2021-09-27   15:04:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hillerød Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening    1:07.82  2:21.01  3:35.18    4:48.69   
Emily Jacobs  1996  Hillerd Svmmeklub    1:10.75  2:26.02  3:41.96    4:57.83   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerd Svmmeklub    1:13.77  2:34.33  3:54.09    5:13.77   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svmmeklub    1:10.13  2:29.85  3:52.48    5:17.56   
Isabella Ringbk  1998  Helsingr Svmmeklub    1:17.71  2:47.70  4:22.10    5:59.36   
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:03.61  2:11.15  3:19.93    4:27.29   
Sofie Hertzberg  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:07.66  2:18.84  3:30.68    4:42.06   
Ida Rishj  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:08.34  2:20.88  3:33.75    4:46.05   
Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    1:06.11  2:19.00  3:33.54    4:47.18   
Matilde Weibel  2002  Hillerd Svmmeklub    1:07.50  2:19.86  3:34.12    4:47.48   
Johanne B. Hansen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:08.76  2:22.74  3:37.38    4:52.28   
Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svmmeklub    1:10.48  2:25.74  3:42.31    4:58.07   
Carla Lyhne Weiner  2003  Sllerd Svmmeklub    1:11.88  2:28.32  3:44.88    4:58.69   
Camilla Hougaard  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:09.49  2:26.36  3:45.34    5:03.73   
10  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    1:13.46  2:32.36  3:50.20    5:04.07   
11  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub    1:11.44  2:30.53  3:48.72    5:05.66   
12  Maja Marie Elmgreen  2003  Helsinge Svmmeklub    1:12.81  2:30.36  3:48.63    5:06.44   
13  Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    1:12.82  2:32.50  3:51.18    5:07.93   
14  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    1:13.55  2:31.33  3:50.42    5:08.02   
15  Astrid Thimmer  2003  Hrsholm Svmmeforening    1:13.93  2:32.26  3:50.97    5:10.04   
16  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingr Svmmeklub    1:14.20  2:34.79  3:54.72    5:12.84   
17  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svmmeklub    1:13.16  2:43.49  4:07.95    5:31.79   
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub    1:12.74  2:32.87  3:52.82    5:12.12   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:14.18  2:33.93  3:54.09    5:12.38   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksvrk Svmmeklub    1:14.28  2:33.89  3:54.35    5:13.11   
Annika Toft Rasmussen  2004  Hillerd Svmmeklub    1:18.46  2:43.97  4:10.71    5:36.25   
Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub    1:21.61  2:52.96      5:51.20   
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    1:23.34  2:53.25  4:21.55    5:48.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:18 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Sllerd Svmmeklub    58.43  2:00.21  3:02.87    4:03.61   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:00.00  2:04.80  3:10.61    4:16.11   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:02.64  2:08.51  3:13.36    4:16.46   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub    1:01.24  2:08.23  3:15.68    4:23.37   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    1:02.17  2:09.57  3:18.22    4:26.35   
Matthus Vmosi  2000  Helsingr Svmmeklub    1:02.84  2:15.19  3:29.25    4:41.47   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerd Svmmeklub    1:05.81  2:19.09  3:32.10    4:42.79   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub    1:07.33  2:22.49  3:36.93    4:48.92   
Alexander Strkr  2002  Helsingr Svmmeklub    1:06.93  2:21.16  3:37.29    4:52.24   
10  Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    1:06.47  2:20.49  3:37.93    4:55.65   
11  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerd Svmmeklub    1:09.20  2:26.69  3:45.93    5:03.06   
12  Karl Christiansen  2000  Rnne Svmme Klub    1:13.27  2:34.58  3:56.42    5:16.90   
Janus Rosholm  2002  Sllerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub    1:06.19  2:20.75  3:36.82    4:48.20   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub    1:08.33  2:22.54  3:36.13    4:48.28   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:09.44  2:26.58  3:43.22    4:55.77   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub    1:10.12  2:26.32  3:42.84    4:56.80   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svmmeklub    1:18.13  2:42.45  4:07.03    5:29.00   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    1:12.49  2:28.78  3:45.51    5:00.68   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    1:11.70  2:29.01  3:47.62    5:03.45   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    1:24.28  2:54.96  4:26.24    5:53.13   
Scott Foged  2005  Helsinge Svmmeklub    1:23.52  2:55.44  4:28.97    5:57.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            36.57   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingr Svmmeklub            38.07   
Asta H Jensen  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            41.13   
                     
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.62   
Frederikke Echardt  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.75   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.14   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.20   
Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub            36.88   
Amanda Hietala  2002  Helsingr Svmmeklub            36.98   
Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            38.54   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerd Svmmeklub            39.08   
Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.76   
10  Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svmmeklub            40.26   
11  Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub            41.36   
12  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            42.26   
13  Pernille Mller Leisted  2002  Helsinge Svmmeklub            42.57   
14  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            44.65   
15  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            45.19   
16  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            45.31   
17  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            45.59   
18  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svmmeklub            47.43   
19  Julia Yee Nam Cheung  2001  Hovedstadens Svmmeklub            48.73   
Zoey Epstein  2002  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lrke Mller  2005  Haslev Svmmeklub            39.47   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svmmeklub            40.16   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svmmeklub            40.39   
Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            40.64   
Alberte Stoltz  2004  Rnne Svmme Klub            43.40   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            45.15   
Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svmmeklub            45.41   
Sarah Cecilia Eriksen  2004  Helsinge Svmmeklub            46.14   
Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            46.53   
10  Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub            47.74   
11  Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svmmeklub            48.90   
12  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            49.12   
13  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            52.41   
14  Laura Kirsten Srensen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            52.45   
15  Nikoline Lund Jansen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            53.92   
16  Camilla Guldborg Knudsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            54.64   
17  Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:03.70   
Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Karla Krarup Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Olivia Franck  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Ida Krgaard  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  ej sam berr 25 m 
Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  afslut. m 1 hnd 50 
                     
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Astrid Nrgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            44.68   
Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening            45.94   
Amina Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            46.74   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            47.04   
Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub            47.40   
Amalie Busch Erhardi  2006  Hrsholm Svmmeforening            48.49   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            49.14   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening            50.14   
Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            50.27   
10  Clara Katharina Sederholm  2006  Hrsholm Svmmeforening            52.28   
11  Alberte Lysdahl  2007  Hrsholm Svmmeforening            57.86   
12  Victoria Haslund Mourier  2007  Hrsholm Svmmeforening            58.78   
13  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:00.29   
14  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:01.35   
15  Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:07.34   
16  Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:09.81   
Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Emilie Dommer  2007  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Flora Askjr-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Sophia Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  3 flyben v. start 
                     
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            52.38   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            56.34   
Andrea Frederiksen  2008  Frederiksvrk Svmmeklub            1:03.06   
Melani Jesse  2008  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Toft  1998  Holbk Svmme Klub            30.68   
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svmmeklub            30.85   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub            32.04   
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svmmeklub            31.03   
Johan Joensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.31   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            31.56   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingr Svmmeklub            31.76   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            31.78   
Mads Raaby Jensen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.90   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            32.67   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            33.19   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svmmeklub            33.76   
10  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.36   
11  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub            34.58   
12  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerd Svmmeklub            36.37   
13  Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            36.77   
14  Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svmmeklub            39.20   
15  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            43.48   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            33.44   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svmmeklub            36.62   
Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            38.63   
Gustav Larsen  2003  Hillerd Svmmeklub            40.93   
Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svmmeklub            41.68   
Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub            42.18   
Silas Folke Drigsdahl  2004  Hillerd Svmmeklub            42.45   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            44.25   
Laurits Tnfner  2004  Haslev Svmmeklub            44.61   
10  Mads Frost Snderby  2004  Frederikssund Svmmeklub            46.18   
11  Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svmmeklub            49.69   
12  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            49.95   
13  Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svmmeklub            50.29   
14  Marius Hornshj Skov  2003  Hovedstadens Svmmeklub            54.39   
Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub            DSQ  Afsl. m 1 hnd 50 m 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub            37.58   
Illia Bulba  2005  Hrsholm Svmmeforening            39.37   
Alexander Nrby  2006  Hrsholm Svmmeforening            41.09   
Oscar Svensson  2005  Hrsholm Svmmeforening            41.44   
Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub            43.11   
Victor Mller Klitgaard  2006  Helsinge Svmmeklub            43.14   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            44.61   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hrsholm Svmmeforening            45.31   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svmmeklub            45.57   
10  Oscar Norlander  2006  Holbk Svmme Klub            47.01   
11  William Rtzou  2005  Hrsholm Svmmeforening            48.34   
12  Mikkel Munkholm  2006  Holbk Svmme Klub            49.07   
13  Anders W. Pedersen  2006  Hrsholm Svmmeforening            51.07   
14  Markus Nymann Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            52.24   
15  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            54.56   
16  Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub            54.60   
Gustav R. Christiansen  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Mikkel Retbll-Bauer  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub            54.73   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            1:02.31   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svmmeklub            1:11.35   
Hjalte Tommy Trngren  2009  Haslev Svmmeklub            1:13.04   
Storm Melgaard  2007  Haslev Svmmeklub            DSQ  Flere flyben ved sta 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 5, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub            1:01.51   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerd Svmmeklub            1:03.78   
Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            1:03.89   
Sofie Strandby  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:04.36   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  Sllerd Svmmeklub            1:05.39   
Volena Dimitrova  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.82   
Emily Jacobs  1996  Hillerd Svmmeklub            1:07.59   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksvrk Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            58.27   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingr Svmmeklub            1:01.91   
Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:02.38   
Emma Jensen  2002  Helsinge Svmmeklub            1:03.06   
Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            1:03.51   
Natascha Laigaard  2002  Hillerd Svmmeklub            1:03.57   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svmmeklub            1:03.81   
Maja Marie Elmgreen  2003  Helsinge Svmmeklub            1:04.08   
Matilde Weibel  2002  Hillerd Svmmeklub            1:04.39   
10  Sofie Hertzberg  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.05   
11  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub            1:05.07   
12  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub            1:05.22   
13  Isabel K. Eriksen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.32   
14  Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerd Svmmeklub            1:05.53   
15  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub            1:05.80   
16  Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svmmeklub            1:05.84   
17  Ida Rishj  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:06.44   
18  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:06.80   
19  Astrid Thimmer  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:06.93   
19  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svmmeklub            1:06.93   
21  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub            1:07.11   
22  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingr Svmmeklub            1:07.89   
23  Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            1:08.04   
24  Emma Clausen  2003  Helsingr Svmmeklub            1:08.21   
25  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            1:08.68   
26  Rebecca Sangild  2003  Sllerd Svmmeklub            1:08.78   
27  Victoria Husted Volden  2003  Hrsholm Svmmeforening            1:08.94   
28  Ida Lund Jrund  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            1:09.14   
29  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            1:09.55   
30  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            1:10.78   
31  Pernille Mller Leisted  2002  Helsinge Svmmeklub            1:11.12   
32  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svmmeklub            1:13.93   
33  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            1:14.44   
34  Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svmmeklub            1:15.55   
35  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            1:18.84   
36  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            1:21.15   
Camilla Kaav  2003  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub            1:03.53   
Petrine R. E. Srensen  2005  Haslev Svmmeklub            1:05.88   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub            1:06.83   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            1:07.28   
Amalie Lund  2004  Helsinge Svmmeklub            1:08.77   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svmmeklub            1:09.01   
Laura Jrgensen  2004  Helsinge Svmmeklub            1:09.12   
Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub            1:10.04   
Emma F. Rouse  2004  Helsingr Svmmeklub            1:10.15   
10  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svmmeklub            1:11.02   
11  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svmmeklub            1:11.87   
12  Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svmmeklub            1:12.79   
13  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            1:14.13   
14  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerd Svmmeklub            1:15.20   
15  Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub            1:16.63   
16  Nichole Juul Bmler  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:18.78   
17  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            1:21.40   
18  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            1:22.07   
19  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svmmeklub            1:22.49   
20  Hannah Vestergaard  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:26.33   
21  Sonja Silleborg  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:28.98   
22  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            1:30.42   
23  Nikoline Lund Jansen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:32.08   
24  Laura Kirsten Srensen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:32.51   
25  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:32.86   
26  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            1:33.78   
27  Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:35.69   
28  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:38.61   
29  Camilla Guldborg Knudsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:40.45   
30  Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            1:40.55   
31  Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            1:41.31   
32  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            1:46.77   
Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Nathalie Singer  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub            1:10.07   
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub            1:14.55   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            1:18.40   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening            1:19.63   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Hillerd Svmmeklub            1:21.79   
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            1:22.40   
Amalie Busch Erhardi  2006  Hrsholm Svmmeforening            1:22.74   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:23.00   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            1:23.47   
10  Amina Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:24.19   
11  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening            1:24.59   
12  Clara Katharina Sederholm  2006  Hrsholm Svmmeforening            1:25.93   
13  Sally Hoffmann  2007  Helsinge Svmmeklub            1:26.81   
14  Alberte Lysdahl  2007  Hrsholm Svmmeforening            1:27.40   
15  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svmmeklub            1:27.86   
16  Victoria Haslund Mourier  2007  Hrsholm Svmmeforening            1:28.07   
17  Sophia Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:30.41   
18  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:33.70   
19  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:34.93   
20  Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svmmeklub            1:36.19   
21  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            1:37.87   
22  Helena Lendal  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            1:39.39   
23  Camila Hansen  2006  Haslev Svmmeklub            1:49.33   
24  Josefine Thulstrup  2006  Hovedstadens Svmmeklub            1:49.62   
25  Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:54.00   
26  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:57.56   
27  Patricia Christensen  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            1:58.98   
28  Marie Viemose  2007  Hovedstadens Svmmeklub            2:06.83   
Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Emilie Dommer  2007  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 5, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svmmeklub            1:39.59   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            1:39.59   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            1:42.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 6, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svmmeklub    25.42        52.73   
Mads Rishj  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup    26.23        53.90   
Emil Toft  1998  Holbk Svmme Klub    26.41        54.58   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub    26.08        55.02   
Adam Hansen  1998  Sllerd Svmmeklub    29.46        1:00.29   
                     
 
Lb 6, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    25.74        53.52   
Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svmmeklub    26.14        54.16   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    25.98        54.19   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    26.36        54.79   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub    26.41        54.88   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub    26.41        55.19   
Johan Joensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    26.74        55.79   
Frederik Clausen  2001  Hillerd Svmmeklub    26.60        55.94   
Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening    27.33        56.17   
10  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub    26.93        56.19   
11  Asger Vver Hartvig  2002  Hrsholm Svmmeforening    27.38        56.87   
12  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub    27.49        57.00   
13  Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    27.25        57.01   
14  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    27.42        57.41   
15  Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    27.88        58.21   
16  Daniel Didriksen  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    27.68        58.61   
17  Simon Blidarevic  2002  Hillerd Svmmeklub    28.22        58.79   
18  Karl Gustav B. Toft  2002  Sllerd Svmmeklub    28.49        59.00   
19  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svmmeklub    27.48        59.05   
20  Laurids Holme  2000  Helsingr Svmmeklub    28.88        59.91   
21  Jesper Schidt  2001  Helsingr Svmmeklub    28.45        1:00.50   
22  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub    28.72        1:00.61   
23  Alexander Strkr  2002  Helsingr Svmmeklub    29.07        1:01.02   
24  Sander Andkjr Doberck  2000  Helsingr Svmmeklub            1:01.72   
25  Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    30.44        1:02.60   
26  Karl Christiansen  2000  Rnne Svmme Klub    32.61        1:07.42   
27  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet    39.30        1:23.52   
28  Jonathan Resting Krontoft  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    39.44        1:24.01   
Christian Galse  2002  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 6, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub    28.87        1:00.13   
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub    28.41        1:00.66   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svmmeklub    29.83        1:01.65   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    30.03        1:02.76   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub    30.05        1:03.03   
Gustav Larsen  2003  Hillerd Svmmeklub    30.61        1:04.16   
Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub    31.73        1:05.97   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    31.73        1:06.61   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub    32.58        1:07.17   
10  Silas Folke Drigsdahl  2004  Hillerd Svmmeklub    32.63        1:08.78   
11  Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svmmeklub    59.63        1:09.10   
12  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svmmeklub    33.39        1:09.40   
13  Carl-Anton Drauschke  2003  Hovedstadens Svmmeklub    33.07        1:09.42   
14  Viktor Junker Neldeberg  2004  Helsinge Svmmeklub    32.99        1:09.89   
15  Alexander Asmussen  2004  Frederiksvrk Svmmeklub    34.05        1:11.73   
16  Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    34.58        1:14.24   
17  Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    35.13        1:14.36   
18  Andr Vester  2004  Helsinge Svmmeklub    35.75        1:14.72   
19  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    36.86        1:17.65   
20  William Alegre  2004  Hovedstadens Svmmeklub    37.19        1:18.82   
21  Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svmmeklub    37.78        1:19.97   
22  Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svmmeklub    37.14        1:20.03   
23  Kjartan Rostrup  2003  Hovedstadens Svmmeklub    36.55        1:20.07   
24  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    38.08        1:21.54   
25  Victor Christiansen  2004  Helsinge Svmmeklub    39.35        1:25.43   
                     
