Tulokset DM Junior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
703 |
31.73 |
1:06.52 |
1:40.59 |
|
2:14.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Palmund |
2002 |
|
687 |
31.44 |
1:06.46 |
1:40.22 |
|
2:15.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
657 |
32.14 |
1:06.18 |
1:41.98 |
|
2:17.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
629 |
33.35 |
1:08.36 |
1:43.65 |
|
2:19.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
619 |
33.19 |
1:08.49 |
1:44.24 |
|
2:19.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
613 |
32.30 |
1:07.38 |
1:43.83 |
|
2:20.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
610 |
32.93 |
1:09.01 |
1:45.35 |
|
2:20.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Stampe |
2002 |
|
602 |
33.56 |
1:08.85 |
1:45.08 |
|
2:21.14 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
601 |
33.54 |
1:09.56 |
1:46.26 |
|
2:21.25 |
|
|
Albertslund IF |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
589 |
34.23 |
1:10.03 |
1:45.96 |
|
2:22.22 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
587 |
34.05 |
1:09.99 |
1:46.46 |
|
2:22.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
584 |
31.91 |
1:07.17 |
1:44.25 |
|
2:22.57 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
584 |
33.43 |
1:09.25 |
1:46.06 |
|
2:22.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
583 |
34.05 |
1:09.79 |
1:46.32 |
|
2:22.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
569 |
34.76 |
1:10.57 |
1:47.16 |
|
2:23.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
563 |
34.23 |
1:10.77 |
1:47.82 |
|
2:24.35 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
549 |
34.10 |
1:10.69 |
1:48.07 |
|
2:25.53 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
542 |
33.14 |
1:09.47 |
1:47.63 |
|
2:26.22 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Zara Wendel |
2002 |
|
541 |
33.25 |
1:09.22 |
1:47.30 |
|
2:26.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
540 |
34.65 |
1:11.27 |
1:48.59 |
|
2:26.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Lund |
2003 |
|
539 |
35.01 |
1:12.34 |
1:49.66 |
|
2:26.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
537 |
33.96 |
1:10.83 |
1:49.10 |
|
2:26.66 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
530 |
35.83 |
1:12.71 |
1:50.02 |
|
2:27.30 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
521 |
35.90 |
1:12.47 |
1:50.11 |
|
2:28.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
518 |
32.98 |
1:09.06 |
1:47.70 |
|
2:28.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
517 |
33.97 |
1:10.90 |
1:50.00 |
|
2:28.51 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
514 |
35.87 |
1:13.92 |
1:51.83 |
|
2:28.80 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
514 |
33.98 |
1:12.63 |
1:51.47 |
|
2:28.82 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
513 |
36.13 |
1:13.82 |
1:51.69 |
|
2:28.87 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
508 |
34.00 |
1:12.62 |
1:51.36 |
|
2:29.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja Gjerløv |
2003 |
|
501 |
34.48 |
1:12.33 |
1:51.33 |
|
2:30.07 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
498 |
34.73 |
1:12.79 |
1:51.51 |
|
2:30.39 |
|
|
Herlev Svømning |
2:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
495 |
35.51 |
1:14.05 |
1:53.68 |
|
2:30.67 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Natascha Laigaard |
2002 |
|
492 |
33.97 |
1:11.57 |
1:51.39 |
|
2:31.01 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
490 |
34.69 |
1:12.07 |
1:51.61 |
|
2:31.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
483 |
35.41 |
1:13.47 |
1:52.40 |
|
2:31.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
|
479 |
36.47 |
1:14.74 |
1:53.79 |
|
2:32.34 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
477 |
35.79 |
1:14.61 |
1:53.57 |
|
2:32.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
469 |
36.23 |
1:14.61 |
1:54.23 |
|
2:33.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
469 |
35.95 |
1:14.46 |
1:53.98 |
|
2:33.39 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
|
468 |
36.01 |
1:15.16 |
1:55.29 |
|
2:33.53 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
467 |
35.97 |
1:15.50 |
1:55.05 |
|
2:33.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
465 |
36.59 |
1:14.90 |
1:54.27 |
|
2:33.87 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sille Andersen |
2003 |
|
463 |
35.72 |
1:14.57 |
1:54.57 |
|
2:34.05 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
458 |
36.13 |
1:15.50 |
1:55.99 |
|
2:34.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
453 |
36.51 |
1:15.40 |
1:55.20 |
|
2:35.18 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
452 |
37.06 |
1:16.65 |
1:56.21 |
|
2:35.30 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
444 |
36.99 |
1:16.27 |
1:57.00 |
|
2:36.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
433 |
36.60 |
1:15.94 |
1:56.32 |
|
2:37.52 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
431 |
36.89 |
1:16.65 |
1:57.37 |
|
2:37.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
|
426 |
35.61 |
1:14.62 |
1:55.85 |
|
2:38.37 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
420 |
36.29 |
1:15.30 |
1:57.20 |
|
2:39.13 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
11:17 |
|