Results for UGP 3 2017, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:04.69 |
1:39.09 |
|
2:13.73 |
|
2 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.32 |
1:06.69 |
1:42.43 |
|
2:17.66 |
|
3 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.91 |
1:06.78 |
1:42.42 |
|
2:17.80 |
|
4 |
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.84 |
1:07.17 |
1:44.12 |
|
2:20.96 |
|
5 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
31.26 |
1:07.09 |
1:44.85 |
|
2:21.21 |
|
6 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.53 |
1:08.54 |
1:45.28 |
|
2:22.01 |
|
7 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.46 |
1:07.22 |
1:45.42 |
|
2:22.26 |
|
8 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.61 |
1:10.58 |
1:47.87 |
|
2:25.72 |
|
9 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.47 |
1:11.75 |
1:49.62 |
|
2:27.04 |
|
10 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
32.45 |
1:09.14 |
1:49.62 |
|
2:28.42 |
|
11 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.26 |
1:13.47 |
1:54.56 |
|
2:33.29 |
|
12 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.91 |
1:12.37 |
1:53.26 |
|
2:33.72 |
|
13 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.30 |
1:15.02 |
1:56.97 |
|
2:39.34 |
|
14 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.23 |
1:15.94 |
1:59.23 |
|
2:42.12 |
|
15 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.49 |
1:20.21 |
2:03.38 |
|
2:47.75 |
|
16 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
38.94 |
1:24.51 |
2:13.59 |
|
3:02.24 |
|
- |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
32.32 |
1:07.44 |
1:42.87 |
|
2:17.43 |
|
2 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
1:07.53 |
1:44.20 |
|
2:19.22 |
|
3 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.62 |
1:09.36 |
1:46.23 |
|
2:22.55 |
|
4 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.61 |
1:10.59 |
1:47.52 |
|
2:24.31 |
|
5 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.25 |
1:09.86 |
1:49.64 |
|
2:31.09 |
|
6 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
35.09 |
1:14.46 |
1:53.42 |
|
2:32.21 |
|
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.32 |
1:14.14 |
1:53.98 |
|
2:32.63 |
|
8 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.53 |
1:13.08 |
1:54.55 |
|
2:36.41 |
|
9 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
36.51 |
1:17.18 |
1:57.81 |
|
2:39.01 |
|
10 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.71 |
1:18.07 |
1:59.32 |
|
2:40.13 |
|
11 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.76 |
1:15.46 |
1:57.98 |
|
2:42.07 |
|
12 |
Sandra Pasanen |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
39.98 |
1:26.79 |
2:13.85 |
|
2:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.26 |
1:07.64 |
1:44.18 |
|
2:19.35 |
|
2 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.05 |
1:07.15 |
1:44.22 |
|
2:21.12 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.15 |
1:10.01 |
1:46.72 |
|
2:21.62 |
|
4 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.22 |
1:08.82 |
1:46.95 |
|
2:23.10 |
|
5 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.13 |
1:09.89 |
1:47.29 |
|
2:23.11 |
|
6 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
31.88 |
1:07.97 |
1:46.03 |
|
2:24.52 |
|
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.51 |
1:09.16 |
1:47.31 |
|
2:25.09 |
|
8 |
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
33.61 |
1:11.49 |
1:48.90 |
|
2:25.40 |
|
9 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.87 |
1:10.29 |
1:49.23 |
|
2:27.55 |
|
10 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.28 |
1:11.35 |
1:49.27 |
|
2:28.25 |
|
11 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.07 |
1:11.94 |
1:50.56 |
|
2:28.35 |
|
12 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.23 |
1:13.18 |
1:53.21 |
|
2:31.64 |
|
13 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
35.90 |
1:14.38 |
1:54.51 |
|
2:33.58 |
|
14 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.02 |
1:13.31 |
1:55.81 |
|
2:38.16 |
|
15 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.71 |
1:18.61 |
2:01.38 |
|
2:42.92 |
|
16 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.99 |
1:18.57 |
2:02.93 |
|
2:45.83 |
|
17 |
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.30 |
1:18.40 |
2:04.50 |
|
2:47.58 |
|
18 |
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.49 |
1:21.47 |
2:07.16 |
|
2:50.44 |
|
19 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.45 |
1:22.52 |
2:09.85 |
|
2:52.72 |
|
20 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.88 |
1:22.51 |
2:09.07 |
|
2:56.59 |
|
21 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.87 |
1:25.37 |
2:14.89 |
|
3:02.20 |
|
22 |
Elsa Marsten |
2002 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.43 |
1:30.28 |
2:21.11 |
|
3:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.88 |
1:08.43 |
1:45.44 |
|
2:20.85 |
|
2 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:10.10 |