 
Lb 6, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    31.73        1:06.03   
Oscar Svensson  2005  Hrsholm Svmmeforening    33.18        1:07.95   
Illia Bulba  2005  Hrsholm Svmmeforening    32.49        1:08.38   
Alexander Nrby  2006  Hrsholm Svmmeforening    32.86        1:08.84   
Victor Mller Klitgaard  2006  Helsinge Svmmeklub    34.30        1:11.63   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    35.54        1:12.41   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hrsholm Svmmeforening    35.15        1:12.67   
Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub    33.42        1:13.08   
Tobias Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub    35.21        1:13.70   
10  Samuel Veje  2005  Hillerd Svmmeklub    36.91        1:15.84   
11  William Rtzou  2005  Hrsholm Svmmeforening    37.12        1:18.51   
12  Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub    37.88        1:19.33   
13  Sebastian Larsen  2006  Hillerd Svmmeklub    36.82        1:19.80   
14  Thor Trngren  2006  Haslev Svmmeklub    37.30        1:20.79   
15  Mikkel Munkholm  2006  Holbk Svmme Klub    37.77        1:21.05   
16  Oscar Norlander  2006  Holbk Svmme Klub    39.33        1:22.67   
17  Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub    39.56        1:22.74   
18  Anders W. Pedersen  2006  Hrsholm Svmmeforening    40.96        1:23.57   
19  Viktor Degn  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    40.55        1:27.00   
20  Markus Nymann Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub    39.88        1:30.82   
21  Kristian Mller Thomsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub    43.82        1:34.01   
22  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    46.27        1:40.41   
Gustav R. Christiansen  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Mikkel Retbll-Bauer  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Sebastian Sunesen  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 6, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub    37.51        1:18.90   
Nikolaj Assentoft Brandt  2007  Helsinge Svmmeklub    39.58        1:23.78   
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub    41.40        1:26.05   
William Foged  2008  Helsinge Svmmeklub    40.44        1:27.02   
Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svmmeklub    44.55        1:37.43   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    50.73        1:40.46   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svmmeklub    46.49        1:40.96   
Esben Trup Andersen  2007  Hovedstadens Svmmeklub    47.94        1:47.25   
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksvrk Svmmeklub    37.62  1:17.89  1:58.60    2:38.94   
Emily Jacobs  1996  Hillerd Svmmeklub    39.89  1:21.65  2:04.15    2:46.12   
                     
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Line Strandby  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.92  1:12.13  1:50.22    2:28.25   
Amanda Hietala  2002  Helsingr Svmmeklub    36.70  1:15.67  1:54.51    2:32.67   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    36.93  1:16.37  1:55.58    2:32.69   
Ulrikke Juul Seborg  2003  Helsingr Svmmeklub    36.80  1:15.70  1:55.26    2:34.38   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub    38.68  1:21.14  2:05.66    2:48.45   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub    39.58  1:23.03  2:06.88    2:48.83   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    38.85  1:22.26  2:08.59    2:50.76   
Nora Hertel  2003  Hovedstadens Svmmeklub    43.76  1:31.75  2:21.81    3:11.10   
Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Carla Lyhne Weiner  2003  Sllerd Svmmeklub            DSQ  Ej fortsat bev 50 m 
                     
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub    40.04  1:21.09  2:01.95    2:41.36   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub    39.56  1:21.61  2:03.60    2:43.38   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub    40.53  1:22.95  2:06.53    2:48.30   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    41.93  1:28.23  2:10.21    2:51.20   
Lrke Mller  2005  Haslev Svmmeklub    41.76  1:25.99  2:11.24    2:55.80   
Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub    42.09  1:27.62  2:12.49    2:57.59   
Emma Mlholm  2005  Hillerd Svmmeklub    45.95  1:34.97  2:25.45    3:13.10   
Lise Elton Jokumsen  2004  Hillerd Svmmeklub    50.14  1:44.99  2:39.14    3:31.39   
Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svmmeklub    50.66  1:45.01  2:40.83    3:36.24   
Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub    46.84  1:37.98  2:31.92    3:21.92   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub    50.89  1:46.02  2:42.76    3:38.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 8, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.30  1:03.93  1:38.21    2:09.74   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.99  1:04.75  1:38.20    2:10.35   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub    31.61  1:05.37  1:38.94    2:11.21   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.45  1:45.67  2:22.43    2:22.43   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    33.72  1:10.17  1:47.13    2:24.94   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerd Svmmeklub    34.78  1:12.10  1:50.26    2:27.27   
Adrian Roed Schnning  2000  Helsingr Svmmeklub    35.24  1:13.13  1:51.86    2:30.96   
Janus Rosholm  2002  Sllerd Svmmeklub            DNS   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            DSQ  Ej forts bed 50 m 
                     
 
Lb 8, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub    36.12  1:15.99  1:56.36    2:36.76   
Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub    39.46  1:21.04  2:03.39    2:43.95   
Carl-Anton Drauschke  2003  Hovedstadens Svmmeklub    39.17  1:22.91  2:07.32    2:51.52   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svmmeklub    38.53    2:08.25    2:51.79   
Silas Folke Drigsdahl  2004  Hillerd Svmmeklub    41.78  1:26.43  2:11.72    2:55.96   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svmmeklub    41.83  1:27.38  2:14.12    2:59.08   
Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svmmeklub    45.77  1:38.45  2:30.50    3:24.08   
Laurits Tnfner  2004  Haslev Svmmeklub            DSQ  Maveliggende 150 
                     
 
Lb 8, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svmmeklub    39.42  1:21.89  2:04.69    2:46.21   
Theodor Kongstad  2006  Haslev Svmmeklub    51.22  1:44.84  2:39.64    3:31.69   
Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Sebastian Sunesen  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            DSQ  ej fortsat bev 175 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sofie Strandby  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.17        1:15.05   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingr Svmmeklub    38.85        1:22.35   
Asta H Jensen  2000  Frederiksvrk Svmmeklub    43.09        1:29.40   
Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub    43.28        1:31.13   
                     
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.68        1:14.33   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.46        1:14.86   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.41        1:18.26   
Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub    38.05        1:19.40   
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.14        1:19.47   
Johanne B. Hansen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.13        1:21.35   
Sofie Hertzberg  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.63        1:22.53   
Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening    39.50        1:24.04   
Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.32        1:24.20   
10  Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.08        1:24.51   
11  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    39.78        1:24.90   
12  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub    39.94        1:26.11   
13  Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    41.32        1:26.99   
14  Natascha Laigaard  2002  Hillerd Svmmeklub    41.19        1:28.14   
15  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Svmmeklub    42.85        1:31.42   
16  Ida Rishj  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.84        1:31.43   
17  Pernille Mller Leisted  2002  Helsinge Svmmeklub    42.98        1:31.68   
18  Emma Clausen  2003  Helsingr Svmmeklub    42.90        1:31.95   
19  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksvrk Svmmeklub    45.09        1:35.02   
20  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svmmeklub    44.44        1:38.13   
21  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svmmeklub    46.54        1:38.61   
22  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    46.45        1:38.67   
23  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub    48.17        1:40.44   
24  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet    47.36        1:42.49   
25  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svmmeklub    49.06        1:43.63   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Camilla Hougaard  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  2 flyben ved 10 m 
                     
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Lrke Mller  2005  Haslev Svmmeklub    40.88        1:27.96   
Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub    41.37        1:27.97   
Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub    41.86        1:28.70   
Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svmmeklub    45.76        1:36.07   
Alberte Stoltz  2004  Rnne Svmme Klub    45.47        1:36.20   
Sarah Cecilia Eriksen  2004  Helsinge Svmmeklub    45.97        1:38.93   
Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svmmeklub    46.95        1:40.33   
Bjrg Trrup Andersen  2004  Hovedstadens Svmmeklub    48.44        1:43.36   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    47.96        1:43.42   
10  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet    49.81        1:46.96   
11  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    51.67        1:49.16   
12  Emma Mlholm  2005  Hillerd Svmmeklub    55.78        1:57.41   
13  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub    56.24        1:59.35   
14  Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    1:01.35        2:08.60   
Nathalie Singer  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Nichole Juul Bmler  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svmmeklub    45.00        1:34.67   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    48.82        1:44.26   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    51.34        1:49.06   
Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svmmeklub    53.30        1:52.15   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svmmeklub    57.01        1:57.76   
Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svmmeklub    1:12.50        2:32.27   
Flora Askjr-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 9, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet    55.79        1:58.23   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet    58.11        2:03.28   
Andrea Frederiksen  2008  Frederiksvrk Svmmeklub    1:05.29        2:15.70   
Melani Jesse  2008  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svmmeklub    31.77        1:06.20   
Emil Toft  1998  Holbk Svmme Klub    31.43        1:07.59   
                     
