Resultater for UGP1 2017-2018, Mölndal (OLKA sPORTRESOR)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.86 |
1:06.82 |
1:43.33 |
|
2:19.42 |
|
2 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.26 |
1:08.35 |
1:45.43 |
|
2:22.38 |
|
3 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.64 |
1:08.64 |
1:45.56 |
|
2:22.75 |
|
4 |
Elin Norrman |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
32.37 |
1:08.35 |
1:46.93 |
|
2:26.76 |
|
5 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.87 |
1:13.27 |
1:54.08 |
|
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.63 |
1:07.70 |
1:44.40 |
|
2:21.23 |
|
2 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.27 |
1:06.33 |
1:43.80 |
|
2:21.47 |
|
3 |
Anna Graffner |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.26 |
1:12.74 |
1:51.79 |
|
2:30.66 |
|
4 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.38 |
1:14.47 |
1:54.59 |
|
2:33.71 |
|
5 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.12 |
1:14.66 |
1:55.24 |
|
2:33.77 |
|
6 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.74 |
1:12.06 |
1:53.21 |
|
2:33.78 |
|
7 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.20 |
1:14.94 |
1:56.34 |
|
2:36.74 |
|
8 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.50 |
1:18.87 |
2:03.71 |
|
2:46.59 |
|
9 |
Moa Martinsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
38.45 |
1:25.08 |
2:13.99 |
|
3:03.99 |
|
- |
Ellen Jarl |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
31.43 |
1:05.89 |
1:41.23 |
|
2:16.41 |
|
2 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.04 |
1:07.54 |
1:43.43 |
|
2:17.94 |
|
3 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.38 |
1:06.64 |
1:42.54 |
|
2:18.84 |
|
4 |
Hannah Fritz |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
31.99 |
1:07.10 |
1:43.43 |
|
2:19.31 |
|
5 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.92 |
1:10.36 |
1:48.09 |
|
2:24.27 |
|
6 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.04 |
1:11.07 |
1:48.59 |
|
2:25.17 |
|
7 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.83 |
1:08.45 |
1:46.97 |
|
2:26.30 |
|
8 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
33.80 |
1:11.10 |
1:49.21 |
|
2:26.35 |
|
9 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
33.21 |
1:11.01 |
1:50.28 |
|
2:28.08 |
|
10 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.08 |
1:09.55 |
1:50.16 |
|
2:28.31 |
|
11 |
Disa Sixtensson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
33.04 |
1:11.21 |
1:50.75 |
|
2:28.41 |
|
12 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.58 |
1:11.60 |
1:51.51 |
|
2:29.72 |
|
13 |
Erica Ivansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
34.44 |
1:12.32 |
1:52.66 |
|
2:32.00 |
|
14 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.66 |
1:14.01 |
1:54.90 |
|
2:35.10 |
|
15 |
Emilia Esborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.48 |
1:16.02 |
1:55.95 |
|
2:35.46 |
|
16 |
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
35.74 |
1:15.74 |
1:56.91 |
|
2:36.21 |
|
17 |
Ebba Söderberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.52 |
1:14.01 |
1:56.04 |
|
2:36.79 |
|
18 |
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.95 |
1:18.17 |
2:01.05 |
|
2:37.55 |
|
19 |
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.65 |
1:18.31 |
2:01.45 |
|
2:41.04 |
|
20 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.64 |
1:21.12 |
2:03.90 |
|
2:45.52 |
|
21 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
37.12 |
1:19.69 |
2:04.83 |
|
2:48.41 |
|
22 |
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.39 |
1:18.84 |
2:04.18 |
|
2:49.26 |
|
23 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
37.67 |
1:21.44 |
2:05.80 |
|
2:49.86 |
|
- |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.47 |
1:40.41 |
|
2:15.60 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.33 |
1:10.45 |
1:49.75 |
|
2:27.64 |
|
3 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.80 |
1:12.22 |
1:52.13 |
|
2:29.83 |
|
4 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.47 |
1:13.01 |
1:53.06 |
|
2:31.83 |
|
5 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.64 |
1:15.72 |
1:56.44 |
|
2:32.92 |
|
6 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.71 |
1:14.41 |
1:55.57 |
|
2:34.22 |
|
7 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
35.58 |
1:15.54 |
1:56.22 |
|
2:34.51 |
|
8 |
Ella Ljungdahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
34.50 |
1:13.38 |
1:54.79 |
|
2:34.77 |
|
9 |
Thea Hero |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
36.10 |
1:17.05 |
1:58.45 |
|
2:37.37 |
|
10 |
Andrea Wollentz |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
36.27 |
1:17.64 |
1:59.28 |
|
2:41.11 |
|
11 |
Tilda Westergren |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.49 |
1:19.68 |
2:04.26 |
|
2:45.83 |
|
12 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.66 |
1:24.14 |
2:08.36 |
|
2:47.45 |
|
13 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.52 |
1:21.34 |
2:07.16 |
|
2:50.98 |
|
14 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.95 |
1:23.23 |
2:07.87 |
|
2:51.86 |
|
15 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
38.37 |
1:20.90 |
2:07.94 |
|
2:53.71 |
|
16 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.72 |
1:22.95 |
2:09.95 |
|
2:55.54 |
|
17 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.31 |
1:25.58 |
2:12.28 |
|
2:55.89 |
|
18 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
38.95 |
1:23.75 |
2:10.54 |
|
2:56.73 |
|
19 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
40.74 |
1:27.20 |
2:13.66 |
|
2:57.41 |
|
20 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.35 |
1:26.10 |
2:13.63 |
|
2:59.82 |
|
21 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.05 |
1:27.16 |
2:14.94 |
|
3:01.50 |
|
22 |
Jasmin Mandic Lagerberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.62 |
1:28.46 |
2:17.96 |
|
3:04.45 |
|
23 |
Ella Johansson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.97 |
1:29.98 |
2:27.37 |
|
3:22.58 |
|
- |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
35.78 |
1:16.11 |
1:57.62 |
|
2:36.96 |
|
2 |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
37.63 |
1:18.66 |
2:01.33 |
|
2:40.94 |
|
3 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
35.54 |
1:16.82 |
2:01.16 |
|
2:42.35 |
|
4 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
37.01 |
1:18.99 |
2:02.44 |
|
2:45.91 |
|
5 |
Alva Sonberger |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.19 |
1:21.46 |
2:05.28 |
|
2:47.68 |
|
6 |
Matilda Lundberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.66 |
1:23.73 |
2:09.30 |
|
2:51.30 |
|
7 |
Ingrid Toresäter |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.38 |
1:23.41 |
2:08.67 |
|
2:53.12 |
|
8 |
Melis Suleyman |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.30 |
1:23.75 |
2:09.91 |
|
2:54.22 |
|
9 |
Signe Svensson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.25 |
1:24.12 |
2:10.12 |
|
2:54.32 |
|
10 |
Alicia Smith |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.94 |
1:22.10 |
2:08.72 |
|
2:55.36 |
|
11 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.47 |
1:27.38 |
2:14.83 |
|
2:57.35 |
|
12 |
Alice Alsterstad |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.35 |
1:25.36 |
2:14.79 |
|
2:59.25 |
|
13 |
Olivia Leijon |
2005 |
Varberg Sim |
|
41.20 |
1:27.25 |
2:14.39 |
|
3:00.32 |
|
14 |
Magdalena Pantaleeva |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.30 |
1:25.59 |
2:15.10 |
|
3:02.30 |
|
15 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.09 |
1:28.28 |
2:16.83 |
|
3:05.30 |
|
16 |
Tuva Byfeldt |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.49 |
1:30.95 |
2:22.99 |
|
3:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.62 |
|
|
|
1:05.31 |
|
2 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.34 |
|
|
|
1:07.22 |
|
3 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.19 |
|
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.03 |
|
|
|
1:03.65 |
|
2 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.76 |
|
|
|
1:08.09 |
|
3 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.58 |
|
|
|
1:11.74 |
|
4 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.28 |
|
|
|
1:20.51 |
|
5 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.42 |
|
|
|
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.79 |
1:13.12 |
1:54.09 |
|
2:35.45 |
|
2 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.39 |
1:15.61 |
1:58.30 |
|
2:41.97 |
|
3 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.96 |
1:16.85 |
1:59.93 |
|
2:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.80 |
