Results for Magplasket 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Magplasket 2017 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tvlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangr | Lysekils Simsllskap | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 21 maj 2017 |
Gren 28, 100m Brstsim Fl 13, 12, Finaler 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 39.35 | 1:23.80 | |||||
2 | Ebba Egnell | 2005 | Gteborg Sim | 40.95 | 1:25.21 | |||||
3 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 43.55 | 1:34.73 | |||||
4 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 47.43 | 1:39.04 | |||||
5 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 48.75 | 1:39.54 | |||||
6 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 47.90 | 1:40.10 | |||||
7 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 47.65 | 1:41.01 | |||||
8 | Alicia Smith | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 48.08 | 1:42.50 | |||||
9 | Linnea Brjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 49.89 | 1:43.09 | |||||
10 | Melis Suleyman | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 48.04 | 1:43.43 | |||||
11 | Hanna Lundin | 2005 | Strmstads Simfrening | 50.46 | 1:46.21 | |||||
12 | Laura Perisic | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 50.19 | 1:46.33 | |||||
13 | Linda Asterling | 2005 | Gteborg Sim | 50.56 | 1:46.48 | |||||
14 | Charlize Nystrm | 2005 | Gteborg Sim | 50.11 | 1:46.61 | |||||
15 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 51.10 | 1:48.99 | |||||
16 | Tindra Janson | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 52.00 | 1:50.64 | |||||
17 | Wilma Ljungdahl | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 52.10 | 1:50.77 | |||||
18 | Isabella Isnes | 2005 | Strmstads Simfrening | 50.73 | 1:51.14 | |||||
19 | Tove jersson | 2005 | Simklubben Gtene | 54.63 | 1:51.24 | |||||
20 | Sara Hgstedt | 2005 | Gteborg Sim | 51.75 | 1:51.42 | |||||
21 | lwa Ankarin | 2005 | Simklubben Gtene | 51.95 | 1:51.57 | |||||
22 | Signe Svensson | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 52.89 | 1:52.76 | |||||
23 | Tilde Lundquist | 2005 | Gteborg Sim | 53.36 | 1:53.69 | |||||
24 | Wilhelmina Kargede | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 56.62 | 1:54.60 | |||||
25 | Frida Rngeby | 2005 | S77 Stenungsund | 52.31 | 1:54.71 | |||||
26 | Klara Rask | 2005 | Gteborg Sim | 54.50 | 1:56.83 | |||||
27 | Alice Alsterstad | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 54.69 | 1:57.50 | |||||
28 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 54.74 | 1:58.50 | |||||
29 | Lo Stranne | 2005 | Gteborg Sim | 56.04 | 1:59.09 | |||||
30 | Klara Wallerbert | 2005 | Gteborg Sim | 57.58 | 2:02.55 | |||||
31 | Angelica Olesen | 2005 | Gteborg Sim | 58.07 | 2:07.00 | |||||
32 | Wilma Vinneby | 2005 | Uddevalla Sim | 1:00.96 | 2:08.04 | |||||
- | Louise Simonson | 2005 | Gteborg Sim | DNS | ||||||
- | Nellie Jidhage | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | DNS | ||||||
- | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Stella Fogel | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | DNS | ||||||
- | Alice Bergius | 2005 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Clara Uddheim | 2005 | Mlndals Allmnna Simsllskap | DSQ | ||||||
- | Elin Sjberg | 2005 | Gteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Nora Forsdahl | 2005 | Mellerud Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Brstsim Fl 13, 12, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Hgstedt | 2004 | Gteborg Sim | 42.67 | 1:29.47 | |||||
2 | Filippa Hemberg | 2004 | Gteborg Sim | 42.85 | 1:30.11 | |||||
3 | Matilda stblom | 2004 | Uddevalla Sim | 43.31 | 1:31.08 | |||||
4 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 45.47 | 1:36.87 | |||||
5 | Moa Rdin | 2004 | Uddevalla Sim | 46.03 | 1:36.97 | |||||
6 | Johanna Alsop | 2004 | Uddevalla Sim | 45.93 | 1:37.02 | |||||
7 | Selma Hahne | 2004 | Gteborg Sim | 47.29 | 1:39.12 | |||||
8 | Alexandra Wikstrm | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 50.24 | 1:44.20 | |||||
9 | Fiona Ernst | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 50.20 | 1:45.38 | |||||
10 | Alice Hedkrok | 2004 | Mellerud Simklubb | 49.84 | 1:46.45 | |||||
11 | Fanny Sjstrm | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 49.88 | 1:46.66 | |||||
12 | Paloma Consil | 2004 | Gteborg Sim | 51.70 | 1:49.39 | |||||
13 | Nadja Karlsson | 2004 | Gteborg Sim | 51.91 | 1:49.45 | |||||
14 | Lia Wallstrm | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 53.45 | 1:51.94 | |||||
15 | Evelina Liu | 2004 | Gteborg Sim | 52.99 | 1:52.99 | |||||
16 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 53.79 | 1:53.36 | |||||
17 | Maria Johansson | 2004 | Gteborg Sim | 54.04 | 1:53.59 | |||||
18 | Sarah Brink | 2004 | Gteborg Sim | 53.97 | 1:54.42 | |||||
19 | Gabriella Rolf | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | 55.54 | 1:57.27 | |||||
20 | Clara Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 55.56 | 1:57.34 | |||||
21 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Gteborg Sim | 57.39 | 2:01.99 | |||||
- | Anya Chen | 2004 | Mlndals Allmnna Simsllskap | DNS | ||||||
- | Ida Persson | 2004 | Freningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:23 |