Resultat för UGP2 2017, Eskilstuna (med ICA Maxi Simcup 2017)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP-2 m ICA Maxi Cup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
37.02 |
1:19.48 |
2:02.85 |
|
2:46.09 |
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.67 |
1:20.27 |
2:04.90 |
|
2:49.46 |
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
40.61 |
1:28.27 |
2:16.11 |
|
2:59.82 |
|
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.42 |
1:26.05 |
2:13.51 |
|
3:00.89 |
|
5 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.09 |
1:33.04 |
2:24.03 |
|
3:15.71 |
|
6 |
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
44.63 |
1:35.42 |
2:27.59 |
|
3:21.49 |
|
7 |
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
48.84 |
1:43.60 |
2:39.16 |
|
3:32.87 |
|
8 |
Timothy Manns-Ståhl |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
47.34 |
1:44.71 |
2:42.52 |
|
3:37.04 |
|
9 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.53 |
1:47.49 |
2:45.24 |
|
3:37.98 |
|
10 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
48.84 |
1:45.41 |
2:43.91 |
|
3:39.58 |
|
11 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
50.02 |
1:47.27 |
2:44.71 |
|
3:41.68 |
|
12 |
Haoija He |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.12 |
1:47.26 |
2:46.29 |
|
3:44.55 |
|
- |
Anton Solum |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.59 |
1:23.14 |
2:07.61 |
|
2:50.87 |
|
2 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.65 |
1:23.07 |
2:07.79 |
|
2:52.56 |
|
3 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.46 |
1:22.40 |
2:07.55 |
|
2:52.67 |
|
4 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.95 |
1:23.41 |
2:10.32 |
|
2:56.91 |
|
5 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
39.99 |
1:26.54 |
2:15.03 |
|
3:02.67 |
|
6 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
44.53 |
1:35.96 |
2:27.91 |
|
3:17.96 |
|
7 |
Alex Bah |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.85 |
1:49.79 |
2:50.08 |
|
3:50.90 |
|
8 |
Mohamed Osman |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
50.80 |
1:50.97 |
2:51.31 |
|
3:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.95 |
1:17.44 |
2:00.93 |
|
2:44.13 |
|
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.43 |
1:18.94 |
2:03.35 |
|
2:45.68 |
|
3 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
39.03 |
1:22.72 |
2:08.56 |
|
2:54.57 |
|
4 |
Per Granlund |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
39.29 |
1:23.72 |
2:09.43 |
|
2:54.74 |
|
5 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
42.95 |
1:31.52 |
2:21.15 |
|
3:11.06 |
|
- |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.24 |
1:12.60 |
1:51.61 |
|
2:29.76 |
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
33.41 |
1:12.56 |
1:52.17 |
|
2:30.00 |
|
3 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.26 |
1:13.85 |
1:53.66 |
|
2:32.31 |
|
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.87 |
1:19.65 |
2:03.81 |
|
2:47.28 |
|
5 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.00 |
1:28.02 |
2:17.15 |
|
3:05.98 |
|
- |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.02 |
1:13.02 |
1:52.27 |
|
2:32.51 |
|
2 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.57 |
1:12.48 |
1:53.10 |
|
2:34.22 |
|
3 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
34.90 |
1:14.48 |
1:54.62 |
|
2:34.33 |
|
4 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
33.59 |
1:14.31 |
1:56.64 |
|
2:38.11 |
|
5 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.76 |
1:16.44 |
1:58.80 |
|
2:40.86 |
|
6 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
36.27 |
1:18.75 |
2:03.01 |
|
2:48.26 |
|
7 |
Viktor Syrén |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.08 |
1:24.82 |
2:12.55 |
|
2:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:33 |
|