Results for Arena USO 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 27.59 | ||||||
2 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 27.72 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.03 | ||||||
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 29.59 | ||||||
5 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.74 | ||||||
6 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 30.10 | ||||||
7 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.36 | Deltar ej i final | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.60 | ||||||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.75 | ||||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.94 | ||||||
11 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.99 | Deltar ej i final | |||||
12 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.29 | ||||||
13 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.32 | ||||||
14 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.37 | ||||||
15 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.45 | ||||||
16 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 32.02 | ||||||
17 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.31 | ||||||
18 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.79 | ||||||
19 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.09 | ||||||
20 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.52 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.14 | ||||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.38 | ||||||
3 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.68 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 30.78 | ||||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.31 | ||||||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.45 | ||||||
7 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.49 | ||||||
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.59 | ||||||
9 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 31.70 | ||||||
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 31.73 | ||||||
11 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.77 | ||||||
12 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.85 | ||||||
13 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 32.50 | ||||||
14 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | ||||||
15 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 32.68 | ||||||
16 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.92 | ||||||
17 | Klara Stigsson | 2001 | Simklubben Laxen | 32.96 | ||||||
18 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 33.02 | ||||||
19 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 33.16 | ||||||
20 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 33.20 | ||||||
21 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.22 | ||||||
22 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.31 | ||||||
23 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.50 | ||||||
24 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.88 | ||||||
25 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 33.97 | ||||||
26 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.13 | ||||||
27 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 34.41 | ||||||
28 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.65 | ||||||
28 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.65 | Deltar ej i final | |||||
30 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.43 | ||||||
31 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.28 | ||||||
32 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.40 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.13 | Deltar ej i final | |||||
2 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 30.84 | ||||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.00 | ||||||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.16 | ||||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.70 | ||||||
6 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 31.72 | ||||||
7 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.75 | ||||||
8 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 31.92 | Deltar ej i final | |||||
9 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.03 | Deltar ej i final | |||||
10 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 32.87 | ||||||
11 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.05 | ||||||
12 | Amanda Fiellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
13 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.38 | ||||||
14 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.74 | ||||||
15 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 33.83 | ||||||
16 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.78 | ||||||
17 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.84 | ||||||
18 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 34.85 | ||||||
19 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.04 | ||||||
20 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.09 | ||||||
21 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 35.31 | ||||||
22 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 35.53 | ||||||
23 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 35.61 | ||||||
23 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 35.61 | ||||||
25 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.81 | ||||||
26 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 35.84 | ||||||
27 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.87 | ||||||
28 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 36.01 | ||||||
29 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 36.19 | ||||||
30 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.62 | ||||||
31 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.10 | ||||||
32 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 37.15 | ||||||
33 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 37.66 | ||||||
34 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 38.17 | ||||||
35 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.24 | ||||||
36 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.85 | ||||||
37 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 38.93 | ||||||
38 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.48 | ||||||
39 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 40.27 | ||||||
40 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.07 | ||||||
41 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.11 | ||||||
42 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.39 | ||||||
43 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.62 | ||||||
44 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.41 | ||||||
45 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.50 | ||||||
46 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.45 | ||||||
47 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.15 | ||||||
48 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 27.72 | ||||||
2 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.57 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.00 | ||||||
4 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.94 | ||||||
5 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 30.18 | ||||||
6 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 30.26 | ||||||
7 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.28 | ||||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.45 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.05 | ||||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.37 | ||||||
3 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.38 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 30.54 | ||||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.54 | ||||||
6 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.55 | ||||||
7 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 32.61 | ||||||
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.64 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.78 | ||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 30.54 | ||||||
3 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 30.68 | ||||||
4 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 30.97 | ||||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.55 | ||||||
6 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 32.59 | ||||||
7 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.62 | ||||||
8 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 24.15 | ||||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.85 | ||||||
3 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 24.94 | ||||||
4 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 25.40 | Deltar ej i final | |||||
5 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.41 | ||||||
6 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 25.66 | ||||||
7 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.78 | ||||||
8 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.05 | ||||||
9 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.11 | ||||||
10 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 26.53 | ||||||
11 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 26.62 | ||||||
12 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.63 | ||||||
13 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.73 | ||||||
14 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.99 | ||||||
15 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 27.16 | ||||||
16 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.34 | ||||||
17 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 27.99 | ||||||
18 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 28.01 | ||||||
18 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.01 | ||||||
20 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.92 | ||||||
21 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.97 | ||||||
22 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.24 | ||||||
23 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.40 | ||||||
24 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 29.43 | ||||||
25 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.48 | ||||||
26 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.70 | ||||||
27 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.09 | ||||||
28 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.51 | ||||||
29 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.93 | ||||||
30 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 31.70 | ||||||
- | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.53 | ||||||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.78 | ||||||
3 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.46 | ||||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 27.52 | ||||||
5 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.33 | ||||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 29.18 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.34 | ||||||
8 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 29.61 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.70 | ||||||
10 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 29.82 | ||||||
10 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.82 | ||||||
12 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 29.89 | ||||||
13 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.05 | ||||||
14 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.06 | ||||||
15 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 30.54 | ||||||
16 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 30.64 | ||||||
16 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.64 | ||||||
18 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 30.72 | ||||||
19 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.80 | ||||||
20 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 31.02 | ||||||
21 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 31.05 | ||||||
22 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.21 | ||||||
23 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 31.23 | ||||||
24 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 31.34 | ||||||
25 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.60 | ||||||
26 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.66 | ||||||
27 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.66 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | ||||||
2 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.97 | ||||||
3 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.31 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.00 | ||||||
5 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.24 | ||||||
6 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 33.73 | ||||||
7 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 33.74 | ||||||
8 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.77 | ||||||
9 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.20 | ||||||
10 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.01 | ||||||
11 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 36.17 | ||||||
12 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.23 | ||||||
13 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 36.39 | ||||||
14 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.56 | ||||||
15 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.71 | ||||||
16 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.31 | ||||||
17 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 37.93 | ||||||
18 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.73 | ||||||
19 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.56 | ||||||
20 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.74 | ||||||
21 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 42.97 | ||||||
22 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 50.45 | ||||||
23 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 53.14 | ||||||
24 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 58.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 24.30 | ||||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.81 | ||||||
3 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 24.82 | ||||||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.55 | ||||||
5 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 25.57 | ||||||
6 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.62 | ||||||
7 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.94 | ||||||
8 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.74 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.10 | ||||||
2 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 26.82 | ||||||
3 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.84 | ||||||
4 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.04 | ||||||
5 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 28.38 | ||||||
6 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.45 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.50 | ||||||
8 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 30.08 | ||||||
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Pressbyrån Torp |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.88 | ||||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.14 | ||||||
3 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 32.56 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.71 | ||||||
5 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 33.47 | ||||||
6 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.77 | ||||||
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.46 | ||||||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 34.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 28.57 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.54 | ||||||
3 | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 29.70 | ||||||
4 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.72 | ||||||
5 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.18 | ||||||
6 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.22 | ||||||
7 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 31.48 | ||||||
8 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 32.13 | ||||||
9 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.51 | ||||||
10 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.38 | ||||||
11 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.79 | ||||||
12 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.03 | ||||||
13 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.28 | ||||||
13 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 34.28 | ||||||
15 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.68 | ||||||
16 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.75 | ||||||
17 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.72 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 32.70 | ||||||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 32.96 | Deltar ej i final | |||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 33.07 | ||||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.12 | ||||||
6 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 33.22 | ||||||
7 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.48 | ||||||
8 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.56 | ||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 33.79 | ||||||
10 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 33.92 | ||||||
11 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | ||||||
12 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.66 | ||||||
13 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.81 | ||||||
14 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 35.28 | ||||||
15 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.50 | ||||||
16 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.88 | Deltar ej i final | |||||
17 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 36.18 | ||||||
18 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 36.40 | ||||||
19 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 36.87 | ||||||
20 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.61 | ||||||
21 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.85 | ||||||
22 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.74 | ||||||
23 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.05 | ||||||
24 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 40.62 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.76 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.26 | ||||||
3 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | ||||||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.40 | ||||||
5 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 33.45 | ||||||
6 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.56 | ||||||
6 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 33.56 | ||||||
8 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.61 | Deltar ej i final | |||||
9 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.94 | ||||||
10 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.92 | ||||||
11 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.00 | ||||||
12 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.07 | ||||||
13 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 36.16 | ||||||
14 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.35 | ||||||
15 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 37.28 | ||||||
16 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 37.51 | ||||||
16 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 37.51 | ||||||
