Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 726 | 28.15 | 57.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 57.08 | |||||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | 646 | 28.79 | 1:00.21 | |||||
H2Odense | 59.45 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 644 | 29.26 | 1:00.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.38 | |||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 643 | 28.97 | 1:00.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 634 | 29.58 | 1:00.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.85 | |||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 622 | 29.55 | 1:00.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.34 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 619 | 29.29 | 1:01.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
8 | Iben Bak | 2001 | 618 | 29.47 | 1:01.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
9 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 606 | 29.71 | 1:01.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 593 | 30.04 | 1:01.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 586 | 29.74 | 1:02.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.18 | |||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 580 | 29.65 | 1:02.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
13 | Camilla Ottesen | 2000 | 577 | 30.10 | 1:02.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | 59.75 | |||||||||
14 | Anne Nielsen | 1999 | 573 | 29.74 | 1:02.66 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | 570 | 30.38 | 1:02.77 | |||||
Kolding SK | 1:03.36 | |||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 569 | 29.94 | 1:02.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.57 | |||||||||
17 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 569 | 29.91 | 1:02.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
18 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 567 | 30.49 | 1:02.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
18 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 567 | 30.04 | 1:02.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.58 | |||||||||
20 | Marie Christensen | 2002 | 563 | 30.73 | 1:03.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
21 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 560 | 30.49 | 1:03.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.40 | |||||||||
22 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 552 | 30.37 | 1:03.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
23 | Thea Lund Petersen | 1998 | 542 | 30.83 | 1:03.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
24 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 541 | 31.06 | 1:03.88 | |||||
DeltaSwim | 1:03.94 | |||||||||
25 | Emma Jørgensen | 2001 | 535 | 30.86 | 1:04.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
26 | Merete Toft Jensen | 1999 | 529 | 30.41 | 1:04.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.41 | |||||||||
27 | Lea Serup Schøn | 2002 | 527 | 31.02 | 1:04.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
28 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 526 | 30.49 | 1:04.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
29 | Isabella Bach | 2002 | 525 | 30.85 | 1:04.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.08 | |||||||||
30 | Cecilie Christensen | 2002 | 524 | 31.17 | 1:04.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
31 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 521 | 30.95 | 1:04.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.10 | |||||||||
32 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 521 | 30.79 | 1:04.70 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
32 | Shanna Armstrong | 1998 | 521 | 31.13 | 1:04.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
34 | Thea Søe Bach | 2002 | 517 | 31.09 | 1:04.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
35 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 510 | 31.09 | 1:05.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
36 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 510 | 30.67 | 1:05.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.00 | |||||||||
37 | Helene Olesen | 2000 | 508 | 30.37 | 1:05.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
38 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 491 | 32.03 | 1:05.96 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.86 | |||||||||
39 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 487 | 31.68 | 1:06.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.62 | |||||||||
40 | Carli Mark | 2002 | 485 | 32.41 | 1:06.25 | |||||
Durup IF | 1:04.41 | |||||||||
41 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | 483 | 31.89 | 1:06.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
42 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 481 | 32.43 | 1:06.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.74 | |||||||||
43 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 477 | 31.86 | 1:06.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
44 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 476 | 31.59 | 1:06.68 | |||||
Kolding SK | 1:02.07 | |||||||||
44 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 476 | 32.69 | 1:06.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.13 | |||||||||
46 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 474 | 31.69 | 1:06.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
47 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 474 | 31.35 | 1:06.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
48 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 465 | 31.72 | 1:07.18 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
49 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 463 | 31.91 | 1:07.28 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.54 | |||||||||
50 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 452 | 31.94 | 1:07.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.55 | |||||||||
51 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 441 | 32.64 | 1:08.36 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.31 | |||||||||
52 | Frederikke Kruse | 2002 | 434 | 33.17 | 1:08.73 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:09.23 | |||||||||
53 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 433 | 32.90 | 1:08.81 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
54 | Sara Gade | 2002 | 422 | 32.97 | 1:09.38 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
55 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 416 | 32.87 | 1:09.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
56 | Lærke Als | 2002 | 408 | 33.51 | 1:10.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.06 | |||||||||
57 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 390 | 33.93 | 1:11.21 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:08.60 | |||||||||
58 | Mie Trothe | 1998 | 369 | 34.85 | 1:12.56 | |||||
DeltaSwim | 1:12.65 | |||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:05 |