Results for Septembersim
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Septembersim 2017 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 | |||
Tävlingsort | Tyresö | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Tyresö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:12.06 | |||||
2 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.39 | 1:14.77 | |||||
3 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:16.01 | |||||
4 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.70 | 1:16.11 | |||||
5 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:16.27 | |||||
6 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.34 | 1:16.64 | |||||
7 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:16.90 | |||||
8 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:17.61 | |||||
9 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.04 | 1:17.73 | |||||
10 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.45 | 1:17.91 | |||||
11 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.31 | 1:19.22 | |||||
12 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.16 | 1:19.56 | |||||
13 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 36.87 | 1:19.67 | |||||
14 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.09 | 1:19.75 | |||||
15 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.96 | 1:19.87 | |||||
16 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:20.01 | |||||
17 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.53 | 1:20.21 | |||||
18 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 38.75 | 1:20.48 | |||||
19 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 39.04 | 1:20.53 | |||||
20 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.92 | 1:20.64 | |||||
21 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.13 | 1:21.89 | |||||
22 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:22.31 | |||||
23 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 39.55 | 1:22.35 | |||||
24 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.47 | 1:23.36 | |||||
25 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.57 | 1:23.39 | |||||
26 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.73 | 1:23.54 | |||||
27 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.16 | 1:24.07 | |||||
28 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.37 | 1:24.34 | |||||
29 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.87 | 1:24.71 | |||||
30 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.01 | 1:27.35 | |||||
31 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.15 | 1:27.48 | |||||
32 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 41.03 | 1:28.09 | |||||
33 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.78 | 1:28.45 | |||||
34 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.94 | 1:29.11 | |||||
35 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:29.37 | |||||
36 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.74 | 1:29.83 | |||||
37 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.37 | 1:29.91 | |||||
38 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | 1:30.26 | |||||
39 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.75 | 1:30.70 | |||||
40 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.32 | 1:30.99 | |||||
41 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.34 | 1:31.11 | |||||
42 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.66 | 1:31.54 | |||||
43 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.39 | 1:32.45 | |||||
44 | Hanna Bolinder | 2006 | Danderyds Sim | 44.22 | 1:32.86 | |||||
45 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 46.52 | 1:41.18 | |||||
46 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.98 | 1:41.45 | |||||
47 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.46 | 1:42.20 | |||||
48 | Nina Nilsson | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.29 | 1:42.98 | |||||
49 | Moa Slättegård | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.18 | 1:44.65 | |||||
50 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.02 | 1:46.98 | |||||
51 | Amanda Widhe | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.90 | 1:48.78 | |||||
52 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.70 | 1:49.51 | |||||
53 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.89 | 1:53.14 | |||||
54 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.49 | 1:54.17 | |||||
- | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Signe Mueller | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.34 | 1:02.32 | |||||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.88 | 1:03.96 | |||||
3 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.48 | 1:05.63 | |||||
4 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 32.65 | 1:07.50 | |||||
5 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 33.23 | 1:09.84 | |||||
6 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.57 | 1:10.14 | |||||
7 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:11.30 | |||||
8 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.77 | 1:14.97 | |||||
9 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.84 | 1:15.62 | |||||
10 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.42 | 1:19.81 | |||||
11 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.84 | 1:20.89 | |||||
12 | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 39.79 | 1:22.06 | |||||
13 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.71 | 1:30.05 | |||||
14 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.46 | 1:30.98 | |||||
15 | Tyra Jalmert | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.31 | 1:32.32 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.24 | 1:03.47 | |||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.16 | 1:03.67 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.62 | 1:06.11 | |||||
4 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:06.43 | |||||
5 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:08.69 | |||||
6 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.44 | 1:08.82 | |||||
7 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.58 | 1:08.98 | |||||
8 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.10 | 1:09.16 | |||||
9 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 33.68 | 1:10.97 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.29 | 1:00.00 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.50 | 1:00.15 | |||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 30.40 | 1:04.98 | |||||
4 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:07.04 | |||||
5 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.71 | 1:07.65 | |||||
6 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.68 | 1:08.19 | |||||
7 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.92 | 1:09.47 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2017 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |