |
34.74 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
|
434 |
35.33 |
|
|
|
1:12.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Søgaard |
2001 |
|
432 |
34.92 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
416 |
35.04 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Volena Dimitrova |
1999 |
|
397 |
35.70 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Marco Koch (1990) 2:00.44 2016-11-20 |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:04.42 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
669 |
31.53 |
1:06.35 |
1:41.59 |
|
2:17.71 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
662 |
31.35 |
1:06.11 |
1:41.90 |
|
2:18.18 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
637 |
30.98 |
1:05.66 |
1:42.01 |
|
2:20.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
616 |
32.63 |
1:08.75 |
1:45.12 |
|
2:21.58 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
572 |
33.51 |
1:09.83 |
1:47.37 |
|
2:25.13 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
570 |
32.85 |
1:09.97 |
1:47.66 |
|
2:25.24 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
|
559 |
33.21 |
1:10.30 |
1:48.39 |
|
2:26.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Toft |
1998 |
|
553 |
33.20 |
1:10.13 |
1:47.97 |
|
2:26.72 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
|
525 |
34.63 |
1:12.61 |
1:51.59 |
|
2:29.32 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
521 |
33.93 |
1:12.19 |
1:51.24 |
|
2:29.67 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
|
503 |
34.43 |
1:13.64 |
1:52.81 |
|
2:31.45 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Andersen |
1992 |
|
479 |
34.39 |
1:13.12 |
1:53.04 |
|
2:33.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
466 |
35.32 |
1:15.11 |
1:55.39 |
|
2:35.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
|
447 |
33.81 |
1:13.39 |
1:55.30 |
|
2:37.49 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
409 |
36.45 |
1:16.98 |
1:59.05 |
|
2:42.18 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
|
259 |
42.42 |
1:30.64 |
2:20.13 |
|
3:08.88 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.25 2016-12-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Holbæk Svømme Klub |
|
32.67 |
1:08.57 |
1:45.32 |
|
2:22.21 |
|
2 |
Pernille Jensen |
1998 |
Holbæk Svømme Klub |
|
35.14 |
1:14.44 |
1:55.19 |
|
2:37.04 |
|
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
Holstebro Svømme Club |
|
36.26 |
1:16.80 |
1:58.08 |
|
2:39.82 |
|
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
36.73 |
1:17.77 |
1:59.67 |
|
2:41.65 |
|
5 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
Aarhus Swim |
|
37.08 |
1:18.30 |
2:00.78 |
|
2:43.45 |
|
6 |
Kathrine Fog |
2000 |
Viborg Svømme Klub |
|
37.02 |
1:19.56 |
2:01.49 |
|
2:44.07 |
|
7 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
37.25 |
1:19.11 |
2:01.84 |
|
2:44.31 |
|
8 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
37.39 |
1:20.61 |
2:03.03 |
|
2:44.42 |
|
9 |
Melanie Degner |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
36.86 |
1:18.30 |
2:02.19 |
|
2:45.88 |
|
10 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
Holstebro Svømme Club |
|
38.18 |
1:20.90 |
2:04.09 |
|
2:46.74 |
|
11 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
38.13 |
1:20.74 |
2:04.23 |
|
2:47.66 |
|
12 |
Ida Kristensen |
1998 |
Viborg Svømme Klub |
|
38.71 |
1:21.00 |
2:04.78 |
|
2:49.80 |
|
13 |
Katharina N Møller |
2001 |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
38.21 |
1:22.14 |
2:07.11 |
|
2:51.56 |
|
14 |
Mette Holstein |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
38.82 |
1:22.66 |
2:07.70 |
|
2:52.54 |
|
15 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
38.56 |
1:22.52 |
2:08.22 |
|
2:55.01 |
|
16 |
Olivia Mammen |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
40.71 |
1:26.14 |
2:13.68 |
|
3:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Steffen Deibler (1987) 21.80 2009-11-14 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-11-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
729 |
25.70 |
53.36 |
1:21.37 |
|
1:50.41 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
671 |
26.34 |
54.59 |
1:24.11 |
|
1:53.46 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
637 |
26.89 |
56.44 |
1:26.38 |
|
1:55.43 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
635 |
27.12 |
56.19 |
1:26.03 |
|
1:55.60 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
626 |
27.03 |
56.44 |
1:26.60 |
|
1:56.12 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
620 |
26.55 |
55.18 |
1:25.10 |
|
1:56.48 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
602 |
27.47 |
56.90 |
1:27.60 |
|