18 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.60 | ||||||
19 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.80 | ||||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 38.24 | ||||||
21 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.38 | ||||||
22 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.82 | ||||||
23 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 38.86 | ||||||
24 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.90 | ||||||
25 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 39.31 | ||||||
26 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 39.85 | ||||||
27 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.77 | ||||||
28 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.03 | ||||||
29 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.05 | ||||||
30 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.16 | ||||||
31 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.70 | ||||||
32 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.99 | ||||||
33 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.27 | ||||||
34 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 42.51 | ||||||
35 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 42.60 | ||||||
36 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.96 | ||||||
37 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.23 | ||||||
38 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.41 | ||||||
39 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.45 | ||||||
40 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.82 | ||||||
41 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 49.62 | ||||||
42 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 49.87 | ||||||
43 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 28.72 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.95 | ||||||
3 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.65 | ||||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.40 | ||||||
5 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.43 | ||||||
6 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 31.76 | ||||||
7 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 32.31 | ||||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.69 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.99 | ||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 31.99 | ||||||
3 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 32.80 | ||||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.93 | ||||||
6 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.97 | ||||||
7 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 33.25 | ||||||
8 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.87 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat Väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.22 | ||||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | ||||||
3 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.84 | ||||||
4 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 33.17 | ||||||
5 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.23 | ||||||
5 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 33.23 | ||||||
7 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.56 | ||||||
8 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 25.54 | ||||||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 26.13 | ||||||
3 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.42 | ||||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.89 | ||||||
4 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 26.89 | ||||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 27.70 | Deltar ej i final | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.93 | ||||||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 28.37 | ||||||
9 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.26 | ||||||
10 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.68 | ||||||
11 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.99 | ||||||
12 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.18 | ||||||
13 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.26 | ||||||
14 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.52 | ||||||
15 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 31.57 | ||||||
16 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.70 | ||||||
17 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.77 | ||||||
18 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 32.16 | ||||||
19 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.78 | ||||||
20 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.62 | ||||||
21 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.05 | ||||||
22 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 35.22 | ||||||
23 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 39.99 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.97 | ||||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.42 | ||||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.92 | ||||||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.20 | ||||||
5 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.35 | ||||||
6 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 32.26 | ||||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.38 | Deltar ej i final | |||||
8 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 32.61 | ||||||
9 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 32.79 | ||||||
10 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.93 | ||||||
11 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.69 | ||||||
12 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 35.90 | ||||||
13 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 37.98 | ||||||
14 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.07 | ||||||
- | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.45 | ||||||
2 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.19 | ||||||
3 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.57 | Deltar ej i final | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.89 | ||||||
5 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.21 | ||||||
6 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.45 | ||||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.49 | ||||||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 37.62 | ||||||
9 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.67 | ||||||
10 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.12 | ||||||
11 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 39.43 | ||||||
12 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 39.73 | ||||||
13 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.79 | ||||||
14 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 39.96 | ||||||
15 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 40.98 | ||||||
16 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 42.45 | ||||||
17 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.71 | ||||||
18 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.68 | ||||||
19 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.08 | ||||||
20 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.74 | ||||||
21 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 51.38 | ||||||
22 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 53.10 | ||||||
23 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.16 | ||||||
24 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 56.94 | ||||||
25 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 59.32 | ||||||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 24.90 | ||||||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 26.20 | ||||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.88 | ||||||
4 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.02 | ||||||
5 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 27.09 | ||||||
6 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.10 | ||||||
7 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 29.32 | ||||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.81 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.82 | ||||||
2 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.84 | ||||||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 29.91 | ||||||
4 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.16 | ||||||
5 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.58 | ||||||
6 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 33.13 | ||||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 33.13 | ||||||
- | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.97 | ||||||
2 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.03 | ||||||
3 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.49 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.59 | ||||||
5 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.57 | ||||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 36.87 | ||||||
7 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.17 | ||||||
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 08:45 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.38 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 34.78 | Deltar ej i final | |||||
3 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 34.80 | ||||||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.34 | ||||||
5 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.60 | ||||||
6 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.75 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.91 | ||||||
8 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.36 | ||||||
9 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.71 | ||||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 40.09 | ||||||
11 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.53 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.04 | ||||||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.39 | ||||||
3 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.54 | ||||||
4 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 35.71 | ||||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 35.91 | ||||||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.93 | ||||||
7 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.95 | ||||||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 37.18 | ||||||
9 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 38.11 | ||||||
10 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 38.55 | ||||||
11 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 38.69 | ||||||
12 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.04 | ||||||
13 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.47 | ||||||
14 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 39.97 | ||||||
15 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.72 | ||||||
16 | Henriette Raestad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 46.53 | ||||||
17 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 49.67 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.56 | ||||||
2 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.61 | ||||||
3 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.20 | ||||||
4 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.59 | ||||||
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 37.56 | ||||||
6 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 38.01 | ||||||
7 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.86 | Deltar ej i final | |||||
8 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.05 | ||||||
9 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.08 | ||||||
10 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.58 | ||||||
11 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.76 | ||||||
12 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.53 | ||||||
13 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 40.67 | ||||||
14 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 40.99 | ||||||
15 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 41.42 | ||||||
16 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 41.51 | ||||||
17 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 41.82 | ||||||
18 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.55 | ||||||
19 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.37 | ||||||
20 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.69 | ||||||
21 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.59 | ||||||
22 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.91 | ||||||
23 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.94 | ||||||
24 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.87 | ||||||
25 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 46.57 | ||||||
26 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 49.29 | ||||||
27 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.34 | ||||||
28 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 49.93 | ||||||
29 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.94 | ||||||
30 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.86 | ||||||
31 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 53.15 | ||||||
32 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 54.10 | ||||||
33 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 59.37 | ||||||
- | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 08:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 33.99 | ||||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.85 | ||||||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.92 | ||||||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.31 | ||||||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.05 | ||||||
6 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.86 | ||||||
7 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.89 | ||||||
8 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.26 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 34.68 | ||||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.17 | ||||||
3 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 35.42 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 35.57 | ||||||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.67 | ||||||
6 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.66 | ||||||
7 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.17 | ||||||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 37.49 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.30 | ||||||
2 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.19 | ||||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.39 | ||||||
4 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.90 | ||||||
5 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 36.89 | ||||||
6 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.36 | ||||||
7 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 37.53 | ||||||
8 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.53 | ||||||
2 | Gulliver Koch | 1992 | Uddevalla Sim | 29.07 | Deltar ej i final | |||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.23 | Deltar ej i final | |||||
4 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.67 | ||||||
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.72 | ||||||
6 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.41 | ||||||
7 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.54 | ||||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 30.63 | ||||||
9 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.74 | ||||||
10 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 30.82 | ||||||
11 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.31 | ||||||
12 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.36 | ||||||
13 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.00 | ||||||
14 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.18 | ||||||
15 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.57 | ||||||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.88 | ||||||
17 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.56 | ||||||
18 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.11 | ||||||
19 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 35.46 | ||||||
20 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 35.73 | ||||||
21 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 35.95 | ||||||
22 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.52 | ||||||
23 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 46.92 | ||||||
24 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 48.14 | ||||||
- | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.51 | ||||||
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.87 | ||||||
3 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.11 | ||||||
4 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.30 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.85 | ||||||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 35.01 | ||||||
7 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.74 | ||||||
8 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.67 | ||||||
9 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
10 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.97 | ||||||
11 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 39.42 | ||||||
12 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.50 | ||||||
13 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | 39.59 | ||||||
14 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.63 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.66 | ||||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.98 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.74 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.65 | Deltar ej i final | |||||
5 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.99 | ||||||
6 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.58 | ||||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.94 | ||||||
8 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.28 | ||||||
9 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 41.83 | ||||||
10 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.21 | ||||||
11 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.33 | ||||||
12 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.61 | ||||||
13 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.08 | ||||||
14 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.64 | ||||||
15 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.92 | ||||||
16 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 47.48 | ||||||
17 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.81 | ||||||
18 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 49.03 | ||||||
19 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 50.28 | ||||||
20 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 51.41 | ||||||
21 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 52.42 | ||||||
22 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 56.13 | ||||||
23 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 56.78 | ||||||
24 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 57.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.27 | ||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.36 | ||||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.76 | ||||||
4 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.10 | ||||||
5 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.29 | ||||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 30.80 | ||||||
7 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 30.99 | ||||||