1:16.24 |
1:56.74 |
|
2:38.05 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.04 |
1:19.55 |
2:03.41 |
|
2:46.52 |
|
3 |
Karl Skogsberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.87 |
1:18.91 |
2:02.97 |
|
2:46.89 |
|
4 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.69 |
1:21.84 |
2:06.54 |
|
2:51.61 |
|
5 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.87 |
1:23.50 |
2:09.51 |
|
2:53.59 |
|
6 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
39.23 |
1:24.95 |
2:12.89 |
|
3:02.77 |
|
7 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.34 |
1:29.79 |
2:20.79 |
|
3:12.25 |
|
8 |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
43.11 |
1:33.68 |
2:26.49 |
|
3:18.68 |
|
9 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.88 |
1:41.38 |
2:37.68 |
|
3:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
44.57 |
1:35.70 |
2:26.34 |
|
3:12.97 |
|
2 |
Noah Johansson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
46.45 |
1:38.26 |
2:30.47 |
|
3:22.37 |
|
3 |
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.43 |
1:40.52 |
2:35.72 |
|
3:28.66 |
|
4 |
Jonathan Sandblom |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.14 |
1:40.58 |
2:38.11 |
|
3:31.39 |
|
5 |
Alexander Hellqvist |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.27 |
1:47.37 |
2:43.62 |
|
3:40.76 |
|
6 |
Anton Zwik |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.80 |
1:54.06 |
2:56.73 |
|
3:55.91 |
|
- |
Lucas Axelsson |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Seth Svensson |
2005 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Max Holmberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jörstam |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.11 |
2:44.67 |
4:18.15 |
|
5:33.62 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:15.28 |
2:43.49 |
4:16.87 |
|
5:37.22 |
|
3 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:26.85 |
2:55.09 |
4:39.36 |
|
5:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Barrington |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:21.18 |
2:51.54 |
4:23.41 |
|
5:43.58 |
|
2 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.98 |
2:49.66 |
4:27.79 |
|
5:46.51 |
|
3 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:25.84 |
3:01.62 |
4:33.11 |
|
5:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.83 |
2:37.77 |
4:05.69 |
|
5:20.31 |
|
2 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.13 |
2:42.40 |
4:24.22 |
|
5:36.43 |
|
3 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:23.12 |
2:51.76 |
4:26.43 |
|
5:48.64 |
|
4 |
Erica Ivansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:22.46 |
2:52.92 |
4:39.03 |
|
5:58.61 |
|
5 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.15 |
2:51.48 |
4:41.83 |
|
6:01.30 |
|
6 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:30.68 |
3:05.88 |
4:40.64 |
|
6:04.04 |
|
7 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.09 |
2:59.99 |
4:47.13 |
|
6:06.70 |
|
8 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:25.22 |
3:06.90 |
4:40.21 |
|
6:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.97 |
2:42.78 |
4:12.79 |
|
5:25.28 |
|
2 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.56 |
2:36.66 |
4:13.77 |
|
5:33.61 |
|
3 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.75 |
2:52.75 |
4:36.36 |
|
5:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
11:12 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.86 |
2:30.57 |
3:47.89 |
5:06.11 |
19:34.45 |
|
|
|
|
|
|
6:24.90 |
7:42.63 |
9:02.02 |
10:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.98 |
12:58.82 |
14:17.96 |
15:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.83 |
18:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:07.63 |
2:21.32 |
3:36.86 |
4:53.69 |
19:00.15 |
|
|
|
|
|
|
6:10.46 |
7:27.86 |
8:45.94 |
10:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.01 |
12:39.01 |
13:56.71 |
15:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
16:31.63 |
17:48.43 |
|
|
|
|
2 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.46 |
2:38.24 |
4:00.91 |
5:23.58 |
20:27.45 |
|
|
|
|
|
|
6:45.70 |
8:07.34 |
9:29.80 |
10:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.40 |
13:35.06 |
14:57.85 |
16:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.11 |
19:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.30 |
2:36.84 |
3:59.80 |
5:22.40 |
20:35.51 |
|
|
|
|
|
|
6:45.29 |
8:06.94 |
9:29.60 |
10:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.83 |
13:36.81 |
15:00.43 |
16:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.21 |
19:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
11:12 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
11:47 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:07.68 |
2:20.54 |
3:34.22 |
4:47.57 |
9:43.57 |
|
|
|
|
|
|
6:00.94 |
7:15.68 |
8:30.90 |
|
|
|
2 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.71 |
2:18.76 |
3:32.35 |
4:47.17 |
9:50.00 |
|
|
|
|
|
|
6:02.96 |
7:19.16 |
8:35.03 |
|
|
|
3 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.50 |
2:26.89 |
3:43.24 |
5:00.51 |
10:05.83 |
|
|
|
|
|
|
6:18.08 |
7:34.59 |
8:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.18 |
2:26.99 |
3:44.82 |
5:03.31 |
10:06.12 |
|
|
|
|
|
|
6:21.19 |
7:38.17 |
8:54.02 |
|
|
|
2 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.24 |
2:32.41 |
3:52.04 |
5:12.04 |
10:27.65 |
|
|
|
|
|
|
6:31.12 |
7:51.37 |
9:11.66 |
|
|
|
3 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.16 |
2:30.52 |
3:51.22 |
5:11.74 |
10:29.12 |
|
|
|
|
|
|
6:33.56 |
7:51.94 |
9:12.15 |
|
|
|
4 |
Kristoffer Grönhaug |
2002 |
Åsundens Simsällskap |
|
1:17.14 |
2:42.64 |
4:10.88 |
5:40.58 |
11:22.44 |
|
|
|
|
|
|
7:09.86 |
8:36.70 |
10:02.18 |
|
|
|
- |
Ludwig Lundborg |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.28 |
2:19.18 |
3:32.27 |
4:46.20 |
9:40.19 |
|
|
|
|
|
|
6:01.17 |
7:15.18 |
8:28.53 |
|
|
|
2 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.22 |
2:22.06 |
3:35.53 |
4:50.09 |
9:42.05 |
|
|
|
|
|
|
6:04.97 |
7:19.55 |
8:33.76 |
|
|
|
3 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.95 |
2:21.93 |
3:35.86 |
4:50.30 |
9:42.30 |
|
|
|
|
|
|
6:05.52 |
7:20.68 |
8:34.70 |
|
|
|
4 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.81 |
2:23.83 |
3:39.98 |
4:57.29 |
10:03.90 |
|
|
|
|
|
|
6:13.49 |
7:29.86 |
8:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.60 |
2:21.66 |
3:35.17 |
4:49.58 |
9:40.98 |
|
|
|
|
|
|
6:02.25 |
7:15.34 |
8:29.10 |
|
|
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.68 |
2:24.63 |
3:40.97 |
4:57.03 |
9:57.65 |
|
|
|
|
|
|
6:13.36 |
7:29.77 |
8:44.35 |
|
|
|
3 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.47 |
2:32.86 |
3:53.27 |
5:13.77 |
10:26.44 |
|
|
|
|
|
|
6:32.03 |
7:51.82 |
9:10.21 |
|
|
|
4 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:15.20 |
2:38.59 |
4:02.98 |
5:24.96 |
10:39.56 |
|
|
|
|
|
|
6:45.90 |
8:05.26 |
9:25.02 |
|
|
|
5 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:09.36 |
2:30.74 |
3:53.03 |
5:17.40 |
10:54.03 |
|
|
|
|
|
|
6:42.33 |
8:07.48 |
9:32.15 |
|
|
|
6 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.57 |
2:47.25 |
4:14.15 |
5:41.51 |
11:35.66 |
|
|
|
|
|
|
7:12.04 |
8:40.75 |
10:10.15 |
|
|
|
7 |
Isak Andersson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.20 |
2:52.39 |
4:21.50 |
5:51.01 |
11:42.00 |
|
|
|
|
|
|
7:22.44 |
8:52.51 |
10:20.13 |
|
|
|
8 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.14 |
2:49.31 |
4:21.75 |
5:53.24 |
11:47.19 |
|
|
|
|
|
|
7:25.16 |
8:55.20 |
10:23.23 |
|
|
|
- |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:12.68 |
2:33.31 |
3:54.65 |
5:16.16 |
10:33.76 |
|
|
|
|
|
|
6:36.13 |
7:56.97 |
9:17.43 |
|
|
|
2 |
Alexander Nilsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.04 |
2:52.61 |
4:21.92 |
5:52.09 |
11:44.49 |
|
|
|
|
|
|
7:23.28 |
8:52.95 |
10:21.50 |
|
|
|
3 |
Felix Sjögren |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.81 |
2:56.65 |
4:33.57 |
6:09.79 |
12:25.22 |
|
|
|
|
|
|
7:47.23 |
9:23.37 |
10:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
11:47 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
14:07 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jörstam |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.56 |
1:14.96 |
1:59.82 |
|
2:45.03 |
|
2 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.49 |
1:19.31 |
2:03.59 |
|
2:48.91 |
|
3 |
Elin Norrman |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
35.88 |
1:18.46 |
2:04.08 |
|
2:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.32 |
1:11.69 |
1:53.86 |
|
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.14 |
