Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:26 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
309 |
38.12 |
1:25.40 |
2:12.38 |
|
3:00.08 |
I gr. 2 finale |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
295 |
38.05 |
1:24.27 |
2:13.40 |
|
3:02.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
|
254 |
42.70 |
1:33.81 |
2:25.09 |
|
3:12.09 |
I gr. 2 finale |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
|
253 |
40.10 |
1:28.14 |
2:19.49 |
|
3:12.39 |
I gr. 2 finale |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
243 |
43.16 |
1:35.31 |
2:29.02 |
|
3:15.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
204 |
47.98 |
1:42.13 |
2:36.86 |
|
3:26.83 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
|
159 |
47.42 |
1:44.89 |
2:44.30 |
|
3:44.47 |
I gr. 2 finale |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
392 |
34.31 |
1:15.14 |
1:59.16 |
|
2:46.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
334 |
35.92 |
1:20.47 |
2:07.89 |
|
2:55.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
475 |
36.48 |
1:19.26 |
1:57.69 |
|
2:36.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fiona Burmester |
2003 |
|
330 |
35.20 |
1:20.40 |
2:08.37 |
|
2:56.22 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
285 |
38.93 |
1:26.08 |
2:16.42 |
|
3:04.96 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
|
276 |
39.72 |
1:26.46 |
2:16.62 |
|
3:06.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:26 |
|