1:57.68 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
594 |
27.57 |
57.59 |
1:28.09 |
|
1:58.15 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
589 |
28.16 |
58.25 |
1:28.32 |
|
1:58.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
584 |
26.91 |
56.57 |
1:27.73 |
|
1:58.83 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
|
552 |
28.12 |
58.48 |
1:29.82 |
|
2:01.08 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Aasberg |
2001 |
|
528 |
28.15 |
59.48 |
1:31.48 |
|
2:02.94 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
516 |
29.14 |
1:00.98 |
1:32.53 |
|
2:03.83 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
490 |
27.96 |
58.98 |
1:32.31 |
|
2:05.99 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
August Ryom |
2002 |
|
466 |
28.39 |
1:01.34 |
1:34.89 |
|
2:08.16 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
456 |
29.49 |
1:02.36 |
1:35.89 |
|
2:09.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Bro |
1996 |
Holbæk Svømme Klub |
|
28.54 |
58.80 |
1:29.93 |
|
2:01.38 |
|
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
29.76 |
1:02.53 |
1:35.78 |
|
2:08.20 |
|
3 |
Mai Pallvi |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
30.96 |
1:03.86 |
1:37.39 |
|
2:10.60 |
|
4 |
Sascha Lausten |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
|
32.29 |
1:05.67 |
1:39.65 |
|
2:12.87 |
|
5 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
31.66 |
1:05.74 |
1:40.20 |
|
2:13.64 |
|
6 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
30.92 |
1:05.05 |
1:39.88 |
|
2:14.06 |
|
7 |
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim |
|
32.90 |
1:07.60 |
1:42.33 |
|
2:16.12 |
|
8 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
32.49 |
1:06.83 |
1:42.05 |
|
2:16.83 |
|
9 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
31.72 |
1:06.88 |
1:42.80 |
|
2:17.37 |
|
10 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
Holstebro Svømme Club |
|
32.33 |
1:07.28 |
1:43.04 |
|
2:17.55 |
|
11 |
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
32.35 |
1:07.57 |
1:43.36 |
|
2:18.73 |
|
12 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
31.94 |
1:06.81 |
1:43.43 |
|
2:19.62 |
|
13 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
33.63 |
1:09.25 |
1:45.28 |
|
2:20.90 |
|
14 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
32.46 |
1:08.71 |
1:45.54 |
|
2:21.10 |
|
15 |
Delphine Møller |
1999 |
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
32.31 |
1:08.17 |
1:45.71 |
|
2:22.90 |
|
16 |
Ida Rishøj |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.53 |
1:09.25 |
1:47.11 |
|
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Vladimir V. Morozov (1990) 50.30 2016-08-30 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:20 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.51 2017-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
754 |
28.89 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
616 |
30.17 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
592 |
30.10 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
590 |
31.35 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
551 |
33.89 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Eskildsen |
1995 |
|
544 |
32.97 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Janner |
2002 |
|
540 |
32.79 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Strandby |
2001 |
|
532 |
32.86 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Fogh |
2003 |
|
518 |
33.97 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
509 |
35.09 |
|
|
|
1:10.96 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
506 |
33.42 |
|
|
|
1:11.09 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
492 |
33.04 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
489 |
33.31 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
475 |
33.92 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
|
466 |
33.62 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mette Holstein |
2005 |
|
441 |
35.44 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:20 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Evgeny Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-07 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
664 |
25.51 |
|
|
|
55.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
587 |
27.06 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
573 |
26.98 |
|
|
|
58.32 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
563 |
27.17 |
|
|
|
58.64 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
545 |
27.79 |
|
|
|
59.30 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marius Møldrup |
1999 |
|
543 |
27.42 |
|
|
|
59.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
