Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 23 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 700 | 27.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 649 | 28.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 634 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.01 | |||||||||
4 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 625 | 28.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 620 | 28.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 616 | 28.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | 579 | 29.25 | ||||||
H2Odense | 28.62 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 552 | 29.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 546 | 29.82 | ||||||
GTI | 28.10 | |||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 541 | 29.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | 510 | 30.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
12 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 505 | 30.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
13 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 491 | 30.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
14 | Simone Jørgensen | 1999 | 442 | 32.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
15 | Freya Ellehus | 2000 | 426 | 32.40 | ||||||
H2Odense | 31.76 | |||||||||
16 | Ida Larsen | 2000 | 387 | 33.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
- | Camilla Rask | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 734 | 27.02 | ||||||
GTI | 26.26 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 629 | 28.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.06 | |||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 532 | 30.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 515 | 30.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 504 | 30.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 493 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
7 | Signe Fich Hansen | 2002 | 486 | 30.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
8 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 464 | 31.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 458 | 31.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
10 | Nynne Nørlem | 2002 | 383 | 33.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.00 | |||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 353 | 34.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
12 | Julie Silberg | 2002 | 351 | 34.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
13 | Emilia Høffer | 2001 | 251 | 38.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.04 | |||||||||
14 | Camilla Erdal | 2002 | 149 | 45.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.04 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 579 | 29.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 539 | 29.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 537 | 29.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
4 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 515 | 30.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 434 | 32.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
6 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 428 | 32.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.73 | |||||||||
7 | Julie Wolter | 2003 | 424 | 32.43 | ||||||
GTI | 32.22 | |||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 424 | 32.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 422 | 32.50 | ||||||
GTI | 32.11 | |||||||||
10 | Pil Sylvander | 2003 | 417 | 32.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 407 | 32.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
12 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 401 | 33.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
13 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 397 | 33.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.40 | |||||||||
14 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 394 | 33.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
15 | Ellen A. Skov | 2003 | 375 | 33.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
16 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 342 | 34.84 | ||||||
GTI | 34.63 | |||||||||
17 | Mie Mørkedal | 2003 | 342 | 34.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.70 | |||||||||
18 | Emma Ekman | 2004 | 336 | 35.05 | ||||||
A6 | 35.39 | |||||||||
19 | Emma Clausen | 2003 | 328 | 35.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | 320 | 35.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
21 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 319 | 35.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
22 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 302 | 36.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.27 | |||||||||
23 | Mathilde Svendsen | 2004 | 298 | 36.48 | ||||||
GTI | 36.64 | |||||||||
24 | Emma F. Rouse | 2004 | 288 | 36.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
25 | Julie Dahl | 2004 | 247 | 38.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
26 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 245 | 38.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
- | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
- | Lea Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
- | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | DNS | |||||||
A6 | 33.61 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 469 | 31.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 427 | 32.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 414 | 32.71 | ||||||
GTI | 32.63 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 407 | 32.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
5 | Isabella Larsen | 2005 | 374 | 33.81 | ||||||
A6 | 34.17 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 365 | 34.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | 342 | 34.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
8 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 338 | 34.98 | ||||||
GTI | 37.34 | |||||||||
9 | Agnete Høyer | 2005 | 312 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 308 | 36.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
11 | Annika Britt Larsen | 2005 | 297 | 36.52 | ||||||
GTI | 35.57 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 295 | 36.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
13 | Silja Brage | 2005 | 293 | 36.67 | ||||||
A6 | 34.73 | |||||||||
14 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 289 | 36.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.20 | |||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 288 | 36.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
16 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 271 | 37.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.36 | |||||||||
17 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 267 | 37.84 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.98 | |||||||||
18 | Alberte Pedersen | 2006 | 264 | 37.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.53 | |||||||||
19 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 260 | 38.17 | ||||||
GTI | 39.66 | |||||||||
20 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 236 | 39.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.49 | |||||||||
21 | Julie Segato | 2005 | 226 | 40.02 | ||||||
GTI | 42.82 | |||||||||
22 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 223 | 40.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.76 | |||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 221 | 40.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.78 | |||||||||
24 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 215 | 40.69 | ||||||
GTI | 43.77 | |||||||||
25 | Natacha Munch | 2005 | 209 | 41.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
26 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 207 | 41.17 | ||||||
GTI | 40.90 | |||||||||
27 | Line Pedersen | 2005 | 205 | 41.31 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
28 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 200 | 41.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
29 | Anna Østerby | 2005 | 198 | 41.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
30 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 181 | 43.08 | ||||||
GTI | 45.42 | |||||||||
31 | Mille Giolbas | 2006 | 165 | 44.41 | ||||||
GTI | 50.60 | |||||||||
32 | Sofia Mohammadi | 2005 | 146 | 46.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.14 | |||||||||
33 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 141 | 46.76 | ||||||
GTI | 46.81 | |||||||||
34 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 137 | 47.27 | ||||||
GTI | 49.99 | |||||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 131 | 47.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.94 | |||||||||
36 | Malou Nabe | 2006 | 127 | 48.46 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.85 | |||||||||
37 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 125 | 48.74 | ||||||
GTI | 53.21 | |||||||||
38 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 114 | 50.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
39 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 89 | 54.54 | ||||||
GTI | 1:00.93 | |||||||||
40 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 78 | 57.03 | ||||||
GTI | 53.27 | |||||||||
41 | Malene Dithmar | 2006 | 73 | 58.32 | ||||||
GTI | 54.64 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 72 | 58.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.00 | |||||||||
43 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 67 | 59.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
44 | Emma Spang | 2006 | 57 | 1:03.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 205 | 41.33 | ||||||
GTI | 43.05 | |||||||||
2 | Annika Frederiksen | 2007 | 171 | 43.84 | ||||||
GTI | 45.42 | |||||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | 130 | 48.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 123 | 49.02 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.17 | |||||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 116 | 49.98 | ||||||
GTI | 51.49 | |||||||||
6 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 107 | 51.24 | ||||||
GTI | 50.14 | |||||||||
7 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 106 | 51.48 | ||||||
GTI | 57.11 | |||||||||
8 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2007 | 101 | 52.30 | ||||||
GTI | 1:03.88 | |||||||||
9 | Amalie Møller | 2007 | 94 | 53.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.70 | |||||||||
10 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 89 | 54.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 89 | 54.56 | ||||||
GTI | 1:03.68 | |||||||||
12 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 66 | 1:00.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
13 | Isabell Fischer | 2007 | 46 | 1:07.78 | ||||||
GTI | 1:17.00 | |||||||||
14 | Astrid Østerby | 2007 | 42 | 1:10.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
- | Julie Bruun | 2008 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Amanda Liechti | 2008 | DSQ | ASB SW8.3 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | DSQ | ASB SW8.3 | ||||||
GTI | 1:09.70 | |||||||||
- | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | DSQ | ASB A SW8.3 | ||||||
GTI | 1:15.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:35 |