8 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.23 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.70 | ||||||
2 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.85 | ||||||
3 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.66 | ||||||
4 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.09 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.44 | ||||||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.30 | ||||||
7 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.55 | ||||||
8 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.85 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.01 | ||||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.35 | ||||||
4 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.61 | ||||||
5 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.01 | ||||||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.55 | ||||||
7 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.43 | ||||||
8 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 41.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 26.44 | ||||||
2 | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 26.52 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 27.17 | ||||||
4 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 27.20 | ||||||
5 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 27.26 | ||||||
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 27.60 | ||||||
7 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.81 | ||||||
8 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 27.86 | ||||||
9 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.14 | ||||||
10 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 28.68 | ||||||
11 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.70 | ||||||
12 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.00 | ||||||
13 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.24 | ||||||
14 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.44 | ||||||
15 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.73 | ||||||
16 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.83 | ||||||
17 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.18 | ||||||
18 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.41 | ||||||
19 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.58 | ||||||
20 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.28 | ||||||
21 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.04 | ||||||
22 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.31 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 28.08 | ||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 28.43 | ||||||
3 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 28.46 | ||||||
4 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.55 | ||||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.56 | ||||||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 28.96 | ||||||
7 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.18 | ||||||
8 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.20 | ||||||
9 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 29.59 | ||||||
10 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 29.66 | ||||||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 29.68 | ||||||
11 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 29.68 | ||||||
13 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.73 | ||||||
14 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.77 | ||||||
15 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.93 | ||||||
16 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 29.95 | ||||||
17 | Klara Stigsson | 2001 | Simklubben Laxen | 30.00 | ||||||
18 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 30.32 | ||||||
19 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.38 | ||||||
20 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 30.42 | ||||||
21 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 30.43 | ||||||
22 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 30.62 | ||||||
23 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 30.64 | ||||||
24 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 30.68 | ||||||
25 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.81 | ||||||
25 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 30.81 | ||||||
27 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 30.83 | Deltar ej i final | |||||
28 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.06 | ||||||
29 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 31.22 | ||||||
30 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 31.25 | ||||||
31 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.48 | ||||||
32 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 31.50 | ||||||
33 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.53 | ||||||
34 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.20 | ||||||
35 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 32.36 | ||||||
36 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.76 | ||||||
37 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.89 | ||||||
38 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.41 | ||||||
39 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.49 | ||||||
40 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 33.76 | ||||||
41 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 35.00 | ||||||
42 | Henriette Raestad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
43 | Ida Hildebrand | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 36.29 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 27.97 | ||||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.41 | ||||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.69 | ||||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 28.69 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 28.69 | ||||||
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 29.22 | ||||||
7 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 29.82 | ||||||
8 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.12 | Deltar ej i final | |||||
9 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.35 | Deltar ej i final | |||||
10 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 30.58 | ||||||
10 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 30.58 | ||||||
12 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.61 | ||||||
13 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 30.72 | ||||||
14 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 30.83 | ||||||
15 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.05 | ||||||
16 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 31.08 | ||||||
17 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 31.28 | ||||||
18 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 31.57 | ||||||
19 | Amanda Fiellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.62 | ||||||
20 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 31.67 | ||||||
21 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 31.80 | ||||||
22 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 31.82 | ||||||
23 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 31.87 | ||||||
24 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.96 | ||||||
25 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.02 | ||||||
26 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.08 | ||||||
27 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.26 | ||||||
28 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.28 | ||||||
29 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 32.73 | ||||||
30 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 33.12 | ||||||
31 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 33.18 | ||||||
32 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 33.26 | ||||||
33 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.33 | ||||||
34 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 33.55 | ||||||
35 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 33.63 | ||||||
36 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 33.93 | ||||||
37 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.40 | ||||||
38 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.92 | ||||||
39 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.06 | ||||||
40 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 35.29 | ||||||
41 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 36.08 | ||||||
42 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 36.14 | ||||||
43 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.46 | ||||||
44 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.47 | ||||||
45 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 37.76 | ||||||
46 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 38.16 | ||||||
47 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 39.31 | ||||||
48 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.42 | ||||||
49 | Frida Arvidsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.86 | ||||||
50 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.14 | ||||||
51 | Hanna Carlsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 46.21 | ||||||
- | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 26.52 | ||||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 26.79 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 26.91 | ||||||
4 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 27.11 | ||||||
5 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 27.37 | ||||||
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 27.50 | ||||||
7 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 27.59 | ||||||
8 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.94 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.00 | ||||||
2 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 28.06 | ||||||
3 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 28.13 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 28.26 | ||||||
5 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 28.94 | ||||||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 29.40 | ||||||
7 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.46 | ||||||
8 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.49 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Örtabergets snickeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 27.71 | ||||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 27.97 | ||||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 28.07 | ||||||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 28.96 | ||||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.07 | ||||||
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 29.12 | ||||||
7 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 29.73 | ||||||
8 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 08:45 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 23.20 | Deltar ej i final | |||||
2 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 24.12 | ||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 24.37 | ||||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 24.61 | ||||||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 24.70 | ||||||
6 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.80 | ||||||
7 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 24.84 | Deltar ej i final | |||||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.03 | ||||||
9 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.04 | ||||||
10 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.05 | ||||||
11 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 25.24 | ||||||
12 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 25.28 | ||||||
13 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.41 | ||||||
14 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.51 | ||||||
15 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.02 | ||||||
16 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Uddevalla Sim | 26.04 | ||||||
17 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 26.13 | ||||||
18 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.30 | ||||||
18 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.30 | ||||||
20 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 26.37 | ||||||
21 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 26.41 | ||||||
22 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.52 | ||||||
23 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.70 | ||||||
24 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.77 | ||||||
25 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 26.80 | ||||||
26 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.03 | ||||||
27 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 27.05 | ||||||
28 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.09 | ||||||
29 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 27.11 | ||||||
30 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.28 | ||||||
31 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 27.34 | ||||||
32 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.60 | ||||||
33 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 27.67 | ||||||
34 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 27.75 | ||||||
35 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 27.87 | ||||||
36 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 28.07 | ||||||
37 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.16 | ||||||
38 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 28.55 | ||||||
39 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.16 | ||||||
40 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.50 | ||||||
- | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 24.90 | ||||||
2 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 25.21 | ||||||
3 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 25.44 | Deltar ej i final | |||||
4 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 25.96 | ||||||
5 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 26.02 | ||||||
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 26.22 | ||||||
7 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 26.37 | ||||||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 26.62 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.73 | ||||||
10 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 26.99 | ||||||
11 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 27.16 | ||||||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.36 | ||||||
13 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 27.40 | ||||||
14 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 27.53 | ||||||
15 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 27.72 | ||||||
16 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 27.86 | ||||||
17 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 27.98 | ||||||
18 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 28.05 | ||||||
19 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 28.06 | ||||||
20 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 28.26 | ||||||
20 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 28.26 | ||||||
22 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 28.31 | ||||||
23 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 28.36 | ||||||
24 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 28.52 | ||||||
25 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 28.85 | ||||||
26 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 29.08 | ||||||
27 | Sander Aalbu | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
28 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 29.33 | ||||||
29 | Mathias Gundrosen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.65 | ||||||
30 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 29.82 | ||||||
31 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 30.20 | ||||||
32 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.49 | ||||||
33 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.72 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 28.31 | ||||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.47 | ||||||
3 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 29.08 | Deltar ej i final | |||||
5 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 29.24 | ||||||
6 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 29.85 | ||||||
7 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 30.00 | ||||||
8 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.74 | Deltar ej i final | |||||
9 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 30.97 | ||||||
10 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.04 | ||||||
11 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 31.38 | ||||||
12 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 31.75 | ||||||
13 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.30 | ||||||
14 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 32.49 | ||||||
15 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.83 | ||||||
16 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.91 | ||||||
17 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 32.98 | ||||||
18 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 33.01 | ||||||
19 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.04 | ||||||
20 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 33.86 | ||||||
21 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 34.05 | ||||||
22 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 34.06 | ||||||
23 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.51 | ||||||
24 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.69 | ||||||
25 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 34.91 | ||||||
26 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 35.42 | ||||||
27 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.69 | ||||||
28 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 37.71 | ||||||
29 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 37.89 | ||||||
30 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 38.73 | ||||||
31 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.86 | ||||||
32 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 43.02 | ||||||
33 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 43.28 | ||||||
34 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.54 | ||||||
35 | Karl Holm | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 48.17 | ||||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 08:45 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 24.16 | ||||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 24.37 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 24.70 | ||||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 24.79 | ||||||
5 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.83 | ||||||
6 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 24.99 | ||||||
7 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.02 | ||||||
- | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 24.56 | ||||||
2 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 24.83 | ||||||
3 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 25.64 | ||||||
4 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 26.06 | ||||||
5 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 26.40 | ||||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 26.67 | ||||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.83 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Byggservis Berhall/eriks |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 28.44 | ||||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 28.44 | ||||||