499 |
29.27 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
495 |
28.44 |
|
|
|
1:01.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
491 |
29.00 |
|
|
|
1:01.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julius Henriksen |
2002 |
|
469 |
29.07 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
|
466 |
29.13 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
|
460 |
28.74 |
|
|
|
1:02.75 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Riis |
2002 |
|
439 |
29.19 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Magnus Aasberg |
2001 |
|
437 |
29.11 |
|
|
|
1:03.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
433 |
29.47 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
|
360 |
32.07 |
|
|
|
1:08.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
638 |
1:03.27 |
2:15.93 |
3:33.02 |
|
4:33.51 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
625 |
1:01.34 |
2:14.99 |
3:33.41 |
|
4:35.40 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
608 |
1:04.54 |
2:14.12 |
3:35.69 |
|
4:37.95 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
596 |
1:00.77 |
2:12.94 |
3:35.22 |
|
4:39.81 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
591 |
1:08.65 |
2:21.80 |
3:35.54 |
|
4:40.53 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
581 |
1:04.63 |
2:12.37 |
3:34.68 |
|
4:42.08 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Arneskov |
2002 |
|
579 |
1:04.65 |
2:16.46 |
3:37.31 |
|
4:42.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
569 |
1:02.87 |
2:16.52 |
3:39.62 |
|
4:44.05 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
536 |
1:05.43 |
2:19.69 |
3:41.53 |
|
4:49.88 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
504 |
1:06.80 |
2:21.20 |
3:46.99 |
|
4:55.84 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
486 |
1:06.45 |
2:21.21 |
3:48.73 |
|
4:59.51 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mert Kaya |
2001 |
|
480 |
1:06.53 |
2:22.41 |
3:51.86 |
|
5:00.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
|
473 |
1:08.61 |
2:24.86 |
3:50.32 |
|
5:02.11 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
452 |
1:09.97 |
2:26.11 |
3:55.54 |
|
5:06.77 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
412 |
1:11.94 |
2:30.77 |
4:07.40 |
|
5:16.45 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
|
286 |
1:24.84 |
2:53.24 |
4:34.95 |
|
5:57.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fort bev 175 m |
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silas Waterval |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fort bev 125m |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 4:18.94 2017-08-12 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
709 |
1:04.38 |
2:20.76 |
3:44.95 |
|
4:50.90 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
572 |
1:13.40 |
2:33.28 |
4:04.31 |
|
5:12.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
552 |
1:14.81 |
2:38.92 |
4:04.86 |
|
5:16.25 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
543 |
1:13.99 |
2:35.19 |
4:09.68 |
|
5:17.96 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Strandby |
2001 |
|
536 |
1:13.95 |
2:34.40 |
4:05.74 |
|
5:19.32 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
533 |
1:12.86 |
2:35.78 |
4:03.48 |
|
5:19.97 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
521 |
1:13.59 |
2:37.44 |
4:08.43 |
|
5:22.37 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
512 |
1:11.73 |
2:36.91 |
4:07.75 |
|
5:24.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
507 |
1:14.69 |
2:40.63 |
4:12.37 |
|
5:25.32 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
|
495 |
1:15.68 |
2:39.44 |
4:10.44 |
|
5:27.96 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
486 |
1:19.37 |
2:40.09 |
4:15.40 |
|
5:29.97 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
486 |
1:15.69 |
2:38.66 |
4:11.70 |
|
5:29.98 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
484 |
1:20.59 |
2:47.77 |
4:14.99 |
|
5:30.31 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
453 |
1:21.01 |
2:44.65 |
4:17.48 |
|
5:37.82 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
437 |
1:21.75 |
2:47.26 |
4:19.52 |
|
5:41.73 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
410 |
1:18.87 |
2:48.79 |
4:29.17 |
|
5:49.05 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ryg afslut på mave |
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berær 125m |
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.72 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Aleksander Hetland (1982) 26.19 2009-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
557 |
30.39 |
1:02.84 |
1:35.87 |
|
2:08.33 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
