Tulokset Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.45 | 1:03.72 | 1:37.49 | 2:12.70 | |||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.54 | 1:05.67 | 1:40.88 | 2:16.02 | |||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.16 | 1:06.39 | 1:42.06 | 2:16.22 | |||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 31.63 | 1:06.59 | 1:42.23 | 2:17.06 | |||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.00 | 1:08.18 | 1:45.32 | 2:21.78 | |||
6 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.31 | 1:10.39 | 1:47.54 | 2:22.04 | |||
7 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 33.10 | 1:09.95 | 1:47.69 | 2:22.80 | |||
8 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | 1:09.33 | 1:46.84 | 2:23.32 | |||
9 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.61 | 1:13.95 | 1:50.95 | 2:26.75 | |||
10 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.68 | 1:12.06 | 1:50.76 | 2:27.23 | |||
11 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.98 | 1:12.85 | 1:50.94 | 2:27.72 | |||
12 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.72 | 1:13.01 | 1:52.03 | 2:27.83 | |||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.45 | 1:12.80 | 1:51.56 | 2:28.73 | |||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.28 | 1:12.09 | 1:51.01 | 2:28.80 | |||
15 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.68 | 1:14.90 | 1:54.18 | 2:31.65 | |||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.07 | 1:14.59 | 1:53.45 | 2:32.41 | |||
17 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | 1:13.68 | 1:53.67 | 2:32.58 | |||
18 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.65 | 1:15.30 | 1:55.34 | 2:32.95 | |||
19 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.58 | 1:14.65 | 1:54.62 | 2:33.91 | |||
20 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.87 | 1:14.21 | 1:53.24 | 2:33.96 | |||
21 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.21 | 1:19.00 | 2:01.39 | 2:41.51 | |||
22 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | 1:19.70 | 2:03.38 | 2:46.21 | |||
- | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | afmeldt | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.07 | 1:07.76 | 1:44.12 | 2:18.83 | |||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.93 | 1:10.72 | 1:47.86 | 2:23.04 | |||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.33 | 1:10.29 | 1:48.22 | 2:25.21 | |||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | 1:12.83 | 1:50.23 | 2:27.14 | |||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 34.21 | 1:12.39 | 1:52.24 | 2:29.70 | |||
6 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.36 | 1:13.50 | 1:53.31 | 2:31.69 | |||
7 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.55 | 1:15.61 | 1:54.11 | 2:31.91 | |||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.74 | 1:15.22 | 1:55.15 | 2:34.01 | |||
9 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.63 | 1:13.64 | 1:54.52 | 2:34.34 | |||
10 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.07 | 1:14.86 | 1:55.01 | 2:35.26 | |||
11 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.98 | 1:21.63 | 2:01.79 | 2:39.12 | |||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.23 | 1:17.08 | 1:59.19 | 2:39.16 | |||
12 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.03 | 1:16.03 | 1:57.87 | 2:39.16 | |||
14 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.20 | 1:17.59 | 2:00.03 | 2:39.56 | |||
15 | Julie Larsen | 2005 | JGI Svømning | 37.14 | 1:17.06 | 1:58.64 | 2:40.13 | |||
16 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.93 | 1:18.57 | 2:40.28 | ||||
17 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | 1:15.95 | 1:58.80 | 2:40.46 | |||
18 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.14 | 1:18.47 | 2:00.80 | 2:40.71 | |||
19 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.55 | 1:19.89 | 2:02.30 | 2:42.05 | |||
20 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.82 | 1:18.04 | 2:00.36 | 2:42.28 | |||
21 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.48 | 1:20.43 | 2:03.15 | 2:44.65 | |||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.62 | 1:21.73 | 2:03.55 | 2:44.72 | |||
23 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.64 | 1:22.15 | 2:05.56 | 2:46.25 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 33.46 | 1:11.69 | 1:50.85 | 2:27.98 | |||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | 1:11.99 | 1:50.66 | 2:28.29 | |||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.52 | 1:11.90 | 1:51.77 | 2:31.17 | |||
4 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 35.13 | 1:14.69 | 1:54.70 | 2:32.20 | |||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.90 | 1:14.59 | 1:55.05 | 2:34.15 | |||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.16 | 1:17.30 | 1:58.98 | 2:37.49 | |||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.05 | 1:17.56 | 1:59.42 | 2:39.83 | |||
8 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.08 | 1:18.84 | 1:59.82 | 2:40.83 | |||
9 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.03 | 1:20.27 | 2:03.27 | 2:44.66 | |||
10 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.85 | 1:17.72 | 2:02.29 | 2:45.39 | |||
11 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.92 | 1:21.65 | 2:06.24 | 2:47.23 | |||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.37 | 1:24.03 | 2:10.00 | 2:53.70 | |||
13 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.95 | 1:22.88 | 2:06.87 | 2:54.49 | |||
14 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.36 | 1:25.95 | 2:12.60 | 2:57.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 15:20 |