4 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.97 | ||||||
5 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 29.35 | ||||||
6 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 29.64 | ||||||
7 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 29.99 | ||||||
8 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 08 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Laxen Damer [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:03.42 | ||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 30.85 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 27.19 | 56.41 | 2:00.65 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 28.95 | 1:00.42 | 3:01.07 | ||||||
Hannah Fritz | 2003 | 29.78 | 1:02.35 | 4:03.42 | ||||||
2 | Karlstad Damer [1996] | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:03.43 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 30.09 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 28.64 | 58.97 | 2:00.59 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.12 | 1:00.92 | 3:01.51 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 29.32 | 1:01.92 | 4:03.43 | ||||||
3 | Uddevalla Damer 1 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:10.55 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 30.78 | 1:04.14 | 1:04.14 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 29.32 | 1:02.36 | 2:06.50 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 29.25 | 1:02.03 | 3:08.53 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 28.35 | 1:02.02 | 4:10.55 | ||||||
4 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:12.51 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 29.57 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 29.37 | 1:01.79 | 2:02.84 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 30.75 | 1:05.36 | 3:08.20 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 30.75 | 1:04.31 | 4:12.51 | ||||||
5 | Uddevalla Damer 2 | 2002 | Uddevalla Sim | 4:15.49 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 30.85 | 1:03.13 | 1:03.13 | ||||||
Emilia Ström | 2002 | 31.22 | 1:04.55 | 2:07.68 | ||||||
Linnea Persson | 2002 | 30.16 | 1:03.56 | 3:11.24 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 30.39 | 1:04.25 | 4:15.49 | ||||||
6 | SK Laxen Damer 2 | 1996 | Simklubben Laxen | 4:15.66 | ||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 31.13 | 1:04.31 | 1:04.31 | ||||||
Karin Widerberg | 2003 | 29.40 | 1:02.58 | 2:06.89 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 31.26 | 1:05.27 | 3:12.16 | ||||||
Moa Bergdahl | 2003 | 30.34 | 1:03.50 | 4:15.66 | ||||||
7 | Uddevalla Damer 3 [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | 4:16.08 | ||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 30.38 | 1:02.95 | 1:02.95 | ||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 30.64 | 1:03.31 | 2:06.26 | ||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 31.08 | 1:05.01 | 3:11.27 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 30.32 | 1:04.81 | 4:16.08 | ||||||
8 | Haldens Lag 1 | 2001 | Haldens Svømmeklub | 4:18.28 | ||||||
Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | 31.11 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Aurora Oseland | 2000 | 30.90 | 1:07.46 | 2:11.85 | ||||||
Synne Lauritzen | 2001 | 29.02 | 1:00.81 | 3:12.66 | ||||||
Thea Askmo Svendsby | 2003 | 31.46 | 1:05.62 | 4:18.28 | ||||||
9 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 4:21.56 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 31.13 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 30.30 | 1:04.75 | 2:10.36 | ||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 31.65 | 1:07.24 | 3:17.60 | ||||||
Daniela Fredriksson | 2000 | 30.15 | 1:03.96 | 4:21.56 | ||||||
10 | Varberg Damer 1 | 1995 | Varberg Sim | 4:23.85 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 30.02 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 31.53 | 1:06.77 | 2:10.94 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 31.33 | 1:05.56 | 3:16.50 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 30.88 | 1:07.35 | 4:23.85 | ||||||
11 | S 77 Damer | 1995 | S77 Stenungsund | 4:24.15 | ||||||
Alva Back | 2002 | 30.61 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Lisa Bergman | 2002 | 31.12 | 1:05.56 | 2:08.58 | ||||||
Wilma Bergman | 2002 | 31.70 | 1:05.83 | 3:14.41 | ||||||
Amanda Löfdahl | 2001 | 33.52 | 1:09.74 | 4:24.15 | ||||||
12 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 4:27.19 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 31.71 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Anna Graffner | 2002 | 31.52 | 1:06.10 | 2:11.82 | ||||||
Louise Andersson | 2003 | 32.53 | 1:09.89 | 3:21.71 | ||||||
Alice Karlsson | 2004 | 31.07 | 1:05.48 | 4:27.19 | ||||||
13 | SK Laxen Damer 3 | 2000 | Simklubben Laxen | 4:30.73 | ||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 31.89 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 31.46 | 1:07.00 | 2:13.77 | ||||||
Erika Grüneberger | 2001 | 32.23 | 1:07.70 | 3:21.47 | ||||||
Emilia Hedman | 2003 | 32.10 | 1:09.26 | 4:30.73 | ||||||
14 | Mariestad Damer [2001] | 2001 | Mariestads Simsällskap | 4:33.61 | ||||||
Ebba Olsson | 2001 | 30.26 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
Matilda Eni | 2002 | 32.57 | 1:08.80 | 2:10.92 | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 33.38 | 1:11.18 | 3:22.10 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | 32.51 | 1:11.51 | 4:33.61 | ||||||
15 | Haldens Lag 2 | 2001 | Haldens Svømmeklub | 4:34.65 | ||||||
Nora Ellingsen | 2003 | 32.97 | 1:10.04 | 1:10.04 | ||||||
Dorthe Nordgård | 2001 | 34.36 | 1:10.83 | 2:20.87 | ||||||
Amanda Fiellstad | 2003 | 32.64 | 1:08.94 | 3:29.81 | ||||||
Nora Misund | 2003 | 31.20 | 1:04.84 | 4:34.65 | ||||||
16 | Kungälv Lag 1 | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 4:44.22 | ||||||
Ebba Honsberg | 2004 | 37.06 | 1:19.19 | 1:19.19 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 33.03 | 1:10.81 | 2:30.00 | ||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 29.68 | 1:02.74 | 3:32.74 | ||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 34.52 | 1:11.48 | 4:44.22 | ||||||
17 | Varberg Damer 2 | 2001 | Varberg Sim | 4:45.66 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 32.56 | 1:07.98 | 1:07.98 | ||||||
Stella Warborn | 2003 | 32.30 | 1:09.25 | 2:17.23 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 32.86 | 1:09.23 | 3:26.46 | ||||||
Moa Martinsson | 2002 | 37.46 | 1:19.20 | 4:45.66 | ||||||
18 | Elfsborg Damer 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:54.24 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 35.13 | 1:13.11 | 1:13.11 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 32.18 | 1:08.55 | 2:21.66 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 33.81 | 1:13.10 | 3:34.76 | ||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 35.63 | 1:19.48 | 4:54.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 08 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 19:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Elfsborg Herrar 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:33.42 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 25.76 | 52.78 | 52.78 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 24.72 | 51.66 | 1:44.44 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 26.97 | 55.73 | 2:40.17 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 25.24 | 53.25 | 3:33.42 | ||||||
2 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 3:36.49 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 26.23 | 54.99 | 54.99 | ||||||
Oskar Johansson | 1993 | 25.55 | 53.67 | 1:48.66 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 27.24 | 57.20 | 2:45.86 | ||||||
Erik Persson | 1994 | 23.80 | 50.63 | 3:36.49 | ||||||
3 | Uddevalla Herrar 1 | 1997 | Uddevalla Sim | 3:38.17 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 27.37 | 56.78 | 56.78 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 25.61 | 53.91 | 1:50.69 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 25.95 | 55.33 | 2:46.02 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 24.94 | 52.15 | 3:38.17 | ||||||
4 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:38.21 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 27.10 | 56.05 | 56.05 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 26.60 | 56.29 | 1:52.34 | ||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 24.13 | 51.14 | 2:43.48 | ||||||
Alexander Berggren | 1994 | 26.22 | 54.73 | 3:38.21 | ||||||
5 | Elfsborg Herrar 3 | 1995 | Simklubben Elfsborg | 3:47.34 | ||||||
David Reinholdsson | 2002 | 27.35 | 56.68 | 56.68 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 26.81 | 56.24 | 1:52.92 | ||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.24 | 56.67 | 2:49.59 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 27.41 | 57.75 | 3:47.34 | ||||||
6 | Varberg Herrar 1 | 1998 | Varberg Sim | 3:51.83 | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 27.03 | 56.44 | 56.44 | ||||||
Albin Larsson | 1998 | 26.79 | 58.21 | 1:54.65 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 28.32 | 59.07 | 2:53.72 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 28.28 | 58.11 | 3:51.83 | ||||||
7 | Uddevalla Herrar 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 3:52.38 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 27.50 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 28.56 | 59.61 | 1:56.49 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 28.16 | 58.97 | 2:55.46 | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 26.54 | 56.92 | 3:52.38 | ||||||
8 | Karlstad Herrar 1 | 2000 | Karlstads Simsällskap | 3:52.60 | ||||||
Erik Gissén | 1992 | 25.36 | 53.63 | 53.63 | ||||||
David Albringer | 2001 | 27.37 | 57.53 | 1:51.16 | ||||||
Uros Jovancic | 2000 | 27.18 | 57.67 | 2:48.83 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 29.99 | 1:03.77 | 3:52.60 | ||||||
9 | Kungsbacka Herrar Lag 2 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 3:57.05 | ||||||
Sebastian Svensson | 2001 | 27.97 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Richard Ekholm | 2002 | 28.39 | 59.58 | 1:59.19 | ||||||
Jonathan Einarsson | 2001 | 27.86 | 59.73 | 2:58.92 | ||||||
Isac Johansson | 2002 | 27.20 | 58.13 | 3:57.05 | ||||||
10 | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:04.46 | ||||||
Anton Swedblom | 2002 | 28.51 | 1:00.75 | 1:00.75 | ||||||
Edward Björkman | 2002 | 29.40 | 1:01.88 | 2:02.63 | ||||||
Marcus Bjering | 2002 | 29.14 | 1:01.90 | 3:04.53 | ||||||
Momir Reljanovic | 2002 | 28.62 | 59.93 | 4:04.46 | ||||||
11 | Haldens Lag 1 | 1999 | Haldens Svømmeklub | 4:04.95 | ||||||
Christer Melberg | 2001 | 26.40 | 54.54 | 54.54 | ||||||
Thomas Aksnes | 2003 | 30.54 | 1:03.85 | 1:58.39 | ||||||
Andreas Forsström | 2002 | 30.53 | 1:04.42 | 3:02.81 | ||||||
Sander Aalbu | 2001 | 30.18 | 1:02.14 | 4:04.95 | ||||||
12 | Varberg Herrar Lag 2 | 1999 | Varberg Sim | 4:08.06 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 28.91 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Christian Svensson | 1991 | 28.31 | 1:03.06 | 2:03.74 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 27.91 | 59.75 | 3:03.49 | ||||||
Viking Josefson | 2002 | 29.78 | 1:04.57 | 4:08.06 | ||||||
13 | Uddevalla Herrar 3 | 2002 | Uddevalla Sim | 4:31.31 | ||||||
Elias Robertsson | 2004 | 29.16 | 1:00.84 | 1:00.84 | ||||||
Albin Hanson | 2003 | 30.80 | 1:07.39 | 2:08.23 | ||||||
Eddie Dahlström | 2004 | 33.27 | 1:11.47 | 3:19.70 | ||||||
Petter Lundberg | 2005 | 33.28 | 1:11.61 | 4:31.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 19:20 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 24.06 | 49.54 | |||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 24.72 | 50.76 | |||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.13 | 51.96 | |||||
4 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 24.54 | 52.07 | Deltar ej i final | ||||
5 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 25.84 | 52.80 | Deltar ej i final | ||||
6 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.29 | 53.24 | |||||
7 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.84 | 53.29 | |||||
8 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 25.83 | 53.65 | |||||
9 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 25.90 | 54.05 | |||||
10 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.99 | 54.09 | |||||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.27 | 54.45 | |||||
12 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 26.48 | 54.52 | |||||
13 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 26.25 | 54.61 | |||||
14 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 26.64 | 54.73 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.45 | 54.82 | |||||
16 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.57 | 54.98 | |||||
17 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.67 | 55.44 | |||||
18 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.67 | 55.77 | |||||
19 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.10 | 56.61 | |||||
20 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 27.44 | 56.69 | |||||
21 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.54 | 56.90 | |||||
22 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 27.82 | 57.30 | |||||
23 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.62 | 57.35 | |||||
24 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.55 | 57.86 | |||||
25 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.85 | 57.97 | |||||
26 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.96 | 58.16 | |||||
27 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 27.79 | 58.19 | |||||
28 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.60 | 58.29 | |||||
29 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.24 | 58.67 | |||||
30 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.28 | 58.87 | |||||
31 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.92 | 59.25 | |||||
32 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.26 | 59.61 | |||||
33 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.96 | 59.62 | |||||
34 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.30 | 59.81 | |||||
35 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.09 | 59.85 | |||||
36 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 29.23 | 1:01.07 | |||||
37 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.63 | 1:01.59 | |||||
38 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 35.04 | 1:11.12 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.72 | 54.65 | |||||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.65 | 54.70 | |||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 27.60 | 56.71 | |||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 27.78 | 57.13 | |||||
5 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.31 | 57.69 | |||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.66 | 57.75 | |||||
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 27.74 | 58.19 | |||||
8 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 27.45 | 58.49 | |||||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.12 | 58.61 | |||||
10 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 28.52 | 59.15 | |||||
11 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 28.73 | 59.38 | |||||
12 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 28.53 | 59.69 | |||||
13 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 29.00 | 59.82 | |||||
14 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 28.86 | 59.85 | |||||
15 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 28.56 | 59.97 | |||||
16 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 29.42 | 1:00.23 | |||||
17 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 28.70 | 1:00.27 | |||||
18 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 28.46 | 1:00.99 | |||||
19 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 29.40 | 1:01.02 | |||||
20 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.20 | 1:01.43 | |||||
21 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 29.31 | 1:01.56 | |||||
22 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 29.67 | 1:01.86 | |||||
23 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 30.83 | 1:03.94 | |||||
24 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 30.13 | 1:04.11 | |||||
25 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 30.55 | 1:05.24 | |||||
26 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.00 | 1:05.70 | |||||
27 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.64 | 1:06.37 | |||||
28 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 30.62 | 1:06.41 | |||||
29 | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.57 | 1:08.98 | |||||
30 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.66 | 1:10.62 | |||||
31 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 35.91 | 1:14.62 | |||||
- | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.72 | 1:01.70 | |||||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 29.71 | 1:01.74 | |||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 29.74 | 1:02.19 | |||||
4 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.48 | 1:04.78 | |||||
5 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 31.22 | 1:05.48 | |||||
6 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 31.20 | 1:06.03 | |||||
7 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.60 | 1:07.55 | |||||
8 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.39 | 1:08.04 | |||||
9 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 32.11 | 1:08.37 | |||||
10 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.07 | 1:08.71 | |||||
11 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.39 | 1:08.78 | |||||
12 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.55 | 1:10.33 | |||||
13 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 34.09 | 1:10.56 | |||||
14 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.34 | 1:10.89 | |||||
15 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.74 | 1:11.22 | |||||
16 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 34.58 | 1:11.82 | |||||
16 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.32 | 1:11.82 | |||||
18 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 34.43 | 1:11.91 | |||||
19 | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | 34.96 | 1:12.06 | |||||
20 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.73 | 1:13.72 | |||||
21 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 34.93 | 1:14.72 | |||||
22 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 36.03 | 1:15.15 | |||||
23 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.01 | 1:16.55 | |||||
24 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 36.86 | 1:17.39 | |||||
25 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.46 | 1:17.89 | |||||
26 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.82 | 1:26.74 | |||||
27 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 40.79 | 1:27.79 | |||||
28 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 41.74 | 1:29.22 | |||||
29 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.91 | 1:31.80 | |||||
30 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 46.11 | 1:37.86 | |||||
- | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.80 | 49.18 | |||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 24.28 | 50.17 | |||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.36 | 52.21 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 25.10 | 52.80 | |||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.16 | 53.74 | |||||