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Asger Vver Hartvig  2002  Hrsholm Svmmeforening    31.88        1:07.60   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svmmeklub    31.56        1:08.16   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening    32.62        1:09.20   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingr Svmmeklub    32.65        1:10.61   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub    32.83        1:10.77   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.26        1:11.86   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    34.80        1:14.54   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svmmeklub    34.89        1:15.20   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub    35.78        1:15.47   
10  Simon Blidarevic  2002  Hillerd Svmmeklub    35.39        1:15.93   
11  Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub    35.52        1:16.22   
12  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.04        1:16.47   
13  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    36.08        1:16.56   
14  Laurids Holme  2000  Helsingr Svmmeklub    35.89        1:17.41   
15  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svmmeklub    36.04        1:17.57   
16  Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerd Svmmeklub    37.35        1:19.12   
17  Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    37.92        1:19.60   
18  Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svmmeklub    42.80        1:30.49   
19  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet    47.68        1:41.49   
                     
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub    35.42        1:14.56   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svmmeklub    37.08        1:19.83   
Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub    40.81        1:27.68   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub    43.34        1:32.78   
Hannibal Anker Bechmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    44.03        1:36.16   
Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    46.23        1:37.19   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    46.53        1:38.65   
Mads Frost Snderby  2004  Frederikssund Svmmeklub    48.84        1:42.73   
Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svmmeklub    51.06        1:48.65   
10  Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svmmeklub    53.00        1:50.87   
Andr Vester  2004  Helsinge Svmmeklub            DSQ  1 hnd i vend v 75 m 
                     
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    38.15        1:20.83   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    38.60        1:22.19   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub    45.09        1:34.71   
Scott Foged  2005  Helsinge Svmmeklub    50.65        1:45.80   
Mikkel Munkholm  2006  Holbk Svmme Klub    49.98        1:49.26   
Oscar Norlander  2006  Holbk Svmme Klub    52.59        1:50.84   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    57.51        2:01.69   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            DNS   
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 10, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nikolaj Assentoft Brandt  2007  Helsinge Svmmeklub    50.95        1:46.32   
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub    54.63        1:56.68   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    1:04.44        2:16.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:45 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    36.68  1:18.36  2:00.71    2:42.51   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerd Svmmeklub    35.44  1:16.58  1:59.99    2:44.50   
                     
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Isabel K. Eriksen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.66  1:13.38  1:54.42    2:38.08   
Victoria Husted Volden  2003  Hrsholm Svmmeforening    38.20  1:22.21  2:06.62    2:51.12   
Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    36.59  1:19.68  2:04.70    2:51.91   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub    36.62  1:19.69  2:06.55    2:55.32   
Rebecca Sangild  2003  Sllerd Svmmeklub    39.31  1:24.08  2:11.68    2:59.87   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerd Svmmeklub    38.73  1:25.18  2:13.27    3:00.20   
Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub    38.34  1:25.03  2:18.57    3:09.19   
                     
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerd Svmmeklub    50.49        3:52.75   
                     
 
Lb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerd Svmmeklub    41.68  1:34.20  2:27.49    3:16.30   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    45.24  1:37.11  2:30.89    3:22.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub    29.29  1:02.70  1:37.49    2:14.14   
Adam Hansen  1998  Sllerd Svmmeklub    35.11  1:16.09  1:58.42    2:40.85   
                     
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.12  1:00.80  1:34.88    2:08.41   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.79  1:02.44  1:36.35    2:10.38   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.36  1:02.79  1:36.72    2:12.52   
Christoffer H. Andersen  2002  Sllerd Svmmeklub    32.13  1:08.23  1:44.95    2:21.58   
Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening    31.17  1:08.29  1:46.22    2:22.12   
Matthus Vmosi  2000  Helsingr Svmmeklub    31.61  1:09.13  1:49.92    2:31.16   
Karl Gustav B. Toft  2002  Sllerd Svmmeklub    37.30  1:21.60  2:04.91    2:46.37   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub    36.07  1:19.62  2:04.98    2:47.57   
                     
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    35.33  1:17.58  2:01.64    2:45.22   
                     
 
Lb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 13, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Volena Dimitrova  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.09   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  Sllerd Svmmeklub            34.34   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            35.14   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svmmeklub            35.24   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksvrk Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederikke Echardt  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.86   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerd Svmmeklub            32.03   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svmmeklub            33.24   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            33.91   
Carla Lyhne Weiner  2003  Sllerd Svmmeklub            33.97   
Ulrikke Juul Seborg  2003  Helsingr Svmmeklub            34.09   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svmmeklub            35.20   
Astrid Thimmer  2003  Hrsholm Svmmeforening            35.63   
Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            36.18   
10  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            36.28   
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingr Svmmeklub            38.34   
12  Ida Lund Jrund  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            38.37   
13  Rebecca Sangild  2003  Sllerd Svmmeklub            38.72   
14  Victoria Husted Volden  2003  Hrsholm Svmmeforening            38.78   
15  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            39.01   
16  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svmmeklub            40.16   
17  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            41.48   
18  Josephine Aagesen  2003  Hovedstadens Svmmeklub            42.39   
19  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            43.38   
Camilla Kaav  2003  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Fie Tnshoff  2002  Helsingr Svmmeklub            DNS   
Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 13, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Petrine R. E. Srensen  2005  Haslev Svmmeklub            34.94   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub            35.57   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerd Svmmeklub            35.92   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svmmeklub            36.29   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svmmeklub            37.03   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            37.64   
Laura Jrgensen  2004  Helsinge Svmmeklub            37.79   
Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub            37.89   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            37.90   
10  Amalie Lund  2004  Helsinge Svmmeklub            38.15   
11  Emma F. Rouse  2004  Helsingr Svmmeklub            38.95   
12  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svmmeklub            39.75   
13  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svmmeklub            39.97   
14  Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub            40.13   
15  Nichole Juul Bmler  2005  Hovedstadens Svmmeklub            40.30   
16  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            42.68   
17  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            43.53   
18  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svmmeklub            44.46   
19  Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svmmeklub            45.23   
20  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svmmeklub            45.78   
21  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            46.39   
22  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            46.88   
23  Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svmmeklub            48.57   
24  Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            48.62   
25  Bjrg Trrup Andersen  2004  Hovedstadens Svmmeklub            48.96   
26  Camilla Guldborg Knudsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            49.40   
Nathalie Singer  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  Svm p maven v 25m 
Ida Krgaard  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  ej forts bev 25 m 
                     
 
Lb 13, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerd Svmmeklub            39.66   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            42.48   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Hillerd Svmmeklub            42.69   
Astrid Nrgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            43.13   
Sofie Bierbaum-Pedersen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            43.88   
Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub            44.10   
Sally Hoffmann  2007  Helsinge Svmmeklub            44.24   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            45.04   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            45.21   
10  Amina Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            46.32   
11  Helena Lendal  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            46.66   
12  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            48.23   
13  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            49.53   
14  Sophia Jones  2006  Hovedstadens Svmmeklub            50.14   
15  Patricia Christensen  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            50.76   
16  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svmmeklub            50.99   
17  Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svmmeklub            52.86   
18  Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            57.12   
19  Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svmmeklub            57.37   
20  Josefine Thulstrup  2006  Hovedstadens Svmmeklub            57.64   
21  Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svmmeklub            1:04.81   
Flora Askjr-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Camila Hansen  2006  Haslev Svmmeklub            DSQ  afslut p mave 50 m 
Marie Viemose  2007  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  afsl p mave 50 m 
                     
 
Lb 13, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            48.14   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            50.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 14, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Adam Hansen  1998  Sllerd Svmmeklub            31.54   
                     
 
Lb 14, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.17   
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.10   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            28.34   
Johan Joensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.51   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.69   
Magnus Bkgaard Andersen  2001  Hrsholm Svmmeforening            29.03   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            29.09   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub            29.52   
Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svmmeklub            29.59   
10  Frederik Clausen  2001  Hillerd Svmmeklub            29.84   
11  Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.68   
12  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            31.85   
13  Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            31.92   
14  Karl Gustav B. Toft  2002  Sllerd Svmmeklub            31.97   
15  Adrian Roed Schnning  2000  Helsingr Svmmeklub            33.16   
15  Jesper Schidt  2001  Helsingr Svmmeklub            33.16   
17  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub            34.16   
18  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerd Svmmeklub            34.29   
19  Oliver Lorentzen  2002  Hovedstadens Svmmeklub            37.54   
20  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            40.46   
21  Jonathan Resting Krontoft  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            41.75   
Christian Galse  2002  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 14, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gustav Larsen  2003  Hillerd Svmmeklub            33.67   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub            34.14   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            35.81   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            36.68   
Anas El Ayadi  2003  Hovedstadens Svmmeklub            36.89   
Carl-Anton Drauschke  2003  Hovedstadens Svmmeklub            37.06   
Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub            37.60   
Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            38.23   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svmmeklub            39.31   
10  Alexander Asmussen  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            39.36   
11  Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            39.97   
12  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svmmeklub            40.17   
13  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            41.86   
14  Bertram Wenneberg  2004  Hovedstadens Svmmeklub            41.91   
15  Mads Frost Snderby  2004  Frederikssund Svmmeklub            42.62   
16  Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svmmeklub            42.82   
17  Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svmmeklub            43.00   
18  William Alegre  2004  Hovedstadens Svmmeklub            43.37   
19  Marius Hornshj Skov  2003  Hovedstadens Svmmeklub            46.94   
20  Victor Enemark Cruse  2004  Frederikssund Svmmeklub            54.38   
Victor Christiansen  2004  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 14, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub            35.10   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svmmeklub            35.84   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub            37.38   
Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub            39.04   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            39.08   
Samuel Veje  2005  Hillerd Svmmeklub            40.88   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svmmeklub            41.54   
Sebastian Larsen  2006  Hillerd Svmmeklub            44.68   
Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub            45.58   
10  Viktor Degn  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            47.61   
11  Theodor Kongstad  2006  Haslev Svmmeklub            49.38   
12  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            52.67   
Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Kristian Mller Thomsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 14, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub            41.72   
Storm Melgaard  2007  Haslev Svmmeklub            45.57   
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub            47.94   
William Foged  2008  Helsinge Svmmeklub            53.40   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svmmeklub            54.69   
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Esben Trup Andersen  2007  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  svm p mave 25 m 
Hjalte Tommy Trngren  2009  Haslev Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svmmeklub            DSQ  ej forsat bev 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:08 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 15, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sofie Strandby  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.53  1:14.25  1:55.57    2:31.53   
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening    34.02  1:15.42  1:59.16    2:34.75   
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    33.41  1:15.07  2:02.94    2:36.89   
Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub    35.97  1:20.89  2:10.74    2:47.20   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  Sllerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 15, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.57  1:11.83  1:53.68    2:27.52   
Line Strandby  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.43  1:10.91  1:54.31    2:27.85   
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.06  1:14.47  1:54.57    2:28.91   
Elena Westmark Holm  2003  Hrsholm Svmmeforening    32.42  1:12.37  1:58.34    2:33.31   
Johanne B. Hansen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.25  1:13.44  1:58.03    2:33.31   
Isabel K. Eriksen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.43  1:16.43  2:01.94    2:38.01   
Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    35.00  1:16.44  2:03.72    2:39.27   
Matilde Weibel  2002  Hillerd Svmmeklub    32.24  1:13.22  2:02.92    2:39.30   
Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.06  1:15.02  2:04.03    2:40.12   
10  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.32  1:17.42  2:04.05    2:41.83   
11  Emma Jensen  2002  Helsinge Svmmeklub    36.18  1:18.42  2:06.14    2:42.02   
12  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    35.78  1:17.73  2:05.26    2:42.20   
12  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    36.07  1:16.49  2:05.21    2:42.20   
14  Natascha Laigaard  2002  Hillerd Svmmeklub    33.24  1:14.70  2:06.34    2:42.41   
15  Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    36.37  1:18.30  2:05.01    2:42.66   
16  Ulrikke Juul Seborg  2003  Helsingr Svmmeklub    35.72  1:18.18  2:05.92    2:43.29   
17  Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub    36.44  1:20.82  2:08.13    2:45.05   
18  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerd Svmmeklub    37.00  1:21.55  2:07.98    2:46.58   
19  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub    37.73  1:22.75  2:10.42    2:50.42   
20  Emma Clausen  2003  Helsingr Svmmeklub    38.13  1:23.95  2:13.71    2:52.43   
21  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksvrk Svmmeklub    38.73  1:26.42  2:19.72    3:00.15   
22  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub    37.83  1:27.93  2:22.27    3:02.47   
                     
 
Lb 15, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub    36.60  1:20.77  2:13.24    2:50.80   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksvrk Svmmeklub    38.66  1:24.61  2:12.93    2:52.84   
Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svmmeklub    44.19  1:30.85  2:22.17    2:59.52   
Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub    45.05  1:31.91  2:22.15    3:03.79   
Emma F. Rouse  2004  Helsingr Svmmeklub    42.46  1:30.02  2:28.96    3:12.88   
Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 15, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    39.29  1:25.42  2:20.94    2:59.65   
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub    42.63  1:28.60  2:22.90    3:06.31   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    44.94  1:34.89  2:33.17    3:16.12   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svmmeklub    51.67  1:45.24  2:36.91    3:22.11   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub    53.26  1:50.50  2:54.64    3:45.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mads Rishj  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.37  1:05.26  1:43.39    2:10.73   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub    27.85  1:03.98  1:45.48    2:18.70   
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Sllerd Svmmeklub    29.33  1:03.28  1:41.41    2:10.85   
Asger Vver Hartvig  2002  Hrsholm Svmmeforening    29.57  1:07.06  1:44.63    2:16.48   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening    29.36  1:05.85  1:44.32    2:16.60   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    26.81  1:03.43  1:45.37    2:18.01   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub    29.06  1:05.54  1:47.72    2:19.82   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingr Svmmeklub    29.42  1:07.88  1:47.48    2:21.24   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    30.28  1:07.84  1:50.49    2:24.56   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    30.32  1:09.04  1:54.31    2:26.31   
Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.23  1:08.03  1:55.65    2:29.48   
10  Simon Blidarevic  2002  Hillerd Svmmeklub    31.20  1:10.81  1:54.32    2:29.53   
11  Daniel Didriksen  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    31.11  1:10.42  1:56.60    2:30.20   
12  Viktor Eibye  2001  Haslev Svmmeklub    31.42  1:12.57  1:54.64    2:30.21   
13  Alexander Strkr  2002  Helsingr Svmmeklub    32.28  1:12.62  2:00.16    2:35.58   
14  Karl Christiansen  2000  Rnne Svmme Klub    34.33  1:23.74  2:15.21    2:55.27   
Frederik Clausen  2001  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Janus Rosholm  2002  Sllerd Svmmeklub            DNS   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub    33.53  1:11.72  2:01.30    2:34.53   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    32.26  1:14.21  2:04.36    2:39.99   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub    37.57  1:19.47  2:07.96    2:43.31   
Viktor Junker Neldeberg  2004  Helsinge Svmmeklub    40.04  1:28.15  2:20.12    3:00.12   
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    36.11  1:20.65  2:07.46    2:48.53   
Victor Mller Klitgaard  2006  Helsinge Svmmeklub    41.32  1:29.23  2:16.88    2:55.56   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            2:58.15   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub    46.27  1:37.58  2:28.37    3:11.96   
Finn Elbo Card  2005  Hovedstadens Svmmeklub    42.76  1:31.17  2:28.65    3:16.27   
Tobias Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub    47.01  1:36.74  2:38.28    3:19.67   
Thor Trngren  2006  Haslev Svmmeklub    50.19  1:44.06  2:44.50    3:33.64   
                     
 
Lb 16, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub    39.60  1:29.41  2:25.52    3:07.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Triton 1  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:50.43   
  Liva Palmund  2002      29.17        29.17   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      30.05        59.22   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      25.18        1:24.40   
  Julie Darlem Brandt  2001      26.03        1:50.43   
                     
Triton 2  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:54.69   
  Frederikke Echardt  2002      30.90        30.90   
  Mikkel S. Hansen  2000      30.62        1:01.52   
  Mads Raaby Jensen  2001      25.33        1:26.85   
  Josephine G. Lauridsen  2001      27.84        1:54.69   
                     
