Resultat för Vest Junior/Senior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag kl. 1630
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 07:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 672 | 27.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.62 | |||||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | 655 | 27.32 | ||||||
H2Odense | 27.65 | |||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 650 | 27.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 640 | 27.53 | ||||||
H2Odense | 27.77 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 605 | 28.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.16 | |||||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 600 | 28.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | 600 | 28.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
8 | Merete Toft Jensen | 1999 | 597 | 28.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.62 | |||||||||
9 | Lisa Schøn | 1999 | 594 | 28.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
10 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 592 | 28.26 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.10 | |||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 588 | 28.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.97 | |||||||||
12 | Camilla Ottesen | 2000 | 583 | 28.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.39 | |||||||||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 581 | 28.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
14 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 576 | 28.52 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
15 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 573 | 28.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.98 | |||||||||
16 | Helene Olesen | 2000 | 570 | 28.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 562 | 28.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.55 | |||||||||
18 | Emma Jørgensen | 2001 | 562 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
19 | Anne Nielsen | 1999 | 561 | 28.76 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
20 | Astrid Nielsen | 2002 | 554 | 28.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 549 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
22 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 547 | 29.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
23 | Line Johannsen | 2001 | 547 | 29.01 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.64 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 546 | 29.03 | ||||||
Kolding SK | 29.03 | |||||||||
25 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 538 | 29.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.50 | |||||||||
26 | Marie Christensen | 2002 | 530 | 29.32 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
27 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 524 | 29.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
28 | Cecilie Christensen | 2002 | 517 | 29.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
29 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 517 | 29.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
30 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 514 | 29.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
31 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 514 | 29.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.08 | |||||||||
32 | Signe Villumsen | 2001 | 511 | 29.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
33 | Lea Serup Schøn | 2002 | 510 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
34 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 508 | 29.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.42 | |||||||||
35 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 505 | 29.79 | ||||||
DeltaSwim | 30.71 | |||||||||
36 | Trine Dam | 2001 | 500 | 29.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
37 | Lea Moesgaard | 1998 | 498 | 29.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.07 | |||||||||
38 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 497 | 29.94 | ||||||
DeltaSwim | 29.47 | |||||||||
39 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 494 | 30.01 | ||||||
Kolding SK | 29.00 | |||||||||
40 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 488 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
41 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 486 | 30.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.68 | |||||||||
42 | Thilde Timmermand | 2002 | 484 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
43 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 481 | 30.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.65 | |||||||||
44 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 473 | 30.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.22 | |||||||||
45 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 470 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.34 | |||||||||
46 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 461 | 30.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.48 | |||||||||
47 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 455 | 30.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
48 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 438 | 31.24 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
49 | Emilie Knudsen | 2002 | 423 | 31.60 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 30.56 | |||||||||
50 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 419 | 31.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
51 | Karen Hazell Brink | 2002 | 411 | 31.91 | ||||||
H2Odense | 30.17 | |||||||||
52 | Mie Trothe | 1998 | 356 | 33.46 | ||||||
DeltaSwim | 34.13 | |||||||||
53 | Louise Bast Aaby | 1998 | 129 | 46.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 45.28 | |||||||||
- | Simona Baumrtova | 1991 | 26.93 | EXTRA | ||||||
Tjekkiet | 26.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 07:45 |