Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.32 | 56.45 | |||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.07 | 58.63 | |||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.66 | 58.67 | |||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.45 | 58.90 | |||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.02 | 59.42 | |||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.18 | 59.56 | |||||
7 | Camilla Ottesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.65 | 59.63 | |||||
8 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.90 | 1:00.24 | |||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.03 | 1:00.25 | |||||
10 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.74 | 1:00.45 | |||||
11 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.22 | 1:00.48 | |||||
11 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.50 | 1:00.48 | |||||
13 | Louise Bach Andersen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.32 | 1:00.53 | |||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.65 | 1:00.64 | |||||
15 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.28 | 1:00.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.57 | 1:00.74 | |||||
17 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 28.93 | 1:00.83 | |||||
18 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.39 | 1:01.09 | |||||
19 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.32 | 1:01.24 | |||||
20 | Anne Nielsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 29.17 | 1:01.29 | |||||
21 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.25 | 1:01.31 | |||||
22 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.39 | 1:01.32 | |||||
23 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 29.47 | 1:01.43 | |||||
24 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.03 | 1:01.51 | |||||
25 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.26 | 1:01.69 | |||||
26 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.74 | 1:01.75 | |||||
27 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.55 | 1:01.77 | |||||
28 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.99 | 1:01.80 | |||||
29 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.98 | 1:01.81 | |||||
30 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.09 | 1:01.96 | |||||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 30.30 | 1:02.30 | |||||
32 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.13 | 1:02.55 | |||||
33 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 30.52 | 1:02.62 | |||||
34 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.00 | 1:02.65 | |||||
35 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.20 | 1:03.01 | |||||
36 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 30.37 | 1:03.07 | |||||
37 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.81 | 1:03.08 | |||||
38 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.49 | 1:03.44 | |||||
39 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.21 | 1:03.46 | |||||
40 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.08 | 1:03.47 | |||||
41 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.02 | 1:03.51 | |||||
42 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.11 | 1:03.64 | |||||
43 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 29.87 | 1:03.68 | |||||
44 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.31 | 1:03.76 | |||||
45 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.82 | 1:03.78 | |||||
46 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 30.75 | 1:03.91 | |||||
47 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 30.85 | 1:04.11 | |||||
48 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.98 | 1:04.12 | |||||
49 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.42 | 1:04.25 | |||||
49 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 30.97 | 1:04.25 | |||||
51 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.88 | 1:04.31 | |||||
51 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 30.83 | 1:04.31 | |||||
53 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.80 | 1:04.37 | |||||
54 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.95 | 1:04.40 | |||||
55 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 30.60 | 1:04.41 | |||||
56 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.16 | 1:04.54 | |||||
57 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.26 | 1:04.59 | |||||
58 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.63 | 1:04.64 | |||||
59 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.87 | 1:04.66 | |||||
60 | Emma Ildal Djørup | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.30 | 1:04.73 | |||||
61 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | 1:04.91 | |||||
62 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.17 | 1:05.10 | |||||
63 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.92 | 1:05.22 | |||||
64 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.65 | 1:05.25 | |||||
65 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | 1:05.35 | |||||
66 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.49 | 1:05.39 | |||||
67 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.21 | 1:05.56 | |||||
68 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 31.14 | 1:05.78 | |||||
69 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.92 | 1:05.83 | |||||
70 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.04 | 1:06.23 | |||||
71 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.74 | 1:06.83 | |||||
72 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.95 | 1:07.02 | |||||
73 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.61 | 1:07.39 | |||||
74 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.85 | 1:09.27 | |||||
75 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 33.29 | 1:09.85 | DR handicap S13 | ||||
76 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 43.33 | 1:29.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:58 |