557 |
29.63 |
1:02.28 |
1:35.80 |
|
2:08.38 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
|
544 |
30.91 |
1:03.40 |
1:36.11 |
|
2:09.37 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
534 |
31.06 |
1:03.61 |
1:36.63 |
|
2:10.13 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
504 |
30.69 |
1:03.83 |
1:38.19 |
|
2:12.69 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
501 |
31.52 |
1:04.90 |
1:38.66 |
|
2:12.94 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
481 |
30.44 |
1:03.84 |
1:39.28 |
|
2:14.75 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
476 |
30.96 |
1:04.96 |
1:40.25 |
|
2:15.27 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mert Kaya |
2001 |
|
462 |
32.55 |
1:07.01 |
1:42.31 |
|
2:16.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
439 |
33.07 |
1:08.55 |
1:44.14 |
|
2:18.97 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilhelm Damm Thorsell |
2002 |
|
420 |
32.80 |
1:07.75 |
1:44.23 |
|
2:20.96 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
419 |
32.76 |
1:08.83 |
1:45.45 |
|
2:21.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
|
407 |
33.80 |
1:09.47 |
1:46.60 |
|
2:22.44 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
|
406 |
33.01 |
1:09.54 |
1:46.39 |
|
2:22.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
381 |
33.55 |
1:10.12 |
1:48.07 |
|
2:25.65 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
357 |
35.15 |
1:12.34 |
1:50.85 |
|
2:28.89 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej berør 25m |
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Bro |
1996 |
|
700 |
31.31 |
1:04.65 |
1:39.08 |
|
2:14.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
577 |
34.72 |
1:10.63 |
1:46.60 |
|
2:23.21 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
|
564 |
33.75 |
1:09.92 |
1:47.13 |
|
2:24.30 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
|
555 |
34.50 |
1:11.39 |
1:47.67 |
|
2:25.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
544 |
35.39 |
1:12.20 |
1:49.27 |
|
2:26.03 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
501 |
36.21 |
1:14.21 |
1:52.71 |
|
2:30.05 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
501 |
36.19 |
1:13.03 |
1:51.76 |
|
2:30.05 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
498 |
35.17 |
1:13.13 |
1:52.30 |
|
2:30.37 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isabella Bach |
2002 |
|
494 |
35.62 |
1:14.04 |
1:52.37 |
|
2:30.73 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
486 |
35.38 |
1:13.51 |
1:53.05 |
|
2:31.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
478 |
35.98 |
1:15.08 |
1:54.63 |
|
2:32.41 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
468 |
35.47 |
1:14.61 |
1:54.53 |
|
2:33.47 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
429 |
37.41 |
1:17.67 |
1:58.70 |
|
2:38.06 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
416 |
37.14 |
1:17.60 |
1:58.88 |
|
2:39.65 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Volena Dimitrova |
1999 |
|
375 |
36.87 |
1:18.39 |
2:01.93 |
|
2:45.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
|
351 |
40.27 |
1:22.91 |
2:06.04 |
|
2:48.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 6:54.49 2016-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:40 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 7:32.85 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:41.91 2010-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:40 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:37 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Robin van Aggele (1984) 56.29 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 57.05 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
683 |
29.67 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
661 |
30.33 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viktor Christensen |
1995 |
|
661 |
29.97 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
649 |
30.29 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Mirkovic |
1993 |
|
561 |
31.97 |
|
|
|
1:07.40 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
|
553 |
32.28 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
|
545 |
32.22 |
|
|
|
1:08.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Toft |
1998 |
|
534 |
32.03 |
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Andersen |
1992 |
|
532 |
31.92 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gøkhan Dagidir |
1995 |
|
525 |
32.00 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
522 |
32.83 |
|
|
|
1:09.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
514 |
32.52 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
|
486 |
