Results for Brøndby Sommer Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.29 | |||||||||
2 | William Folkmann | 2006 | 46.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.15 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 46.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.74 | |||||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | 47.80 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.30 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 50.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.08 | |||||||||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 51.14 | |||||||
Roskilde Svømning | 56.75 | |||||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 51.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
8 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 52.19 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.06 | |||||||||
9 | Adam Wagner | 2007 | 54.17 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Valdemar Granic | 2006 | 55.20 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.98 | |||||||||
11 | William Scavenius Borg | 2006 | 55.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.90 | |||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | 56.81 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
13 | August Thygesen | 2007 | 57.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.79 | |||||||||
14 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 57.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
15 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 57.67 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
16 | Anders Valentin Bayer | 2008 | 58.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
17 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 58.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
18 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 59.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 1:01.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
20 | Konradas Juska | 2007 | 1:02.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
21 | Julius Holten Hansen | 2007 | 1:02.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
22 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 1:02.83 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
23 | Villum Alstrøm | 2008 | 1:03.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:03.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:08.17 | |||||||||
25 | Laust Madsen | 2008 | 1:04.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
26 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:05.33 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anton Wiuf | 2008 | 1:05.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
28 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 1:05.35 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Frederik Billing | 2008 | 1:06.16 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
30 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:06.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
31 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 1:07.07 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
32 | Erik Sams | 2008 | 1:07.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
33 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | 1:08.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
34 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 1:10.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Albert Andersson | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Louis Pries | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
- | Carl Hertel | 2009 | DSQ | Armtag til hofte | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | David Bergmann | 2008 | DSQ | Ur på i vandet | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 41.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.21 | |||||||||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | 42.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.90 | |||||||||
4 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 42.90 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.32 | |||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 44.33 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.71 | |||||||||
6 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 45.62 | |||||||
Roskilde Svømning | 47.94 | |||||||||
7 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 46.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 49.78 | |||||||||
8 | Bertram Wenneberg | 2004 | 50.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.24 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 51.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 35.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 37.06 | |||||||||
2 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 36.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.72 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 37.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.64 | |||||||||
4 | Oliver Lorentzen | 2002 | 40.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.52 | |||||||||
5 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 41.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
6 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 56.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Evgeny Lyukshin | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 31.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.28 | |||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 32.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
3 | Albert Voldum Krog | 2001 | 32.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.21 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.44 | |||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 34.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 34.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | 35.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 37.61 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.87 | |||||||||
9 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 38.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:05 |