6 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.89 | 53.76 | |||||
7 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.21 | 53.80 | |||||
8 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 26.10 | 54.57 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.58 | 53.74 | |||||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.41 | 53.76 | |||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 27.48 | 56.40 | |||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 27.74 | 56.66 | |||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 27.42 | 57.13 | |||||
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 27.51 | 57.25 | |||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.63 | 57.69 | |||||
8 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 27.59 | 58.83 | |||||
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Berghall/Eriksson Entrep |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 29.26 | 1:01.09 | |||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.47 | 1:01.18 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 29.58 | 1:01.72 | |||||
4 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.59 | 1:04.42 | |||||
5 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.50 | 1:05.07 | |||||
6 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 31.44 | 1:05.24 | |||||
7 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 31.64 | 1:06.05 | |||||
8 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 32.32 | 1:07.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.72 | 59.97 | 1:30.93 | 2:01.56 | |||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 29.05 | 59.64 | 1:30.54 | 2:02.27 | |||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.77 | 1:00.05 | 1:32.14 | 2:04.93 | |||
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 29.69 | 1:00.87 | 1:32.95 | 2:05.27 | |||
5 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.32 | 1:02.13 | 1:34.54 | 2:06.61 | |||
6 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 30.49 | 1:03.04 | 1:36.18 | 2:09.82 | |||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.96 | 1:04.79 | 1:38.87 | 2:13.27 | Deltar ej i final | ||
8 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.00 | 1:05.08 | 1:39.36 | 2:13.76 | |||
9 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.42 | 1:06.03 | 1:41.49 | 2:15.43 | |||
10 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.40 | 1:08.82 | 1:47.10 | 2:24.33 | |||
11 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.15 | 1:08.77 | 1:46.89 | 2:24.34 | |||
12 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.65 | 1:07.46 | 1:46.77 | 2:25.52 | |||
13 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.04 | 1:14.54 | 1:56.63 | 2:38.52 | |||
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 30.43 | 1:03.81 | 1:38.16 | 2:12.62 | |||
2 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.21 | 1:05.49 | 1:40.22 | 2:14.03 | |||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.24 | 1:04.99 | 1:39.89 | 2:14.45 | |||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 31.49 | 1:06.02 | 1:40.62 | 2:14.73 | |||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 31.64 | 1:06.34 | 1:41.63 | 2:15.98 | Deltar ej i final | ||
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 30.68 | 1:04.77 | 1:40.17 | 2:16.59 | |||
7 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.74 | 1:06.53 | 1:41.95 | 2:16.94 | |||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.03 | 1:05.55 | 1:41.19 | 2:17.09 | |||
9 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 30.90 | 1:05.44 | 1:41.87 | 2:17.90 | Deltar ej i final | ||
10 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 31.68 | 1:06.20 | 1:42.55 | 2:19.41 | |||
11 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 31.67 | 1:06.32 | 1:42.89 | 2:19.79 | |||
12 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 32.88 | 1:08.71 | 1:45.09 | 2:20.33 | |||
13 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.33 | 1:06.42 | 1:43.40 | 2:20.41 | |||
14 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.96 | 1:09.41 | 1:46.88 | 2:22.11 | |||
15 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 32.23 | 1:07.93 | 1:45.72 | 2:22.42 | |||
16 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.01 | 1:09.83 | 1:47.24 | 2:23.20 | |||
17 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.52 | 1:07.39 | 1:45.45 | 2:23.24 | |||
18 | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.29 | 1:10.03 | 1:47.27 | 2:24.45 | |||
19 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.28 | 1:10.18 | 1:48.13 | 2:24.51 | |||
20 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.61 | 1:07.29 | 1:45.94 | 2:24.99 | |||
21 | Klara Stigsson | 2001 | Simklubben Laxen | 32.61 | 1:08.97 | 1:47.69 | 2:26.82 | |||
22 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 33.08 | 1:10.37 | 1:49.10 | 2:26.99 | |||
23 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.13 | 1:11.07 | 1:49.54 | 2:28.25 | |||
24 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 34.61 | 1:12.30 | 1:51.24 | 2:29.47 | |||
25 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 34.92 | 1:14.15 | 1:54.57 | 2:35.11 | |||
26 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.50 | 1:14.60 | 1:55.16 | 2:35.37 | |||
27 | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | 35.56 | 1:15.69 | 1:57.77 | 2:37.29 | |||
28 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 35.77 | 1:15.69 | 1:58.21 | 2:39.53 | |||
29 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.69 | 1:15.64 | 1:57.96 | 2:40.36 | |||
30 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.03 | 1:20.91 | 2:04.99 | 2:47.02 | |||
31 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 37.28 | 1:21.09 | 2:06.17 | 2:49.05 | |||
32 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 38.38 | 1:23.34 | 2:09.26 | 2:53.27 | |||
- | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.10 | 1:00.00 | 1:30.73 | 2:00.96 | |||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 29.09 | 1:00.18 | 1:31.10 | 2:01.81 | |||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.21 | 1:00.51 | 1:31.92 | 2:03.55 | |||
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 29.52 | 1:01.16 | 1:33.02 | 2:05.25 | |||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 29.99 | 1:02.24 | 1:34.57 | 2:06.25 | |||
6 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.91 | 1:01.95 | 1:34.49 | 2:06.72 | |||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.83 | 1:07.04 | 1:41.54 | 2:15.10 | |||
8 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 31.37 | 1:06.23 | 1:41.42 | 2:17.29 | |||
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.00 | 1:04.33 | 1:38.49 | 2:11.09 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 30.93 | 1:04.15 | 1:38.44 | 2:11.21 | |||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.48 | 1:04.76 | 1:38.99 | 2:12.62 | |||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 32.03 | 1:06.78 | 1:41.99 | 2:16.16 | |||
5 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.69 | 1:07.48 | 1:42.56 | 2:16.59 | |||
6 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.35 | 1:07.41 | 1:42.10 | 2:16.61 | |||
7 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 31.16 | 1:05.23 | 1:40.25 | 2:18.86 | |||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.90 | 1:07.21 | 1:44.19 | 2:21.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 28.92 | 56.34 | |||||
2 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 27.13 | 57.06 | |||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.97 | 57.73 | |||||
4 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.60 | 57.87 | |||||
5 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 58.92 | |||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 29.15 | 59.17 | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.36 | 1:00.83 | |||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.72 | 1:02.36 | |||||
9 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.68 | 1:02.75 | |||||
10 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.53 | 1:05.59 | |||||
11 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | 1:06.10 | |||||
12 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.87 | 1:07.39 | |||||
13 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.55 | 1:07.57 | |||||
14 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.63 | 1:08.24 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.40 | 1:09.62 | |||||
16 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.38 | 1:11.04 | |||||
- | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.64 | 1:00.23 | |||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.89 | 1:03.47 | |||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.58 | 1:04.73 | |||||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.65 | 1:07.58 | |||||
5 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.10 | 1:09.49 | |||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 35.53 | 1:11.98 | |||||
7 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 35.48 | 1:13.93 | |||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 36.91 | 1:14.94 | |||||
9 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 36.49 | 1:15.31 | |||||
10 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 37.20 | 1:15.70 | |||||
11 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.24 | 1:23.19 | |||||
- | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.11 | 1:13.53 | |||||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.73 | 1:13.71 | |||||
3 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.03 | 1:16.46 | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.20 | 1:18.50 | |||||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.55 | 1:19.05 | |||||
6 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.97 | 1:19.19 | |||||
7 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.67 | 1:20.52 | |||||
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.12 | 1:20.88 | |||||
9 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.15 | 1:22.30 | |||||
10 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 42.25 | 1:25.81 | |||||
11 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 41.90 | 1:27.29 | |||||
12 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.22 | 1:27.32 | |||||
13 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 44.93 | 1:33.15 | |||||
14 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 46.65 | 1:35.38 | |||||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 26.52 | 53.91 | |||||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 27.13 | 55.14 | |||||
3 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.94 | 55.48 | |||||
4 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.82 | 56.72 | |||||
5 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 27.57 | 57.02 | |||||
6 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.94 | 59.30 | |||||
7 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 28.89 | 59.51 | |||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.75 | 1:03.61 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.11 | 1:00.93 | |||||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.46 | 1:03.21 | |||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.12 | 1:04.09 | |||||
4 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.51 | 1:07.29 | |||||
5 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.41 | 1:08.63 | |||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 34.78 | 1:11.07 | |||||
7 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 34.57 | 1:12.38 | |||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 36.66 | 1:14.59 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nymålat väst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.51 | 1:11.56 | |||||
2 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.90 | 1:15.25 | |||||
3 | Jens-William Strand | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.39 | 1:15.38 | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.69 | 1:18.05 | |||||
5 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.62 | 1:18.40 | |||||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.51 | 1:18.53 | |||||
7 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.89 | 1:19.52 | |||||
8 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.31 | 1:19.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.67 | 1:14.97 | |||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.56 | 1:15.33 | |||||
3 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 36.18 | 1:17.37 | |||||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.41 | 1:17.56 | |||||
5 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 35.81 | 1:18.26 | |||||
6 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.22 | 1:18.82 | |||||
7 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.79 | 1:29.44 | |||||
8 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 45.57 | 1:35.75 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.49 | 1:15.64 | |||||
2 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.68 | 1:18.03 | |||||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.07 | 1:18.24 | |||||
4 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.47 | 1:18.28 | |||||
5 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.90 | 1:19.48 | |||||
6 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 37.89 | 1:20.18 | |||||
7 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 38.14 | 1:20.79 | |||||
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 37.46 | 1:21.03 | Deltar ej i final | ||||
9 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 38.47 | 1:21.60 | |||||
10 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.12 | 1:22.93 | |||||
11 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.52 | 1:23.14 | |||||
12 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 39.64 | 1:23.36 | |||||
13 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.07 | 1:27.64 | |||||
14 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 41.42 | 1:28.15 | |||||
15 | Henriette Raestad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 48.72 | 1:44.94 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.44 | 1:12.23 | |||||
2 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 36.29 | 1:17.19 | |||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.01 | 1:18.33 | |||||
4 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 37.99 | 1:18.82 | |||||
5 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:20.25 | |||||
6 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.48 | 1:20.78 | |||||
7 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.32 | 1:21.71 | |||||
8 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 38.76 | 1:23.10 | |||||
9 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 39.86 | 1:23.87 | |||||
10 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.71 | 1:23.88 | |||||
11 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.72 | 1:24.63 | |||||
12 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 40.22 | 1:25.32 | |||||
13 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 40.80 | 1:25.73 | |||||
14 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 41.58 | 1:27.72 | |||||
15 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.07 | 1:27.82 | |||||
16 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 41.34 | 1:27.87 | |||||
17 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 41.63 | 1:28.49 | |||||
18 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 41.87 | 1:28.59 | |||||
19 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 41.93 | 1:29.82 | |||||
20 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 42.46 | 1:30.47 | |||||
21 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 42.71 | 1:31.21 | |||||
22 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.57 | 1:32.81 | |||||
23 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.80 | 1:33.07 | |||||
24 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.37 | 1:35.19 | |||||
25 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 45.36 | 1:35.28 | |||||
26 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.88 | 1:35.34 | |||||
27 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 45.21 | 1:35.70 | |||||
28 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 44.96 | 1:36.89 | |||||
29 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 45.51 | 1:39.12 | |||||
30 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.63 | 1:49.05 | |||||
31 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.25 | 1:49.22 | |||||
32 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 54.88 | 1:51.08 | |||||
33 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 55.83 | 1:56.20 | |||||
- | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.48 | 1:13.71 | |||||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.38 | 1:15.03 | |||||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.53 | 1:17.34 | |||||
4 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 36.61 | 1:17.68 | |||||
5 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.51 | 1:18.47 | |||||
6 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 36.49 | 1:19.93 | |||||
7 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.61 | 1:30.68 | |||||
8 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 45.60 | 1:35.69 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.60 | 1:14.11 | |||||
2 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 36.45 | 1:15.95 | |||||
3 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.98 | 1:16.00 | |||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.34 | 1:16.45 | |||||
5 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 37.88 | 1:19.68 | |||||
6 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.69 | 1:19.80 | |||||
7 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 38.56 | 1:21.49 | |||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 38.32 | 1:21.91 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.87 | 1:10.65 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.19 | 1:16.65 | |||||
3 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 36.56 | 1:17.16 | |||||
4 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 38.00 | 1:18.98 | |||||
5 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 37.02 | 1:19.66 | |||||
6 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 38.74 | 1:20.70 | |||||
7 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.64 | 1:21.87 | |||||
8 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 39.70 | 1:24.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 28.44 | 59.89 | 1:32.29 | 2:05.57 | |||
2 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 27.78 | 59.90 | 1:33.53 | 2:07.23 | |||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.22 | 1:02.71 | 1:38.47 | 2:14.04 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.71 | 1:04.31 | 1:39.84 | 2:15.85 | |||
5 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.33 | 1:10.30 | 1:50.02 | 2:29.95 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.72 | 1:02.90 | 1:37.52 | 2:13.85 | |||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.94 | 1:04.34 | 1:40.79 | 2:17.51 | |||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.57 | 1:07.94 | 1:46.41 | 2:24.89 | |||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.50 | 1:09.47 | 1:48.84 | 2:29.49 | |||
5 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 33.53 | 1:13.37 | 1:56.15 | 2:39.64 | |||