1:11.69 |
1:51.85 |
|
2:30.56 |
|
- |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.55 |
1:12.07 |
1:51.92 |
|
2:30.29 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.37 |
1:22.91 |
2:10.11 |
|
2:55.25 |
|
3 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
39.88 |
1:28.06 |
2:17.33 |
|
3:06.98 |
|
- |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
38.11 |
1:22.61 |
2:09.75 |
|
2:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
14:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.40 |
1:06.48 |
1:48.15 |
|
2:23.78 |
|
2 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.57 |
1:13.09 |
1:54.98 |
|
2:31.69 |
|
3 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.62 |
1:13.02 |
1:58.97 |
|
2:34.01 |
|
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.03 |
1:12.19 |
2:00.27 |
|
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.73 |
1:08.95 |
1:50.38 |
|
2:25.01 |
|
2 |
Richard Ekholm |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.76 |
1:10.44 |
1:52.87 |
|
2:27.99 |
|
3 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
32.53 |
1:13.12 |
1:57.53 |
|
2:32.70 |
|
4 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
32.15 |
1:13.91 |
1:58.73 |
|
2:33.79 |
|
5 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
31.78 |
1:11.86 |
1:58.68 |
|
2:35.22 |
|
6 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.00 |
1:13.73 |
1:58.45 |
|
2:36.47 |
|
7 |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
35.77 |
1:17.74 |
2:01.71 |
|
2:38.58 |
|
8 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.16 |
1:17.39 |
2:09.85 |
|
2:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.40 |
1:07.78 |
1:52.36 |
|
2:25.81 |
|
2 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.95 |
1:13.67 |
1:54.18 |
|
2:26.58 |
|
3 |
Karl Skogsberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.90 |
1:12.63 |
1:57.14 |
|
2:31.24 |
|
4 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.44 |
1:12.65 |
1:57.71 |
|
2:33.47 |
|
5 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.84 |
1:15.53 |
1:59.57 |
|
2:34.95 |
|
6 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.44 |
1:18.86 |
2:04.48 |
|
2:42.20 |
|
7 |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
35.53 |
1:18.27 |
2:09.55 |
|
2:48.43 |
|
8 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.37 |
1:30.23 |
2:26.19 |
|
3:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.01 |
1:07.96 |
1:52.69 |
|
2:26.66 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.74 |
1:14.54 |
2:00.64 |
|
2:36.37 |
|
3 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
32.03 |
1:12.85 |
2:00.99 |
|
2:36.98 |
|
4 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.16 |
1:17.10 |
2:03.76 |
|
2:39.10 |
|
5 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.06 |
1:16.84 |
2:03.60 |
|
2:39.49 |
|
6 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.25 |
1:18.07 |
2:02.79 |
|
2:40.75 |
|
7 |
Simon Swedblom |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.86 |
1:20.30 |
2:09.35 |
|
2:44.85 |
|
8 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.32 |
1:17.37 |
2:06.86 |
|
2:44.90 |
|
9 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
35.49 |
1:17.62 |
2:05.94 |
|
2:45.25 |
|
10 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
35.94 |
1:19.76 |
2:10.64 |
|
2:48.01 |
|
11 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
38.64 |
1:21.70 |
2:10.53 |
|
2:49.55 |
|
12 |
Isak Andersson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.73 |
1:21.17 |
2:11.37 |
|
2:50.05 |
|
13 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.52 |
1:22.41 |
2:13.57 |
|
2:50.96 |
|
14 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.81 |
1:23.33 |
2:12.22 |
|
2:51.16 |
|
15 |
Joel Meuller |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
40.41 |
1:26.73 |
2:16.97 |
|
2:55.39 |
|
16 |
Albin Alami |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.35 |
1:23.79 |
2:20.24 |
|
3:04.78 |
|
17 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.73 |
1:28.51 |
2:21.31 |
|
3:04.87 |
|
18 |
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
45.25 |
1:35.05 |
2:28.03 |
|
3:11.01 |
|
19 |
Ludvig Ling |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.21 |
1:30.41 |
2:29.15 |
|
3:17.85 |
|
20 |
Filip Carlqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
46.61 |
1:40.34 |
2:41.14 |
|
3:26.90 |
|
- |
Axel Wahlbeck |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Mathias Sundberg Berntsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joseph Ornek |
2005 |
Varberg Sim |
|
37.98 |
1:23.43 |
2:15.09 |
|
2:53.59 |
|
2 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
37.19 |
1:23.15 |
2:17.22 |
|
2:56.35 |
|
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.11 |
1:22.51 |
2:19.34 |
|
2:59.19 |
|
4 |
Edvin Danielsson |
2005 |
Varberg Sim |
|
38.63 |
1:25.54 |
2:19.53 |
|
2:59.20 |
|
5 |
Felix Sjögren |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.12 |
1:26.58 |
2:19.43 |
|
2:59.64 |
|
6 |
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.08 |
1:27.46 |
2:21.63 |
|
3:01.59 |
|
7 |
Alexander Nilsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.24 |
1:27.97 |
2:22.96 |
|
3:02.86 |
|
8 |
Seth Svensson |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.01 |
1:28.23 |
2:24.12 |
|
3:07.18 |
|
9 |
Alexander Hellqvist |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.62 |
1:32.26 |
2:27.33 |
|
3:09.71 |
|
10 |
Jonathan Sandblom |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.36 |
1:39.83 |
2:35.27 |
|
3:21.07 |
|
11 |
Erik Larsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.41 |
1:38.08 |
2:36.38 |
|
3:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
15:39 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
18:40 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jörstam |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.10 |
2:22.31 |
3:37.45 |
|
4:52.01 |
|
2 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:07.55 |
2:22.34 |
3:39.37 |
|
4:55.76 |
|
3 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:07.90 |
2:23.75 |
3:40.62 |
|
4:56.04 |
|
4 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:08.70 |
2:23.46 |
3:40.71 |
|
4:57.55 |
|
5 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:10.66 |
2:28.32 |
3:47.05 |
|
5:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.31 |
2:26.03 |
3:43.52 |
|
4:59.09 |
|
2 |
Nathalie Barrington |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:10.89 |
2:30.15 |
3:49.93 |
|
5:06.55 |
|
3 |
Emilia Karlberg |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:13.27 |
2:33.36 |
3:53.78 |
|
5:12.22 |
|
4 |
Anna Graffner |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.58 |
2:37.80 |
4:00.33 |
|
5:17.58 |
|
5 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.09 |
2:38.29 |
4:03.33 |
|
5:29.06 |
|
6 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.71 |
2:45.59 |
4:11.83 |
|
5:34.91 |
|
7 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.58 |
2:52.57 |
4:25.33 |
|
5:54.51 |
|
8 |
Moa Martinsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:27.00 |
3:01.97 |
4:36.28 |
|
6:12.47 |
|
- |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.81 |
2:26.03 |
3:42.70 |
|
4:57.22 |
|
2 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:10.37 |
2:26.51 |
3:43.54 |
|
4:59.57 |
|
3 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:10.31 |
2:27.49 |
3:44.42 |
|
5:00.23 |
|
4 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.06 |
2:29.03 |
3:47.24 |
|
5:02.09 |
|
5 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.30 |
2:28.97 |
3:48.86 |
|
5:07.24 |
|
6 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.52 |
2:32.12 |
3:50.44 |
|
5:08.04 |
|
7 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.64 |
2:32.79 |
3:55.12 |
|
5:17.84 |
|
8 |
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:16.02 |
2:39.31 |
4:03.67 |
|
5:26.47 |
|
9 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.83 |
2:40.55 |
4:05.64 |
|
5:27.33 |
|
10 |
Ebba Söderberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.23 |
2:40.39 |
4:05.87 |
|
5:31.79 |
|
11 |
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:17.16 |
2:43.42 |
4:09.04 |
|
5:32.19 |
|
12 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.27 |
2:46.30 |
4:13.96 |
|
5:38.81 |
|
13 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.03 |
2:50.30 |
4:19.85 |
|
5:45.75 |
|
14 |
Hanna Månendahl |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:22.56 |
2:52.81 |
4:23.58 |
|
5:52.84 |
|
15 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:19.12 |
2:49.07 |
