Resultat för Risösim/UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Risösim 2017 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Sällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 juni 2017 |
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Jakobsson | 2005 | 298 | 44.13 | ||||||
Simklubben Ägir | 41.92 | |||||||||
2 | Elvira Engblom | 2005 | 284 | 44.80 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.73 | |||||||||
3 | Therese Skoglund | 2005 | 248 | 46.90 | ||||||
Dorotea IF | 48.54 | |||||||||
4 | Vera Wall | 2006 | 221 | 48.75 | ||||||
Umeå Simsällskap | 49.22 | |||||||||
5 | Julia Blomqvist | 2005 | 214 | 49.22 | ||||||
Umeå Simsällskap | 47.88 | |||||||||
6 | Nike Norlander | 2007 | 213 | 49.36 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.53 | |||||||||
7 | Alva Sjödin | 2006 | 208 | 49.74 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.76 | |||||||||
8 | Sandra Trigell | 2005 | 204 | 50.01 | ||||||
Umeå Simsällskap | 48.96 | |||||||||
9 | Vilma Fagerström | 2005 | 200 | 50.33 | ||||||
IKSU Simning | 47.97 | |||||||||
10 | Alva Lövström | 2005 | 199 | 50.45 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.83 | |||||||||
11 | Olivia Ericson | 2006 | 184 | 51.82 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 50.20 | |||||||||
12 | Agnes Löfgren | 2005 | 174 | 52.72 | ||||||
Umeå Simsällskap | 50.54 | |||||||||
13 | Kajsa Burman | 2007 | 174 | 52.80 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.81 | |||||||||
14 | Tova Persson | 2005 | 168 | 53.39 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 51.22 | |||||||||
15 | Alma Bäckström | 2006 | 167 | 53.46 | ||||||
IKSU Simning | ||||||||||
16 | My Marklund | 2005 | 158 | 54.47 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 53.21 | |||||||||
17 | Alvina Hardegård | 2005 | 158 | 54.49 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.77 | |||||||||
18 | Elin Clarin | 2005 | 157 | 54.63 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 52.63 | |||||||||
19 | Nora Johansson Shelström | 2005 | 155 | 54.79 | ||||||
IKSU Simning | 53.30 | |||||||||
20 | Alva Gustavsson | 2006 | 145 | 56.04 | ||||||
Umeå Simsällskap | 54.84 | |||||||||
21 | Milla Vestberg | 2006 | 144 | 56.12 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 59.58 | |||||||||
22 | Tea Alamaa | 2006 | 144 | 56.13 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 54.55 | |||||||||
23 | Evelina Hansson | 2006 | 141 | 56.61 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 58.05 | |||||||||
24 | Emilia Olsen | 2006 | 140 | 56.74 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 56.84 | |||||||||
25 | Cornelia Asplund | 2005 | 138 | 57.02 | ||||||
Timrå Simklubb | 55.97 | |||||||||
26 | Maja Modin | 2008 | 137 | 57.06 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 57.21 | |||||||||
27 | Lea Sandbjer Eliasson | 2006 | 136 | 57.21 | ||||||
Dorotea IF | ||||||||||
28 | Lovisa Brygt | 2006 | 134 | 57.50 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 56.54 | |||||||||
29 | Tuva Fridlund | 2006 | 129 | 58.28 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 56.30 | |||||||||
30 | Livia Hofmann | 2005 | 127 | 58.56 | ||||||
Timrå Simklubb | 54.94 | |||||||||
31 | Julia Hellström | 2006 | 125 | 58.95 | ||||||
Umeå Simsällskap | 56.90 | |||||||||
32 | Linnea Ljung | 2005 | 121 | 59.55 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.38 | |||||||||
33 | Lilly Utterström | 2007 | 119 | 59.87 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:03.13 | |||||||||
34 | Elma Moberg | 2007 | 119 | 59.90 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 1:00.09 | |||||||||
35 | Freja Engström | 2007 | 115 | 1:00.47 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.72 | |||||||||
36 | Minea Luthman | 2008 | 114 | 1:00.69 | ||||||
Umeå Simsällskap | 1:04.19 | |||||||||
37 | Emma Forssbeck | 2007 | 113 | 1:00.85 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:00.00 | |||||||||
38 | Linnea Olsén | 2007 | 112 | 1:01.00 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | ||||||||||
39 | Wilma Eriksson | 2007 | 112 | 1:01.04 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 55.92 | |||||||||