1:47.21 |
|
2:23.62 |
|
3 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.49 |
1:08.65 |
1:46.42 |
|
2:23.75 |
|
4 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
33.04 |
1:09.99 |
1:48.75 |
|
2:26.10 |
|
5 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:11.13 |
1:49.47 |
|
2:26.46 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.69 |
1:11.11 |
1:49.98 |
|
2:26.95 |
|
7 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:11.42 |
1:51.08 |
|
2:29.24 |
|
8 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.56 |
1:10.04 |
1:49.58 |
|
2:30.11 |
|
9 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.38 |
1:12.22 |
1:51.81 |
|
2:30.56 |
|
10 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.90 |
1:15.07 |
1:55.49 |
|
2:32.00 |
|
11 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.31 |
1:13.34 |
1:54.19 |
|
2:32.13 |
|
12 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.15 |
1:12.82 |
1:52.45 |
|
2:32.75 |
|
13 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.88 |
1:13.25 |
1:53.60 |
|
2:33.02 |
|
14 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.63 |
1:12.62 |
1:54.12 |
|
2:36.15 |
|
15 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:16.45 |
1:57.45 |
|
2:36.85 |
|
16 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.01 |
1:16.04 |
1:58.11 |
|
2:37.25 |
|
17 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.80 |
1:20.14 |
2:01.39 |
|
2:41.47 |
|
18 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.93 |
1:20.44 |
2:03.54 |
|
2:42.72 |
|
19 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.40 |
1:20.55 |
2:04.65 |
|
2:45.31 |
|
20 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.75 |
1:21.44 |
2:04.21 |
|
2:46.63 |
|
21 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
39.13 |
1:23.26 |
2:09.35 |
|
2:53.78 |
|
22 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.97 |
1:21.19 |
2:08.06 |
|
2:53.99 |
|
23 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.19 |
1:22.64 |
2:09.74 |
|
2:56.33 |
|
24 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.66 |
1:24.29 |
2:11.20 |
|
2:56.66 |
|
25 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.88 |
1:25.37 |
2:13.60 |
|
2:58.08 |
|
26 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.15 |
1:24.81 |
2:15.34 |
|
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
33.44 |
1:10.64 |
1:47.80 |
|
2:22.71 |
|
2 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.88 |
1:09.80 |
1:47.56 |
|
2:24.11 |
|
3 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.05 |
1:10.82 |
1:49.77 |
|
2:27.52 |
|
4 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.56 |
1:12.79 |
1:52.85 |
|
2:32.57 |
|
5 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
34.51 |
1:14.67 |
1:54.62 |
|
2:32.90 |
|
6 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.69 |
1:15.55 |
1:56.21 |
|
2:35.30 |
|
7 |
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.64 |
1:12.85 |
1:54.84 |
|
2:36.72 |
|
8 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.34 |
1:15.11 |
1:55.85 |
|
2:36.81 |
|
9 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.04 |
1:15.94 |
1:58.25 |
|
2:39.21 |
|
10 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
35.52 |
1:15.93 |
1:58.11 |
|
2:39.86 |
|
11 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.68 |
2:03.32 |
|
2:41.72 |
|
12 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
37.07 |
1:19.05 |
2:01.49 |
|
2:41.96 |
|
13 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
36.27 |
1:17.77 |
2:00.72 |
|
2:42.21 |
|
14 |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
35.36 |
1:17.25 |
2:01.14 |
|
2:44.07 |
|
15 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.11 |
1:19.47 |
2:02.32 |
|
2:44.28 |
|
16 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.07 |
1:20.77 |
2:06.40 |
|
2:50.75 |
|
17 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:23.87 |
2:08.97 |
|
2:51.38 |
|
18 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.19 |
1:22.55 |
2:08.63 |
|
2:52.34 |
|
19 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.51 |
1:24.43 |
2:10.68 |
|
2:53.00 |
|
20 |
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
40.14 |
1:24.52 |
2:10.97 |
|
2:54.11 |
|
21 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.12 |
1:24.86 |
2:11.85 |
|
2:54.19 |
|
22 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.82 |
1:22.93 |
2:10.90 |
|
2:58.31 |
|
23 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.65 |
1:26.05 |
2:14.22 |
|
2:59.27 |
|
24 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.12 |
1:27.57 |
2:16.34 |
|
3:01.46 |
|
25 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.88 |
1:28.27 |
2:17.98 |
|
3:02.27 |
|
26 |
Tyra Marsten |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.60 |
1:32.38 |
2:23.46 |
|
3:11.49 |
|
27 |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.11 |
1:31.58 |
2:23.44 |
|
3:12.01 |
|
- |
Annie Birtner |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:46 |
|