Results for Ystad Grand Prix, Korsvirkessim
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Försök
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | YGP 1 Korsvirkessim | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 13:09 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2018 |
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 2:33.87 | ||||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 2:35.84 | ||||||
3 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 2:36.87 | ||||||
4 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:40.65 | ||||||
5 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 2:40.97 | ||||||
6 | Tindra D´aubigné | 2004 | Simklubben Hajen | 2:41.58 | Deltar ej i final | |||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 2:41.72 | ||||||
8 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 2:43.68 | ||||||
9 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 2:47.85 | Deltar ej i final | |||||
10 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 2:55.24 | ||||||
11 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 3:03.07 | ||||||
12 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 3:09.87 | ||||||
13 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 3:16.34 | ||||||
14 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 3:20.07 | ||||||
15 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:29.71 | ||||||
16 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:35.51 | ||||||
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 16 - 99 år |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:23.06 | ||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:25.05 | ||||||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.42 | ||||||
4 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 2:29.99 | ||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.52 | Deltar ej i final | |||||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:31.32 | ||||||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 2:33.51 | ||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 2:33.84 | ||||||
9 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 2:55.94 | ||||||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 13:09 |