Results for Vinterneptuniaden 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 1, 100m Medley FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.20 | 1:29.80 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 43.80 | 1:35.50 | |||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 46.10 | 1:37.10 | |||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 45.30 | 1:38.40 | |||||
5 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 46.70 | 1:39.00 | |||||
6 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 48.90 | 1:39.40 | |||||
7 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | 1:40.80 | |||||
8 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 50.60 | 1:46.50 | |||||
9 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 49.01 | 1:48.70 | |||||
10 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 53.28 | 1:49.20 | |||||
11 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 50.94 | 1:50.80 | |||||
12 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 58.61 | 1:50.91 | |||||
12 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 48.89 | 1:50.91 | |||||
14 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 53.87 | 1:55.40 | |||||
15 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 57.45 | 1:55.90 | |||||
16 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:04.09 | 2:03.70 | |||||
17 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.69 | 2:03.90 | |||||
18 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 1:04.91 | 2:10.35 | |||||
- | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 2, 100m Medley PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | 1:20.42 | |||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 42.92 | 1:33.35 | |||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.90 | 1:33.43 | |||||
4 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 44.72 | 1:35.62 | |||||
5 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 42.75 | 1:37.21 | |||||
6 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 46.47 | 1:38.93 | |||||
7 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 47.73 | 1:43.53 | |||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 48.04 | 1:44.70 | |||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 3, 100m Medley FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 34.64 | 1:16.92 | |||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 36.66 | 1:20.50 | |||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:20.91 | |||||
4 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 39.25 | 1:21.84 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 38.96 | 1:24.49 | |||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.52 | 1:27.11 | |||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 39.26 | 1:27.50 | |||||
8 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 40.62 | 1:28.79 | |||||
9 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.48 | 1:29.08 | |||||
10 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.76 | 1:29.26 | |||||
11 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 43.00 | 1:29.79 | |||||
12 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.85 | 1:29.80 | |||||
13 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 40.09 | 1:30.42 | |||||
14 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.32 | 1:30.56 | |||||
15 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 41.33 | 1:31.71 | |||||
16 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 41.62 | 1:31.98 | |||||
17 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 43.90 | 1:33.41 | |||||
18 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 44.22 | 1:35.86 | |||||
19 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 43.56 | 1:37.61 | |||||
20 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:37.66 | |||||
21 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 46.15 | 1:37.77 | |||||
22 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 48.21 | 1:37.86 | |||||
23 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 45.67 | 1:38.36 | |||||
24 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 47.81 | 1:40.09 | |||||
25 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 50.10 | 1:45.22 | |||||
26 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 49.00 | 1:45.73 | |||||
27 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.28 | 1:45.83 | |||||
28 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 51.47 | 1:47.50 | |||||
29 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 51.69 | 1:50.26 | |||||
30 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 54.13 | 1:52.20 | |||||
31 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 52.61 | 1:52.84 | |||||
32 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 51.12 | 1:52.98 | |||||
33 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 59.07 | 1:57.03 | |||||
34 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.84 | 1:59.32 | |||||
- | Edit Ullgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 28 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:20 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 4, 100m Medley PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.54 | 1:16.59 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.16 | 1:17.17 | |||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 39.22 | 1:20.33 | |||||
4 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:22.13 | |||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 38.90 | 1:22.77 | |||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:22.81 | |||||
7 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.22 | 1:22.92 | |||||
8 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 40.06 | 1:22.99 | |||||
9 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 39.71 | 1:26.87 | |||||
10 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 42.98 | 1:28.05 | |||||
11 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.70 | 1:28.37 | |||||
12 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.72 | 1:29.51 | |||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.32 | 1:31.36 | |||||
14 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.34 | 1:31.93 | |||||
15 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 46.48 | 1:35.88 | |||||
16 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 45.51 | 1:36.17 | |||||
17 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 45.80 | 1:37.41 | |||||
18 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 45.76 | 1:37.60 | |||||
19 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 48.13 | 1:44.85 | |||||
- | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 28 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:20 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 5, 100m Medley FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:15.42 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 35.39 | 1:15.61 | |||||
3 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 35.78 | 1:18.18 | |||||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.86 | 1:19.35 | |||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 36.94 | 1:19.44 | |||||
6 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 38.01 | 1:21.36 | |||||
7 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:21.74 | |||||
8 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 37.81 | 1:21.79 | |||||
9 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 38.02 | 1:22.33 | |||||
10 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 37.61 | 1:23.38 | |||||
11 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 40.00 | 1:24.13 | |||||
12 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.08 | 1:25.31 | |||||
13 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 40.29 | 1:25.86 | |||||
14 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.54 | 1:25.91 | |||||
15 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 40.02 | 1:26.26 | |||||
16 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.67 | 1:27.73 | |||||
17 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 40.82 | 1:28.20 | |||||
18 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.00 | 1:28.38 | |||||
19 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.30 | 1:28.99 | |||||
20 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 42.68 | 1:29.10 | |||||
21 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 44.19 | 1:30.02 | |||||
22 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.02 | 1:30.36 | |||||
23 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 43.62 | 1:32.85 | |||||
24 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 47.92 | 1:38.73 | |||||
25 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 46.17 | 1:38.85 | |||||
26 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 49.14 | 1:43.38 | |||||
- | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 6, 100m Medley PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 32.53 | 1:13.11 | |||||
2 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 36.39 | 1:19.02 | |||||