33.33 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
479 |
33.38 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
425 |
35.55 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
|
246 |
41.79 |
|
|
|
1:28.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:37 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
815 |
31.28 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Fogh |
2003 |
|
643 |
34.27 |
|
|
|
1:12.23 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
630 |
34.27 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
618 |
35.15 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
564 |
35.60 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melanie Degner |
2000 |
|
557 |
35.34 |
|
|
|
1:15.75 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
535 |
35.90 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
535 |
35.84 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
535 |
36.49 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
|
524 |
36.37 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
498 |
37.54 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
496 |
37.25 |
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mette Holstein |
2005 |
|
477 |
38.15 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
457 |
38.23 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
425 |
38.86 |
|
|
|
1:22.90 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Olivia Mammen |
2003 |
|
411 |
39.81 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:49.00 2015-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
597 |
28.86 |
1:01.12 |
1:34.55 |
|
2:08.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
588 |
28.88 |
1:34.49 |
2:09.51 |
|
2:09.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
561 |
29.71 |
1:02.86 |
1:37.49 |
|
2:11.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
557 |
29.79 |
1:02.94 |
1:37.36 |
|
2:11.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
541 |
28.93 |
1:02.54 |
1:37.80 |
|
2:13.16 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
518 |
29.60 |
1:03.27 |
1:38.94 |
|
2:15.15 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
|
510 |
30.11 |
1:03.96 |
1:39.93 |
|
2:15.83 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
486 |
28.53 |
1:03.00 |
1:41.07 |
|
2:18.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
456 |
30.69 |
1:05.92 |
1:42.41 |
|
2:20.99 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Riis |
2002 |
|
439 |
30.60 |
1:06.69 |
1:44.28 |
|
2:22.78 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
423 |
30.99 |
1:07.12 |
1:45.27 |
|
2:24.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
396 |
30.79 |
1:07.26 |
1:46.87 |
|
2:27.79 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
387 |
31.07 |
1:07.38 |
1:46.98 |
|
2:28.88 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
|
335 |
34.35 |
1:14.05 |
1:54.62 |
|
2:36.17 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
287 |
34.70 |
1:14.50 |
1:57.78 |
|
2:44.40 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
|
213 |
38.62 |
1:24.34 |
2:12.73 |
|
3:01.51 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
683 |
30.78 |
1:05.23 |
1:40.22 |
|
2:15.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
619 |
30.85 |
1:06.29 |
1:43.10 |
|
2:20.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
536 |
33.78 |
1:11.02 |
1:49.18 |
|
2:27.17 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
533 |
32.18 |
1:09.52 |
1:47.93 |
|
2:27.50 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christie Prøhl |
1998 |
|
486 |
32.77 |
1:09.87 |
1:49.85 |
|
2:32.11 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
474 |
32.98 |
1:11.49 |
1:52.09 |
|
2:33.30 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Seehausen |
2001 |
|
454 |
33.87 |
1:12.08 |
1:52.86 |
|
2:35.56 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
433 |
34.30 |
1:13.76 |
1:55.46 |
|
2:38.02 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
429 |
33.53 |
1:13.06 |
1:55.65 |
|
2:38.52 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
|
428 |
35.53 |
1:16.33 |
1:56.73 |
|
2:38.62 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
424 |
35.81 |
1:16.10 |
1:58.75 |
|
2:39.09 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
404 |
35.16 |
1:15.12 |
1:57.62 |
|
2:41.74 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
|
399 |
34.61 |
1:15.44 |
1:58.10 |
|
2:42.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
|
377 |
34.19 |
1:15.34 |
1:59.35 |
|
2:45.51 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
|
364 |
36.21 |
1:17.71 |
2:02.77 |
|
2:47.40 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
244 |
38.46 |
1:25.93 |
2:17.13 |