Shs Mix 2  2000  Sllerd Hrsholm Swim            1:58.19   
  Magnus Bkgaard Andersen  2001      29.12        29.12   
  Martin Vennick Haugblle  2001      30.85        59.97   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      31.06        1:31.03   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      27.16        1:58.19   
                     
Triton 3  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:58.27   
  Oliver Thor Srensen  2000      29.04        29.04   
  Emilie Nyegaard  2001      34.06        1:03.10   
  Kasper Bonnichsen  2002      26.41        1:29.51   
  Mikala Ravn Borch  2003      28.76        1:58.27   
                     
Holbk Mix 1  2001  Holbk Svmme Klub            2:00.50   
  Mads Toft  2001      29.53        29.53   
  Emil Toft  1998      30.40        59.93   
  Mai Andersen  2000      32.18        1:32.11   
  Mathilde Nielsen  2003      28.39        2:00.50   
                     
Hils Mix2  2000  Hillerd Svmmeklub            2:02.73   
  Anna Haugsted Pihl  2003      32.09        32.09   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      33.65        1:05.74   
  Natascha Laigaard  2002      32.20        1:37.94   
  Andreas Noer  1998      24.79        2:02.73   
                     
Hils Mix1  2000  Hillerd Svmmeklub            2:03.03   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      28.74        28.74   
  Simon Blidarevic  2002      34.27        1:03.01   
  Matilde Weibel  2002      31.94        1:34.95   
  Ulrikke Veje  2002      28.08        2:03.03   
                     
Shs Mix 1  2000  Sllerd Hrsholm Swim            2:03.25   
  Karl Gustav B. Toft  2002      31.74        31.74   
  Christoffer H. Andersen  2002      31.10        1:02.84   
  Elena Westmark Holm  2003      31.04        1:33.88   
  Astrid Thimmer  2003      29.37        2:03.25   
                     
Mix 1 Helsinge  2004  Helsinge Svmmeklub            2:03.30   
  Nicklas Andersen  2001      29.09        29.09   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      30.91        1:00.00   
  Emma Jensen  2002      33.97        1:33.97   
  Maja Marie Elmgreen  2003      29.33        2:03.30   
                     
10  Haslev 1  1990  Haslev Svmmeklub            2:04.31   
  Sofie Nielsen  2003      33.29        33.29   
  Viktor Eibye  2001      34.01        1:07.30   
  Nicole Jensen  1996      31.32        1:38.62   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      25.69        2:04.31   
                     
11  Hils Mix3  2000  Hillerd Svmmeklub            2:06.97   
  Frederik Clausen  2001      29.90        29.90   
  Mikkel Kronborg Riis  2002      35.19        1:05.09   
  Clara Qvade Rasmusen  2001      32.31        1:37.40   
  Emilie Trolle Pedersen  1999      29.57        2:06.97   
                     
12  Mix 2 Helsinge  2004  Helsinge Svmmeklub            2:07.56   
  Andreas Gram Peters  2001      29.61        29.61   
  Oliver Christiansen  1999      30.80        1:00.41   
  Katrine S. Frederiksen  2002      36.63        1:37.04   
  Emily Hansen  2005      30.52        2:07.56   
                     
13  Hils Mix4  2000  Hillerd Svmmeklub            2:10.39   
  Josephine Gribsvad  2003      34.41        34.41   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      37.55        1:11.96   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      30.18        1:42.14   
  Oscar Lykke Fischer  2002      28.25        2:10.39   
                     
14  Frederikssund Mix  2000  Frederikssund Svmmeklub            2:11.06   
  Sille Andersen  2003      33.75        33.75   
  Camille Hvid Ravnholt  2003      40.26        1:14.01   
  Johan Wentorf  1999      27.89        1:41.90   
  Lucas Nielsen  2004      29.16        2:11.06   
                     
15  Stlmix 1 Fr.vrk  1998  Frederiksvrk Svmmeklub            2:12.30   
  Nicoline Huusfelt  2000      35.65        35.65   
  Thorbjrn Jari Ikkala  2002      36.42        1:12.07   
  Daniel Didriksen  2002      30.18        1:42.25   
  Luna Trojlsgaard  2004      30.05        2:12.30   
                     
16  Rnne 1  2003  Rnne Svmme Klub            2:14.82   
  Phillip Quist  2003      32.67        32.67   
  Alberte Stoltz  2004      42.16        1:14.83   
  Mette Tofte Jrgensen  2003      35.64        1:50.47   
  Nikolaj Almeborg  2000      24.35        2:14.82   
                     
17  Holbk Mix 2  2001  Holbk Svmme Klub            2:17.31   
  Alexander E. Pedersen  2002      31.73        31.73   
  Lea Andersen  2003      39.47        1:11.20   
  Mie Mrkedal  2003      34.82        1:46.02   
  Furkan Guler  2005      31.29        2:17.31   
                     
18  Haslev 2  1990  Haslev Svmmeklub            2:17.50   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      36.22        36.22   
  Noel Sander Vestergaard  2003      35.91        1:12.13   
  Petrine R. E. Srensen  2005      34.23        1:46.36   
  Sisse Berg Olesen  2005      31.14        2:17.50   
                     
19  Holbk Mix 3  2001  Holbk Svmme Klub            2:19.97   
  Johanne Jonstrup Liisberg  2003      36.07        36.07   
  Mikkel Nielsen  2004      40.71        1:16.78   
  Ida Larsen  2000      33.97        1:50.75   
  Simon Rytter Eliasen  2003      29.22        2:19.97   
                     
20  Hils Mix5  2000  Hillerd Svmmeklub            2:23.18   
  Gustav Larsen  2003      34.11        34.11   
  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      38.87        1:12.98   
  Morten Lindblom Andersen  2005      34.12        1:47.10   
  Lise Elton Jokumsen  2004      36.08        2:23.18   
                     
21  Hils Mix6  2000  Hillerd Svmmeklub            2:25.67   
  Silas Folke Drigsdahl  2004      39.30        39.30   
  Johanne Baes Aaholst  2004      41.28        1:20.58   
  Louie Uldall  2005      34.81        1:55.39   
  Sofia Qvade Rasmusen  2001      30.28        2:25.67   
                     
22  Haslev 3  1990  Haslev Svmmeklub            2:26.74   
  Anna Lind Petersen  2004      36.11        36.11   
  Lrke Mller  2005      41.01        1:17.12   
  Jonas P. Dahrup  2004      39.14        1:56.26   
  Albert U. Thystrup  2003      30.48        2:26.74   
                     
23  Mix 3 Helsinge  2003  Helsinge Svmmeklub            2:27.46   
  Laura Jrgensen  2004      37.00        37.00   
  Victor Mller Klitgaard  2006      42.80        1:19.80   
  Emil Gram Peters  2005      34.88        1:54.68   
  Frida Gram Peters  2007      32.78        2:27.46   
                     
24  Stlmix 2 Fr.vrk  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            2:32.14   
  Josefine Nielsen  2005      38.32        38.32   
  Jacob Koch Larsen  2006      43.86        1:22.18   
  Alexander Asmussen  2004      37.08        1:59.26   
  Mathilde Laustsen  2003      32.88        2:32.14   
                     
25  Hsk Aquawin 2  2003  Hovedstadens Svmmeklub            2:34.53   
  Anas El Ayadi  2003      37.01        37.01   
  Josephine Aagesen  2003      47.31        1:24.32   
  Carl-Anton Drauschke  2003      34.88        1:59.20   
  Nora Hertel  2003      35.33        2:34.53   
                     
26  Rnne 2  2003  Rnne Svmme Klub            2:35.99   
  William Studsgaard  2004      35.92        35.92   
  Rebecca Andersen  2003      45.41        1:21.33   
  Karl Christiansen  2000      32.94        1:54.27   
  Sofie Christiansen  2005      41.72        2:35.99   
                     
27  Stlmix 3 Fr.vrk  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            2:44.53   
  Viktor Degn  2005      48.54        48.54   
  Asta H Jensen  2000      41.81        1:30.35   
  Ida Lund Jrund  2003      36.70        2:07.05   
  Jonathan Resting Krontoft  2002      37.48        2:44.53   
                     
28  Holbk Mix 5  2001  Holbk Svmme Klub            2:46.99   
  Mikkel Munkholm  2006      44.42        44.42   
  Nana Andersen  2006      47.47        1:31.89   
  Alberte Pedersen  2006      38.17        2:10.06   
  Frej Matias Krog  2007      36.93        2:46.99   
                     