3 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 40.41 | 1:27.93 | |||||
4 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 41.98 | 1:32.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 7, 50m Ryggsim FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 37.49 | ||||||
2 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.95 | ||||||
3 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.74 | ||||||
4 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.17 | ||||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 40.39 | ||||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 42.61 | ||||||
7 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 43.96 | ||||||
8 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 46.28 | ||||||
9 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 46.94 | ||||||
10 | Jolene Aspberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.20 | ||||||
11 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.68 | ||||||
12 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 48.61 | ||||||
13 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 48.78 | ||||||
14 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 49.42 | ||||||
15 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.28 | ||||||
16 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 50.57 | ||||||
17 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 51.45 | ||||||
18 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 52.59 | ||||||
19 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 54.06 | ||||||
20 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 55.02 | ||||||
21 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 55.63 | ||||||
22 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 55.66 | ||||||
23 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 56.32 | ||||||
24 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.82 | ||||||
25 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.49 | ||||||
- | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 8, 50m Ryggsim PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 42.62 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 43.88 | ||||||
3 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.91 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 44.19 | ||||||
5 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.06 | ||||||
6 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 45.64 | ||||||
7 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 45.98 | ||||||
8 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 46.33 | ||||||
9 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 46.98 | ||||||
10 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.68 | ||||||
11 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 49.53 | ||||||
12 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 50.37 | ||||||
13 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 56.47 | ||||||
14 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 59.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 9, 100m Ryggsim FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 36.55 | 1:15.74 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 41.10 | 1:23.75 | |||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 41.50 | 1:24.55 | |||||
4 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 41.13 | 1:24.85 | |||||
5 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 42.11 | 1:26.82 | |||||
6 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 42.74 | 1:27.74 | |||||
7 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 42.58 | 1:28.49 | |||||
8 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 42.90 | 1:30.56 | |||||
9 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 42.70 | 1:30.65 | |||||
10 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 44.30 | 1:32.04 | |||||
11 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 45.24 | 1:32.20 | |||||
12 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.97 | 1:32.27 | |||||
13 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 46.14 | 1:33.07 | |||||
14 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 47.02 | 1:35.67 | |||||
15 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 46.12 | 1:37.59 | |||||
16 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 48.78 | 1:39.69 | |||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 47.84 | 1:39.78 | |||||
18 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 49.75 | 1:43.40 | |||||
19 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 49.92 | 1:43.47 | |||||
20 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 51.08 | 1:44.18 | |||||
21 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 53.62 | 1:46.19 | |||||
22 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 49.48 | 1:46.29 | |||||
23 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 50.84 | 1:46.49 | |||||
24 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 52.29 | 1:50.35 | |||||
25 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 54.08 | 1:51.92 | |||||
26 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.75 | 1:53.14 | |||||
27 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 57.99 | 1:57.67 | |||||
28 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 57.37 | 1:57.85 | |||||
29 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 58.31 | 2:03.53 | |||||
- | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 10, 100m Ryggsim PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 37.58 | 1:18.94 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 39.79 | 1:20.12 | |||||
3 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | 1:21.18 | |||||
4 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 40.88 | 1:21.41 | |||||
5 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 41.15 | 1:24.70 | |||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 42.05 | 1:25.09 | |||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 41.82 | 1:26.42 | |||||
8 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 42.84 | 1:28.03 | |||||
9 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 43.20 | 1:28.63 | |||||
10 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 43.89 | 1:30.00 | |||||
11 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 44.41 | 1:31.38 | |||||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.17 | 1:35.90 | |||||
13 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 46.25 | 1:36.21 | |||||
14 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 50.10 | 1:40.95 | |||||
15 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 52.02 | 1:42.67 | |||||
16 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 50.93 | 1:43.19 | |||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 11, 100m Ryggsim FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.05 | 1:16.91 | |||||
2 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 38.16 | 1:18.98 | |||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 39.00 | 1:19.58 | |||||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.78 | 1:21.16 | |||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.19 | 1:21.17 | |||||
6 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 40.81 | 1:22.55 | |||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 39.72 | 1:23.16 | |||||
8 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 40.79 | 1:23.22 | |||||
9 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 41.23 | 1:24.92 | |||||
10 | Dominika Auxtova | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.28 | 1:27.11 | |||||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.98 | 1:29.15 | |||||
12 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 42.68 | 1:29.17 | |||||
13 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 43.75 | 1:29.43 | |||||
14 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 44.13 | 1:29.97 | |||||
15 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 43.91 | 1:30.75 | |||||
16 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 44.20 | 1:31.21 | |||||
17 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 44.53 | 1:32.33 | |||||
18 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 45.26 | 1:33.52 | |||||
19 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 45.65 | 1:34.63 | |||||
20 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 50.14 | 1:42.08 | |||||
21 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 51.56 | 1:47.76 | |||||
- | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 12, 100m Ryggsim PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 35.88 | 1:15.66 | |||||
2 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.09 | 1:22.09 | |||||
3 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 42.20 | 1:27.14 | |||||
4 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 45.86 | 1:35.70 | |||||
- | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 13, 25m Fjärilsim FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 18.31 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 18.56 | ||||||
3 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 19.90 | TL BESLUT | |||||
