Resultater for DM Junior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2017 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 749 | 26.49 | 56.05 | |||||
Greve Svømmeklub | 55.02 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 730 | 27.21 | 56.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 55.34 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 730 | 27.49 | 56.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.05 | |||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 681 | 27.70 | 57.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 55.95 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 680 | 27.97 | 57.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.38 | |||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 679 | 27.76 | 57.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.94 | |||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 678 | 27.94 | 57.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.71 | |||||||||
8 | Regitze Gaard | 2001 | 673 | 28.25 | 58.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.91 | |||||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 666 | 28.00 | 58.27 | |||||
Roskilde Svømning | 57.09 | |||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 662 | 28.73 | 58.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 660 | 28.37 | 58.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 656 | 28.60 | 58.58 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
13 | Josefine Due Christensen | 2001 | 642 | 28.88 | 59.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.06 | |||||||||
14 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 640 | 28.46 | 59.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 634 | 29.06 | 59.26 | |||||
H2Odense | 59.37 | |||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 632 | 28.67 | 59.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 58.35 | |||||||||
17 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 629 | 28.57 | 59.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
18 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 624 | 28.82 | 59.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.48 | |||||||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 620 | 28.68 | 59.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.51 | |||||||||
20 | Sarah Missing | 2001 | 617 | 28.95 | 59.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.38 | |||||||||
21 | Sofie Andersen | 2001 | 615 | 29.05 | 59.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.90 | |||||||||
22 | Karoline Sørensen | 2002 | 614 | 28.61 | 59.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
23 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 614 | 28.81 | 59.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.36 | |||||||||
24 | Amalie W. Olsen | 2001 | 611 | 28.97 | 59.99 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
25 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 607 | 29.01 | 1:00.12 | |||||
JGI Svømning | 58.98 | |||||||||
26 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 605 | 29.21 | 1:00.17 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 59.50 | |||||||||
27 | Tine Petersen | 2003 | 596 | 29.16 | 1:00.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.49 | |||||||||
28 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 594 | 29.30 | 1:00.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
29 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 594 | 28.88 | 1:00.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.49 | |||||||||
30 | Freja Stenbækgård | 2003 | 593 | 29.40 | 1:00.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
30 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 593 | 29.30 | 1:00.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.66 | |||||||||
32 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 592 | 29.35 | 1:00.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
33 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 587 | 29.35 | 1:00.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.46 | |||||||||
34 | Ingrid Lindemann | 2003 | 587 | 29.53 | 1:00.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.43 | |||||||||
35 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 586 | 29.29 | 1:00.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
36 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 585 | 29.53 | 1:00.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
36 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 585 | 29.24 | 1:00.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.33 | |||||||||
36 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 585 | 29.05 | 1:00.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
39 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 583 | 29.71 | 1:00.92 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
40 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 582 | 29.18 | 1:00.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.73 | |||||||||
41 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 581 | 29.52 | 1:01.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.11 | |||||||||
42 | Marie Christensen | 2002 | 579 | 29.53 | 1:01.05 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.61 | |||||||||
43 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 574 | 29.75 | 1:01.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
43 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 574 | 29.60 | 1:01.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.40 | |||||||||
45 | Chastine Melhede | 2002 | 570 | 29.39 | 1:01.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.16 | |||||||||
46 | Signe Villumsen | 2001 | 568 | 29.72 | 1:01.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.59 | |||||||||
47 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 562 | 29.56 | 1:01.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.48 | |||||||||
48 | Louise Hvarre | 2001 | 559 | 29.28 | 1:01.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
49 | Elena Westmark Holm | 2003 | 556 | 29.70 | 1:01.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.57 | |||||||||
50 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 554 | 29.95 | 1:01.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
51 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 553 | 29.34 | 1:02.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.25 | |||||||||
51 | Maria Szokody | 2002 | 553 | 29.60 | 1:02.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.77 | |||||||||
53 | Melanie Eggertsen | 2002 | 552 | 29.56 | 1:02.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.07 | |||||||||
54 | Regitze Gotthard | 2002 | 552 | 30.61 | 1:02.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.84 | |||||||||
55 | Emilie Meng | 2003 | 543 | 29.90 | 1:02.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.63 | |||||||||
56 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 543 | 29.69 | 1:02.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
57 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 541 | 30.64 | 1:02.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.74 | |||||||||
58 | Celia Puggaard | 2003 | 540 | 29.74 | 1:02.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.27 | |||||||||
59 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 539 | 29.90 | 1:02.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
60 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 538 | 30.09 | 1:02.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.85 | |||||||||
61 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 535 | 30.71 | 1:02.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.19 | |||||||||
62 | Thippe de Neergaard | 2003 | 535 | 30.21 | 1:02.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.34 | |||||||||
63 | Caroline Liboriussen | 2002 | 527 | 30.75 | 1:03.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
64 | Pil Sylvander | 2003 | 515 | 30.42 | 1:03.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
65 | Luna Gammelgaard | 2003 | 513 | 30.52 | 1:03.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
66 | Fiona Burmester | 2003 | 500 | 31.06 | 1:04.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
67 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 497 | 30.75 | 1:04.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.16 | |||||||||
68 | Clara Carlquist | 2003 | 495 | 30.42 | 1:04.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.88 | |||||||||
69 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 494 | 31.13 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.27 | |||||||||
70 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 485 | 31.18 | 1:04.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.83 | |||||||||
71 | Louise Houe Andersen | 2003 | 468 | 31.29 | 1:05.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.85 | |||||||||
72 | Ellen A. Skov | 2003 | 466 | 31.59 | 1:05.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
73 | Nikoline Andersen | 2003 | 464 | 31.27 | 1:05.72 | |||||
H2Odense | 1:07.65 | |||||||||
74 | Freja Romanski | 2003 | 464 | 31.51 | 1:05.75 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.95 | |||||||||
75 | Louise Dahl | 2003 | 461 | 31.77 | 1:05.86 | |||||
JGI Svømning | 1:04.92 | |||||||||
76 | Nikoline V Gallop | 2003 | 459 | 31.49 | 1:05.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.15 | |||||||||
77 | Anna Skovmand | 2003 | 458 | 31.44 | 1:06.00 | |||||
H2Odense | 1:07.63 | |||||||||
77 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 458 | 31.98 | 1:06.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
79 | Astrid Thimmer | 2003 | 455 | 31.08 | 1:06.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.91 | |||||||||
- | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | DSQ | SW4.4 - Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:53 |