Resultater for VÃ¥rsimiaden distrikt 2017, Skuru
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Skuru IK simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.29 | 1:33.18 | |||||
2 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.61 | 1:33.31 | |||||
3 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.20 | 1:33.57 | |||||
4 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.26 | 1:33.96 | |||||
5 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.11 | 1:34.33 | |||||
6 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 48.24 | 1:40.12 | |||||
7 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.53 | 1:40.51 | |||||
8 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 47.81 | 1:42.26 | |||||
9 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.01 | 1:42.67 | |||||
10 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 49.65 | 1:44.74 | |||||
11 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.61 | 1:45.35 | |||||
12 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 50.92 | 1:45.46 | |||||
13 | Wilma Hammargren | 2005 | Danderyds Sim | 50.09 | 1:45.55 | |||||
14 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.30 | 1:46.32 | |||||
15 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.35 | 1:46.36 | |||||
16 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.91 | 1:46.85 | |||||
17 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.65 | 1:47.66 | |||||
18 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.11 | 1:48.81 | |||||
19 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.75 | 1:50.56 | |||||
20 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.85 | 1:51.30 | |||||
21 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.53 | 1:51.31 | |||||
22 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.31 | 1:57.81 | |||||
23 | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | 57.02 | 2:00.92 | |||||
24 | Elwira Heldeskog | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 57.72 | 2:02.23 | |||||
25 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 59.59 | 2:10.57 | |||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:51 |