29  Haslev 4  1990  Haslev Svmmeklub            2:47.03   
  Thor Trngren  2006      47.11        47.11   
  Maja Svenstrup  2002      46.17        1:33.28   
  Nicoline Hansen  2004      37.50        2:10.78   
  Storm Melgaard  2007      36.25        2:47.03   
                     
30  Hils Mix7  2000  Hillerd Svmmeklub            2:48.31   
  Athena Haugsted Pihl  2006      39.21        39.21   
  Samuel Veje  2005      51.55        1:30.76   
  Silje Lyse Legaard  2006      41.14        2:11.90   
  Sebastian Larsen  2006      36.41        2:48.31   
                     
31  Hsk Aquawin 1  2004  Hovedstadens Svmmeklub            2:50.35   
  Marius Hornshj Skov  2003      48.68        48.68   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      45.54        1:34.22   
  Finn Elbo Card  2005      41.75        2:15.97   
  Nichole Juul Bmler  2005      34.38        2:50.35   
                     
32  Haslev 5  1990  Haslev Svmmeklub            3:00.90   
  Theodor Kongstad  2006      49.53        49.53   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      45.64        1:35.17   
  Laurits Tnfner  2004      49.26        2:24.43   
  Cecilie Engsted Larsen  2006      36.47        3:00.90   
                     
33  Hsk Aquawin 3  2003  Hovedstadens Svmmeklub            3:07.91   
  Sophia Drauschke  2005      49.11        49.11   
  Camilla Guldborg Knudsen  2005      55.90        1:45.01   
  Bertram Wenneberg  2004      41.86        2:26.87   
  Markus Nymann Andersen  2005      41.04        3:07.91   
                     
Holbk Mix 4  2001  Holbk Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
  Oscar Norlander  2006      42.07        42.07   
                     
Hsk Aquawin 4  2007  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
  Asta Juul Saaby  2005      59.13        59.13   
  Hannah Iversen Hellfach  2006      58.86        1:57.99   
  Freja Olsen  2005      49.22        2:47.21   
                     
Shs Mix 3  2000  Sllerd Hrsholm Swim            DSQ  tyvstart 
  Carla Lyhne Weiner  2003      33.58        33.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Emil Toft  1998  Holbk Svmme Klub    1:02.21  2:19.92  3:38.47    4:45.08   
                     
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Matthus Vmosi  2000  Helsingr Svmmeklub    1:08.87  2:31.06  3:57.89    5:12.48   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub    1:14.83  2:37.37  4:02.43    5:12.51   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub    1:09.07  2:32.25  4:07.45    5:16.76   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerd Svmmeklub    1:16.37  2:38.07  4:19.94    5:32.67   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerd Svmmeklub    1:18.97  2:45.10  4:19.88    5:40.76   
                     
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:18.15  2:42.68  4:20.43    5:34.19   
Silas Folke Drigsdahl  2004  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 18, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    1:19.67  2:47.50  4:21.93    5:38.17   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    1:22.62  2:52.32  4:33.54    5:47.20   
Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svmmeklub    1:19.57  2:50.46  4:27.11    5:50.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:51 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 19, 400m Medley Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub    1:17.09  3:31.45  4:54.00    5:28.33   
Emily Jacobs  1996  Hillerd Svmmeklub    1:14.97  2:40.01  4:18.04    5:32.93   
                     
 
Lb 19, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mikala Ravn Borch  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:17.58  2:42.36  4:20.84    5:36.54   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub    1:21.67  2:44.90  4:25.51    5:41.13   
Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub    1:20.47  2:49.98  4:26.80    5:42.84   
Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    1:22.15  2:47.90  4:24.68    5:43.18   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub    1:16.20  2:46.13  4:29.28    5:46.22   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerd Svmmeklub    1:19.13  2:46.07  4:29.15    5:46.30   
Natascha Laigaard  2002  Hillerd Svmmeklub    1:19.03  2:48.54  4:30.80    5:46.54   
Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    1:21.03  2:50.25  4:31.33    5:50.13   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerd Svmmeklub      2:53.18  4:29.65    5:50.23   
10  Ulrikke Veje  2002  Hillerd Svmmeklub    1:27.65  2:58.51  4:43.46    6:00.82   
                     
 
Lb 19, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:00.21  2:06.71  3:42.88    5:54.66   
Annika Toft Rasmussen  2004  Hillerd Svmmeklub    1:32.34  3:11.34  5:13.15    6:40.19   
                     
