Resultater for Medley Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race 2017 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Vi39 svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2017 |
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 300 | 37.55 | 1:22.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.23 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 340 | 36.35 | 1:18.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.31 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 235 | 42.19 | 1:29.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 215 | 42.53 | 1:31.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 170 | 44.97 | 1:39.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.43 | |||||||||
5 | Anna Østerby | 2005 | 138 | 47.59 | 1:46.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Kall | 2005 | 129 | 49.69 | 1:48.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Safira Vestergaard | 2005 | 113 | 51.33 | 1:53.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Riis | 2005 | 112 | 52.90 | 1:53.97 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Line Pedersen | 2005 | 110 | 50.76 | 1:54.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 222 | 40.60 | 1:30.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.55 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 178 | 45.36 | 1:37.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.69 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 173 | 45.35 | 1:38.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 160 | 45.57 | 1:41.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.37 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 145 | 48.59 | 1:44.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.92 | |||||||||
6 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 136 | 46.66 | 1:46.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.36 | |||||||||
7 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 133 | 47.19 | 1:47.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.99 | |||||||||
8 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 131 | 49.58 | 1:48.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.20 | |||||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | 120 | 50.12 | 1:51.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Sarah Højlund | 2006 | 103 | 55.58 | 1:57.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.27 | |||||||||
11 | Maja Zastrojevic | 2006 | 92 | 55.43 | 2:01.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.00 | |||||||||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 86 | 50.31 | 2:04.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
13 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 82 | 57.34 | 2:06.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:02.12 | |||||||||
14 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 81 | 56.43 | 2:07.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 76 | 55.93 | 2:09.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.42 | |||||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | 69 | 1:00.46 | 2:14.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.77 | |||||||||
- | Henriette Roos | 2006 | DSQ | Asynk.arm.v.15m. | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.88 | |||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 226 | 42.12 | 1:30.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 127 | 50.77 | 1:49.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 123 | 46.57 | 1:50.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 103 | 54.28 | 1:57.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.01 | |||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 79 | 55.83 | 2:08.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 61 | 58.18 | 2:19.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nathalie Overgaard | 2007 | 57 | 1:03.53 | 2:22.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 53 | 1:08.18 | 2:26.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oline Ludvigsen | 2007 | 52 | 1:07.60 | 2:27.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Østergaard VVS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | 53.87 | 2:14.97 | EXTRA | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Lærke Blond | 2003 | DSQ | Ej samt.berør.v.75m. | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 januar 2017 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 11:46 |