40 | Alma Persson | 2006 | 111 | 1:01.17 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.96 | |||||||||
41 | Alva Löfgren | 2008 | 104 | 1:02.56 | ||||||
Umeå Simsällskap | 1:00.60 | |||||||||
42 | Matilda Johansson | 2007 | 104 | 1:02.59 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
43 | Amelia Jonsson | 2006 | 102 | 1:02.92 | ||||||
Dorotea IF | ||||||||||
44 | Elsa Olofsson | 2007 | 100 | 1:03.51 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | ||||||||||
45 | Signe Domeij | 2005 | 86 | 1:06.69 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.01 | |||||||||
46 | Ebba Hörnlund | 2005 | 82 | 1:07.77 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | ||||||||||
47 | Molly Hahlin | 2008 | 75 | 1:09.74 | ||||||
Dorotea IF | ||||||||||
48 | Emilia Sundholm | 2007 | 73 | 1:10.29 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:12.53 | |||||||||
49 | Charisma Eriksson Gunnesson | 2006 | 65 | 1:12.98 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | ||||||||||
50 | Juno Domeij | 2008 | 48 | 1:20.93 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Linnea Jansson | 2005 | DNS | |||||||
Timrå Simklubb | 56.90 | |||||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | DSQ | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.94 | |||||||||
- | Elsa Larsson | 2008 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:04.35 | |||||||||
- | Emma Bergqvist | 2008 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Olivia Palin | 2008 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 55.09 | |||||||||
- | Wilja Edin | 2006 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.91 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Hann | 2004 | 455 | 38.32 | ||||||
Simklubben Ägir | 37.14 | |||||||||
2 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 358 | 41.51 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 41.70 | |||||||||
3 | Nova Norlander | 2004 | 344 | 42.05 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.16 | |||||||||
4 | Linnea Engström | 2004 | 320 | 43.07 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.30 | |||||||||
5 | Ebba Lindblom | 2004 | 318 | 43.17 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.73 | |||||||||
5 | Saga Hållander | 2004 | 318 | 43.17 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 41.90 | |||||||||
7 | Tyra Östberg | 2004 | 317 | 43.20 | ||||||
Umeå Simsällskap | 45.22 | |||||||||
8 | Agnes Landfors | 2004 | 309 | 43.56 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.21 | |||||||||
9 | Alice Eriksson | 2004 | 283 | 44.89 | ||||||
Simklubben Ägir | 43.50 | |||||||||
10 | Lena Svedberg | 2004 | 261 | 46.11 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.05 | |||||||||
11 | Elin Lindkvist | 2004 | 259 | 46.22 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.06 | |||||||||
12 | Ella Wesslau | 2004 | 252 | 46.66 | ||||||
Simklubben Ägir | 46.05 | |||||||||
13 | Ellen Johansson | 2004 | 251 | 46.69 | ||||||
IKSU Simning | 49.51 | |||||||||
14 | Agnes Burman | 2004 | 232 | 47.97 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.16 | |||||||||
15 | Isabelle Åström | 2004 | 229 | 48.13 | ||||||
Timrå Simklubb | 47.41 | |||||||||
16 | Moa Berglund | 2004 | 229 | 48.15 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 45.94 | |||||||||
17 | Agnes Pettersson | 2004 | 227 | 48.29 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 45.33 | |||||||||
18 | Ella Kretz | 2004 | 227 | 48.31 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 47.54 | |||||||||
19 | Elin Jönsson | 2004 | 216 | 49.08 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 47.15 | |||||||||
20 | Edit Fahlgren | 2004 | 215 | 49.19 | ||||||
IKSU Simning | 47.48 | |||||||||
21 | Linnea Sandström | 2004 | 185 | 51.72 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 48.42 | |||||||||
22 | Tilda Johansson | 2004 | 183 | 51.87 | ||||||
IKSU Simning | 51.97 | |||||||||
23 | Jonna Hellgren | 2004 | 131 | 57.91 | ||||||
IKSU Simning | 1:01.52 | |||||||||
- | Alexandra Stridh | 2004 | DSQ | |||||||
Timrå Simklubb | ||||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tindra Norling | 2003 | 363 | 41.32 | ||||||