4:21.50 |
|
5:53.55 |
|
16 |
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:23.19 |
2:54.77 |
4:25.85 |
|
5:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.11 |
2:20.80 |
3:34.25 |
|
4:48.07 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.30 |
2:32.01 |
3:50.25 |
|
5:05.66 |
|
3 |
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:10.14 |
2:30.02 |
3:50.96 |
|
5:10.06 |
|
4 |
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.28 |
2:36.44 |
4:01.06 |
|
5:23.63 |
|
5 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.35 |
2:42.10 |
4:05.32 |
|
5:25.51 |
|
6 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:14.86 |
2:39.77 |
4:04.78 |
|
5:25.78 |
|
7 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:18.75 |
2:42.90 |
4:08.38 |
|
5:27.79 |
|
8 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:16.95 |
2:41.46 |
4:06.85 |
|
5:28.78 |
|
9 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.00 |
2:45.37 |
4:12.34 |
|
5:34.66 |
|
10 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.49 |
2:49.59 |
4:22.09 |
|
5:46.12 |
|
11 |
Amanda Voss |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.07 |
2:50.04 |
4:18.46 |
|
5:46.94 |
|
12 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.47 |
2:52.15 |
4:22.01 |
|
5:49.06 |
|
13 |
Ella Ljungdahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:20.68 |
2:49.53 |
4:21.86 |
|
5:53.78 |
|
14 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:24.93 |
2:59.33 |
4:32.93 |
|
5:58.51 |
|
15 |
Andrea Wollentz |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.25 |
2:57.59 |
4:30.89 |
|
5:58.81 |
|
16 |
Thea Hero |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.88 |
2:58.76 |
4:32.30 |
|
6:02.69 |
|
17 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.47 |
2:56.86 |
4:32.23 |
|
6:05.28 |
|
18 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.07 |
2:59.19 |
4:34.16 |
|
6:05.89 |
|
19 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:28.27 |
3:04.91 |
4:39.68 |
|
6:09.11 |
|
20 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:28.72 |
3:05.24 |
4:41.47 |
|
6:14.42 |
|
21 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:26.62 |
3:02.94 |
4:39.85 |
|
6:15.25 |
|
22 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:26.55 |
3:04.36 |
4:42.52 |
|
6:15.57 |
|
23 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:27.73 |
3:06.92 |
4:46.06 |
|
6:19.95 |
|
24 |
Izabelle Andersson |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:29.23 |
3:09.97 |
4:51.04 |
|
6:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.98 |
2:41.00 |
4:03.77 |
|
5:22.01 |
|
2 |
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:16.67 |
2:41.09 |
4:05.08 |
|
5:25.23 |
|
3 |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
1:21.73 |
2:47.85 |
4:13.17 |
|
5:33.07 |
|
4 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:22.72 |
2:48.65 |
4:13.95 |
|
5:35.30 |
|
5 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:18.91 |
2:44.74 |
4:11.93 |
|
5:36.30 |
|
6 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:23.19 |
2:51.21 |
4:18.68 |
|
5:43.38 |
|
7 |
Alicia Smith |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:25.06 |
2:57.82 |
4:32.65 |
|
6:05.78 |
|
8 |
Signe Svensson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:27.24 |
3:01.97 |
4:37.65 |
|
6:12.02 |
|
9 |
Melis Suleyman |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.69 |
3:00.37 |
4:38.95 |
|
6:13.86 |
|
10 |
Matilda Lundberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:30.48 |
3:08.72 |
4:47.64 |
|
6:18.40 |
|
11 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:29.21 |
3:07.88 |
4:46.07 |
|
6:21.25 |
|
12 |
Alice Alsterstad |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:30.70 |
3:11.48 |
4:50.94 |
|
6:23.66 |
|
13 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:29.76 |
3:10.06 |
4:49.48 |
|
6:29.40 |
|
14 |
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:32.34 |
3:12.04 |
4:52.18 |
|
6:29.90 |
|
15 |
Linnéa Fabian |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:31.93 |
3:13.27 |
4:57.39 |
|
6:35.38 |
|
16 |
Linn Andersson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:36.78 |
3:26.42 |
5:16.92 |
|
7:03.93 |
|
- |
Ingrid Toresäter |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
18:40 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
17:23 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.59 |
|
|
|
1:07.52 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.73 |
|
|
|
1:11.23 |
|
3 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.52 |
|
|
|
1:13.74 |
|
4 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.06 |
|
|
|
1:14.51 |
|
5 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.20 |
|
|
|
1:14.68 |
|
6 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.89 |
|
|
|
1:16.92 |
|
7 |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
39.08 |
|
|
|
1:20.12 |
|
8 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.37 |
|
|
|
1:24.68 |
|
9 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.30 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
17:23 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
14:12 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Wollentz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
40.32 |
1:23.03 |
2:07.14 |
|
2:48.93 |
|
2 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.35 |
1:24.89 |
2:09.88 |
|
2:53.03 |
|
3 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.10 |
1:25.33 |
2:11.59 |
|
2:57.00 |
|
4 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.19 |
1:29.12 |
2:18.14 |
|
3:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.28 |
1:14.92 |
1:53.91 |
|
2:33.26 |
|
2 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.72 |
1:17.21 |
1:57.12 |
|
2:35.95 |
|
3 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
37.53 |
1:18.04 |
1:58.98 |
|
2:39.13 |
|
4 |
Disa Sixtensson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
38.36 |
1:19.53 |
2:01.53 |
|
2:42.34 |
|
5 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
39.34 |
1:20.53 |
2:02.33 |
|
2:42.51 |
|
6 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.21 |
1:18.76 |
2:02.17 |
|
2:43.16 |
|
7 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.40 |
1:21.15 |
2:03.24 |
|
2:44.67 |
|
8 |
Erica Ivansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
40.24 |
1:21.89 |
2:04.55 |
|
2:46.02 |
|
9 |
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.11 |
1:21.92 |
2:06.77 |
|
2:47.93 |
|
10 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.59 |
1:22.20 |
2:06.75 |
|
2:48.67 |
|
11 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.85 |
1:22.51 |
2:09.47 |
|
2:53.55 |
|
12 |
Emilia Esborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.53 |
1:26.50 |
2:12.20 |
|
2:57.06 |
|
13 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.11 |
1:28.27 |
2:15.81 |
|
2:57.59 |
|
14 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
42.44 |
1:28.00 |
2:14.63 |
|
2:59.73 |
|
15 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
42.04 |
1:27.85 |
2:15.62 |
|
3:00.72 |
|
16 |
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.27 |
1:27.85 |
2:17.06 |
|
3:02.06 |
|
17 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.16 |
1:28.39 |
2:16.87 |
|
3:02.35 |
|
18 |
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.85 |
1:30.33 |
2:18.75 |
|
3:03.61 |
|
19 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
43.58 |
1:31.51 |
2:19.61 |
|
3:04.97 |
|
20 |
Ebba Söderberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.92 |
1:31.09 |
2:19.90 |
|
3:05.92 |
|
- |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.78 |
1:15.21 |
1:55.65 |
|
2:35.35 |
|
2 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.72 |
1:16.38 |
1:57.48 |
|
2:36.94 |
|
3 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
41.03 |
1:25.04 |
2:09.95 |
|
2:52.40 |
|
4 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.55 |
1:24.96 |
2:10.16 |
|
2:53.44 |
|
5 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.03 |
1:26.74 |
2:12.79 |
|
2:57.04 |
|
6 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.77 |
1:28.47 |
2:16.33 |
|
3:01.62 |
|
7 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.35 |
1:31.41 |
2:19.40 |
|
3:03.83 |
|
8 |
Izabelle Andersson |
2004 |
Varberg Sim |
|
44.86 |
1:33.91 |
2:23.81 |
|
3:10.25 |
|
9 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.12 |
1:38.77 |
2:31.18 |
|
3:22.92 |
|
10 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.86 |
1:38.61 |
2:32.36 |
|
3:25.52 |
|
- |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
41.84 |
1:27.43 |
2:13.15 |
|
2:56.53 |
|
2 |
Olivia Leijon |