4 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 19.91 | TL BESLUT | |||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 20.72 | ||||||
6 | Jolene Aspberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.15 | ||||||
7 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.35 | ||||||
8 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 21.48 | TL BESLUT | |||||
9 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 21.49 | TL BESLUT | |||||
10 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 22.10 | ||||||
11 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.41 | ||||||
12 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 22.72 | ||||||
13 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 23.07 | ||||||
14 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 23.78 | ||||||
15 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 24.09 | TL BESLUT | |||||
16 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 24.10 | TL BESLUT | |||||
17 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 25.25 | ||||||
18 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 26.91 | ||||||
19 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 27.06 | ||||||
20 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 27.81 | ||||||
21 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 32.06 | ||||||
- | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 14, 25m Fjärilsim PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 17.78 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 17.90 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 18.56 | ||||||
4 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 20.19 | ||||||
5 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 20.50 | ||||||
6 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 20.94 | ||||||
7 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 21.25 | ||||||
8 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 21.65 | ||||||
9 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 26.32 | TL BESLUT | |||||
- | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 15, 50m Fjärilsim FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 34.10 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.39 | ||||||
3 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 38.98 | ||||||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.22 | ||||||
5 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 39.46 | ||||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 39.59 | ||||||
7 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 39.75 | ||||||
8 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 39.94 | ||||||
9 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 42.09 | ||||||
10 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.41 | ||||||
11 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 42.46 | ||||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.51 | ||||||
13 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.98 | ||||||
14 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 45.02 | ||||||
15 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 46.84 | ||||||
16 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 47.11 | ||||||
17 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.63 | ||||||
18 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 48.61 | ||||||
19 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 48.63 | ||||||
20 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 51.04 | ||||||
21 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 51.92 | ||||||
22 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.54 | ||||||
23 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 54.24 | ||||||
24 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 54.53 | ||||||
25 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 54.80 | ||||||
26 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 57.76 | ||||||
27 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 57.79 | ||||||
- | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Edit Ullgren | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 16, 50m Fjärilsim PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 35.65 | ||||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.02 | ||||||
3 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.75 | ||||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.81 | ||||||
5 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 38.06 | ||||||
6 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 38.18 | ||||||
7 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 38.51 | ||||||
8 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.66 | ||||||
9 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 40.57 | ||||||
10 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 42.08 | ||||||
11 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.24 | ||||||
12 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.04 | ||||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 44.22 | ||||||
14 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 44.46 | ||||||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 47.44 | ||||||
16 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 48.04 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 50.08 | ||||||
18 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 50.78 | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 17, 100m Fjärilsim FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.64 | 1:09.75 | |||||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.81 | 1:17.16 | |||||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 37.73 | 1:23.97 | |||||
4 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 37.56 | 1:26.89 | |||||
5 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 39.18 | 1:28.07 | |||||
6 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 41.49 | 1:29.71 | |||||
7 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 41.11 | 1:29.80 | |||||
8 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 42.01 | 1:30.35 | |||||
9 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 43.55 | 1:32.57 | |||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 39.50 | 1:33.26 | |||||
11 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 43.43 | 1:35.00 | |||||
12 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 42.49 | 1:36.87 | |||||
13 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 45.58 | 1:40.91 | |||||
14 | Elsa Barett Nygren | 2004 | Simklubben Neptun | 48.06 | 1:46.27 | |||||
15 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 50.42 | 1:51.15 | |||||
- | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 18, 100m Fjärilsim PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 33.96 | 1:12.69 | |||||
2 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.73 | 1:24.92 | |||||
3 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 41.16 | 1:30.14 | |||||
- | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 19, 4X50m Frisim FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Flickor 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:46.21 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 43.01 | 1:19.33 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 44.14 | 2:03.47 | |||||||
Jolene Aspberg | 2007 | 42.74 | 2:46.21 | |||||||
2 | SK Neptun F 10 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:51.31 | ||||||
Anna Eneroth | 2007 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 39.83 | 1:20.41 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 47.70 | 2:08.11 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 43.20 | 2:51.31 | |||||||
3 | SK Neptun F 10 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:14.47 | ||||||
Delara Ronquist | 2007 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 47.08 | 1:31.44 | |||||||
Julie Devaux Scamaroni | 2008 | 50.19 | 2:21.63 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 52.84 | 3:14.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 20, 4X50m Frisim PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 10 Oy | 2007 | Simklubben Neptun | 3:01.83 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 45.47 | 1:27.95 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 48.32 | 2:16.27 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 45.56 | 3:01.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 21, 4X50m Frisim FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.35 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.70 | 1:05.13 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 34.35 | 1:39.48 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 34.87 | 2:14.35 | |||||||
2 | SK Neptun F 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:25.58 | ||||||
Engla Blanco | 2006 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 34.64 | 1:12.20 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 35.74 | 1:47.94 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 37.64 | 2:25.58 | |||||||