6 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.74 | 1:14.13 | 1:58.47 | 2:45.09 | Deltar ej i final | ||
7 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 32.52 | 1:13.24 | 1:59.39 | 2:45.31 | Deltar ej i final | ||
- | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 2:04.86 | ||||||
2 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 2:07.59 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 2:12.13 | ||||||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 2:12.34 | ||||||
5 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:16.30 | ||||||
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 2:13.21 | ||||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 2:14.75 | ||||||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 2:21.88 | ||||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:28.03 | ||||||
5 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 2:36.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.66 | 1:00.18 | |||||
2 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.85 | 1:03.60 | |||||
3 | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 28.93 | 1:03.82 | |||||
4 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.38 | 1:04.49 | |||||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 31.38 | 1:06.69 | |||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 31.58 | 1:07.66 | |||||
7 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.82 | 1:10.41 | |||||
8 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.15 | 1:10.71 | |||||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.93 | 1:11.07 | |||||
10 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.79 | 1:11.61 | |||||
11 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 33.25 | 1:11.77 | |||||
12 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.58 | 1:30.66 | |||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 31.48 | 1:07.14 | |||||
2 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.32 | 1:08.06 | |||||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.44 | 1:11.40 | |||||
4 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 33.94 | 1:11.74 | |||||
5 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.83 | 1:12.10 | |||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 32.69 | 1:13.23 | |||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.13 | 1:13.38 | |||||
8 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 33.28 | 1:13.65 | |||||
9 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 35.23 | 1:13.96 | |||||
10 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 33.33 | 1:14.41 | |||||
11 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 34.82 | 1:14.61 | |||||
12 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.88 | 1:14.64 | |||||
13 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 34.46 | 1:15.88 | |||||
14 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.34 | 1:16.49 | |||||
15 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.29 | 1:17.65 | |||||
16 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.52 | 1:19.49 | |||||
17 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.34 | 1:19.97 | |||||
18 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.48 | 1:23.05 | |||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 32.54 | 1:10.52 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.52 | 1:10.81 | |||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 33.34 | 1:11.86 | |||||
4 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.59 | 1:14.32 | |||||
5 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.85 | 1:14.48 | |||||
6 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 34.16 | 1:14.86 | |||||
7 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.09 | 1:15.08 | |||||
8 | Amanda Fiellstad | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.90 | 1:16.06 | Deltar ej i final | ||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 36.02 | 1:17.53 | |||||
10 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 36.24 | 1:19.07 | |||||
11 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 36.78 | 1:19.56 | |||||
12 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.58 | 1:24.11 | |||||
13 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.08 | 1:24.82 | |||||
14 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.68 | 1:27.87 | |||||
15 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.76 | 1:31.00 | |||||
16 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 43.97 | 1:33.34 | |||||
17 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.57 | 1:34.78 | |||||
18 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.82 | 1:35.39 | |||||
19 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.52 | 1:35.43 | |||||
20 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.22 | 1:37.59 | |||||
21 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.42 | 1:39.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.87 | 1:00.39 | |||||
2 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 29.87 | 1:02.57 | |||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.39 | 1:05.04 | |||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 31.45 | 1:05.70 | |||||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.12 | 1:08.57 | |||||
6 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.30 | 1:10.86 | |||||
7 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.78 | 1:11.15 | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.87 | 1:13.55 | |||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 30.49 | 1:05.01 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 30.73 | 1:05.40 | |||||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 32.93 | 1:11.06 | |||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 31.46 | 1:11.24 | |||||
5 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.94 | 1:11.38 | |||||
6 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.92 | 1:11.80 | |||||
7 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.71 | 1:15.28 | |||||
8 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 34.50 | 1:18.15 | |||||
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Pixelhobby |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.80 | 1:09.97 | |||||
2 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 32.39 | 1:10.02 | |||||
3 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 32.73 | 1:10.18 | |||||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.87 | 1:10.71 | |||||
5 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.19 | 1:14.06 | |||||
6 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.06 | 1:15.56 | |||||
7 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 34.76 | 1:15.61 | |||||
8 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.22 | 1:17.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:00.16 | 2:02.26 | 3:04.69 | 4:06.99 | |||
2 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.55 | 2:03.80 | 3:06.61 | 4:08.30 | |||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:00.10 | 2:03.27 | 3:06.47 | 4:09.55 | |||
4 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 59.65 | 2:03.75 | 3:08.09 | 4:09.96 | Deltar ej i final | ||
5 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 1:00.45 | 2:04.27 | 3:11.06 | 4:15.64 | |||
6 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.79 | 2:07.59 | 3:13.72 | 4:20.97 | |||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:02.79 | 2:08.96 | 3:15.18 | 4:21.48 | |||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 1:02.44 | 2:09.44 | 3:17.16 | 4:24.23 | |||
9 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:03.41 | 2:12.54 | 3:22.27 | 4:31.21 | |||
10 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:04.57 | 2:13.28 | 3:23.45 | 4:32.13 | |||
11 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:04.97 | 2:14.73 | 3:25.23 | 4:32.67 | |||
12 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:01.51 | 2:13.08 | 3:26.58 | 4:39.39 | |||
13 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:07.48 | 2:19.97 | 3:33.24 | 4:45.54 | |||
14 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 1:05.47 | 2:19.74 | 3:37.20 | 4:54.01 | |||
15 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 1:18.14 | 2:42.03 | 4:06.45 | 5:27.92 | |||
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 1:02.01 | 2:08.94 | 3:15.85 | 4:22.89 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:01.37 | 2:09.45 | 3:17.00 | 4:26.03 | |||
3 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 1:03.08 | 2:11.45 | 3:22.01 | 4:29.69 | |||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:02.51 | 2:10.41 | 3:20.07 | 4:29.87 | |||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.86 | 2:12.25 | 3:24.21 | 4:35.64 | |||
6 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 1:09.72 | 2:24.98 | 3:38.20 | 4:50.65 | |||
7 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 1:07.46 | 2:21.83 | 3:37.98 | 4:52.20 | |||
8 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:10.52 | 2:27.58 | 3:44.41 | 5:00.40 | |||
9 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:11.07 | 2:32.15 | 3:53.72 | 5:12.79 | |||
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:08.96 | 2:20.95 | 3:31.92 | 4:42.86 | |||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.94 | 2:20.81 | 3:35.18 | 4:49.92 | |||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:07.87 | 2:22.57 | 3:39.20 | 4:53.78 | |||
4 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:15.74 | 2:37.09 | 3:57.91 | 5:14.61 | |||
5 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:17.60 | 2:41.50 | 4:02.00 | 5:19.87 | |||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:16.90 | 2:40.44 | 4:02.10 | 5:21.77 | |||
7 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 1:18.57 | 2:41.90 | 4:04.85 | 5:25.09 | |||
8 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 1:13.31 | 2:37.25 | 4:03.07 | 5:26.05 | Deltar ej i final | ||
9 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:16.07 | 2:42.03 | 4:09.50 | 5:31.50 | |||
10 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:16.34 | 2:42.21 | 4:09.76 | 5:34.83 | |||
11 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:19.40 | 2:47.20 | 4:16.55 | 5:43.93 | |||
12 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 1:35.59 | 3:17.16 | 5:01.32 | 6:37.99 | |||
13 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:32.65 | 3:16.45 | 5:55.47 | 6:45.22 | |||
- | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 56.98 | 1:56.59 | 2:55.96 | 3:55.20 | |||
2 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 57.74 | 1:58.65 | 2:58.31 | 3:55.68 | |||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 57.86 | 1:59.12 | 3:00.71 | 4:02.84 | |||
4 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 1:00.27 | 2:04.19 | 3:09.01 | 4:13.27 | |||
5 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:00.22 | 2:04.79 | 3:11.58 | 4:17.99 | |||
6 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.33 | 2:06.41 | 3:12.49 | 4:19.03 | |||
7 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 1:01.67 | 2:07.28 | 3:15.19 | 4:22.02 | |||
8 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:00.98 | 2:08.91 | 3:17.80 | 4:25.71 | |||
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 4:21.26 | ||||||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 4:24.00 | ||||||
3 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 4:24.66 | ||||||
4 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 4:27.47 | ||||||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:34.45 | ||||||
6 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 4:50.36 | ||||||
7 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 5:00.58 | ||||||
8 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 5:02.08 | ||||||
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 1:08.31 | 2:19.47 | 3:30.45 | 4:41.15 | |||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 1:08.52 | 2:22.05 | 3:37.10 | 4:48.82 | |||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.83 | 2:23.05 | 3:38.40 | 4:52.80 | |||
4 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:12.84 | 2:31.42 | 3:49.93 | 5:07.35 | |||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 1:15.72 | 2:37.08 | 3:56.97 | 5:15.72 | |||
6 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:15.34 | 2:36.82 | 3:57.06 | 5:16.71 | |||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:15.86 | 2:36.59 | 3:59.54 | 5:20.00 | |||
8 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:14.79 | 2:39.76 | 4:06.81 | 5:31.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | 1:10.22 | 1:55.81 | 2:30.79 | |||
2 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 32.38 | 1:10.71 | 1:57.03 | 2:31.48 | |||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.01 | 1:11.15 | 1:55.76 | 2:31.58 | |||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.90 | 1:12.03 | 1:57.97 | 2:34.96 | |||
5 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.13 | 1:17.45 | 1:59.98 | 2:36.83 | |||
6 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.25 | 1:17.74 | 2:00.88 | 2:36.95 | |||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 33.23 | 1:16.47 | 2:01.47 | 2:39.02 | |||
8 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.35 | 1:18.99 | 2:06.47 | 2:44.79 | |||
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.47 | 1:08.06 | 1:51.57 | 2:26.68 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 31.87 | 1:08.87 | 1:52.82 | 2:27.96 | |||
3 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 33.93 | 1:12.44 | 1:57.16 | 2:35.05 | |||
4 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.03 | 1:17.50 | 2:00.22 | 2:35.38 | |||
5 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 34.13 | 1:14.45 | 2:00.74 | 2:36.62 | |||
6 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.42 | 1:17.60 | 1:59.89 | 2:36.78 | |||
7 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.55 | 1:15.30 | 2:00.30 | 2:37.62 | |||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 35.40 | 1:17.83 | 2:02.81 | 2:37.64 | |||
9 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 34.18 | 1:17.08 | 2:05.85 | 2:41.18 | |||
10 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 35.10 | 1:18.13 | 2:04.19 | 2:43.21 | |||
11 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 35.61 | 1:19.97 | 2:06.97 | 2:46.50 | |||
12 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.06 | 1:18.25 | 2:08.32 | 2:46.61 | |||
- | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.68 | 1:11.84 | 1:52.15 | 2:26.38 | |||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.37 | 1:15.13 | 1:58.63 | 2:35.33 | |||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.76 | 1:13.42 | 2:00.41 | 2:37.06 | |||
4 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 33.99 | 1:16.37 | 2:03.49 | 2:38.73 | |||
5 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.97 | 1:15.39 | 2:01.07 | 2:39.04 | |||
6 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.96 | 1:16.86 | 2:03.04 | 2:39.07 | |||
7 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 32.49 | 1:11.24 | 2:00.51 | 2:39.19 | |||
8 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 35.64 | 1:17.48 | 2:05.62 | 2:41.51 | |||
9 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 37.71 | 1:20.23 | 2:05.07 | 2:42.10 | |||
10 | Nora Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.18 | 1:17.56 | 2:04.78 | 2:42.22 | |||
11 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 36.74 | 1:19.79 | 2:03.66 | 2:42.42 | |||
12 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.53 | 1:14.30 | 2:04.38 | 2:42.92 | |||
13 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.68 | 1:18.78 | 2:05.78 | 2:43.34 | |||
14 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.15 | 1:18.11 | 2:04.21 | 2:43.63 | |||
15 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 36.90 | 1:17.91 | 2:06.74 | 2:43.65 | |||
16 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.08 | 1:16.81 | 2:05.63 | 2:44.36 | |||
17 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.80 | 1:19.29 | 2:05.65 | 2:44.74 | |||
18 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 37.48 | 1:20.99 | 2:06.22 | 2:44.99 | |||
19 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 37.92 | 1:24.18 | 2:13.95 | 2:52.35 | |||
20 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 36.34 | 1:22.76 | 2:14.02 | 2:52.81 | |||
21 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 37.20 | 1:21.64 | 2:13.82 | 2:53.31 | |||
22 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 37.98 | 1:22.87 | 2:15.27 | 2:53.57 | |||
23 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 38.95 | 1:22.45 | 2:13.43 | 2:54.10 | |||
24 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 37.55 | 1:23.84 | 2:15.29 | 2:54.76 | |||
25 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.87 | 1:22.82 | 2:17.63 | 2:57.60 | |||
26 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.39 | 1:27.29 | 2:20.26 | 3:02.17 | |||
27 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 39.23 | 1:27.66 | 2:24.33 | 3:03.51 | |||
28 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.78 | 1:28.73 | 2:22.87 | 3:04.59 | |||
29 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 41.21 | 1:25.16 | 2:24.32 | 3:06.80 | |||
30 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.06 | 1:33.28 | 2:25.10 | 3:07.64 | |||
31 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.11 | 1:36.19 | 2:26.98 | 3:07.86 | |||
32 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 42.30 | 1:30.70 | 2:27.42 | 3:08.54 | |||
32 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.68 | 1:32.92 | 2:24.90 | 3:08.54 | |||
34 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.95 | 1:30.52 | 2:29.12 | 3:12.54 | |||
35 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 44.26 | 1:36.39 | 2:36.17 | 3:19.83 | |||
36 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.18 | 1:35.74 | 2:36.75 | 3:21.85 | |||
37 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 47.23 | 1:37.66 | 2:36.61 | 3:23.27 | |||
- | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.67 | 1:09.51 | 1:53.80 | 2:27.61 | |||
2 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 32.14 | 1:09.95 | 1:53.73 | 2:28.06 | |||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.12 | 1:11.87 | 1:57.72 | 2:33.77 | |||
4 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.43 | 1:16.78 | 1:59.53 | 2:35.84 | |||
5 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.77 | 1:17.41 | 1:59.32 | 2:36.04 | |||
6 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 33.89 | 1:17.06 | 2:01.77 | 2:38.97 | |||
7 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.76 | 1:17.26 | 2:04.43 | 2:43.09 | |||
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 32.69 | 1:07.77 | 1:50.25 | 2:25.28 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 32.24 | 1:09.96 | 1:53.31 | 2:28.19 | |||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 33.77 | 1:16.97 | 1:58.24 | 2:34.11 | |||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.39 | 1:14.44 | 1:58.86 | 2:35.68 | |||
5 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 35.65 | 1:18.65 | 2:02.95 | 2:38.86 | |||
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 34.78 | 1:15.76 | 1:59.70 | 2:38.95 | |||
7 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 34.21 | 1:14.45 | 2:02.11 | 2:39.09 | |||
8 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 35.69 | 1:18.21 | 2:03.73 | 2:39.89 | |||
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.98 | 1:11.12 | 1:51.31 | 2:24.93 | |||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.58 | 1:14.06 | 1:57.84 | 2:32.62 | |||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.76 | 1:13.93 | 1:58.57 | 2:32.87 | |||