|
3:11.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:17 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:21 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:21 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 22.93 2017-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.00 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinirri (1994) 14:08.06 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:21.53 2017-08-06 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
757 |
58.32 |
2:00.83 |
3:03.28 |
4:06.13 |
15:30.37 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
5:08.74 |
6:10.94 |
7:13.08 |
8:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
9:17.85 |
10:20.21 |
11:22.87 |
12:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
13:27.74 |
14:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
703 |
1:00.29 |
2:03.30 |
3:06.38 |
4:10.13 |
15:53.58 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
5:14.10 |
6:17.79 |
7:21.81 |
8:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9:30.09 |
10:34.56 |
11:38.75 |
12:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
13:47.60 |
14:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
695 |
1:00.26 |
2:04.01 |
3:08.23 |
4:12.25 |
15:57.36 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
5:16.93 |
6:21.39 |
7:25.93 |
8:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
9:34.30 |
10:38.38 |
11:42.64 |
12:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
13:51.52 |
14:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
680 |
1:00.72 |
2:04.79 |
3:09.46 |
4:14.24 |
16:04.00 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:19.23 |
6:24.40 |
7:29.03 |
8:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9:38.74 |
10:42.86 |
11:48.05 |
12:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
13:57.32 |
15:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
641 |
1:00.72 |
2:04.08 |
3:08.45 |
4:12.98 |
16:23.38 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:18.56 |
6:25.17 |
7:30.67 |
8:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
9:43.95 |
10:51.83 |
11:59.69 |
13:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:12.36 |
15:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
633 |
1:03.20 |
2:09.23 |
3:15.52 |
4:21.72 |
16:27.37 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:27.88 |
6:34.08 |
7:39.98 |
8:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
9:51.21 |
10:57.16 |
12:03.34 |
13:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:16.44 |
15:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Arneskov |
2002 |
|
615 |
1:03.16 |
2:09.86 |
3:16.36 |
4:22.52 |
16:36.95 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:29.04 |
6:35.32 |
7:42.03 |
8:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
9:54.60 |
11:01.85 |
12:09.00 |
13:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.93 |
15:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
613 |
1:02.55 |
2:08.59 |
3:14.98 |
4:21.60 |
16:38.15 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
5:28.01 |
6:34.25 |
7:41.13 |
8:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
9:55.20 |
11:02.54 |
12:10.06 |
13:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14:25.41 |
15:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
572 |
1:05.47 |
2:14.57 |
3:24.84 |
4:33.13 |
17:01.23 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:42.71 |
6:52.05 |
8:01.46 |
9:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.41 |
11:28.29 |
12:35.31 |
13:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.12 |
15:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
566 |
1:01.36 |
2:07.34 |
3:14.85 |
4:23.87 |
17:04.98 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
5:33.02 |
6:42.16 |
7:50.95 |
9:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
10:09.46 |
11:19.50 |
12:28.26 |
13:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.67 |
15:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
|
556 |
1:04.56 |
2:12.90 |
3:22.75 |
4:32.20 |
17:11.18 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:40.81 |
6:50.28 |
7:59.36 |
9:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.37 |
11:27.55 |
12:35.87 |
13:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.10 |
16:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
513 |
1:03.13 |
2:09.77 |
3:17.29 |
4:26.51 |
17:39.03 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
5:37.47 |
6:48.73 |
8:00.01 |
9:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.11 |
11:37.11 |
12:50.03 |
14:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.71 |
16:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mert Kaya |
2001 |