 
Lb 19, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    1:33.07  3:16.18  5:13.68    6:40.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:14 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svmmeklub            24.61   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub            24.97   
Andreas Noer  1998  Hillerd Svmmeklub            25.17   
Oliver U. Christiansen  1999  Helsingr Svmmeklub            26.76   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingr Svmmeklub            27.79   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            24.64   
Nicklas Andersen  2001  Helsinge Svmmeklub            24.92   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            25.15   
Magnus Aasberg  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            25.22   
Frederik Clausen  2001  Hillerd Svmmeklub            25.56   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Svmmeklub            25.87   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub            25.92   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.00   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svmmeklub            26.13   
10  Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svmmeklub            26.21   
11  Simon Blidarevic  2002  Hillerd Svmmeklub            26.26   
12  Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.47   
13  Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub            26.49   
14  Jesper Schidt  2001  Helsingr Svmmeklub            26.92   
15  Laurids Holme  2000  Helsingr Svmmeklub            26.93   
16  Daniel Didriksen  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            26.96   
17  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerd Svmmeklub            27.05   
18  Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svmmeklub            27.34   
19  Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            27.45   
20  Sander Andkjr Doberck  2000  Helsingr Svmmeklub            27.59   
21  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerd Svmmeklub            27.78   
22  Matthus Vmosi  2000  Helsingr Svmmeklub            27.99   
23  Adrian Roed Schnning  2000  Helsingr Svmmeklub            28.09   
24  Karl Christiansen  2000  Rnne Svmme Klub            30.75   
25  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            33.81   
26  Jonathan Resting Krontoft  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            35.75   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            27.00   
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub            27.49   
Noel Sander Vestergaard  2003  Haslev Svmmeklub            27.67   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            28.53   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svmmeklub            29.32   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub            29.37   
Gustav Larsen  2003  Hillerd Svmmeklub            29.38   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbk Svmme Klub            29.43   
Malte Rasch  2004  Rnne Svmme Klub            30.18   
10  William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            30.48   
11  Albert U. Thystrup  2003  Haslev Svmmeklub            31.11   
12  Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub            31.24   
13  Andr Vester  2004  Helsinge Svmmeklub            32.30   
14  Viktor Junker Neldeberg  2004  Helsinge Svmmeklub            33.26   
15  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            34.16   
16  Laurits Tnfner  2004  Haslev Svmmeklub            35.97   
17  Victor Christiansen  2004  Helsinge Svmmeklub            36.07   
Anders Bjerregaard  2004  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svmmeklub            29.77   
Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub            31.47   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            32.00   
Victor Mller Klitgaard  2006  Helsinge Svmmeklub            32.38   
Tobias Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub            33.28   
Scott Foged  2005  Helsinge Svmmeklub            34.86   
Oscar Norlander  2006  Holbk Svmme Klub            34.92   
Mikkel Munkholm  2006  Holbk Svmme Klub            35.89   
Sebastian Larsen  2006  Hillerd Svmmeklub            36.28   
10  Thor Trngren  2006  Haslev Svmmeklub            36.42   
11  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerd Svmmeklub            36.70   
12  Johan Klitten  2006  Hillerd Svmmeklub            36.98   
13  Lasse S. Frederiksen  2006  Helsinge Svmmeklub            37.52   
14  Viktor Degn  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            37.65   
15  Theodor Kongstad  2006  Haslev Svmmeklub            39.10   
16  Elias Jensen  2006  Hillerd Svmmeklub            40.02   
17  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            43.58   
18  Noah Meiland  2005  Hillerd Svmmeklub            45.40   
19  Emil Nissen  2006  Hillerd Svmmeklub            47.96   
Kristian Mller Thomsen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            DNS   
Sebastian Sunesen  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 20, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Haslev Svmmeklub            35.94   
William Foged  2008  Helsinge Svmmeklub            38.36   
Nikolaj Pedersen  2007  Helsinge Svmmeklub            41.49   
Hjalte Tommy Trngren  2009  Haslev Svmmeklub            44.28   
Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerd Svmmeklub            44.45   
Otto Holbll Danquart  2007  Hillerd Svmmeklub            48.09   
Simon Grefstad  2007  Hillerd Svmmeklub            48.24   
Kean Melander  2007  Hillerd Svmmeklub            48.77   
Lucas Holbek  2007  Hillerd Svmmeklub            49.19   
10  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svmmeklub            1:03.59   
Nikolaj Cheng  2007  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Serina P. Snellman Floris  1995  Helsinge Svmmeklub            28.91   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerd Svmmeklub            29.56   
Elisabeth Lyngfeldt  1999  Helsingr Svmmeklub            29.77   
Ida Larsen  2000  Holbk Svmme Klub            29.88   
Isabella Ringbk  1998  Helsingr Svmmeklub            30.55   
Anna Elisabeth Mathiasen  2000  Helsingr Svmmeklub            31.25   
Emily Jacobs  1996  Hillerd Svmmeklub            31.80   
Asta H Jensen  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            33.00   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.41   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingr Svmmeklub            28.41   
Frederikke Echardt  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.51   
Emma Jensen  2002  Helsinge Svmmeklub            28.82   
Frida Uldall  2003  Hillerd Svmmeklub            29.15   
Maja Marie Elmgreen  2003  Helsinge Svmmeklub            29.27   
Sofie Nielsen  2003  Haslev Svmmeklub            29.46   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svmmeklub            29.64   
Mia Mrk Kuramoto  2003  Helsingr Svmmeklub            30.16   
10  Josephine Gribsvad  2003  Hillerd Svmmeklub            30.33   
11  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Svmmeklub            30.53   
12  Lea Andersen  2003  Holbk Svmme Klub            30.74   
12  Ulrikke Juul Seborg  2003  Helsingr Svmmeklub            30.74   
14  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingr Svmmeklub            30.82   
15  Ida Lund Jrund  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            31.27   
16  Emma Clausen  2003  Helsingr Svmmeklub            31.33   
17  Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            31.42   
18  Mette Tofte Jrgensen  2003  Rnne Svmme Klub            31.43   
19  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksvrk Svmmeklub            31.66   
20  Maja Svenstrup  2002  Haslev Svmmeklub            32.42   
21  Rebecca Andersen  2003  Rnne Svmme Klub            33.29   
22  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            35.34   
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingr Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Petrine R. E. Srensen  2005  Haslev Svmmeklub            29.66   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerd Svmmeklub            29.69   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            31.00   
Laura Jrgensen  2004  Helsinge Svmmeklub            31.03   
Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub            31.06   
Nicoline Hansen  2004  Haslev Svmmeklub            31.07   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svmmeklub            31.16   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svmmeklub            31.48   
Emma F. Rouse  2004  Helsingr Svmmeklub            31.55   
10  Amalie Lund  2004  Helsinge Svmmeklub            31.79   
11  Lrke Mller  2005  Haslev Svmmeklub            31.92   
12  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            32.04   
13  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svmmeklub            32.30   
14  Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub            32.35   
15  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svmmeklub            32.84   
16  Maja Buck  2004  Holbk Svmme Klub            33.22   
17  Sarah Cecilia Eriksen  2004  Helsinge Svmmeklub            33.55   
18  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerd Svmmeklub            33.56   
19  Alberte Stoltz  2004  Rnne Svmme Klub            35.18   
20  Ester Fagerlind  2005  SK Stimmet            35.47   
21  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            35.58   
22  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  Helsinge Svmmeklub            36.24   
23  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            38.30   
24  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            38.53   
25  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub            40.19   
26  Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub            44.66   
Amalie Klitten  2004  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Ellen Prescott  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub            31.79   
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svmmeklub            32.48   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            34.53   
Astrid Nrgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            35.79   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            36.27   
Cecilie Engsted Larsen  2006  Haslev Svmmeklub            37.21   
Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub            37.73   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            38.28   
Amalie Lythcke  2006  Hillerd Svmmeklub            40.04   
10  Sally Hoffmann  2007  Helsinge Svmmeklub            40.08   
11  Nicoline Bohn Jacobsen  2006  Haslev Svmmeklub            40.25   
12  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksvrk Svmmeklub            41.47   
13  Liya Arnholtz  2007  Helsinge Svmmeklub            41.85   
14  Helena Lendal  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            43.39   
15  Alberte Ricken  2007  Hillerd Svmmeklub            44.22   
16  Liva Poulsen  2007  Hillerd Svmmeklub            48.92   
17  Laura Christoffersen  2007  Hillerd Svmmeklub            52.74   
Anna Gregers Jrgensen  2007  Hillerd Svmmeklub            DNS   
Camila Hansen  2006  Haslev Svmmeklub            DNS   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Hillerd Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 21, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Isabella Flach  2008  Hillerd Svmmeklub            42.30   
Andrea Jrgensen  2008  Hillerd Svmmeklub            44.31   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            45.34   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            45.81   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svmmeklub            DNS   
Melani Jesse  2008  Helsinge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svmmeklub            57.55   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svmmeklub            1:00.30   
                     
 
Lb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            56.86   
Mads Raaby Jensen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            57.52   
Oliver Thor Srensen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            58.60   
Mads Toft  2001  Holbk Svmme Klub            1:00.78   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:00.86   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:03.28   
Nikolaj Almeborg  2000  Rnne Svmme Klub            1:03.95   
Sebastian Bonde  2002  Holbk Svmme Klub            1:04.43   
Alexander Ravn Borch  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:06.17   
10  Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub            1:06.58   
11  Viktor Eibye  2001  Haslev Svmmeklub            1:08.35   
12  Alexander Strkr  2002  Helsingr Svmmeklub            1:10.04   
13  Karl Christiansen  2000  Rnne Svmme Klub            1:17.63   
                     
 
Lb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            1:11.85   
Phillip Quist  2003  Rnne Svmme Klub            1:14.00   
William Studsgaard  2004  Rnne Svmme Klub            1:16.32   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub            1:16.77   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svmmeklub            1:24.65   
Alexander Asmussen  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            1:29.39   
                     
 
Lb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            1:24.92   
Asbjrn Aksel Hansen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            2:01.63   
                     
 
Lb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub            1:24.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerd Svmmeklub            1:12.19   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svmmeklub            1:13.24   
Mai Andersen  2000  Holbk Svmme Klub            1:15.69   
Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksvrk Svmmeklub            1:19.09   
                     
 
Lb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederikke Echardt  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:07.38   
Matilde Weibel  2002  Hillerd Svmmeklub            1:08.10   
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:08.69   
Line Strandby  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:08.93   
Camilla Hougaard  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:09.47   
Isabel K. Eriksen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:10.95   
Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub            1:13.60   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:13.93   
Amanda Hietala  2002  Helsingr Svmmeklub            1:14.72   
10  Olivia Mammen  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:16.83   
11  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svmmeklub            1:18.83   
12  Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub            1:19.82   
13  Nynne Nrlem  2002  Holbk Svmme Klub            1:19.98   
14  Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub            1:21.45   
15  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            1:45.71   
Johanne Jonstrup Liisberg  2003  Holbk Svmme Klub            DSQ  Afslut 1 hnd 100 m 
                     
 
Lb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksvrk Svmmeklub            1:13.92   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svmmeklub            1:17.63   
Emily Hansen  2005  Helsinge Svmmeklub            1:31.36   
                     
 
Lb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerd Svmmeklub            1:25.09   
Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            1:50.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  26 november 2017 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup    Udskriftsdato  26 november 2017   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 november 2017         
 
 
Lb 24, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1950-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emil Toft  1998  Holbk Svmme Klub    33.50  1:10.82  1:48.79    2:27.42   
                     
 
Lb 24, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Svmmeklub    34.20  1:14.59  1:54.77    2:31.46   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingr Svmmeklub    33.67  1:12.34  1:52.04    2:31.78   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.92  1:14.52  1:54.37    2:34.51   
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    37.32  1:19.00  2:01.45    2:42.47   
Simon Blidarevic  2002  Hillerd Svmmeklub    37.37  1:21.13  2:04.84    2:48.29   
Laurids Holme  2000  Helsingr Svmmeklub    37.50  1:20.95  2:05.43    2:49.17   
Frederik Clausen  2001  Hillerd Svmmeklub    37.94  1:21.38  2:07.05    2:51.45   
Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub    40.63  1:26.14  2:11.82    2:55.08   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Hillerd Svmmeklub    39.17  1:21.85  2:08.46    2:55.41   
                     
 
Lb 24, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status