4 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 33.85 | 1:15.96 | 2:03.15 | 2:38.17 | |||
5 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.76 | 1:16.57 | 2:03.25 | 2:38.65 | |||
6 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 34.38 | 1:15.51 | 2:02.11 | 2:39.63 | |||
7 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 36.60 | 1:19.98 | 2:08.83 | 2:48.21 | |||
- | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.77 | 1:08.14 | 1:45.33 | 2:22.50 | |||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.79 | 1:08.11 | 1:45.56 | 2:22.76 | |||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 31.65 | 1:06.60 | 1:43.87 | 2:23.48 | |||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.39 | 1:10.39 | 1:47.32 | 2:24.07 | |||
5 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 33.01 | 1:11.05 | 1:49.75 | 2:27.59 | Deltar ej i final | ||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 33.81 | 1:11.10 | 1:48.82 | 2:27.89 | |||
7 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.04 | 1:11.58 | 1:50.17 | 2:28.76 | |||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 33.33 | 1:11.11 | 1:49.63 | 2:28.87 | |||
9 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.33 | 1:14.37 | 1:54.27 | 2:34.55 | |||
10 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.06 | 1:12.89 | 1:53.89 | 2:36.64 | |||
11 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.03 | 1:15.68 | 1:57.40 | 2:38.20 | |||
- | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.88 | 1:12.23 | 1:50.87 | 2:29.44 | |||
2 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.65 | 1:12.69 | 1:53.54 | 2:36.23 | |||
3 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.24 | 1:15.89 | 1:57.24 | 2:38.41 | |||
4 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 36.73 | 1:16.98 | 1:57.95 | 2:39.39 | |||
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.44 | 1:18.33 | 2:02.56 | 2:46.57 | |||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.92 | 1:21.63 | 2:05.86 | 2:50.88 | |||
7 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.69 | 1:25.65 | 2:13.79 | 3:00.43 | |||
8 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.35 | 1:32.41 | 2:22.98 | 3:12.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 31.86 | 1:07.37 | 1:43.90 | 2:21.26 | |||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.77 | 1:07.42 | 1:44.35 | 2:21.39 | |||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.77 | 1:08.71 | 1:45.64 | 2:23.29 | |||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 33.59 | 1:10.89 | 1:48.31 | 2:26.96 | |||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.63 | 1:10.67 | 1:48.93 | 2:28.40 | |||
6 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.26 | 1:09.60 | 1:48.63 | 2:29.95 | |||
7 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.04 | 1:11.56 | 1:50.71 | 2:30.47 | |||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 33.93 | 1:11.85 | 1:50.75 | 2:31.07 | |||
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.65 | 1:11.58 | 1:50.36 | 2:27.97 | |||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.53 | 1:15.70 | 1:56.63 | 2:37.66 | |||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 37.66 | 1:18.23 | 1:58.71 | 2:38.70 | |||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.82 | 1:15.01 | 1:57.64 | 2:39.00 | |||
5 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.89 | 1:18.75 | 2:02.84 | 2:46.04 | |||
6 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 38.69 | 1:22.29 | 2:07.10 | 2:52.41 | |||
7 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.92 | 1:28.66 | 2:16.42 | 3:03.46 | |||
8 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.23 | 1:32.18 | 2:21.37 | 3:10.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Byggarna Berhal Eriksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.26 | 1:11.05 | 1:49.08 | 2:27.59 | |||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.29 | 1:13.03 | 1:51.33 | 2:28.34 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | 1:14.02 | 1:52.78 | 2:30.77 | |||
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.97 | 1:14.38 | 1:55.50 | 2:34.33 | |||
5 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.72 | 1:15.73 | 1:57.47 | 2:38.66 | |||
6 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 43.67 | 1:31.30 | 2:18.22 | 3:02.92 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Byggarna Berhal Eriksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.71 | 1:11.42 | 1:49.97 | 2:26.03 | |||
2 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.70 | 1:15.16 | 1:53.13 | 2:30.73 | |||
3 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.21 | 1:14.74 | 1:54.88 | 2:34.39 | |||
4 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.86 | 1:15.27 | 1:55.91 | 2:34.87 | |||
5 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 36.93 | 1:16.47 | 1:56.97 | 2:35.97 | |||
6 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.04 | 1:18.53 | 1:59.37 | 2:37.34 | |||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.89 | 1:18.39 | 2:01.23 | 2:44.06 | |||
8 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.45 | 1:20.57 | 2:03.65 | 2:45.58 | |||
9 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 38.89 | 1:21.18 | 2:04.06 | 2:46.33 | |||
10 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 39.25 | 1:21.52 | 2:05.87 | 2:49.63 | |||
11 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.06 | 1:20.60 | 2:05.51 | 2:49.83 | |||
12 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 40.22 | 1:24.01 | 2:08.79 | 2:53.17 | |||
13 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 41.12 | 1:26.38 | 2:12.37 | 2:56.36 | |||
14 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 43.13 | 1:30.17 | 2:16.01 | 3:00.59 | |||
15 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 40.43 | 1:25.92 | 2:13.94 | 3:01.48 | |||
- | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Matilda Eni | 2002 | Mariestads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Byggarna Berhal Eriksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.29 | 1:11.02 | 1:48.31 | 2:25.46 | |||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.22 | 1:12.99 | 1:51.01 | 2:28.18 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.75 | 1:14.07 | 1:52.89 | 2:30.96 | |||
4 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.86 | 1:14.54 | 1:53.66 | 2:31.02 | |||
5 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.55 | 1:15.04 | 1:56.83 | 2:39.18 | |||
6 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 44.75 | 1:32.01 | 2:20.09 | 3:04.50 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Byggarna Berhal Eriksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.93 | 1:10.75 | 1:49.16 | 2:26.56 | |||
2 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.59 | 1:13.49 | 1:51.86 | 2:29.99 | |||
3 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 36.33 | 1:15.53 | 1:55.80 | 2:34.24 | |||
4 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.24 | 1:16.00 | 1:56.15 | 2:34.38 | |||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 37.77 | 1:17.39 | 1:57.84 | 2:36.39 | |||
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 36.47 | 1:16.64 | 1:58.82 | 2:42.79 | |||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 38.42 | 1:20.22 | 2:03.52 | 2:47.45 | |||
8 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.54 | 1:21.06 | 2:05.13 | 2:47.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 21, 4X100m Medley Herr A-B-C, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 3:53.21 | ||||||
Oskar Johansson | 1993 | 28.82 | 58.97 | 58.97 | ||||||
Erik Persson | 1994 | 28.32 | 59.86 | 1:58.83 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 26.40 | 58.01 | 2:56.84 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 26.68 | 56.37 | 3:53.21 | ||||||
2 | Elfsborg Herrar 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 3:54.35 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 28.79 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 29.79 | 1:04.82 | 2:03.44 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 26.52 | 58.76 | 3:02.20 | ||||||
Philip Carlsson | 1990 | 24.92 | 52.15 | 3:54.35 | ||||||
3 | Uddevalla Herrar 1 | 1997 | Uddevalla Sim | 3:59.05 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 30.59 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 29.85 | 1:04.25 | 2:07.03 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 26.26 | 56.62 | 3:03.65 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 25.44 | 55.40 | 3:59.05 | ||||||
4 | Elfsborg Herrar 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:10.21 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 31.34 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 32.31 | 1:10.76 | 2:14.93 | ||||||
William Westerlund Holappa | 1999 | 27.60 | 1:00.61 | 3:15.54 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 25.88 | 54.67 | 4:10.21 | ||||||
5 | Uddevalla Herrar 2 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:16.86 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 30.98 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Oskar Gustafson | 2002 | 31.63 | 1:08.33 | 2:12.77 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 30.84 | 1:07.13 | 3:19.90 | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 26.66 | 56.96 | 4:16.86 | ||||||
6 | Varberg Herrar Lag 2 | 1999 | Varberg Sim | 4:30.66 | ||||||
Daniel Andersson | 1999 | 31.85 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Viking Josefson | 2002 | 36.42 | 1:18.99 | 2:25.53 | ||||||
Noa Carlenius | 2002 | 29.11 | 1:03.35 | 3:28.88 | ||||||
Christian Svensson | 1991 | 28.35 | 1:01.78 | 4:30.66 | ||||||
7 | Kungsbacka Herrar Lag 2 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 4:31.42 | ||||||
Sebastian Svensson | 2001 | 33.55 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Richard Ekholm | 2002 | 33.67 | 1:12.95 | 2:23.77 | ||||||
Jonathan Einarsson | 2001 | 31.44 | 1:08.93 | 3:32.70 | ||||||
Isac Johansson | 2002 | 27.13 | 58.72 | 4:31.42 | ||||||
8 | SK Laxen Herrar [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:46.02 | ||||||
Anton Swedblom | 2002 | 34.14 | 1:13.08 | 1:13.08 | ||||||
Finn Gaudenz | 2002 | 37.06 | 1:21.06 | 2:34.14 | ||||||
Marcus Bjering | 2002 | 31.08 | 1:11.14 | 3:45.28 | ||||||
Edward Björkman | 2002 | 28.81 | 1:00.74 | 4:46.02 | ||||||
9 | Uddevalla Herrar 3 | 2002 | Uddevalla Sim | 5:11.62 | ||||||
Marcus Östblom | 2005 | 40.12 | 1:24.57 | 1:24.57 | ||||||
Elias Robertsson | 2004 | 36.37 | 1:18.65 | 2:43.22 | ||||||
Eddie Dahlström | 2004 | 36.10 | 1:19.66 | 4:02.88 | ||||||
Albin Hanson | 2003 | 31.23 | 1:08.74 | 5:11.62 | ||||||
- | Varberg Herrar 1 | 1998 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 30.15 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 32.76 | 1:10.02 | 2:11.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 28.50 | 58.13 | |||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 28.61 | 58.33 | |||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.49 | 58.59 | |||||
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 28.76 | 58.93 | |||||
5 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 28.98 | 58.99 | Deltar ej i final | ||||
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.64 | 59.78 | |||||
7 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 29.59 | 1:01.54 | |||||
8 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.46 | 1:02.95 | |||||
9 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.46 | 1:03.11 | |||||
10 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.55 | 1:03.21 | |||||
11 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.72 | 1:04.11 | |||||
12 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.64 | 1:04.34 | |||||
13 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.27 | 1:04.36 | |||||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.29 | 1:04.54 | |||||
15 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 31.66 | 1:06.07 | |||||
16 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 34.20 | 1:11.74 | |||||
17 | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.24 | 1:15.42 | |||||
- | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hedda Oritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | DNS | ||||||
- | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 29.44 | 1:00.56 | |||||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.64 | 1:01.71 | |||||
3 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.73 | 1:01.87 | |||||
4 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.44 | 1:01.98 | |||||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.24 | 1:02.68 | |||||
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 30.18 | 1:02.74 | |||||
7 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | 1:03.31 | |||||
8 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 31.23 | 1:03.99 | Deltar ej i final | ||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.07 | 1:04.14 | |||||
10 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.92 | 1:04.22 | |||||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 31.26 | 1:04.23 | |||||
12 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 31.06 | 1:04.37 | |||||
13 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.55 | 1:04.83 | |||||
14 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 31.18 | 1:04.97 | |||||
15 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 31.28 | 1:05.09 | |||||
16 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.24 | 1:05.44 | |||||
17 | Klara Stigsson | 2001 | Simklubben Laxen | 31.43 | 1:05.61 | |||||
18 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 31.29 | 1:05.76 | |||||
19 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.81 | 1:05.79 | |||||
20 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 31.80 | 1:05.83 | |||||
21 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 31.95 | 1:06.02 | |||||
22 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.38 | 1:06.10 | |||||
23 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.78 | 1:06.26 | |||||
24 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | 1:06.93 | |||||
25 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 32.45 | 1:07.53 | |||||
26 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.66 | 1:07.65 | |||||
27 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.38 | 1:07.70 | |||||
28 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 32.61 | 1:08.31 | |||||
29 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 33.25 | 1:09.33 | |||||
30 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.78 | 1:09.41 | |||||
31 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 36.93 | 1:18.39 | |||||
32 | Henriette Raestad | 2001 | Haldens Svømmeklub | 38.37 | 1:19.80 | |||||
- | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.12 | 59.34 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.92 | 1:01.95 | |||||
3 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 30.84 | 1:03.41 | |||||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.25 | 1:03.50 | |||||
5 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 30.98 | 1:04.96 | |||||
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 31.44 | 1:05.26 | |||||
7 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 31.51 | 1:05.59 | Deltar ej i final | ||||
8 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 31.98 | 1:05.89 | |||||
9 | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.11 | 1:06.04 | |||||
10 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.88 | 1:06.20 | |||||
11 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.54 | 1:06.65 | |||||
12 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 32.26 | 1:07.43 | |||||
13 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 32.73 | 1:08.04 | |||||
14 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 33.25 | 1:08.60 | |||||
15 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 32.92 | 1:08.80 | |||||
16 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.68 | 1:09.56 | |||||
17 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.06 | 1:09.84 | |||||
18 | Nora Ellingsen | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.82 | 1:09.85 | |||||
19 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 33.70 | 1:10.34 | |||||
20 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 33.53 | 1:10.58 | |||||
21 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 33.13 | 1:10.69 | |||||
22 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 33.78 | 1:11.05 | |||||
23 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 34.29 | 1:11.16 | |||||
24 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 34.15 | 1:11.24 | |||||
25 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 34.43 | 1:11.25 | |||||
26 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.86 | 1:11.62 | |||||
27 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 34.35 | 1:12.40 | |||||
28 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.10 | 1:12.52 | |||||
29 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 35.22 | 1:12.99 | |||||
30 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.47 | 1:13.20 | |||||
31 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.88 | 1:13.65 | |||||
32 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 35.36 | 1:13.71 | |||||
33 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 36.03 | 1:14.24 | |||||
34 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 35.47 | 1:14.42 | |||||
35 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 36.02 | 1:14.66 | |||||
36 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.00 | 1:14.70 | |||||
37 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 35.46 | 1:15.14 | |||||
38 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 35.54 | 1:15.18 | |||||
39 | Sofia Tranberg | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 35.97 | 1:16.67 | |||||
40 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.17 | 1:17.12 | |||||
41 | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | 37.39 | 1:18.43 | |||||
42 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 37.45 | 1:20.48 | |||||
43 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 37.42 | 1:21.34 | |||||
44 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 37.84 | 1:22.02 | |||||
45 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 39.81 | 1:23.43 | |||||
46 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.76 | 1:30.76 | |||||
47 | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 47.57 | 1:42.55 | |||||
- | Ella Lindblad | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNF | ||||||
- | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 28.24 | 57.24 | |||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 27.97 | 57.42 | |||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.53 | 57.99 | |||||
4 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 28.73 | 59.68 | |||||
5 | Kristine Bjellvåg Braathen | 2000 | Asker Svømmeklubb | 29.15 | 59.83 | |||||
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 29.28 | 1:01.06 | |||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | 1:02.47 | |||||
8 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 30.19 | 1:02.89 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 29.24 | 1:00.28 | |||||
2 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.42 | 1:00.93 | |||||
3 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.50 | 1:01.04 | |||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 29.51 | 1:01.32 | |||||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.32 | 1:02.35 | |||||