|
488 |
1:04.72 |
2:15.13 |
3:26.61 |
4:38.79 |
17:56.70 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:50.77 |
7:03.67 |
8:15.28 |
9:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
10:41.84 |
11:54.28 |
13:07.76 |
14:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.24 |
16:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
478 |
1:07.64 |
2:19.49 |
3:31.99 |
4:44.92 |
18:03.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
5:57.77 |
7:10.84 |
8:23.14 |
9:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.16 |
12:01.66 |
13:15.02 |
14:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15:41.14 |
16:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
|
472 |
1:08.03 |
2:22.00 |
3:35.42 |
4:48.16 |
18:09.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
6:00.65 |
7:13.70 |
8:26.95 |
9:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.02 |
12:06.52 |
13:19.97 |
14:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.10 |
16:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oscar Rundqvist |
2000 |
|
462 |
1:09.61 |
2:22.42 |
3:35.53 |
4:48.09 |
18:16.24 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:00.69 |
7:13.57 |
8:26.88 |
9:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.27 |
12:06.66 |
13:20.50 |
14:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.72 |
17:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
741 |
1:03.96 |
2:10.91 |
3:17.43 |
4:24.29 |
8:49.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.03 |
|
|
5:31.09 |
6:37.22 |
7:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
588 |
1:07.65 |
2:18.95 |
3:30.77 |
4:42.79 |
9:32.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:55.45 |
7:08.81 |
8:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
564 |
1:10.35 |
2:23.96 |
3:37.70 |
4:51.19 |
9:40.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:04.50 |
7:17.28 |
8:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
562 |
1:08.61 |
2:21.41 |
3:34.40 |
4:47.76 |
9:40.80 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:01.26 |
7:15.29 |
8:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
555 |
1:11.31 |
2:25.56 |
3:39.45 |
4:52.21 |
9:43.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
59:59.04 |
|
|
6:05.01 |
7:18.05 |
8:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
541 |
1:09.66 |
2:23.07 |
3:36.83 |
4:50.63 |
9:48.04 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.04 |
|
|
6:04.88 |
7:19.57 |
8:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Strandby |
2001 |
|
532 |
1:09.45 |
2:22.79 |
3:36.63 |
4:51.87 |
9:51.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
6:06.98 |
7:22.48 |
8:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
528 |
1:11.03 |
2:27.33 |
3:42.12 |
4:57.77 |
9:52.96 |
|
|
Aarhus Swim |
59:59.03 |
|
|
6:12.71 |
7:28.16 |
8:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
517 |
1:10.11 |
2:24.96 |
3:40.30 |
4:56.52 |
9:56.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:11.98 |
7:27.29 |
8:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
514 |
1:12.32 |
2:28.19 |
3:43.41 |
4:59.35 |
9:58.19 |
|
|
Køge Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:14.66 |
7:29.98 |
8:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
501 |
1:09.65 |
2:24.78 |
3:40.54 |
4:56.48 |
10:03.43 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:13.39 |
7:30.75 |
8:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
495 |
1:12.74 |
2:29.91 |
3:47.35 |
5:03.72 |
10:05.81 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:20.14 |
7:36.60 |
8:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
495 |
1:12.59 |
2:29.52 |
3:46.34 |
5:03.10 |
10:05.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
6:19.95 |
7:36.57 |
8:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
492 |
1:11.55 |
2:27.40 |
3:43.81 |
5:01.36 |
10:06.95 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.04 |
|
|
6:18.30 |
7:35.79 |
8:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Delphine Møller |
1999 |
|
471 |
1:10.53 |
2:25.83 |
3:42.74 |
5:01.28 |
10:15.81 |
|
|
Svømmeklubben Vest Brøndby |
59:59.03 |
|
|
6:20.21 |
7:39.74 |
8:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
447 |
1:11.23 |
2:28.66 |
3:46.53 |
5:05.84 |
10:26.88 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
6:25.83 |
7:46.66 |
9:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:58 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:03.78 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Viborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:18 |
|
|
Arrangør |
Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:26.53 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:18 |
|