Results for VÃ¥rsimiaden distrikt 2017, Skuru
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Skuru IK simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:20.70 | ||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 39.32 | 1:16.49 | |||||||
Felicia Heintz | 2004 | 33.36 | 1:49.85 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 30.85 | 2:20.70 | |||||||
2 | SS04 Damer [2004] | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:22.45 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Emilia Long | 2004 | 42.58 | 1:16.38 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 34.27 | 1:50.65 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 31.80 | 2:22.45 | |||||||
3 | Tureberg Damer 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:29.56 | ||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Lorena Guzman | 2004 | 46.11 | 1:26.45 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 33.07 | 1:59.52 | |||||||
Selma Holmer | 2004 | 30.04 | 2:29.56 | |||||||
4 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:30.06 | ||||||
Melody Read | 2005 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 42.80 | 1:23.08 | |||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 34.47 | 1:57.55 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 32.51 | 2:30.06 | |||||||
5 | Skk Damer [2004] Lag 1. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:33.13 | ||||||
Emma Björkman | 2004 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Maya Levin | 2004 | 41.76 | 1:21.85 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 38.02 | 1:59.87 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 33.26 | 2:33.13 | |||||||
6 | Danderyd Damer Lag 1 | 2004 | Danderyds Sim | 2:37.17 | ||||||
Louise Blomqvist | 2004 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Elina Bergenstein Fransson | 2004 | 50.01 | 1:25.77 | |||||||
Sofia Montan | 2004 | 36.46 | 2:02.23 | |||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 34.94 | 2:37.17 | |||||||
7 | Skk Damer [2004] Lag 2. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:39.15 | ||||||
Emelie Sveding | 2005 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Matilda Sandquist | 2005 | 42.61 | 1:24.27 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 41.75 | 2:06.02 | |||||||
Klara Svenheim | 2005 | 33.13 | 2:39.15 | |||||||
8 | Lidingö SK Damer 1 | 2004 | Lidingö Simklubb | 2:39.16 | ||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 39.01 | 39.01 | |||||||
Vilma Dombos | 2004 | 47.09 | 1:26.10 | |||||||
Alice Dombos | 2004 | 40.65 | 2:06.75 | |||||||
Katja Kutsenko | 2004 | 32.41 | 2:39.16 | |||||||
9 | Skuru Ik Damer Lag 3 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:42.38 | ||||||
Matilda Bergström | 2005 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 47.16 | 1:26.62 | |||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 40.75 | 2:07.37 | |||||||
Stella Nelson | 2004 | 35.01 | 2:42.38 | |||||||
10 | Wisby SS | 2004 | Wisby Simsällskap | 2:46.64 | ||||||
Nella Silfwergård | 2004 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 46.44 | 1:27.29 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 37.77 | 2:05.06 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 41.58 | 2:46.64 | |||||||
11 | Skuru Ik Damer Lag 4 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 3:04.04 | ||||||
Frida Nilsson | 2004 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 46.91 | 1:30.35 | |||||||
Tilda Hägbom | 2005 | 51.16 | 2:21.51 | |||||||
Nora Östman | 2004 | 42.53 | 3:04.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:22 |