3 | SK Neptun F 11-12 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:31.64 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 36.81 | 1:12.34 | |||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 42.41 | 1:54.75 | |||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 36.89 | 2:31.64 | |||||||
4 | SK Neptun F 11-12 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:49.73 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 42.03 | 1:20.39 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 48.55 | 2:08.94 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 40.79 | 2:49.73 | |||||||
5 | SK Neptun F 11-12 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 3:08.78 | ||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Isa Carlsund | 2006 | 49.30 | 1:35.28 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 48.38 | 2:23.66 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 45.12 | 3:08.78 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 22, 4X50m Frisim PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11-12 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:15.67 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 33.06 | 1:06.63 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 34.54 | 1:41.17 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 34.50 | 2:15.67 | |||||||
2 | SK Neptun P 11-12 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:43.43 | ||||||
Tee Thern | 2006 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 37.91 | 1:18.10 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 41.02 | 1:59.12 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 44.31 | 2:43.43 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 23, 4X50m Frisim FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:12.28 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 33.65 | 1:04.21 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 34.76 | 1:38.97 | |||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 33.31 | 2:12.28 | |||||||
2 | Lidingö Simklubb | 2004 | Lidingö Simklubb | 2:16.76 | ||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Dominika Auxtova | 2004 | 35.05 | 1:09.11 | |||||||
Klara Klingberg | 2006 | 35.52 | 1:44.63 | |||||||
Katja Kutsenko | 2004 | 32.13 | 2:16.76 | |||||||
3 | SK Neptun F 13 Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:18.69 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 33.13 | 1:08.04 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 35.30 | 1:43.34 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 35.35 | 2:18.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 24, 4X50m Frisim PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:07.73 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 30.59 | 1:00.89 | |||||||
Oscar Engström | 2004 | 34.08 | 1:34.97 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 32.76 | 2:07.73 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 25, 50m Bröstsim FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.26 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 49.90 | ||||||
3 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 50.91 | ||||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 50.93 | ||||||
5 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 51.09 | ||||||
6 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 51.67 | ||||||
7 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 52.12 | ||||||
8 | Ida Björnevik | 2007 | Täby Sim | 52.33 | ||||||
9 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 52.53 | ||||||
10 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 53.13 | ||||||
11 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 53.92 | ||||||
12 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 54.21 | ||||||
13 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.50 | ||||||
14 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 54.76 | ||||||
15 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 55.76 | ||||||
16 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 55.86 | ||||||
17 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 56.56 | ||||||
18 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 56.66 | ||||||
19 | Jolene Aspberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 59.27 | ||||||
20 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 59.56 | ||||||
21 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.71 | ||||||
22 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 1:01.38 | ||||||
23 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 1:01.55 | ||||||
24 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 26, 50m Bröstsim PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.63 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.65 | ||||||
3 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 47.25 | ||||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.32 | ||||||
5 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 51.93 | ||||||
6 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 52.45 | ||||||
7 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 52.87 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 53.07 | ||||||
9 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 57.24 | ||||||
10 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 57.45 | ||||||
11 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 59.18 | ||||||
12 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.51 | ||||||
- | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 27, 100m Bröstsim FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.63 | 1:28.82 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 42.30 | 1:29.82 | |||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 44.50 | 1:32.73 | |||||
4 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 45.18 | 1:34.05 | |||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.08 | 1:37.89 | |||||
6 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 46.80 | 1:38.82 | |||||
7 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 48.25 | 1:39.80 | |||||
8 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 48.06 | 1:40.98 | |||||
9 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 49.93 | 1:42.99 | |||||
10 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.51 | 1:43.71 | |||||
11 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 48.68 | 1:43.87 | |||||
12 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 50.70 | 1:45.62 | |||||
13 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 50.36 | 1:45.98 | |||||
14 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.09 | 1:48.19 | |||||
15 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 52.42 | 1:48.61 | |||||
16 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 51.17 | 1:48.95 | |||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 52.57 | 1:49.87 | |||||
18 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 54.09 | 1:51.23 | |||||
19 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 53.55 | 1:51.71 | |||||
20 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.73 | 1:52.56 | |||||
21 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 52.94 | 1:52.59 | |||||
22 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 54.23 | 1:53.03 | |||||
23 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 55.43 | 1:53.65 | |||||
24 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 53.40 | 1:54.10 | |||||
25 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 54.51 | 1:54.13 | |||||
26 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.42 | 1:54.52 | |||||
27 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.46 | 1:54.77 | |||||
28 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 58.19 | 1:56.83 | |||||
29 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 56.53 | 1:57.19 | |||||
30 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.79 | 1:57.34 | |||||
31 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 56.33 | 1:57.65 | |||||
32 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 57.31 | 1:58.42 | |||||
33 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 58.40 | 2:02.09 | |||||
34 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 58.11 | 2:03.13 | |||||
35 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:01.74 | 2:10.34 | |||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 28, 100m Bröstsim PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 39.65 | 1:25.86 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 41.21 | 1:25.92 | |||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 43.34 | 1:29.20 | |||||
4 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 43.84 | 1:33.27 | |||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 44.47 | 1:33.99 | |||||
6 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 45.57 | 1:34.40 | |||||
7 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.09 | 1:36.12 | |||||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 46.43 | 1:36.80 | |||||
9 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 46.48 | 1:37.79 | |||||
