Resultater for Höglandsdoppet 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höglandsdoppet 2017 | Utskriftsdatum | 09 april 2017 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 29, 100m Ryggsim Damer 10oä, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.89 | 1:27.91 | |||||
2 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 1:30.93 | 1:30.93 | |||||
3 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.72 | 1:32.94 | |||||
4 | Julia Almquist | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 45.75 | 1:33.98 | |||||
5 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 47.71 | 1:36.20 | |||||
6 | Klara Blickfors | 2006 | Oskarshamns Simsällskap | 47.46 | 1:38.06 | |||||
7 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.51 | 1:38.98 | |||||
8 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 47.87 | 1:39.21 | |||||
9 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 49.91 | 1:42.02 | |||||
10 | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 50.76 | 1:43.81 | |||||
11 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 50.54 | 1:45.56 | |||||
12 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 51.30 | 1:45.82 | |||||
13 | Ida Henrysson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | 53.85 | 1:49.70 | |||||
14 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 55.13 | 1:51.46 | |||||
15 | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 54.40 | 1:52.66 | |||||
16 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.00 | 1:53.27 | |||||
17 | Alma Cosic | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 55.15 | 1:54.78 | |||||
18 | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 54.01 | 1:54.84 | |||||
19 | Naima Eriksson | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 55.76 | 1:55.66 | |||||
20 | Ella Veenhuis | 2007 | Oskarshamns Simsällskap | 1:56.74 | ||||||
21 | Viola Högberg | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 56.08 | 2:00.28 | |||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer 10oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.89 | 1:14.72 | |||||
2 | Johanna Fransson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 37.48 | 1:17.36 | |||||
3 | Melisa Bahtagic | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 39.34 | 1:19.61 | |||||
4 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.59 | 1:22.40 | |||||
5 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.06 | 1:25.97 | |||||
6 | Ida Ekström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 43.09 | 1:26.11 | |||||
7 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.91 | 1:27.93 | |||||
8 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.19 | 1:30.19 | |||||
9 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.93 | 1:31.03 | |||||
10 | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.02 | 1:32.90 | |||||
11 | Saga Hjelm | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 44.87 | 1:33.07 | |||||
12 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.04 | 1:33.68 | |||||
13 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.71 | 1:34.30 | |||||
14 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 47.10 | 1:34.59 | |||||
15 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | 1:35.16 | |||||
16 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.40 | 1:36.92 | |||||
17 | Isabelle Frisk | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.84 | 1:37.79 | |||||
18 | Angelina Lind | 2005 | Nässjö SLS | 49.33 | 1:38.24 | |||||
19 | Alice Johansson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.97 | 1:43.96 | |||||
20 | Alice Nyström | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | 50.36 | 1:44.01 | |||||
21 | Majken Alvehus | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.51 | 1:45.01 | |||||
22 | Emelie Landin | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:46.37 | 1:46.37 | |||||
23 | Louise Frisk | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.47 | 1:48.94 | |||||
24 | Teresa Shaboyan Kartanian | 2004 | Nässjö SLS | 58.55 | 2:02.68 | |||||
- | Alva Bernsholt | 2005 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim Damer 10oä, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 37.54 | 1:16.34 | |||||
2 | Nora Björklund | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 41.73 | 1:23.54 | |||||
3 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.22 | 1:23.97 | |||||
4 | Maria Dehgani | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.35 | 1:31.04 | |||||
5 | Wilma Silvander | 2003 | Tranås Simsällskap | 50.67 | 1:45.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 09 april 2017 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 15:21 |