Results for Limfjords Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2017 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2017 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Aarhus Swim | 36.02 | ||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 36.46 | ||||||
3 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | ||||||
4 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | ||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.32 | ||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.49 | ||||||
7 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 39.63 | ||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.88 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 33.27 | ||||||
2 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.94 | ||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | ||||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.50 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.59 | ||||||
6 | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.73 | ||||||
8 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 37.04 | ||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 37.16 | ||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.49 | ||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.97 | ||||||
12 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.00 | ||||||
13 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | ||||||
14 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.62 | ||||||
15 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.98 | ||||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.17 | ||||||
17 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.37 | ||||||
18 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 40.63 | ||||||
19 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.86 | ||||||
20 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.07 | ||||||
21 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.27 | ||||||
22 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.88 | ||||||
23 | Mathilde Løyche | 2002 | Durup IF | 58.45 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.45 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.63 | ||||||
3 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.72 | ||||||
4 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.84 | ||||||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.87 | ||||||
6 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.19 | ||||||
7 | Natasha Børsting | 2004 | Aarhus Swim | 44.94 | ||||||
8 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.10 | ||||||
9 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.25 | ||||||
10 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.69 | ||||||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.46 | ||||||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
13 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 49.08 | ||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 51.45 | ||||||
15 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 52.29 | ||||||
16 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.83 | ||||||
- | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej smat.berøring 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.02 | ||||||
2 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.76 | ||||||
3 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 47.02 | ||||||
4 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.56 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 48.01 | ||||||
6 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.88 | ||||||
7 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 54.58 | ||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.96 | ||||||
9 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.98 | ||||||
10 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 57.52 | ||||||
11 | Lærke R. Danielsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 59.22 | ||||||
12 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.26 | ||||||
13 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.12 | ||||||
14 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:06.71 | ||||||
15 | Sofie Zimmermann | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:08.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 28 januar 2017 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |