Resultat för DGI Landsmesterskab 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 48.17 | 1:45.41 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 45.15 | 1:31.70 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 36.21 | 1:14.56 | |||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 36.22 | 1:17.41 | |||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 37.23 | 1:18.98 | |||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.91 | 1:20.17 | |||||
5 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.60 | 1:23.69 | |||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.73 | 1:23.92 | |||||
7 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 39.32 | 1:25.99 | |||||
8 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 39.43 | 1:27.70 | |||||
9 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 40.53 | 1:29.65 | |||||
10 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 42.14 | 1:29.89 | |||||
11 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 47.09 | 1:35.07 | |||||
- | Anne G. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | DSQ | ej ryg v 50m | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.88 | 1:13.81 | |||||
2 | Nadia Burholt | 2002 | DGI Nordjylland | 36.29 | 1:18.85 | |||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.62 | 1:20.43 | |||||
4 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 35.85 | 1:20.88 | |||||
5 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.33 | 1:20.97 | |||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.77 | 1:21.76 | |||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 39.52 | 1:23.66 | |||||
8 | Thyra Thomsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 40.71 | 1:24.81 | |||||
9 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 41.54 | 1:25.43 | |||||
10 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 41.31 | 1:25.50 | |||||
11 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 40.67 | 1:26.35 | |||||
12 | Caroline Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 41.39 | 1:27.13 | |||||
13 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.53 | 1:28.14 | |||||
14 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 40.55 | 1:28.16 | |||||
15 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 39.26 | 1:28.51 | |||||
16 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 42.54 | 1:28.88 | |||||
17 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 41.13 | 1:29.13 | |||||
18 | Katrine Søndergaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.07 | 1:29.71 | |||||
19 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 40.35 | 1:29.83 | |||||
20 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 41.00 | 1:30.09 | |||||
21 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 42.10 | 1:31.05 | |||||
22 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 41.43 | 1:31.12 | |||||
23 | Anne Mie Seerup | 2001 | DGI Sydvest | 42.80 | 1:32.04 | |||||
24 | Helena Bendix Skammelsen | 2002 | DGI Østjylland | 45.22 | 1:34.17 | |||||
25 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 41.32 | 1:34.23 | |||||
26 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 46.08 | 1:34.74 | |||||
27 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 46.19 | 1:38.02 | |||||
28 | Julie Tramm | 2001 | DGI Sønder Jylland | 47.55 | 1:38.11 | |||||
29 | Julie Madsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 47.97 | 1:41.54 | |||||
30 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 56.90 | 1:53.33 | |||||
- | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 36.01 | 1:14.60 | |||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 36.33 | 1:17.90 | |||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 35.53 | 1:18.24 | |||||
4 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.58 | 1:20.43 | |||||
5 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 38.47 | 1:21.15 | |||||
6 | Lea Winther | 2004 | DGI Sønder Jylland | 39.19 | 1:23.41 | |||||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.42 | 1:23.69 | |||||
8 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 38.83 | 1:24.62 | |||||
9 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DGI Fyn | 38.18 | 1:24.81 | |||||
10 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 39.72 | 1:25.53 | |||||
11 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 40.48 | 1:25.81 | |||||
12 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.54 | 1:25.87 | |||||
13 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.38 | 1:26.04 | |||||
14 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.14 | 1:26.25 | |||||
15 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 38.87 | 1:26.35 | |||||
16 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 39.60 | 1:26.53 | |||||
17 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 42.81 | 1:26.81 | |||||
18 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.09 | 1:27.48 | |||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.78 | 1:28.43 | |||||
20 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 41.86 | 1:29.40 | |||||
21 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.87 | 1:29.88 | |||||
22 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.78 | 1:30.13 | |||||
23 | Mathilde Julius | 2003 | DGI Nordjylland | 43.23 | 1:30.19 | |||||
24 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 42.37 | 1:30.88 | |||||
25 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 41.21 | 1:31.62 | |||||
26 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 40.71 | 1:31.64 | |||||
27 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.81 | 1:31.83 | |||||
28 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 41.99 | 1:33.22 | |||||
29 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 46.48 | 1:33.63 | |||||
30 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 45.14 | 1:34.75 | |||||
31 | Freya Andreasen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.61 | 1:35.15 | |||||
32 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.88 | 1:35.65 | |||||
33 | Stephanie Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 46.45 | 1:36.85 | |||||
34 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 46.27 | 1:37.84 | |||||
35 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 49.41 | 1:37.86 | |||||
36 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 48.55 | 1:37.87 | |||||
37 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.83 | 1:38.29 | |||||
38 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 47.06 | 1:38.77 | |||||
39 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 47.39 | 1:39.27 | |||||
40 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.09 | 1:40.73 | |||||
41 | Sille Bramman | 2003 | DGI Sønder Jylland | 49.80 | 1:40.87 | |||||
42 | Rasmine Andersen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 50.32 | 1:46.89 | |||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | crawlben v fly i uds | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.63 | 1:18.66 | |||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 41.36 | 1:25.34 | |||||
3 | Petrine R.e. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.46 | 1:25.41 | |||||
4 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 42.84 | 1:27.69 | |||||
5 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.02 | 1:29.28 | |||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 40.93 | 1:29.38 | |||||
7 | Matilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 41.73 | 1:29.65 | |||||
8 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.09 | 1:31.15 | |||||
9 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.83 | 1:31.28 | |||||
10 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 44.55 | 1:34.15 | |||||
11 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 45.02 | 1:37.32 | |||||
12 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 44.56 | 1:37.84 | |||||
13 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 46.15 | 1:39.96 | |||||
14 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.30 | 1:40.29 | |||||
15 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 48.20 | 1:40.71 | |||||
16 | Mathilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 45.49 | 1:41.39 | |||||
17 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 48.26 | 1:42.12 | |||||
18 | Hannah Vixø Momme | 2005 | DGI Nordjylland | 47.43 | 1:43.00 | |||||
19 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 48.11 | 1:44.68 | |||||
20 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 51.48 | 1:46.07 | |||||
21 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 50.71 | 1:46.47 | |||||
22 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 52.20 | 1:47.38 | |||||
23 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 56.88 | 1:49.09 | |||||
24 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 50.80 | 1:49.56 | |||||
25 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 52.60 | 1:49.61 | |||||
26 | Freya Knop Kristensen | 2005 | DGI Østjylland | 49.42 | 1:49.84 | |||||
27 | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | 54.65 | 1:51.65 | |||||
28 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 54.93 | 1:51.69 | |||||
29 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 52.24 | 1:51.72 | |||||
- | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 45.05 | 1:35.38 | |||||
2 | Signe Jensen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 47.99 | 1:37.91 | |||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 50.62 | 1:45.19 | |||||
4 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 54.76 | 1:48.51 | |||||
5 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 54.27 | 1:50.07 | |||||
6 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 52.80 | 1:50.70 | |||||
7 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 57.49 | 1:54.21 | |||||
8 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 58.71 | 1:54.59 | |||||
9 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 58.57 | 1:54.77 | |||||
10 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:00.95 | 2:08.82 | |||||
- | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | 1 hånd i vending bry | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:56 |