Results for KVIK Ã…rgangs Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgang | Udskriftsdato | 02 december 2017 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2017 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.88 | 1:06.97 | |||||
2 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 33.32 | 1:09.45 | |||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.09 | 1:10.27 | |||||
4 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.58 | 1:10.45 | |||||
5 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.72 | 1:11.08 | |||||
6 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.83 | 1:12.27 | |||||
7 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.77 | 1:12.68 | |||||
8 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.84 | 1:12.83 | |||||
9 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.68 | 1:12.88 | |||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | 1:14.15 | |||||
11 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.44 | 1:14.24 | |||||
12 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.97 | 1:15.89 | |||||
13 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | 1:16.79 | |||||
14 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.78 | 1:16.91 | |||||
15 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.89 | 1:18.53 | |||||
16 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.00 | 1:18.84 | |||||
17 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.76 | 1:19.61 | |||||
18 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.80 | 1:20.04 | |||||
19 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | 1:22.06 | |||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 38.67 | 1:22.08 | |||||
21 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.24 | 1:22.49 | |||||
22 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 40.44 | 1:22.84 | |||||
23 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.48 | 1:24.85 | |||||
24 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.95 | 1:25.06 | |||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.00 | 1:27.38 | |||||
26 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.45 | 1:29.79 | |||||
27 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.95 | 1:31.50 | |||||
28 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.70 | 1:34.25 | |||||
29 | Emma Andersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.58 | 1:34.69 | |||||
30 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.04 | 1:34.76 | |||||
31 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.62 | 1:39.24 | |||||
32 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.07 | 1:39.38 | |||||
33 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | A6 | 46.04 | 1:39.90 | |||||
34 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.78 | 1:42.90 | |||||
35 | Ingrid Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.96 | 1:44.04 | |||||
36 | Maja Procter | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.00 | 1:46.89 | |||||
37 | Tone Fruergaard Schrøder | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.59 | 1:50.54 | |||||
38 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.07 | 1:51.24 | |||||
39 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.66 | 1:54.30 | |||||
40 | Anna Skov Nielsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.41 | 1:56.02 | |||||
41 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.28 | 2:01.49 | |||||
- | Dagmar Rønnow | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.97 | 59.71 | |||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.03 | 1:03.46 | |||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 30.29 | 1:03.93 | |||||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.62 | 1:04.27 | |||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.08 | 1:04.83 | |||||
6 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.30 | 1:05.27 | |||||
7 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 31.60 | 1:05.67 | |||||
8 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.74 | 1:05.97 | |||||
9 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.71 | 1:06.02 | |||||
10 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 31.15 | 1:06.24 | |||||
11 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.72 | 1:06.52 | |||||
12 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 31.83 | 1:06.54 | |||||
13 | Tindra D´aubigné | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.87 | 1:07.17 | |||||
14 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 32.25 | 1:07.24 | |||||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.97 | 1:07.48 | |||||
16 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.95 | 1:08.19 | |||||
17 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.26 | 1:08.36 | |||||
18 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.71 | 1:08.39 | |||||
19 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.62 | 1:08.44 | |||||
20 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.31 | 1:08.53 | |||||
21 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.93 | 1:08.81 | |||||
22 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 33.20 | 1:10.04 | |||||
23 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.60 | 1:11.24 | |||||
24 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.97 | 1:11.50 | |||||
25 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.26 | 1:11.85 | |||||
26 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.47 | 1:12.47 | |||||
27 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.86 | 1:13.72 | |||||
28 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.78 | 1:13.77 | |||||
29 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 35.47 | 1:14.05 | |||||
30 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 36.04 | 1:14.09 | |||||
31 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:14.14 | |||||
32 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 35.62 | 1:14.36 | |||||
33 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 37.47 | 1:16.71 | |||||
34 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.43 | 1:17.09 | |||||
35 | Isabella El Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | 1:17.77 | |||||
36 | Viola Kudsk | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.81 | 1:18.46 | |||||
37 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | 1:19.12 | |||||
38 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.84 | 1:20.21 | |||||
39 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.53 | 1:20.58 | |||||
40 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.35 | 1:24.21 | |||||
41 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.01 | 1:26.61 | |||||
- | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 december 2017 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 |