Umeå Simsällskap | 39.13 | |||||||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | 345 | 42.01 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.00 | |||||||||
3 | Line Björlin | 2003 | 340 | 42.23 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 40.54 | |||||||||
4 | Love-Lee Lindberg | 2003 | 330 | 42.64 | ||||||
Simklubben Ägir | 41.49 | |||||||||
5 | Alice Moberg | 2003 | 329 | 42.70 | ||||||
Höga Kustens Simsällskap | 41.86 | |||||||||
6 | Agnes Gustafsson | 2003 | 291 | 44.48 | ||||||
Umeå Simsällskap | 40.96 | |||||||||
7 | Alma Enarsson | 2003 | 286 | 44.74 | ||||||
Simklubben Ägir | 47.60 | |||||||||
8 | Tindra Olavi | 2003 | 272 | 45.47 | ||||||
Timrå Simklubb | 44.68 | |||||||||
9 | Saga Persson | 2003 | 267 | 45.78 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 45.88 | |||||||||
10 | Lovisa Brynger | 2003 | 237 | 47.61 | ||||||
Simklubben Ägir | 47.94 | |||||||||
11 | Hilma Nordenmark | 2003 | 230 | 48.07 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.70 | |||||||||
12 | Kajsa Söderlind | 2003 | 209 | 49.60 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.10 | |||||||||
13 | Emelie Ohlin | 2003 | 205 | 49.95 | ||||||
Umeå Simsällskap | 46.88 | |||||||||
14 | Lovisa Lundblad | 2003 | 196 | 50.70 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 48.23 | |||||||||
15 | Tyra Rolandsen | 2003 | 176 | 52.55 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 48.38 | |||||||||
16 | Alice Granström | 2003 | 172 | 52.95 | ||||||
Umeå Simsällskap | 50.67 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nellie Luthman | 2002 | 428 | 39.11 | ||||||
Umeå Simsällskap | 38.31 | |||||||||
2 | Hedda Ferm | 2002 | 306 | 43.74 | ||||||
Umeå Simsällskap | 40.27 | |||||||||
3 | Isolde Svedjeland | 2002 | 286 | 44.73 | ||||||
Umeå Simsällskap | 42.72 | |||||||||
4 | Sofia Lindkvist | 2002 | 284 | 44.82 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.17 | |||||||||
5 | Cornelia Åström | 2002 | 284 | 44.84 | ||||||
Timrå Simklubb | 42.88 | |||||||||
6 | Ella Barnoin | 2002 | 275 | 45.28 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.10 | |||||||||
7 | Karin Hallén | 2002 | 275 | 45.32 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.97 | |||||||||
8 | Tilde Sandin | 2002 | 246 | 47.03 | ||||||
Umeå Simsällskap | 44.80 | |||||||||
9 | Agnes Lideskog | 2002 | 223 | 48.57 | ||||||
Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.38 | |||||||||
10 | Cecilia Lind | 2002 | 215 | 49.18 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 48.37 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Persson | 2001 | 485 | 37.50 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.62 | |||||||||
2 | Tove Wikström | 2001 | 472 | 37.85 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 35.83 | |||||||||
3 | Linnea Öhlund | 2001 | 453 | 38.38 | ||||||
Dorotea IF | 38.48 | |||||||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 408 | 39.72 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 37.59 | |||||||||
5 | Wilma Henriksson | 2001 | 382 | 40.61 | ||||||
Umeå Simsällskap | 37.38 | |||||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | 355 | 41.60 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.55 | |||||||||
7 | Anna Papp | 2001 | 315 | 43.29 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 39.97 | |||||||||
8 | Isabelle Skoglund | 2001 | 246 | 47.03 | ||||||
Dorotea IF | 45.22 | |||||||||
9 | Linn Lidström | 2001 | 215 | 49.18 | ||||||
Umeå Simsällskap | 47.09 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | 483 | 37.55 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.36 | |||||||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | 379 | 40.71 | ||||||
IKSU Simning | 36.00 | |||||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | 363 | 41.32 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 39.06 | |||||||||
Gren 10, 50m Bröst Dam ABCDEFÖ, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | 380 | 40.67 | ||||||
Umeå Simsällskap | 37.30 | |||||||||
2 | Maria Carlsson | 1983 | 109 | 1:01.66 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 57.81 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 10 juni 2017 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |