Tulokset Grand Prix 25
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
562 |
30.36 |
1:03.42 |
1:34.95 |
|
2:07.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
560 |
32.06 |
1:05.83 |
1:37.31 |
|
2:08.12 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
529 |
31.66 |
1:04.61 |
1:37.98 |
|
2:10.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
527 |
30.93 |
1:04.18 |
1:37.33 |
|
2:10.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
523 |
31.92 |
1:06.08 |
1:38.72 |
|
2:11.10 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
508 |
31.62 |
1:06.07 |
1:39.91 |
|
2:12.33 |
|
|
Vanders |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
504 |
30.87 |
1:04.46 |
1:38.58 |
|
2:12.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
501 |
31.50 |
1:04.92 |
1:39.03 |
|
2:12.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
495 |
30.78 |
1:05.17 |
1:39.30 |
|
2:13.46 |
|
|
Simmis Wanda |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
489 |
30.57 |
1:04.71 |
1:39.39 |
|
2:14.02 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
479 |
30.98 |
1:06.31 |
1:41.24 |
|
2:14.94 |
|
|
Vanders |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
478 |
31.89 |
1:06.42 |
1:41.12 |
|
2:15.01 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
469 |
30.08 |
1:04.40 |
1:39.88 |
|
2:15.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Annala |
2001 |
|
468 |
31.68 |
1:06.55 |
1:41.87 |
|
2:15.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
467 |
31.44 |
1:06.19 |
1:41.68 |
|
2:16.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
462 |
31.25 |
1:05.51 |
1:40.78 |
|
2:16.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
455 |
32.10 |
1:07.44 |
1:43.38 |
|
2:17.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
452 |
32.40 |
1:07.55 |
1:43.17 |
|
2:17.54 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isak Gramén |
2001 |
|
438 |
32.00 |
1:06.85 |
1:42.92 |
|
2:19.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
416 |
32.66 |
1:08.19 |
1:45.07 |
|
2:21.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
402 |
32.29 |
1:07.21 |
1:44.14 |
|
2:23.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
396 |
32.32 |
1:07.66 |
1:45.05 |
|
2:23.76 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:53 |
|