2005 |
Varberg Sim |
|
42.83 |
1:28.76 |
2:15.14 |
|
2:59.41 |
|
3 |
Alva Sonberger |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.85 |
1:28.56 |
2:16.80 |
|
3:01.77 |
|
4 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
43.70 |
1:30.91 |
2:19.03 |
|
3:05.23 |
|
5 |
Alicia Smith |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.43 |
1:35.78 |
2:27.23 |
|
3:17.35 |
|
- |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
14:12 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
18:22 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
18:22 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
08:57 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.54 |
1:02.39 |
1:37.05 |
|
2:10.78 |
|
2 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.93 |
1:02.84 |
1:37.64 |
|
2:12.96 |
|
3 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
27.88 |
1:00.34 |
1:36.53 |
|
2:13.27 |
|
4 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.50 |
1:04.71 |
1:39.66 |
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
28.50 |
1:01.76 |
1:36.40 |
|
2:10.79 |
|
2 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.05 |
1:01.60 |
1:36.01 |
|
2:11.84 |
|
3 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
29.60 |
1:03.27 |
1:38.75 |
|
2:12.16 |
|
4 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
30.90 |
1:05.48 |
1:40.60 |
|
2:14.94 |
|
5 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
30.52 |
1:05.50 |
1:42.44 |
|
2:18.35 |
|
6 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.68 |
1:07.47 |
1:45.38 |
|
2:19.73 |
|
7 |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
32.24 |
1:07.79 |
1:44.80 |
|
2:22.14 |
|
8 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.91 |
1:09.38 |
1:47.14 |
|
2:24.71 |
|
9 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.03 |
1:13.82 |
1:54.22 |
|
2:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.22 |
1:02.23 |
1:35.90 |
|
2:07.76 |
|
2 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.89 |
1:03.23 |
1:37.79 |
|
2:11.08 |
|
3 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.14 |
1:09.83 |
1:48.97 |
|
2:27.89 |
|
4 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.82 |
1:11.85 |
1:52.07 |
|
2:28.49 |
|
5 |
Lucas Nilsson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
31.85 |
1:10.41 |
2:31.41 |
|
2:31.41 |
|
6 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.76 |
1:17.94 |
2:01.24 |
|
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.17 |
1:03.83 |
1:38.30 |
|
2:11.75 |
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.31 |
1:05.46 |
1:40.68 |
|
2:15.55 |
|
3 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
30.21 |
1:06.05 |
1:43.15 |
|
2:19.92 |
|
4 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
32.05 |
1:08.16 |
1:46.01 |
|
2:20.08 |
|
5 |
Simon Swedblom |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
32.04 |
1:08.09 |
1:46.12 |
|
2:21.17 |
|
6 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.54 |
1:11.50 |
1:50.24 |
|
2:27.29 |
|
7 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.83 |
1:11.89 |
1:50.91 |
|
2:28.57 |
|
8 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.71 |
1:12.19 |
1:51.75 |
|
2:30.26 |
|
9 |
Isak Andersson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.44 |
1:11.35 |
1:51.53 |
|
2:31.78 |
|
10 |
Joel Meuller |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
35.64 |
1:15.31 |
1:55.23 |
|
2:33.44 |
|
11 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.33 |
1:14.21 |
1:55.48 |
|
2:35.08 |
|
12 |
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.48 |
1:12.85 |
1:55.73 |
|
2:35.79 |
|
13 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.71 |
1:13.59 |
1:56.54 |
|
2:39.50 |
|
14 |
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.74 |
1:20.69 |
2:06.50 |
|
2:46.87 |
|
15 |
Filip Carlqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
40.93 |
1:26.89 |
2:12.87 |
|
2:56.30 |
|
16 |
Ludvig Ling |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.72 |
1:24.44 |
2:12.57 |
|
2:57.04 |
|
17 |
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.57 |
1:22.33 |
2:10.20 |
|
2:57.45 |
|
18 |
Carl Ekberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.86 |
1:22.37 |
2:13.13 |
|
3:03.69 |
|
19 |
Mathias Sundberg Berntsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.61 |
1:39.92 |
2:36.51 |
|
3:29.16 |
|
- |
Albin Johansson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
33.20 |
1:11.23 |
1:50.76 |
|
2:29.14 |
|
2 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
34.42 |
1:13.67 |
1:55.48 |
|
2:34.44 |
|
3 |
Joseph Ornek |
2005 |
Varberg Sim |
|
35.77 |
1:16.10 |
1:57.83 |
|
2:37.08 |
|
4 |
Alexander Nilsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.36 |
1:16.02 |
1:58.98 |
|
2:38.08 |
|
5 |
Edvin Danielsson |
2005 |
Varberg Sim |
|
36.10 |
1:17.33 |
2:00.18 |
|
2:39.43 |
|
6 |
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.74 |
1:17.23 |
2:00.59 |
|
2:41.14 |
|
7 |
Felix Sjögren |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.59 |
1:17.40 |
2:02.16 |
|
2:44.81 |
|
8 |
Alexander Hellqvist |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.12 |
1:19.56 |
2:04.23 |
|
2:46.13 |
|
9 |
Jonathan Sandblom |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.19 |
1:27.65 |
2:15.67 |
|
2:55.14 |
|
10 |
Seth Svensson |
2005 |
Varberg Sim |
|
38.04 |
1:23.31 |
2:10.90 |
|
2:55.86 |
|
11 |
Erik Larsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.74 |
1:24.09 |
2:11.20 |
|
2:59.77 |
|
12 |
Max Holmberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.05 |
1:37.45 |
2:28.38 |
|
3:17.66 |
|
13 |
Anton Zwik |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.75 |
1:36.86 |
2:32.82 |
|
3:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
08:57 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
09:16 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jörstam |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.22 |
|
|
|
1:10.33 |
|
2 |
Therese Pålsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
33.31 |
|
|
|
1:11.85 |
|
3 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.35 |
|
|
|
1:15.14 |
|
4 |
Elin Norrman |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
34.65 |
|
|
|
1:16.62 |
|
5 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.43 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.40 |
|
|
|
1:09.92 |
|
2 |
Julia Wollentz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
33.71 |
|
|
|
1:14.03 |
|
3 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.30 |
|
|
|
1:14.70 |
|
4 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.92 |
|
|
|
1:16.88 |
|
5 |
Anna Graffner |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.05 |
|
|
|
1:17.37 |
|
6 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.85 |
|
|
|
1:23.64 |
|
7 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.86 |
|
|
|
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
09:16 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
10:03 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.76 |
|
|
|
1:10.68 |
|
2 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.36 |
|
|
|
1:14.60 |
|
3 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.27 |
|
|
|
1:18.60 |
|
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.53 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
10:03 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
10:20 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
38.54 |
1:20.52 |
2:04.50 |
|
2:49.68 |
|
2 |
Ylva Franck |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.58 |
1:30.83 |
2:21.47 |
|
3:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Karlberg |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
39.45 |
1:24.24 |
2:10.58 |
|
2:57.01 |
|
2 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.95 |
1:25.09 |
2:11.51 |
|
2:57.55 |
|
3 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.59 |
1:25.42 |
2:11.10 |
|
2:57.94 |
|
4 |
Moa Martinsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
41.30 |
1:28.34 |
2:17.27 |
|
3:05.54 |
|
5 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.62 |
1:31.66 |
2:21.43 |
|
3:10.65 |
|
6 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.86 |
1:30.77 |
2:21.82 |
|
3:12.86 |
|
7 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.25 |
1:31.81 |
2:22.39 |
|
3:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
37.67 |
1:19.31 |
2:02.17 |
|
2:44.71 |
|
2 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
37.43 |
1:19.39 |
2:02.13 |
|
2:45.57 |
|
3 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.99 |
1:24.31 |
2:08.52 |
|
2:52.21 |
|
