Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 445 | 40.06 | 1:24.26 | I gr. 2 finale | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.90 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 423 | 39.69 | 1:25.68 | I gr. 2 finale | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.24 | |||||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 372 | 42.96 | 1:29.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.45 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 363 | 42.62 | 1:30.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 353 | 43.76 | 1:31.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
6 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 311 | 44.64 | 1:34.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.90 | |||||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 292 | 45.96 | 1:36.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.66 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 285 | 45.66 | 1:37.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
9 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 273 | 47.76 | 1:39.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.37 | |||||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | 271 | 47.95 | 1:39.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.34 | |||||||||
11 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 271 | 47.00 | 1:39.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:47.65 | |||||||||
12 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 257 | 48.45 | 1:41.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
13 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 254 | 46.79 | 1:41.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.23 | |||||||||
14 | Matilde Maagøe | 2007 | 253 | 49.25 | 1:41.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.13 | |||||||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 252 | 47.90 | 1:41.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
16 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 252 | 49.15 | 1:41.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.14 | |||||||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | 249 | 49.92 | 1:42.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.86 | |||||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | 248 | 47.98 | 1:42.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:42.59 | |||||||||
19 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 248 | 50.17 | 1:42.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.57 | |||||||||
20 | Agnete Høyer | 2005 | 246 | 49.29 | 1:42.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 226 | 51.55 | 1:45.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
22 | Alma Olander | 2005 | 225 | 49.30 | 1:45.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:48.47 | |||||||||
23 | Astrid Høyer | 2007 | 220 | 50.76 | 1:46.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
24 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 212 | 51.87 | 1:47.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.35 | |||||||||
25 | Asta Hindborg | 2007 | 206 | 51.44 | 1:48.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.59 | |||||||||
26 | Isabella Pedersen | 2007 | 206 | 51.62 | 1:48.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.21 | |||||||||
27 | Carla Heidemann | 2007 | 201 | 52.66 | 1:49.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.09 | |||||||||
28 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | 192 | 52.08 | 1:51.51 | |||||
Herlev Svømning | 2:04.89 | |||||||||
29 | Alma Gotfredsen | 2005 | 183 | 53.84 | 1:53.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.32 | |||||||||
30 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 164 | 54.93 | 1:57.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:54.22 | |||||||||
31 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 160 | 55.65 | 1:58.30 | |||||
Herlev Svømning | 2:05.00 | |||||||||
32 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 151 | 55.40 | 2:00.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:59.74 | |||||||||
33 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 150 | 58.43 | 2:01.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.02 | |||||||||
34 | Ella Stensgaard | 2008 | 148 | 57.57 | 2:01.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
35 | Emma Kyndesen | 2006 | 142 | 1:00.42 | 2:03.21 | |||||
Herlev Svømning | 2:11.73 | |||||||||
36 | Vigga Jacoby | 2007 | 138 | 59.76 | 2:04.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.71 | |||||||||
37 | Katharina Zobel | 2007 | 126 | 1:01.30 | 2:08.13 | |||||
Herlev Svømning | 2:11.41 | |||||||||
38 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 126 | 1:02.07 | 2:08.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.29 | |||||||||
39 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 125 | 1:02.60 | 2:08.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.20 | |||||||||
40 | Kristine Dupont | 2007 | 123 | 1:01.28 | 2:09.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
41 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 118 | 1:03.09 | 2:10.83 | |||||
Herlev Svømning | 2:10.03 | |||||||||
42 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 95 | 1:09.47 | 2:20.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.48 | |||||||||
43 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 94 | 1:08.86 | 2:21.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.49 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 603 | 34.88 | 1:16.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
2 | Kristina Orban | 2004 | 487 | 38.75 | 1:21.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.15 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 485 | 37.53 | 1:21.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
4 | Dagmar Boeck | 2004 | 456 | 38.31 | 1:23.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
5 | Laura Vangkilde | 2004 | 442 | 39.72 | 1:24.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.10 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 420 | 40.68 | 1:25.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 413 | 40.82 | 1:26.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.74 | |||||||||
8 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 412 | 40.22 | 1:26.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
9 | Linnea Liljenfors | 2004 | 398 | 41.05 | 1:27.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:25.13 | |||||||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 375 | 42.41 | 1:29.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.85 | |||||||||
11 | Emily Maack | 2004 | 360 | 42.54 | 1:30.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.73 | |||||||||
12 | Line Thode Møller | 2004 | 356 | 42.48 | 1:30.79 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.71 | |||||||||
13 | Malou Soelberg | 2004 | 344 | 43.07 | 1:31.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
14 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 336 | 44.93 | 1:32.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
15 | Hilma Sörum | 2004 | 294 | 46.35 | 1:36.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:39.85 | |||||||||
16 | Mathilde Hedager | 2004 | 288 | 45.12 | 1:37.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.14 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.17 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 501 | 38.20 | 1:21.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
2 | Hannah Höesch | 2003 | 496 | 38.28 | 1:21.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
3 | Agnes Gustafson | 2003 | 451 | 39.73 | 1:23.86 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.44 | |||||||||
4 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 412 | 40.97 | 1:26.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 353 | 42.68 | 1:30.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.29 | |||||||||
6 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 342 | 43.02 | 1:31.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.61 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 334 | 43.97 | 1:32.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.06 | |||||||||
8 | Mikaela Virc | 2003 | 328 | 43.71 | 1:33.23 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:32.52 | |||||||||
9 | Thea Pedersen | 2003 | 302 | 45.55 | 1:35.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.20 | |||||||||
10 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 297 | 45.34 | 1:36.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
11 | Emma Clausen | 2003 | 286 | 46.12 | 1:37.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
12 | Adna Curan | 2003 | 274 | 46.24 | 1:39.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.36 | |||||||||
13 | Thea Bolander | 2003 | 249 | 48.21 | 1:42.20 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |