Resultat för Vårsimiaden distrikt 2017, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt |
|
Utskriftsdatum |
06 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Nacka |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Skuru IK simning |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.45 |
1:16.00 |
1:55.42 |
|
2:32.62 |
|
2 |
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.81 |
1:14.04 |
1:54.44 |
|
2:32.91 |
|
3 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
37.20 |
1:17.17 |
1:56.29 |
|
2:35.36 |
|
4 |
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
36.05 |
1:16.04 |
1:56.70 |
|
2:36.44 |
|
5 |
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.73 |
1:15.13 |
1:56.45 |
|
2:37.06 |
|
6 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.73 |
1:19.56 |
2:01.94 |
|
2:43.43 |
|
7 |
Melody Read |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.73 |
1:20.46 |
2:05.15 |
|
2:47.43 |
|
8 |
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.85 |
1:20.71 |
2:05.51 |
|
2:49.58 |
|
9 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.82 |
1:19.33 |
2:06.72 |
|
2:53.53 |
|
10 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.71 |
1:23.80 |
2:11.03 |
|
2:55.84 |
|
11 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
39.47 |
1:25.00 |
2:13.31 |
|
2:56.44 |
|
12 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Sim |
|
38.12 |
1:23.83 |
2:10.86 |
|
2:56.63 |
|
13 |
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.66 |
1:25.30 |
2:13.89 |
|
2:56.64 |
|
14 |
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Sim |
|
40.08 |
1:25.70 |
2:12.07 |
|
2:56.65 |
|
15 |
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.34 |
1:27.40 |
2:15.65 |
|
3:00.38 |
|
16 |
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Sim |
|
39.82 |
1:25.74 |
2:14.40 |
|
3:02.39 |
|
17 |
Britta Palmborg |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.30 |
1:27.80 |
2:17.87 |
|
3:02.48 |
|
18 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.96 |
1:27.04 |
2:16.49 |
|
3:02.50 |
|
19 |
Tilda Hägbom |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.79 |
1:29.16 |
2:19.73 |
|
3:08.38 |
|
20 |
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.31 |
1:30.20 |
2:20.68 |
|
3:09.55 |
|
21 |
Wilma Hammargren |
2005 |
Danderyds Sim |
|
41.46 |
1:30.52 |
2:21.92 |
|
3:11.00 |
|
- |
Matilda Sandquist |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
06 maj 2017 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb |
Utskriftstid |
09:42 |
|