4 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.50 |
1:22.07 |
2:07.21 |
|
2:53.09 |
|
5 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.64 |
1:26.85 |
2:12.33 |
|
2:56.91 |
|
6 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.04 |
1:27.38 |
2:15.41 |
|
3:02.48 |
|
7 |
Alva Jonsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
41.35 |
1:28.50 |
2:16.68 |
|
3:03.23 |
|
8 |
Emilia Esborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.25 |
1:27.86 |
2:15.74 |
|
3:04.10 |
|
9 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.69 |
1:34.60 |
2:25.31 |
|
3:13.40 |
|
10 |
Ebba Davidsson |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
45.79 |
1:37.92 |
2:32.10 |
|
3:24.67 |
|
11 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
46.75 |
1:39.79 |
2:35.43 |
|
3:31.02 |
|
12 |
Viktoria Sandwall |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
49.65 |
1:47.03 |
2:45.85 |
|
3:41.90 |
|
- |
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.59 |
1:23.68 |
2:08.01 |
|
2:51.78 |
|
2 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.14 |
1:28.20 |
2:16.97 |
|
3:05.28 |
|
3 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.07 |
1:33.50 |
2:24.80 |
|
3:16.08 |
|
4 |
Thea Hero |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
45.41 |
1:36.39 |
2:27.60 |
|
3:16.89 |
|
5 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.29 |
1:35.33 |
2:29.04 |
|
3:22.85 |
|
6 |
Andrea Wollentz |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
46.37 |
1:39.78 |
2:33.86 |
|
3:25.99 |
|
7 |
Elma Christiansson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
46.73 |
1:40.97 |
2:39.43 |
|
3:34.80 |
|
8 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.11 |
1:42.61 |
2:39.72 |
|
3:37.35 |
|
9 |
Fiona Ernst |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.85 |
1:46.10 |
2:42.16 |
|
3:37.64 |
|
10 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
48.40 |
1:46.70 |
2:47.10 |
|
3:42.47 |
|
- |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
42.17 |
1:28.81 |
2:16.31 |
|
3:04.27 |
|
2 |
Magdalena Pantaleeva |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.95 |
1:37.15 |
2:31.51 |
|
3:25.27 |
|
3 |
Tindra Janson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.16 |
1:42.68 |
2:39.38 |
|
3:34.60 |
|
4 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
50.08 |
1:46.97 |
2:44.25 |
|
3:37.77 |
|
5 |
Laura Perisic |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.13 |
1:46.81 |
2:45.91 |
|
3:42.37 |
|
6 |
Clara Uddheim |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
52.76 |
1:49.89 |
2:48.30 |
|
3:43.85 |
|
7 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
50.87 |
1:48.05 |
2:47.86 |
|
3:45.40 |
|
8 |
Tuva Byfeldt |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
52.23 |
1:47.82 |
2:45.77 |
|
3:45.84 |
|
9 |
Alice Alsterstad |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.23 |
1:50.33 |
2:49.72 |
|
3:47.49 |
|
10 |
Wilma Ljungdahl |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.90 |
1:48.99 |
2:50.20 |
|
3:48.48 |
|
11 |
Matilda Boreström |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
53.81 |
1:53.68 |
2:53.69 |
|
3:54.49 |
|
12 |
Alice Friman |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
57.34 |
2:04.71 |
3:12.67 |
|
4:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
10:20 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.43 |
2:35.27 |
4:03.98 |
|
5:19.27 |
|
2 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.52 |
2:39.77 |
4:16.91 |
|
5:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.50 |
2:33.86 |
4:00.41 |
|
5:15.70 |
|
2 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:13.27 |
2:37.29 |
4:09.07 |
|
5:20.66 |
|
3 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.86 |
2:39.03 |
4:12.23 |
|
5:26.68 |
|
4 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:17.67 |
2:44.23 |
4:16.47 |
|
5:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.23 |
2:29.68 |
4:02.26 |
|
5:11.92 |
|
2 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.49 |
2:40.63 |
4:05.59 |
|
5:18.08 |
|
3 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.02 |
2:39.98 |
4:07.74 |
|
5:20.27 |
|
4 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.99 |
2:43.12 |
4:16.71 |
|
5:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.79 |
2:37.51 |
4:12.73 |
|
5:25.28 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:15.50 |
2:40.74 |
4:17.25 |
|
5:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Therese Pålsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.74 |
2:31.00 |
3:50.31 |
5:09.66 |
19:44.91 |
|
|
|
|
|
|
6:30.48 |
7:50.39 |
9:11.04 |
10:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.10 |
13:08.90 |
14:28.62 |
15:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.49 |
18:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.58 |
2:39.13 |
4:02.91 |
5:27.88 |
21:11.54 |
|
|
|
|
|
|
6:53.05 |
8:18.94 |
9:44.54 |
11:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12:31.63 |
13:58.90 |
15:26.59 |
16:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.56 |
19:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
12:06 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.12 |
2:30.23 |
3:48.14 |
5:05.88 |
10:17.49 |
|
|
|
|
|
|
6:23.37 |
7:41.36 |
8:59.51 |
|
|
|
2 |
Michaela Johansson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.03 |
2:29.62 |
3:49.61 |
5:11.85 |
10:43.84 |
|
|
|
|
|
|
6:34.93 |
7:58.61 |
9:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.41 |
2:26.15 |
3:44.26 |
5:02.94 |
10:11.68 |
|
|
|
|
|
|
6:21.66 |
7:39.73 |
8:57.15 |
|
|
|
2 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.90 |
2:56.88 |
4:30.48 |
6:05.79 |
12:23.06 |
|
|
|
|
|
|
7:41.49 |
9:18.11 |
10:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.34 |
2:24.69 |
3:39.70 |
4:55.38 |
9:56.91 |
|
|
|
|
|
|
6:10.39 |
7:25.70 |
8:41.84 |
|
|
|
2 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:10.44 |
2:25.70 |
3:41.90 |
4:58.05 |
10:03.90 |
|
|
|
|
|
|
6:15.01 |
7:32.62 |
8:49.86 |
|
|
|
3 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:11.79 |
2:29.37 |
3:47.87 |
5:06.90 |
10:22.45 |
|
|
|
|
|
|
6:25.89 |
7:45.33 |
9:04.68 |
|
|
|
4 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:14.70 |
2:35.62 |
3:55.65 |
5:16.01 |
10:28.95 |
|
|
|
|
|
|
6:35.19 |
7:54.60 |
9:12.69 |
|
|
|
5 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.79 |
2:32.41 |
3:53.37 |
5:15.58 |
10:31.50 |
|
|
|
|
|
|
6:34.82 |
7:54.84 |
9:14.08 |
|
|
|
6 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.55 |
2:34.07 |
3:54.69 |
5:16.42 |
10:38.06 |
|
|
|
|
|
|
6:37.46 |
7:59.18 |
9:21.30 |
|
|
|
7 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.49 |
2:36.79 |
3:59.20 |
5:22.07 |
10:39.28 |
|
|
|
|
|
|
6:42.98 |
8:03.96 |
9:22.91 |
|
|
|
8 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.58 |
2:35.02 |
3:56.77 |
5:19.81 |
10:41.63 |
|
|
|
|
|
|
6:42.37 |
8:04.92 |
9:25.15 |
|
|
|
9 |
Erica Ivansson |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:14.62 |
2:36.49 |
3:59.79 |
5:24.03 |
11:01.88 |
|
|
|
|
|
|
6:48.29 |
8:13.76 |
9:39.86 |
|
|
|
10 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
1:15.74 |
2:40.10 |
4:04.81 |
5:30.32 |
11:11.07 |
|
|
|
|
|
|
6:56.33 |
8:21.32 |
9:48.19 |
|
|
|
11 |
Maja Feldhusen |
2003 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:17.45 |
2:44.31 |
4:10.78 |
5:36.91 |
11:20.40 |
|
|
|
|
|
|
7:03.54 |
8:30.14 |
9:56.33 |
|
|
|
12 |
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:19.06 |
2:44.61 |
4:10.85 |
5:37.86 |
11:21.16 |
|
|
|
|
|
|
7:04.92 |
8:31.03 |
9:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.03 |
2:24.32 |
3:39.94 |
4:54.78 |
9:50.92 |
|
|
|
|
|
|
6:09.58 |
7:24.61 |
8:39.36 |
|
|
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.96 |
2:35.03 |
3:55.50 |
5:15.82 |
10:31.74 |
|
|
|
|
|
|
6:36.60 |
7:57.06 |
9:15.87 |
|
|
|
3 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:15.67 |
2:42.72 |
4:08.78 |
5:35.08 |
11:07.09 |
|
|
|
|
|
|
6:59.56 |
8:24.64 |
9:48.45 |
|
|
|
4 |
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.71 |
2:38.62 |
4:03.56 |
5:28.45 |
11:08.29 |
|
|
|
|
|
|
6:54.27 |
8:20.06 |
9:46.66 |
|
|
|
5 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.82 |
2:39.09 |
4:04.42 |
5:29.87 |
11:09.07 |
|
|
|
|
|
|
6:55.84 |
8:21.84 |
9:47.13 |
|
|
|
6 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.60 |
2:45.92 |
4:13.14 |
5:39.54 |
11:22.30 |
|
|
|
|
|
|
7:05.59 |
8:32.05 |
9:58.62 |
|
|
|
7 |
Linnea Andersson |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:31.16 |
3:11.48 |
4:50.18 |
6:30.60 |
12:56.25 |
|
|
|
|
|
|
8:11.19 |
9:51.97 |
11:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:21.29 |
2:47.21 |
4:13.60 |
5:40.15 |
11:15.25 |
|
|
|
|
|
|
7:04.98 |
8:29.83 |
9:54.47 |
|
|
|
2 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.42 |
2:47.90 |
4:16.91 |
5:45.43 |
11:38.93 |
|
|
|
|
|
|
7:14.04 |
8:43.05 |
10:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
12:06 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.63 |
1:08.00 |
1:46.86 |
|
2:26.64 |
|
2 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.72 |
1:08.81 |
1:50.63 |
|
2:32.70 |
|
3 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.81 |
1:13.96 |
1:55.75 |
|
2:38.85 |
|
4 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.38 |
1:14.99 |
2:04.41 |
|
2:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
33.63 |
1:13.61 |
1:54.79 |
|
2:38.35 |
|
2 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.38 |
1:18.64 |
2:05.07 |
|
2:48.70 |
|
3 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.79 |
1:25.11 |
2:14.51 |
|
3:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.73 |
1:08.88 |
1:47.69 |
|
2:24.91 |
|
2 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.05 |
1:12.12 |
1:53.11 |
|
2:34.65 |
|
3 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.78 |
1:16.37 |
1:59.77 |
|
2:40.46 |
|
4 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.66 |
1:15.82 |
1:58.81 |
|
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.90 |
1:11.11 |
1:50.94 |
|
2:31.59 |
|
2 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
33.48 |
1:14.07 |
1:55.58 |
|
2:37.64 |
|
3 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.75 |
1:16.87 |
2:00.09 |
|
2:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
37.16 |
1:22.18 |
2:08.15 |
|
2:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jörstam |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.56 |
1:13.17 |
1:57.03 |
|
2:32.87 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
34.03 |
1:14.20 |
1:59.01 |
|
2:35.97 |
|
3 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.37 |
1:15.37 |
2:00.79 |
|
2:37.09 |
|
4 |
Therese Pålsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
33.30 |
1:16.69 |
2:03.79 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.38 |
1:17.79 |
2:06.30 |
|
2:44.33 |
|
6 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.67 |
1:17.98 |
2:09.55 |
|
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.70 |
1:16.22 |
2:04.29 |
|
2:41.66 |
|
2 |
Emilia Karlberg |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
34.03 |
1:17.18 |
2:04.13 |
|
2:43.24 |
|
3 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.14 |
1:23.31 |
2:07.37 |
|
2:46.60 |
|
4 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.44 |
1:18.39 |
2:07.32 |
|
2:46.84 |
|
5 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.13 |
1:20.03 |
2:10.28 |
|
2:49.98 |
|
6 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.95 |
1:26.88 |
2:17.10 |
|
2:56.96 |
|
7 |
Moa Martinsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
42.61 |
1:32.72 |
2:25.66 |
|
3:11.53 |
|
8 |
Ellen Jarl |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
48.10 |
1:51.67 |
2:56.05 |
|
3:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.18 |
1:13.50 |
1:56.92 |
|
2:31.64 |
|
2 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
35.73 |
1:18.07 |
1:59.29 |
|
2:37.10 |
|
3 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.78 |
1:14.05 |
2:03.69 |
|
2:39.27 |
|
4 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
37.07 |
1:19.49 |
2:03.63 |
|
2:39.91 |
|
5 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
34.75 |
1:17.46 |
2:02.55 |
|
2:40.66 |
|
6 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.33 |
1:18.23 |
2:03.06 |
|
2:40.69 |
|
7 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.59 |
1:17.55 |
2:04.62 |
|
2:41.74 |
|
8 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.68 |
1:21.17 |
2:06.74 |
|
2:46.52 |
|
9 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.99 |
1:22.73 |
2:07.58 |
|
2:48.74 |
|
10 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
35.36 |
1:20.49 |
2:11.47 |
|
2:49.94 |
|
11 |
Emilia Esborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.55 |
1:24.00 |
2:12.04 |
|
2:52.63 |
|
12 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.87 |
1:26.14 |
2:16.08 |
|
2:57.07 |
|
13 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.05 |
1:27.65 |
2:19.83 |
|
3:02.72 |
|
14 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
40.53 |
1:30.12 |
2:23.61 |
|
3:08.47 |
|
- |
Viktoria Sandwall |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.32 |
1:13.76 |
1:58.78 |
|
2:33.56 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.73 |
1:16.29 |
2:04.25 |
|
2:41.28 |
|
3 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.95 |
1:21.08 |
2:08.93 |
|
2:45.99 |
|
4 |
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.60 |
1:22.20 |
2:08.56 |
|
2:46.58 |
|
5 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.04 |
1:21.41 |
2:12.22 |
|
2:49.14 |
|
6 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.40 |
1:21.71 |
2:12.21 |
|
2:49.30 |
|
7 |
Tilda Hilbert |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.89 |
1:21.32 |
2:11.10 |
|
2:51.12 |
|
8 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.27 |
1:26.81 |
2:13.39 |
|
2:52.88 |
|
9 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.63 |
1:25.12 |
2:15.28 |
|
2:54.14 |
|
10 |
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.50 |
1:22.85 |
2:14.88 |
|
2:55.03 |
|
11 |
Thea Hero |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.87 |
1:27.37 |
2:20.44 |
|
2:58.85 |
|
12 |
Andrea Wollentz |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
38.20 |
1:26.47 |
2:19.98 |
|
3:01.23 |
|
13 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.15 |
1:25.16 |
2:19.11 |
|
3:02.63 |
|
14 |
Amanda Voss |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.81 |
1:31.48 |
2:22.51 |
|
3:03.39 |
|
15 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
40.07 |
1:29.10 |
2:20.30 |
|
3:04.59 |
|
16 |
Tilda Westergren |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
41.71 |
1:27.23 |
2:22.71 |
|
3:04.76 |
|
17 |
Hanna Andrén |
2004 |
Simklubben Alingsås |
|
45.76 |
1:32.06 |
2:27.57 |
|
3:08.47 |
|
18 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
43.78 |
1:36.48 |
2:31.88 |
|
3:15.53 |
|
19 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.76 |
1:33.94 |
2:31.78 |
|
3:15.86 |
|
20 |
Izabelle Andersson |
2004 |
Varberg Sim |
|
45.53 |
1:35.97 |
2:31.36 |
|
3:16.70 |
|
21 |
Bella Persson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
45.03 |
1:34.88 |
2:32.67 |
|
3:17.46 |
|
22 |
Fiona Ernst |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.18 |
1:35.42 |
2:32.35 |
|
3:18.19 |
|
23 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.47 |
1:41.69 |
2:36.30 |
|
3:20.24 |
|
24 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.82 |
1:41.25 |
2:36.64 |
|
3:23.40 |
|
25 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.79 |
1:40.32 |
2:41.01 |
|
3:29.29 |
|
- |
Ella Ljungdahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
36.56 |
1:23.39 |
2:11.44 |
|
2:50.03 |
|
2 |
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.12 |
1:25.29 |
2:11.24 |
|
2:50.36 |
|
3 |
Alva Tingstorp |
2005 |
Varberg Sim |
|
40.26 |
1:26.20 |
2:14.82 |
|
2:57.05 |
|
4 |
Elicia Allard |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
38.71 |
1:24.58 |
2:18.88 |
|
2:58.78 |
|
5 |
Magdalena Pantaleeva |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.02 |
1:32.60 |
2:23.39 |
|
3:06.98 |
|
6 |
Alicia Fredriksson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.57 |
1:29.51 |
2:25.59 |
|
3:08.51 |
|
7 |
Emma Johansson |
2005 |
Varberg Sim |
|
39.69 |
1:26.16 |
2:24.57 |
|
3:09.80 |
|
8 |
Matilda Lundberg |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.01 |
1:29.30 |
2:27.00 |
|
3:10.09 |
|
9 |
Ingrid Toresäter |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.68 |
1:32.77 |
2:30.87 |
|
3:14.72 |
|
10 |
Rebecka Berlin |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.87 |
1:36.17 |
2:31.89 |
|
3:15.22 |
|
11 |
Olivia Leijon |
2005 |
Varberg Sim |
|
43.12 |
1:29.97 |
2:30.03 |
|
3:16.10 |
|
12 |
Alice Alsterstad |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.80 |
1:34.38 |
2:34.07 |
|
3:17.97 |
|
13 |
Tuva Byfeldt |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.32 |
1:37.89 |
2:36.71 |
|
3:23.26 |
|
14 |
Emma Curlow |
2005 |
Falkenbergs Simklubb |
|
46.69 |
1:39.62 |
2:37.54 |
|
3:23.84 |
|
15 |
Clara Uddheim |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.89 |
1:42.92 |
2:44.71 |
|
3:35.58 |
|
16 |
Linnéa Fabian |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
47.15 |
1:42.36 |
2:51.11 |
|
3:39.10 |
|
17 |
Linn Andersson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
52.93 |
1:47.00 |
2:52.71 |
|
3:42.24 |
|
18 |
Tindra Janson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.58 |
1:53.11 |
2:52.21 |
|
3:43.41 |
|
- |
Ellen Gullberg |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Gaëlle Ovise |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.74 |
2:19.01 |
3:32.91 |
|
4:46.03 |
|
2 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
1:06.20 |
2:19.83 |
3:34.50 |
|
4:48.37 |
|
3 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.56 |
2:23.13 |
3:38.58 |
|
4:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:05.62 |
2:18.42 |
3:31.15 |
|
4:40.81 |
|
2 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.53 |
2:18.33 |
3:32.41 |
|
4:44.98 |
|
3 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:06.26 |
2:19.80 |
3:34.00 |
|
4:46.79 |
|
4 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:09.14 |
2:23.20 |
3:37.46 |
|
4:49.81 |
|
5 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:04.60 |
2:20.31 |
3:38.32 |
|
4:51.42 |
|
6 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.17 |
2:28.10 |
3:46.17 |
|
5:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.53 |
2:17.31 |
3:28.91 |
|
4:37.52 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:06.64 |
2:19.55 |
3:33.90 |
|
4:45.04 |
|
3 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:06.32 |
2:19.91 |
3:33.46 |
|
4:45.53 |
|
4 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.96 |
2:24.93 |
3:41.18 |
|
4:56.88 |
|
5 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.18 |
2:41.76 |
4:06.79 |
|
5:23.56 |
|
6 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.86 |
2:44.12 |
4:13.14 |
|
5:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:03.82 |
2:14.32 |
3:26.66 |
|
4:36.51 |
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.13 |
2:23.51 |
3:38.49 |
|
4:52.31 |
|
3 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.33 |
2:29.85 |
3:47.52 |
|
5:01.20 |
|
4 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:08.62 |
2:27.84 |
3:46.69 |
|
5:02.83 |
|
5 |
Simon Swedblom |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.10 |
2:31.64 |
3:51.84 |
|
5:06.30 |
|
6 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.49 |
2:31.79 |
3:51.32 |
|
5:06.55 |
|
7 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.16 |
2:33.49 |
3:52.17 |
|
5:07.48 |
|
8 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.26 |
2:32.60 |
3:51.99 |
|
5:07.51 |
|
9 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.94 |
2:34.64 |
3:55.62 |
|
5:13.64 |
|
10 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:14.26 |
2:34.55 |
3:57.57 |
|
5:17.02 |
|
11 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.98 |
2:43.05 |
4:11.73 |
|
5:19.68 |
|
12 |
Joel Meuller |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:16.73 |
2:38.95 |
4:02.10 |
|
5:23.99 |
|
13 |
Isak Andersson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.86 |
2:42.64 |
4:07.07 |
|
5:29.27 |
|
14 |
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.34 |
2:41.60 |
4:08.19 |
|
5:31.39 |
|
15 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.83 |
2:41.35 |
4:08.88 |
|
5:32.76 |
|
16 |
Emil Storberg |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:19.60 |
2:49.52 |
4:19.18 |
|
5:43.53 |
|
17 |
Albin Alami |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.74 |
3:00.24 |
4:38.71 |
|
6:09.93 |
|
18 |
Filip Carlqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:28.47 |
3:03.87 |
4:38.81 |
|
6:11.03 |
|
19 |
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.72 |
3:00.41 |
4:36.10 |
|
6:11.50 |
|
20 |
Ludvig Ling |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:24.48 |
2:59.98 |
4:40.01 |
|
6:16.53 |
|
- |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: STC Training Club |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:12.11 |
2:32.27 |
3:52.46 |
|
5:06.16 |
|
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:09.20 |
2:28.53 |
3:49.23 |
|
5:07.11 |
|
3 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:17.02 |
2:42.27 |
4:08.78 |
|
5:29.41 |
|
4 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:17.55 |
2:42.53 |
4:09.10 |
|
5:30.09 |
|
4 |
Joseph Ornek |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:19.64 |
2:44.63 |
4:08.20 |
|
5:30.09 |
|
6 |
Edvin Danielsson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:18.46 |
2:46.47 |
4:15.33 |
|
5:39.59 |
|
7 |
Alexander Nilsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.34 |
2:45.42 |
4:15.87 |
|
5:41.68 |
|
8 |
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.21 |
2:49.92 |
4:22.27 |
|
5:51.51 |
|
9 |
Felix Sjögren |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.62 |
2:49.63 |
4:23.65 |
|
5:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.42 |
|
|
|
1:13.53 |
|
2 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.19 |
|
|
|
1:16.73 |
|
3 |
Julia Wollentz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
38.18 |
|
|
|
1:17.74 |
|
4 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.19 |
|
|
|
1:20.54 |
|
5 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.71 |
|
|
|
1:21.07 |
|
6 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.52 |
|
|
|
1:22.65 |
|
7 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.31 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Idrottens Bingo |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
17:17 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
17:49 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.76 |
1:12.24 |
1:51.89 |
|
2:29.52 |
|
2 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
34.96 |
1:12.07 |
1:51.34 |
|
2:29.99 |
|
3 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.34 |
1:15.57 |
1:56.52 |
|
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.43 |
1:12.16 |
1:51.71 |
|
2:29.55 |
|
2 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.99 |
1:13.24 |
1:52.31 |
|
2:29.66 |
|
3 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.53 |
1:17.29 |
1:57.90 |
|
2:38.04 |
|
4 |
Edward Björkman |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
36.60 |
1:16.57 |
1:57.84 |
|
2:39.68 |
|
5 |
Pelle Huldén |
2002 |
Varberg Sim |
|
37.69 |
1:19.18 |
2:02.08 |
|
2:44.04 |
|
6 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
37.69 |
1:19.17 |
2:02.95 |
|
2:44.24 |
|
7 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.68 |
1:22.20 |
2:06.44 |
|
2:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.45 |
1:12.16 |
1:50.83 |
|
2:28.27 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.75 |
1:15.03 |
1:55.99 |
|
2:35.69 |
|
3 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.31 |
1:18.32 |
2:00.03 |
|
2:40.51 |
|
4 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.71 |
1:18.67 |
2:01.13 |
|
2:41.74 |
|
5 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.68 |
1:30.54 |
2:17.43 |
|
3:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.44 |
1:09.33 |
1:47.20 |
|
2:24.51 |
|
2 |
Alexander Mcadam |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.47 |
1:13.08 |
1:52.94 |
|
2:32.01 |
|
3 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.16 |
1:14.64 |
1:54.37 |
|
2:33.46 |
|
4 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
36.46 |
1:16.34 |
1:56.39 |
|
2:35.69 |
|
5 |
Isak Andersson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.78 |
1:23.03 |
2:06.94 |
|
2:48.92 |
|
6 |
Albin Alami |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.88 |
1:23.86 |
2:08.74 |
|
2:49.38 |
|
7 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.61 |
1:25.97 |
2:10.71 |
|
2:54.41 |
|
8 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.31 |
1:28.26 |
2:15.26 |
|
3:01.22 |
|
- |
Ludvig Ling |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
37.26 |
1:19.19 |
2:01.79 |
|
2:43.39 |
|
2 |
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
41.64 |
1:29.66 |
2:19.02 |
|
3:05.59 |
|
3 |
Arvid Höglund |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.06 |
1:37.42 |
2:27.98 |
|
3:16.61 |
|
4 |
Erik Larsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.33 |
1:44.06 |
2:35.17 |
|
3:24.71 |
|
- |
Alexander Nilsson |
2005 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
17:49 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 OLKA Sportresor 2017 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mölndal |
|
Utskriftstid |
18:25 |
|
|
Arrangör |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: OLKA Sportresor |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap |
Utskriftstid |
18:25 |
|