Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber NordSj | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 august 2017 |
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.23 | 1:07.36 | |||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.01 | 1:07.86 | |||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.44 | 1:09.25 | |||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.42 | 1:09.68 | |||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.22 | 1:10.43 | |||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.00 | 1:10.52 | |||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.72 | 1:10.64 | |||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.64 | 1:11.43 | |||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.20 | 1:12.04 | |||||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | 1:12.31 | |||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.74 | 1:12.41 | |||||
12 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.60 | 1:13.16 | |||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.73 | 1:13.30 | |||||
14 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:13.33 | |||||
15 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.79 | 1:13.70 | |||||
16 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.60 | 1:13.86 | |||||
17 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | 1:14.00 | |||||
18 | Isabel Lillebæk | 2004 | JGI Svømning | 36.22 | 1:14.62 | |||||
19 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.64 | 1:15.28 | |||||
20 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 37.76 | 1:16.29 | |||||
21 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 37.99 | 1:16.57 | |||||
22 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.91 | 1:17.71 | |||||
23 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.71 | 1:17.75 | |||||
24 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.37 | 1:17.93 | |||||
25 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.99 | 1:18.48 | |||||
26 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.66 | 1:19.03 | |||||
27 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.47 | 1:19.47 | |||||
28 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 39.28 | 1:19.58 | |||||
29 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.02 | 1:19.78 | |||||
30 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.47 | 1:20.06 | |||||
31 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.24 | 1:20.54 | |||||
32 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.72 | 1:20.80 | |||||
33 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.72 | 1:23.41 | |||||
- | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v/50m | |||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | efb v/75m | |||||
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | JGI Svømning | 33.72 | 1:09.58 | |||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.38 | 1:11.11 | |||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.34 | 1:11.16 | |||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.01 | 1:12.64 | |||||
5 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.48 | 1:13.70 | |||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 36.10 | 1:13.95 | |||||
7 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | 1:15.93 | |||||
8 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.12 | 1:16.68 | |||||
9 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.81 | 1:16.89 | |||||
10 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 38.29 | 1:17.66 | |||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.43 | 1:17.73 | |||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.57 | 1:17.97 | |||||
13 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.71 | 1:18.21 | |||||
14 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.14 | 1:18.34 | |||||
15 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.26 | 1:18.54 | |||||
16 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 39.45 | 1:19.54 | |||||
17 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 39.37 | 1:19.56 | |||||
18 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.74 | 1:19.71 | |||||
19 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.51 | 1:19.74 | |||||
20 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.06 | 1:19.75 | |||||
21 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.52 | 1:20.00 | |||||
22 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:20.72 | |||||
23 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.39 | 1:20.80 | |||||
24 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.20 | 1:21.09 | |||||
25 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.94 | 1:21.49 | |||||
26 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.21 | 1:21.97 | |||||
27 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.17 | 1:21.98 | |||||
28 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.57 | 1:22.58 | |||||
29 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.71 | 1:22.72 | |||||
30 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | 1:22.87 | |||||
31 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.76 | 1:23.07 | |||||
32 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.21 | 1:23.09 | |||||
33 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | 1:24.10 | |||||
34 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.98 | 1:24.77 | |||||
35 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 40.89 | 1:24.88 | |||||
36 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 41.98 | 1:25.59 | |||||
37 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.13 | 1:25.82 | |||||
38 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.96 | 1:26.04 | |||||
39 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.37 | 1:26.14 | |||||
40 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.30 | 1:26.66 | |||||
41 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.86 | 1:27.04 | |||||
42 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | ||||||
43 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.20 | 1:27.53 | |||||
44 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.63 | 1:27.86 | |||||
45 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.40 | 1:29.33 | |||||
46 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 46.20 | 1:35.89 | |||||
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.89 | 1:13.40 | |||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.58 | 1:15.21 | |||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 36.50 | 1:15.75 | |||||
4 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:16.89 | |||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.65 | 1:20.59 | |||||
6 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:22.49 | |||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.72 | 1:23.09 | |||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.23 | 1:23.77 | |||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.69 | 1:24.20 | |||||
10 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.25 | 1:24.28 | |||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 41.87 | 1:24.29 | |||||
12 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.59 | 1:25.87 | |||||
13 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 41.99 | 1:25.92 | |||||
14 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | 1:26.22 | |||||
15 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.21 | 1:26.36 | |||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.65 | 1:27.07 | |||||
17 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.88 | 1:27.14 | |||||
18 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.01 | 1:28.71 | |||||
19 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.30 | 1:29.81 | |||||
20 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.54 | 1:31.25 | |||||
21 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 46.28 | 1:32.72 | |||||
22 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 44.86 | 1:33.51 | |||||
23 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 47.97 | 1:39.38 | |||||
- | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | efb v/75m | |||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:37 |