Tulokset Sydkystens Ã…rgangs Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydkystens Årgangscup |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
553 |
31.67 |
1:06.79 |
1:41.95 |
|
2:14.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
537 |
32.34 |
1:07.96 |
1:42.68 |
|
2:16.28 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Dahl |
2003 |
|
509 |
33.00 |
1:08.91 |
1:44.53 |
|
2:18.73 |
|
|
A6 |
2:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
508 |
32.71 |
1:07.93 |
1:43.90 |
|
2:18.75 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silke Larsen |
2003 |
|
474 |
33.90 |
1:10.15 |
1:46.57 |
|
2:22.03 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
457 |
32.29 |
1:09.20 |
1:46.98 |
|
2:23.77 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
454 |
32.71 |
1:09.73 |
1:47.16 |
|
2:24.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Hagen |
2003 |
|
436 |
34.24 |
1:11.51 |
1:48.92 |
|
2:26.01 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
415 |
34.19 |
1:12.91 |
1:51.98 |
|
2:28.43 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
409 |
34.21 |
1:11.67 |
1:50.40 |
|
2:29.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mie Mørkedal |
2003 |
|
400 |
35.46 |
1:13.86 |
1:52.35 |
|
2:30.30 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Egenhardt |
2003 |
|
387 |
35.14 |
1:13.72 |
1:52.71 |
|
2:31.91 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Wolter |
2003 |
|
375 |
36.23 |
1:15.56 |
1:55.07 |
|
2:33.57 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
|
366 |
34.05 |
1:13.68 |
1:55.03 |
|
2:34.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matilda Colley |
2003 |
|
356 |
36.29 |
1:15.67 |
1:56.62 |
|
2:36.20 |
|
|
A6 |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Celina Mehr |
2003 |
|
305 |
36.93 |
1:19.96 |
2:02.71 |
|
2:44.42 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lea Andersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura L. Hørning |
2004 |
|
504 |
32.60 |
1:07.96 |
1:43.84 |
|
2:19.20 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
500 |
32.40 |
1:07.57 |
1:43.62 |
|
2:19.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
452 |
33.75 |
1:10.22 |
1:48.14 |
|
2:24.33 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
438 |
34.03 |
1:11.84 |
1:49.79 |
|
2:25.83 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
|
432 |
34.84 |
1:13.47 |
1:50.90 |
|
2:26.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
426 |
33.83 |
1:12.14 |
1:50.51 |
|
2:27.20 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
415 |
34.28 |
1:12.27 |
1:51.15 |
|
2:28.41 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Ekman |
2004 |
|
390 |
35.67 |
1:14.94 |
1:53.50 |
|
2:31.53 |
|
|
A6 |
2:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Høffer |
2004 |
|
382 |
35.51 |
1:14.42 |
1:54.10 |
|
2:32.64 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Møller |
2004 |
|
355 |
36.06 |
1:15.83 |
1:56.81 |
|
2:36.41 |
|
|
A6 |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emily Maack |
2004 |
|
350 |
35.79 |
1:16.52 |
1:57.71 |
|
2:37.19 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
|
302 |
37.84 |
1:21.05 |
2:04.73 |
|
2:45.05 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simone Hoppe |
2004 |
|
290 |
37.72 |
1:20.18 |
2:04.20 |
|
2:47.23 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Buck |
2004 |
|
285 |
38.69 |
1:22.72 |
2:06.34 |
|
2:48.15 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
|
215 |
43.26 |
1:30.68 |
2:19.69 |
|
3:04.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
208 |
41.38 |
1:29.20 |
2:19.56 |
|
3:06.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
|
167 |
45.45 |
1:38.99 |
2:33.62 |
|
3:21.07 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Elster |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucca Andreasen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart SW 4.4 |
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
|
438 |
33.15 |
1:09.68 |
1:47.50 |
|
2:25.78 |
|
|
A6 |
2:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
|
377 |
35.38 |
1:14.75 |
1:54.57 |
|
2:33.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Brage |
2005 |
|
361 |
37.31 |
1:17.79 |
1:57.96 |
|
2:35.49 |
|
|
A6 |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
360 |
1:17.61 |
1:58.34 |
2:35.65 |
|
2:35.65 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella Larsen |
2005 |
|
357 |
36.50 |
1:17.16 |
1:57.73 |
|
2:36.13 |
|
|
A6 |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Køhn |
2005 |
|
354 |
35.90 |
1:16.01 |
1:56.94 |
|
2:36.54 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luna Christensen |
2005 |
|
344 |
37.85 |
1:19.08 |
1:59.71 |
|
2:38.00 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Asta Palmund |
2005 |
|
332 |
36.11 |
1:17.59 |
2:00.11 |
|
2:39.98 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
|
316 |
37.43 |
1:19.13 |
2:01.78 |
|
2:42.52 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Hansen |
2005 |
|
295 |
37.50 |
1:20.30 |
2:04.19 |
|
2:46.24 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Højberg |
2005 |
|
269 |
39.91 |
1:23.83 |
2:08.77 |
|
2:51.52 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
|
258 |
39.82 |
1:24.64 |
2:09.68 |
|
2:53.81 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
|
248 |
41.55 |
1:27.98 |
2:13.67 |
|
2:56.22 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
|
222 |
42.20 |
1:30.31 |
2:17.58 |
|
3:02.79 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
|
214 |
42.92 |
1:30.53 |
2:20.11 |
|
3:05.20 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
|
204 |
43.40 |
1:30.34 |
2:21.59 |
|
3:07.97 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Olivarius |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bolette Nimskov |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Josephine Lang |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 marts 2017 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|