Tulokset Citadellsim 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Citadellsim 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
34.78 |
1:11.51 |
1:50.43 |
|
2:27.58 |
|
2 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
35.72 |
1:13.44 |
1:52.48 |
|
2:30.49 |
|
3 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.55 |
1:14.33 |
1:53.86 |
|
2:31.21 |
|
4 |
Jacob Söderberg |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.83 |
1:14.90 |
1:54.51 |
|
2:31.36 |
|
5 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
35.91 |
1:14.12 |
1:53.84 |
|
2:32.34 |
|
6 |
Oscar Nordström |
2003 |
Kiviks Simklubb |
|
35.38 |
1:14.19 |
1:54.54 |
|
2:33.28 |
|
7 |
Henning Cederlund |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.47 |
1:16.35 |
1:56.37 |
|
2:35.11 |
|
8 |
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.71 |
1:14.98 |
1:56.21 |
|
2:35.33 |
|
9 |
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.07 |
1:16.83 |
1:57.64 |
|
2:35.85 |
|
10 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
36.20 |
1:14.85 |
1:56.12 |
|
2:36.59 |
|
11 |
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
37.23 |
1:16.67 |
1:58.90 |
|
2:38.04 |
|
12 |
Alan Jovic |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.80 |
1:18.53 |
2:00.10 |
|
2:40.78 |
|
13 |
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
38.80 |
1:19.40 |
2:01.36 |
|
2:41.93 |
|
14 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
39.28 |
1:20.95 |
2:02.64 |
|
2:43.86 |
|
15 |
Vlad Lupu |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.43 |
1:22.50 |
2:05.53 |
|
2:44.34 |
|
16 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
Herlev Svømning |
|
38.84 |
1:21.26 |
2:05.11 |
|
2:47.53 |
|
17 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
40.81 |
1:24.02 |
2:07.09 |
|
2:49.61 |
|
18 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Herlev Svømning |
|
40.57 |
1:23.46 |
2:08.08 |
|
2:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.41 |
1:06.48 |
1:41.32 |
|
2:14.46 |
|
2 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
|
33.37 |
1:07.53 |
1:42.18 |
|
2:16.49 |
|
3 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.21 |
1:07.31 |
1:42.78 |
|
2:16.72 |
|
4 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.91 |
1:08.00 |
1:43.49 |
|
2:18.53 |
|
5 |
Markus Bøjsen |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
|
34.01 |
1:08.85 |
1:44.10 |
|
2:19.66 |
|
6 |
Gergö Nagy |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
32.85 |
1:09.55 |
1:47.02 |
|
2:23.86 |
|
7 |
Erik Stoltz |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
33.19 |
1:08.50 |
1:46.82 |
|
2:24.87 |
|
8 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.00 |
1:10.97 |
1:48.88 |
|
2:25.39 |
|
9 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
34.27 |
1:10.75 |
1:49.19 |
|
2:27.19 |
|
10 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
35.02 |
1:11.51 |
1:50.58 |
|
2:28.61 |
|
11 |
Philip Rantzow |
1999 |
S71 |
|
35.73 |
1:15.00 |
1:56.05 |
|
2:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:13 |
|