10 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 48.01 | 1:40.72 | |||||
11 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 50.16 | 1:46.09 | |||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 50.79 | 1:47.45 | |||||
13 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 49.51 | 1:48.36 | |||||
14 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 51.80 | 1:49.51 | |||||
15 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 52.27 | 1:50.09 | |||||
16 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 56.59 | 1:57.78 | |||||
17 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 55.74 | 1:58.12 | |||||
18 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 55.41 | 1:58.45 | |||||
19 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 58.86 | 2:00.60 | |||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 29, 100m Bröstsim FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:09.86 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.86 | 1:22.76 | |||||
3 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 42.17 | 1:29.08 | |||||
4 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.52 | 1:29.20 | |||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.14 | 1:31.04 | |||||
6 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 43.35 | 1:31.73 | |||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 43.33 | 1:31.76 | |||||
8 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.79 | 1:33.14 | |||||
9 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 43.81 | 1:33.22 | |||||
10 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.92 | 1:34.73 | |||||
11 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 45.46 | 1:35.48 | |||||
12 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 45.23 | 1:36.14 | |||||
13 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 45.97 | 1:36.53 | |||||
14 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 46.43 | 1:39.06 | |||||
15 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 46.33 | 1:39.24 | |||||
16 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 46.21 | 1:39.38 | |||||
17 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 46.46 | 1:40.09 | |||||
18 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 47.21 | 1:40.97 | |||||
19 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 47.06 | 1:41.14 | |||||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 47.50 | 1:41.28 | |||||
21 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 47.77 | 1:41.52 | |||||
22 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 46.65 | 1:42.35 | |||||
23 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 50.86 | 1:47.48 | |||||
24 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 50.79 | 1:47.50 | |||||
25 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 48.69 | 1:48.02 | |||||
- | Elsa Barett Nygren | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 30, 100m Bröstsim PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 42.11 | 1:29.03 | |||||
2 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.32 | 1:40.94 | |||||
3 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 49.67 | 1:42.54 | |||||
4 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.31 | 1:42.76 | |||||
5 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 50.14 | 1:43.73 | |||||
- | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 31, 50m Frisim FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.96 | ||||||
2 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 37.67 | ||||||
3 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 39.35 | ||||||
4 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 40.00 | ||||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 41.34 | ||||||
6 | Olivia Budden | 2007 | Simklubben Ena | 41.68 | ||||||
7 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.10 | ||||||
8 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 42.19 | ||||||
9 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 43.21 | ||||||
10 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.03 | ||||||
11 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 44.94 | ||||||
12 | Jolene Aspberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.59 | ||||||
13 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 46.26 | ||||||
14 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 46.45 | ||||||
15 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 46.60 | ||||||
16 | Ida Björnevik | 2007 | Täby Sim | 46.90 | ||||||
17 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 47.21 | ||||||
18 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 48.09 | ||||||
19 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 49.56 | ||||||
20 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 49.59 | ||||||
21 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 54.06 | ||||||
22 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 54.28 | ||||||
23 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 54.32 | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 32, 50m Frisim PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 32.11 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 36.46 | ||||||
3 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 36.81 | ||||||
4 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | ||||||
5 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 40.65 | ||||||
6 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 40.69 | ||||||
7 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.72 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.21 | ||||||
9 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.60 | ||||||
10 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 42.90 | ||||||
11 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 43.09 | ||||||
12 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 43.28 | ||||||
13 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 45.44 | ||||||
14 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 47.95 | ||||||
15 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 50.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 33, 100m Frisim FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 31.59 | 1:07.10 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:10.78 | |||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:11.76 | |||||
4 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 34.84 | 1:14.58 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.49 | 1:16.00 | |||||
6 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.12 | 1:17.20 | |||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 36.21 | 1:17.64 | |||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 38.07 | 1:18.79 | |||||
9 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.09 | 1:20.54 | |||||
10 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 39.40 | 1:20.91 | |||||
11 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 38.76 | 1:21.40 | |||||
12 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 39.34 | 1:22.40 | |||||
13 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 39.22 | 1:22.69 | |||||
14 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 39.21 | 1:22.94 | |||||
15 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 40.17 | 1:24.81 | |||||
16 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 39.60 | 1:26.37 | |||||
17 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.67 | 1:27.83 | |||||
18 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 42.98 | 1:28.95 | |||||
19 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.49 | 1:28.96 | |||||
20 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.28 | 1:29.62 | |||||
21 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.11 | 1:29.98 | |||||
22 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 42.63 | 1:30.34 | |||||
23 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 42.74 | 1:32.17 | |||||
24 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 43.50 | 1:33.34 | |||||
25 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 44.58 | 1:34.12 | |||||
26 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 45.51 | 1:34.38 | |||||
27 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 45.34 | 1:34.89 | |||||
28 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.30 | 1:36.83 | |||||
29 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.53 | 1:43.20 | |||||
30 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 47.72 | 1:44.26 | |||||
31 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 48.07 | 1:45.05 | |||||
32 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 49.71 | 1:45.34 | |||||
33 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 51.70 | 1:46.17 | |||||
34 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 52.33 | 1:48.07 | |||||
35 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.76 | 1:50.36 | |||||
36 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 51.78 | 1:50.91 | |||||
37 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 59.43 | 2:05.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 34, 100m Frisim PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 33.70 | 1:09.27 | |||||
2 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 33.88 | 1:10.15 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 34.82 | 1:11.20 | |||||
4 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 35.89 | 1:14.04 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 36.16 | 1:15.49 | |||||
6 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 36.87 | 1:16.00 | |||||
7 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.51 | 1:16.46 | |||||
8 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 36.45 | 1:17.38 | |||||
9 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.04 | 1:17.55 | |||||
10 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.20 | 1:17.86 | |||||
11 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.50 | 1:21.72 | |||||
12 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 39.79 | 1:21.91 | |||||
13 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 39.15 | 1:22.24 | |||||
14 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 39.62 | 1:23.38 | |||||
15 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 39.81 | 1:24.19 | |||||
16 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.72 | 1:28.04 | |||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.67 | 1:28.07 | |||||
18 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 43.44 | 1:29.46 | |||||
19 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 43.86 | 1:32.25 | |||||
20 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.53 | 1:32.96 | |||||
21 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 43.32 | 1:33.52 | |||||
22 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 45.36 | 1:37.67 | |||||
23 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 52.21 | 1:49.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 35, 100m Frisim FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 31.27 | 1:04.97 | |||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 31.92 | 1:06.54 | |||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 32.18 | 1:08.01 | |||||
4 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 32.41 | 1:09.45 | |||||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.84 | 1:09.85 | |||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Simklubben Ena | 34.36 | 1:11.39 | |||||
7 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.30 | 1:13.01 | |||||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 34.47 | 1:14.19 | |||||
9 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 35.68 | 1:14.47 | |||||
10 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 35.94 | 1:16.04 | |||||
11 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:16.25 | |||||
12 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 36.78 | 1:16.50 | |||||
13 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 36.91 | 1:17.45 | |||||
14 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 37.51 | 1:18.05 | |||||
15 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 37.25 | 1:18.25 | |||||
16 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 37.77 | 1:18.26 | |||||
17 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 37.99 | 1:19.39 | |||||
18 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.72 | 1:20.12 | |||||
19 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.88 | 1:20.42 | |||||
20 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 37.95 | 1:20.47 | |||||
21 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.07 | 1:20.59 | |||||
22 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 39.32 | 1:21.09 | |||||
23 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 38.87 | 1:21.77 | |||||
24 | Elsa Barett Nygren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.15 | 1:26.47 | |||||
25 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 41.14 | 1:27.71 | |||||
26 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 44.54 | 1:33.31 | |||||
27 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 47.59 | 1:38.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 36, 100m Frisim PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 31.48 | 1:05.21 | |||||
2 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 32.85 | 1:07.95 | |||||
3 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:15.50 | |||||
4 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.64 | 1:22.71 | |||||
5 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 40.10 | 1:24.76 | |||||
6 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.92 | 1:28.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 37, 4X50m Medley FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1B | 2005 | Täby Sim | 2:52.77 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 41.60 | 41.60 | |||||||
Rebecka Javehed | 2006 | 50.02 | 1:31.62 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 39.95 | 2:11.57 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 41.20 | 2:52.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 38, 4X50m Medley PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag1 | 2005 | Täby Sim | 2:36.98 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 47.48 | 1:26.27 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 39.35 | 2:05.62 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 31.36 | 2:36.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 39, 4X50m Medley FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1A | 2004 | Täby Sim | 2:22.67 | ||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 41.34 | 1:18.19 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 34.42 | 1:52.61 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.06 | 2:22.67 | |||||||
2 | SK Neptun F 11-12 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:30.10 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 43.69 | 1:24.43 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 33.11 | 1:57.54 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.56 | 2:30.10 | |||||||
3 | SK Neptun F 11-12 Lag 10 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:34.48 | ||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 46.26 | 1:26.88 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 34.87 | 2:01.75 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 32.73 | 2:34.48 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:36.57 | ||||||
Maja Lingham | 2004 | 41.21 | 41.21 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 44.38 | 1:25.59 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 37.27 | 2:02.86 | |||||||
Alice Davies | 2004 | 33.71 | 2:36.57 | |||||||
5 | Lidingö Simklubb | 2004 | Lidingö Simklubb | 2:37.70 | ||||||
Klara Klingberg | 2006 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Elin Glifberg | 2004 | 46.18 | 1:25.97 | |||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 38.42 | 2:04.39 | |||||||
Katja Kutsenko | 2004 | 33.31 | 2:37.70 | |||||||
- | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Clara Taberman | 2004 | 37.70 | ||||||||
Saga Mattsson | 2004 | |||||||||
Darcey Mae Bailey | 2004 | |||||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 70 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 40, 4X50m Medley PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11-12 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:26.93 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 42.20 | 1:22.68 | |||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 32.92 | 1:55.60 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 31.33 | 2:26.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 41, 10x50m frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:20.05 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 30.62 | 1:00.28 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 30.85 | 1:31.13 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 32.03 | 2:03.16 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.58 | 2:35.74 | |||||||
Oscar Engström | 2004 | 33.18 | 3:08.92 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.49 | 3:41.41 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 33.16 | 4:14.57 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 33.00 | 4:47.57 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 32.48 | 5:20.05 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:50.11 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 33.37 | 1:07.06 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 35.88 | 1:42.94 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 35.17 | 2:18.11 | |||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 33.36 | 2:51.47 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 38.46 | 3:29.93 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 36.93 | 4:06.86 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 37.03 | 4:43.89 | |||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 34.24 | 5:18.13 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 31.98 | 5:50.11 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 6:05.86 | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 35.01 | 1:10.18 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 1:12.06 | 2:22.24 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 36.26 | 2:58.50 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 35.40 | 3:33.90 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 39.57 | 4:13.47 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 36.61 | 4:50.08 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 36.96 | 5:27.04 | |||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 3 | 5:27.07 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 38.79 | 6:05.86 | |||||||
4 | Södertörn Mix Yngre | 2005 | Södertörns Simsällskap | 6:18.29 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 35.57 | 1:10.53 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 34.67 | 1:45.20 | |||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 37.09 | 2:22.29 | |||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 31.59 | 2:53.88 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 41.44 | 3:35.32 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 1:18.11 | 4:53.43 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 41.49 | 5:34.92 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 1 | 5:34.93 | |||||||
Jolene Aspberg | 2007 | 43.36 | 6:18.29 | |||||||
5 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 6:40.56 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 39.42 | 1:17.73 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 42.40 | 2:00.13 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 40.68 | 2:40.81 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 40.50 | 3:21.31 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 39.66 | 4:00.97 | |||||||
Theodor Gladare | 2007 | 40.94 | 4:41.91 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 37.92 | 5:19.83 | |||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 39.59 | 5:59.42 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 41.14 | 6:40.56 | |||||||
6 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 7:28.57 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 44.17 | 1:27.61 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 1:32.99 | 3:00.60 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 43.00 | 3:43.60 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 45.00 | 4:28.60 | |||||||
Isa Carlsund | 2006 | 43.28 | 5:11.88 | |||||||
Rebecca Friberg | 2006 | 47.34 | 5:59.22 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 44.98 | 6:44.20 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 44.32 | 7:28.52 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 5 | 7:28.57 | |||||||
7 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 8:01.13 | ||||||
Molly Brodd | 2008 | 50.73 | 50.73 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 42.02 | 1:32.75 | |||||||
Lova Skalin | 2006 | 47.64 | 2:20.39 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 50.08 | 3:10.47 | |||||||
Cecilia Nordenbäck | 2006 | 52.76 | 4:03.23 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 38.03 | 4:41.26 | |||||||
Julie Devaux Scamaroni | 2008 | 53.00 | 5:34.26 | |||||||
Irma Nerman | 2007 | 1:40.57 | 7:14.83 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 1 | 7:14.84 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 46.29 | 8:01.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 42, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 35.13 | 1:17.37 | 2:04.53 | 2:39.79 | |||
2 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.67 | 1:14.03 | 2:02.98 | 2:39.99 | |||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.05 | 1:20.90 | 2:04.76 | 2:40.12 | |||
4 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.50 | 1:18.73 | 2:04.24 | 2:42.95 | |||
5 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.46 | 1:16.77 | 2:05.88 | 2:43.06 | |||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.81 | 1:19.56 | 2:11.37 | 2:48.61 | |||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.48 | 1:20.28 | 2:09.45 | 2:50.69 | |||
8 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.18 | 1:21.24 | 2:11.79 | 2:51.66 | |||
9 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 39.41 | 1:25.85 | 2:12.78 | 2:52.25 | |||
10 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 39.78 | 1:23.83 | 2:16.22 | 2:55.23 | |||
- | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 32.99 | 1:12.84 | 1:55.62 | 2:30.06 | |||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 35.34 | 1:18.25 | 2:01.70 | 2:38.10 | |||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 36.09 | 1:19.00 | 2:02.85 | 2:39.99 | |||
4 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 35.78 | 1:16.30 | 2:06.72 | 2:43.06 | |||
5 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:17.03 | 2:10.24 | 2:48.14 | |||
6 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:25.17 | 2:20.89 | 3:05.85 | |||
7 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.28 | 1:29.70 | 2:25.92 | 3:13.17 | |||
Gren 42, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 34.51 | 1:13.36 | 1:56.68 | 2:29.46 | |||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:14.97 | 1:57.93 | 2:36.17 | |||
3 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 32.63 | 1:12.64 | 2:01.19 | 2:37.15 | |||
4 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.23 | 1:18.33 | 2:06.25 | 2:43.17 | |||
5 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.30 | 1:18.16 | 2:07.33 | 2:43.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 43, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 36.13 | 1:19.05 | 2:02.24 | 2:38.26 | |||
2 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 34.51 | 1:17.68 | 2:06.82 | 2:42.03 | |||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 43, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 29.92 | 1:05.98 | 1:47.01 | 2:21.35 | |||
2 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.53 | 1:09.96 | 1:55.34 | 2:29.40 | |||
3 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 31.21 | 1:11.73 | 1:59.23 | 2:37.24 | |||
4 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 35.83 | 1:22.32 | 2:15.42 | 2:57.05 | |||
5 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.33 | 1:23.48 | 2:16.74 | 2:57.71 | |||
- | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 43, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.15 | 1:01.54 | 1:39.12 | 2:08.61 | |||
2 | Matti Myllyaho | 1995 | Simklubben Neptun | 28.01 | 1:02.21 | 1:40.35 | 2:10.87 | |||
3 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 28.50 | 1:05.46 | 1:50.32 | 2:26.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 44, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 35.58 | 1:13.07 | |||||
2 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.77 | 1:13.24 | |||||
3 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.05 | 1:17.24 | |||||
4 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.13 | 1:17.79 | |||||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.28 | 1:17.85 | |||||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 38.74 | 1:19.07 | |||||
7 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 39.93 | 1:20.45 | |||||
8 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.93 | 1:21.81 | |||||
9 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 40.43 | 1:21.98 | |||||
10 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.94 | 1:31.07 | |||||
11 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.66 | 1:40.97 | |||||
- | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.87 | 1:07.50 | |||||
2 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 33.72 | 1:10.51 | |||||
3 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 35.12 | 1:11.43 | |||||
4 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.64 | 1:12.09 | |||||
5 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 36.61 | 1:15.60 | |||||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:15.75 | |||||
7 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 44.96 | 1:32.68 | |||||
Gren 44, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 34.67 | 1:10.96 | |||||
2 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.74 | 1:14.45 | |||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 36.59 | 1:16.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 37.57 | 1:17.24 | |||||
2 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 42.71 | 1:29.73 | |||||
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.04 | 1:12.46 | |||||
2 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.77 | 1:13.61 | |||||
3 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.46 | 1:23.19 | |||||
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 28.70 | 58.68 | |||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 29.99 | 1:01.48 | |||||
3 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 29.71 | 1:02.64 | |||||
4 | Matti Myllyaho | 1995 | Simklubben Neptun | 30.91 | 1:03.17 | |||||
5 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.49 | 1:16.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 46, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.37 | 1:15.40 | |||||
2 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.09 | 1:17.40 | |||||
3 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.33 | 1:17.66 | |||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.81 | 1:17.84 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.05 | 1:18.74 | |||||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.76 | 1:21.88 | |||||
7 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.99 | 1:22.06 | |||||
8 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 40.39 | 1:24.83 | |||||
9 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 41.35 | 1:32.22 | |||||
10 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 42.05 | 1:33.63 | |||||
11 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.13 | 1:43.82 | |||||
Gren 46, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.84 | 1:11.77 | |||||
2 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.06 | 1:12.21 | |||||
3 | Marie-Chantal Ballnus | 2002 | Simklubben Neptun | 36.84 | 1:20.18 | |||||
4 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 37.34 | 1:22.44 | |||||
5 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:26.50 | |||||
6 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.02 | 1:30.04 | |||||
7 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.30 | 1:30.37 | |||||
Gren 46, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 31.88 | 1:10.41 | |||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 33.85 | 1:14.03 | |||||
3 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 33.29 | 1:16.07 | |||||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 36.65 | 1:17.86 | |||||
5 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.52 | 1:18.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 36.77 | 1:19.21 | |||||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.75 | 1:12.66 | |||||
2 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 37.26 | 1:23.42 | |||||
- | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.66 | 58.19 | |||||
2 | Matti Myllyaho | 1995 | Simklubben Neptun | 27.75 | 58.93 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 27.97 | 1:00.00 | |||||
4 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 28.03 | 1:00.60 | |||||
5 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 30.31 | 1:06.72 | |||||
6 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.42 | 1:07.86 | |||||
7 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:19.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 52, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.82 | 1:19.39 | |||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.60 | 1:19.43 | |||||
3 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 40.40 | 1:25.92 | |||||
4 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 45.50 | 1:37.18 | |||||
5 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.48 | 1:39.54 | |||||
6 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 50.54 | 1:50.66 | |||||
Gren 52, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.33 | 1:16.39 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.00 | 1:16.76 | |||||
3 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.60 | 1:19.63 | |||||
4 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.47 | 1:19.83 | |||||
5 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.93 | 1:39.20 | |||||
6 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 45.86 | 1:41.91 | |||||
- | Alexandra Berggren | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 52, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 36.24 | 1:16.71 | |||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.52 | 1:19.06 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 38.00 | 1:19.71 | |||||
4 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 41.27 | 1:27.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.30 | 1:21.04 | |||||
2 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 41.83 | 1:27.13 | |||||
3 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 46.16 | 1:37.71 | |||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.46 | 1:07.79 | |||||
2 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 34.54 | 1:12.55 | |||||
3 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 39.80 | 1:28.45 | |||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.94 | 1:30.58 | |||||
- | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 31.65 | 1:06.72 | |||||
2 | Matti Myllyaho | 1995 | Simklubben Neptun | 33.39 | 1:11.75 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 33.73 | 1:12.16 | |||||
4 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 35.13 | 1:13.22 | |||||
5 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 34.47 | 1:15.12 | |||||
6 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.67 | 1:24.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 54, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 31.40 | 1:04.56 | |||||
2 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 32.67 | 1:06.43 | |||||
3 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.66 | 1:07.10 | |||||
4 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.33 | 1:07.38 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 32.49 | 1:08.02 | |||||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:08.59 | |||||
7 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:08.91 | |||||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:09.41 | |||||
9 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.15 | 1:13.88 | |||||
10 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.18 | 1:15.50 | |||||
11 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.42 | 1:15.64 | |||||
12 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 37.16 | 1:19.30 | |||||
13 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.08 | 1:27.11 | |||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 54, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.55 | 1:00.80 | |||||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 30.24 | 1:01.76 | |||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 31.46 | 1:05.03 | |||||
4 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.32 | 1:05.49 | |||||
5 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 31.04 | 1:05.63 | |||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 32.05 | 1:06.24 | |||||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 32.12 | 1:06.55 | |||||
8 | Marie-Chantal Ballnus | 2002 | Simklubben Neptun | 31.92 | 1:06.69 | |||||
9 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.08 | 1:08.86 | |||||
10 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 33.33 | 1:10.25 | |||||
11 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 35.94 | 1:16.47 | |||||
12 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 34.97 | 1:17.86 | |||||
13 | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.42 | 1:18.21 | |||||
Gren 54, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Simklubben Neptun | 29.25 | 1:00.21 | |||||
2 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 30.66 | 1:03.97 | |||||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 30.79 | 1:04.49 | |||||
4 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.22 | 1:04.83 | |||||
5 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 31.20 | 1:05.76 | |||||
6 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.05 | 1:07.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vinterneptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 55, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 30.17 | 1:03.12 | |||||
2 | Gustaf Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 31.80 | 1:06.23 | |||||
3 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 37.18 | 1:21.32 | |||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 55, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.03 | 58.65 | |||||
2 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 28.32 | 59.20 | |||||
3 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 27.97 | 59.37 | |||||
4 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 31.10 | 1:05.72 | |||||
5 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.01 | 1:10.31 | |||||
- | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 55, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 25.97 | 52.91 | |||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 25.33 | 53.00 | |||||
3 | Matti Myllyaho | 1995 | Simklubben Neptun | 25.93 | 53.38 | |||||
4 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 27.30 | 56.86 | |||||
5 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 27.89 | 57.90 | |||||
6 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 28.08 | 59.94 | |||||
7 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.18 | 1:01.55 | |||||
8 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.04 | 1:06.57 | |||||
9 | Ermir Jaupaj | 2000 | Lidingö Simklubb | 34.26 | 1:18.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 26 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:17 |