Resultater for Hillerød Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2017 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:15.05 | |||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.85 | 1:22.35 | |||||
3 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.09 | 1:29.40 | |||||
4 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.28 | 1:31.13 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | 1:14.33 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.46 | 1:14.86 | |||||
3 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.41 | 1:18.26 | |||||
4 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.05 | 1:19.40 | |||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | 1:19.47 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.13 | 1:21.35 | |||||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:22.53 | |||||
8 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.50 | 1:24.04 | |||||
9 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.32 | 1:24.20 | |||||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.08 | 1:24.51 | |||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 39.78 | 1:24.90 | |||||
12 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.94 | 1:26.11 | |||||
13 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.32 | 1:26.99 | |||||
14 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.19 | 1:28.14 | |||||
15 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.85 | 1:31.42 | |||||
16 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.84 | 1:31.43 | |||||
17 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.98 | 1:31.68 | |||||
18 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.90 | 1:31.95 | |||||
19 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.09 | 1:35.02 | |||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | Haslev Svømmeklub | 44.44 | 1:38.13 | |||||
21 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.54 | 1:38.61 | |||||
22 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 46.45 | 1:38.67 | |||||
23 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 48.17 | 1:40.44 | |||||
24 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 47.36 | 1:42.49 | |||||
25 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.06 | 1:43.63 | |||||
- | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 flyben ved 10 m | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.88 | 1:27.96 | |||||
2 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 41.37 | 1:27.97 | |||||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.86 | 1:28.70 | |||||
4 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 45.76 | 1:36.07 | |||||
5 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.47 | 1:36.20 | |||||
6 | Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 45.97 | 1:38.93 | |||||
7 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.95 | 1:40.33 | |||||
8 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.44 | 1:43.36 | |||||
9 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 47.96 | 1:43.42 | |||||
10 | Ester Fagerlind | 2005 | SK Stimmet | 49.81 | 1:46.96 | |||||
11 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.67 | 1:49.16 | |||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.78 | 1:57.41 | |||||
13 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 56.24 | 1:59.35 | |||||
14 | Lianne Jing Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.35 | 2:08.60 | |||||
- | Nathalie Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.00 | 1:34.67 | |||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 48.82 | 1:44.26 | |||||
3 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 51.34 | 1:49.06 | |||||
4 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 53.30 | 1:52.15 | |||||
5 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 57.01 | 1:57.76 | |||||
6 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.50 | 2:32.27 | |||||
- | Flora Askjær-Friis Borre | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 55.79 | 1:58.23 | |||||
2 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 58.11 | 2:03.28 | |||||
3 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.29 | 2:15.70 | |||||
- | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |