Resultat för Speedo Carnival
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Speedo Carnival |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 tammikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 tammikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
450 |
32.04 |
1:06.35 |
1:40.57 |
|
2:13.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
450 |
30.36 |
1:04.19 |
1:39.40 |
|
2:13.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
439 |
30.20 |
1:05.04 |
1:40.52 |
|
2:14.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
341 |
34.01 |
1:11.77 |
1:49.47 |
|
2:25.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
308 |
34.70 |
1:13.39 |
1:53.36 |
|
2:30.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
307 |
34.77 |
1:13.23 |
1:52.45 |
|
2:31.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
286 |
35.43 |
1:15.74 |
1:56.06 |
|
2:34.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
270 |
35.84 |
1:17.39 |
1:59.81 |
|
2:37.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
266 |
36.08 |
1:16.32 |
1:58.27 |
|
2:38.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
252 |
37.52 |
1:18.62 |
2:00.36 |
|
2:41.44 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
243 |
36.29 |
1:18.61 |
2:01.93 |
|
2:43.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Masih Tantula |
2004 |
|
215 |
37.00 |
1:21.02 |
2:07.28 |
|
2:50.17 |
|
|
Simmis Grani |
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuel Saari |
2004 |
|
207 |
38.89 |
1:23.06 |
2:08.43 |
|
2:52.29 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Petrov |
2004 |
|
200 |
40.40 |
1:25.80 |
2:11.85 |
|
2:54.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Luca Elshout |
2004 |
|
195 |
38.59 |
1:23.47 |
2:10.60 |
|
2:55.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
180 |
38.35 |
1:25.08 |
2:14.13 |
|
3:00.53 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Henrik Rokityanskiy |
2006 |
|
163 |
40.45 |
1:27.47 |
2:16.94 |
|
3:06.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
116 |
45.41 |
1:39.12 |
2:35.60 |
|
3:28.62 |
|
|
Cetus Espoo |
3:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niko Silander |
2003 |
|
100 |
50.04 |
1:48.45 |
2:47.05 |
|
3:39.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
535 |
30.35 |
1:02.36 |
1:34.88 |
|
2:05.62 |
|
|
Simmis Wanda |
2:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
531 |
29.32 |
1:01.44 |
1:34.26 |
|
2:05.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Savateev |
2001 |
|
510 |
30.41 |
1:03.83 |
1:37.04 |
|
2:07.60 |
|
|
C.O.R.St.Petersburg |
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Paatos |
2002 |
|
497 |
30.87 |
1:03.64 |
1:36.92 |
|
2:08.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
484 |
30.18 |
1:03.19 |
1:36.91 |
|
2:09.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Herman Widbom |
2001 |
|
483 |
30.80 |
1:04.41 |
1:37.86 |
|
2:09.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
458 |
30.53 |
1:04.42 |
1:38.61 |
|
2:12.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
457 |
29.26 |
1:03.16 |
1:38.70 |
|
2:12.34 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
446 |
29.80 |
1:03.50 |
1:39.04 |
|
2:13.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veikka Saren |
2002 |
|
417 |
31.12 |
1:05.60 |
1:41.44 |
|
2:16.46 |
|
|
Someron Esa |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Harald Åström |
2001 |
|
407 |
30.80 |
1:06.05 |
1:42.79 |
|
2:17.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
401 |
30.60 |
1:06.45 |
1:43.27 |
|
2:18.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Partanen |
2001 |
|
394 |
30.33 |
1:05.81 |
1:42.47 |
|
2:19.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
392 |
30.61 |
1:06.71 |
1:42.87 |
|
2:19.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
359 |
33.75 |
1:10.09 |
1:47.69 |
|
2:23.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matias Ola |
2002 |
|
340 |
32.30 |
1:09.34 |
1:47.36 |
|
2:26.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Muhammed Tantula |
2002 |
|
322 |
32.50 |
1:10.33 |
1:50.40 |
|
2:28.69 |
|
|
Simmis Grani |
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Jääskeläinen |
2002 |
|
312 |
35.25 |
1:14.54 |
1:54.79 |
|
2:30.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
302 |
34.90 |
1:14.44 |
1:54.00 |
|
2:31.92 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olavi Saarinen |
2002 |
|
302 |
34.04 |
1:12.81 |
1:51.89 |
|
2:31.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Dorian Sadojevic Jelacik |
2002 |
|
295 |
32.33 |
1:10.69 |
1:53.02 |
|
2:33.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
281 |
35.32 |
1:15.53 |
1:55.05 |
|
2:35.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Onni Järvinen |
2002 |
|
248 |
33.33 |
1:14.64 |
1:58.61 |
|
2:42.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
227 |
36.23 |
1:19.86 |
2:05.79 |
|
2:47.06 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
28 tammikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:03 |
|