6 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 30.21 | 1:02.68 | |||||
7 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 30.78 | 1:04.30 | |||||
8 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.10 | 1:04.31 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.00 | 59.15 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.40 | 1:01.25 | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.84 | 1:02.17 | |||||
4 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 30.69 | 1:03.70 | |||||
5 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 30.99 | 1:04.19 | |||||
6 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 31.22 | 1:04.20 | |||||
7 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 30.55 | 1:04.66 | |||||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.38 | 1:06.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 26.87 | 55.92 | 1:25.26 | 1:53.76 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 26.52 | 55.82 | 1:25.86 | 1:54.46 | Deltar ej i final | ||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.88 | 55.31 | 1:24.85 | 1:55.20 | |||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.27 | 56.49 | 1:26.25 | 1:55.48 | |||
5 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.39 | 56.30 | 1:25.98 | 1:55.93 | |||
6 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 27.32 | 57.13 | 1:26.90 | 1:56.33 | Deltar ej i final | ||
7 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 25.99 | 54.37 | 1:25.19 | 1:56.43 | Deltar ej i final | ||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.65 | 57.75 | 1:28.62 | 1:59.70 | |||
9 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.59 | 58.18 | 1:29.43 | 2:00.81 | |||
10 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.81 | 58.20 | 1:29.47 | 2:01.04 | Deltar ej i final | ||
11 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.61 | 58.67 | 1:30.66 | 2:01.99 | Deltar ej i final | ||
12 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.42 | 59.60 | 1:31.12 | 2:02.04 | |||
13 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 27.72 | 58.70 | 1:30.48 | 2:02.31 | |||
14 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Uddevalla Sim | 27.71 | 58.73 | 1:31.28 | 2:04.11 | |||
15 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.70 | 1:00.29 | 1:32.45 | 2:04.32 | |||
16 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.23 | 59.46 | 1:31.98 | 2:04.91 | |||
17 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.88 | 58.64 | 1:31.89 | 2:05.55 | |||
18 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.96 | 1:00.83 | 1:33.74 | 2:08.10 | |||
19 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.03 | 1:02.42 | 1:36.50 | 2:09.43 | |||
20 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 28.14 | 1:00.15 | 1:35.01 | 2:10.51 | |||
21 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 29.70 | 1:02.60 | 1:36.77 | 2:10.96 | |||
22 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 30.81 | 1:05.45 | 1:41.86 | 2:18.53 | |||
23 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 34.47 | 1:14.74 | 1:57.23 | 2:37.17 | |||
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.38 | 1:00.18 | 1:32.31 | 2:03.85 | |||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.09 | 1:00.13 | 1:31.86 | 2:04.20 | |||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.23 | 59.58 | 1:32.86 | 2:06.27 | |||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.06 | 1:01.55 | 1:35.37 | 2:08.86 | |||
5 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 28.98 | 1:02.00 | 1:36.57 | 2:08.91 | |||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.11 | 1:02.27 | 1:36.46 | 2:09.35 | |||
7 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 29.05 | 1:02.00 | 1:36.78 | 2:10.89 | |||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 29.46 | 1:03.23 | 1:38.70 | 2:13.11 | |||
9 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 30.43 | 1:04.83 | 1:40.60 | 2:14.55 | |||
10 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.26 | 1:03.79 | 1:40.13 | 2:15.62 | |||
11 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 30.80 | 1:05.07 | 1:40.83 | 2:15.86 | |||
12 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 30.76 | 1:05.53 | 1:41.15 | 2:15.98 | |||
13 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.18 | 1:04.82 | 1:40.60 | 2:16.85 | |||
14 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 30.26 | 1:06.02 | 1:43.56 | 2:19.94 | |||
15 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.27 | 1:07.38 | 1:45.32 | 2:22.60 | |||
16 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:10.71 | 1:48.92 | 2:26.28 | |||
17 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.27 | 1:11.06 | 1:50.43 | 2:29.66 | |||
18 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.82 | 1:12.23 | 1:52.77 | 2:32.19 | |||
- | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.43 | 56.84 | 1:25.32 | 1:53.12 | |||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.11 | 55.98 | 1:24.70 | 1:53.15 | |||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.01 | 55.89 | 1:25.20 | 1:54.74 | |||
4 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.31 | 56.55 | 1:25.72 | 1:54.92 | |||
5 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.67 | 57.38 | 1:28.28 | 1:59.31 | |||
6 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 28.45 | 59.24 | 1:30.60 | 2:00.38 | |||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.88 | 58.73 | 1:29.89 | 2:01.33 | |||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.58 | 1:00.21 | 1:32.62 | 2:03.98 | |||
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.95 | 1:00.70 | 1:32.20 | 2:02.29 | |||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.13 | 1:00.71 | 1:31.98 | 2:02.93 | |||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.58 | 59.94 | 1:31.72 | 2:03.50 | |||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.15 | 1:01.22 | 1:34.06 | 2:06.54 | |||
5 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 30.21 | 1:02.53 | 1:35.60 | 2:07.03 | |||
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 29.42 | 1:02.21 | 1:35.44 | 2:08.71 | |||
7 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.58 | 1:02.06 | 1:35.59 | 2:09.24 | |||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 30.05 | 1:03.29 | 1:38.29 | 2:12.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.31 | 1:01.63 | |||||
2 | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.56 | 1:07.08 | |||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 32.81 | 1:07.56 | |||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.81 | 1:07.95 | |||||
5 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | 1:08.41 | |||||
6 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 33.31 | 1:08.87 | |||||
7 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 33.87 | 1:09.82 | |||||
8 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.80 | 1:11.71 | |||||
9 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.25 | 1:13.39 | |||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 36.12 | 1:14.06 | |||||
11 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.29 | 1:19.11 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.37 | 1:07.99 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 33.50 | 1:09.29 | |||||
3 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 34.09 | 1:09.48 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.62 | 1:11.43 | |||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 34.53 | 1:11.61 | |||||
6 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.75 | 1:12.25 | |||||
7 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 35.55 | 1:12.46 | |||||
8 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.42 | 1:12.86 | |||||
9 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.69 | 1:13.09 | |||||
10 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 36.11 | 1:13.70 | |||||
11 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.60 | 1:14.20 | |||||
12 | Klara Stigsson | 2001 | Simklubben Laxen | 37.25 | 1:16.52 | |||||
13 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.51 | 1:16.72 | |||||
14 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.84 | 1:17.70 | |||||
15 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 38.47 | 1:19.20 | |||||
16 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.62 | 1:22.98 | |||||
17 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.98 | 1:23.42 | |||||
18 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.24 | 1:24.69 | |||||
19 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 41.57 | 1:24.76 | |||||
20 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.19 | 1:26.47 | |||||
- | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.18 | 1:10.83 | |||||
2 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 34.74 | 1:11.13 | |||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.56 | 1:11.63 | |||||
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 36.49 | 1:13.55 | |||||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.81 | 1:13.84 | Deltar ej i final | ||||
6 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.05 | 1:14.35 | |||||
7 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 36.83 | 1:16.19 | |||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 37.24 | 1:16.75 | |||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.33 | 1:17.06 | |||||
10 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.16 | 1:17.43 | |||||
11 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 38.31 | 1:19.22 | |||||
12 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.49 | 1:19.77 | |||||
13 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.22 | 1:20.83 | |||||
14 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 39.84 | 1:21.08 | |||||
15 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.50 | 1:21.47 | |||||
16 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 40.19 | 1:21.67 | |||||
17 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.55 | 1:22.17 | |||||
18 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 40.12 | 1:22.22 | |||||
19 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 40.47 | 1:23.05 | |||||
20 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.63 | 1:24.29 | |||||
21 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.56 | 1:24.35 | |||||
22 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 41.06 | 1:25.76 | |||||
23 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.42 | 1:25.86 | |||||
24 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.45 | 1:27.31 | |||||
25 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.01 | 1:28.16 | |||||
26 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.37 | 1:28.32 | |||||
27 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.54 | 1:28.99 | |||||
28 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.02 | 1:29.04 | |||||
29 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 45.69 | 1:32.18 | |||||
30 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 45.43 | 1:36.62 | |||||
31 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.35 | 1:37.12 | |||||
32 | Hanna Månendahl | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 46.12 | 1:37.17 | |||||
33 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.57 | 1:42.50 | |||||
- | Thea Askmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linnea Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Wassblad | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingeborg Vassbakk Loyning | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.01 | 1:01.04 | |||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 31.90 | 1:05.00 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.64 | 1:07.73 | |||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.06 | 1:08.22 | |||||
5 | Stine Lise Stenseth | 1994 | Bærumsvømmerne | 33.39 | 1:08.94 | |||||
6 | Majken Smith | 1997 | Bærumsvømmerne | 34.67 | 1:10.00 | |||||
7 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.67 | 1:11.68 | |||||
- | Emilie Nyenget Lovberg | 1995 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 33.40 | 1:07.09 | |||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 33.70 | 1:08.82 | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 33.49 | 1:08.82 | |||||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.93 | 1:09.60 | |||||
5 | Thyra Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 35.19 | 1:11.29 | |||||
6 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.34 | 1:11.91 | |||||
7 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 35.42 | 1:13.55 | |||||
8 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.52 | 1:13.71 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Rör & Värme |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.61 | 1:08.97 | |||||
2 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 34.26 | 1:09.99 | |||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.91 | 1:10.34 | |||||
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 36.21 | 1:12.16 | |||||
5 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.89 | 1:12.26 | |||||
6 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 36.07 | 1:15.18 | |||||
7 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.56 | 1:17.39 | |||||
8 | Karin Widerberg | 2003 | Simklubben Laxen | 37.78 | 1:17.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.88 | 1:00.90 | |||||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.31 | 1:04.62 | |||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.85 | 1:05.69 | |||||
4 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.61 | 1:06.76 | |||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.93 | 1:06.95 | |||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 31.41 | 1:07.24 | |||||
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.14 | 1:08.23 | |||||
7 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 31.91 | 1:08.23 | |||||
9 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.12 | 1:08.29 | |||||
10 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.79 | 1:09.39 | |||||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.25 | 1:10.62 | |||||
12 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.84 | 1:10.66 | |||||
13 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 35.63 | 1:15.86 | |||||
- | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 32.75 | 1:09.62 | |||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 33.11 | 1:09.75 | |||||
3 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.85 | 1:12.17 | |||||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.68 | 1:12.88 | |||||
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.36 | 1:19.02 | |||||
6 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.10 | 1:21.62 | |||||
7 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 38.28 | 1:22.76 | |||||
8 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 38.88 | 1:22.97 | |||||
9 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.38 | 1:26.02 | |||||
10 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.22 | 1:30.04 | |||||
11 | Magnus Olsen Kallar | 2001 | Haldens Svømmeklub | 45.50 | 1:38.12 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.33 | 1:19.29 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.28 | 1:19.36 | |||||
3 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.14 | 1:20.15 | |||||
4 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.20 | 1:21.34 | |||||
5 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.39 | 1:21.64 | |||||
6 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.12 | 1:22.65 | |||||
7 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.83 | 1:26.81 | |||||
8 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 40.75 | 1:27.50 | |||||
9 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.41 | 1:28.61 | |||||
10 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 43.16 | 1:30.12 | |||||
11 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.25 | 1:30.64 | |||||
12 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.81 | 1:32.36 | |||||
13 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.36 | 1:32.44 | |||||
14 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 43.58 | 1:33.10 | |||||
14 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.22 | 1:33.10 | |||||
16 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 44.33 | 1:34.32 | |||||
17 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | 1:34.79 | |||||
18 | Noel Heal | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.93 | 1:36.91 | |||||
19 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 48.22 | 1:41.92 | |||||
20 | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 49.29 | 1:43.32 | |||||
21 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 48.30 | 1:44.24 | |||||
22 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 51.37 | 1:46.90 | |||||
23 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 52.27 | 1:48.79 | |||||
- | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 29.64 | 1:01.67 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.85 | 1:03.39 | |||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.49 | 1:04.79 | |||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.50 | 1:05.76 | |||||
5 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.54 | 1:06.82 | |||||
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.27 | 1:07.94 | |||||
7 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 31.93 | 1:08.00 | |||||
8 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 32.08 | 1:08.45 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.41 | 1:08.95 | |||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 33.18 | 1:09.45 | |||||
3 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.67 | 1:11.24 | |||||
4 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.88 | 1:11.37 | |||||
5 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 36.30 | 1:18.22 | |||||
6 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.21 | 1:21.31 | |||||
7 | Andreas Forsström | 2002 | Haldens Svømmeklub | 39.28 | 1:23.54 | |||||
8 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 38.54 | 1:23.75 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.88 | 1:16.91 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.92 | 1:17.49 | |||||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.33 | 1:20.59 | |||||
4 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.66 | 1:21.03 | |||||
5 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.34 | 1:21.30 | |||||
6 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.42 | 1:22.91 | |||||
7 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 41.49 | 1:28.03 | |||||
8 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.27 | 1:28.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 26, 200m Fjärilsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 2:20.79 | Deltar ej i final | |||||
2 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 2:25.97 | ||||||
Gren 26, 200m Fjärilsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 2:24.98 | ||||||
2 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:50.16 | ||||||
3 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 2:55.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 26, 200m Fjärilsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 2:30.00 | ||||||
Gren 26, 200m Fjärilsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.89 | 1:13.48 | 1:55.22 | 2:38.03 | |||
2 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.86 | 1:16.95 | 2:02.74 | 2:51.52 | |||
3 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.02 | 1:23.24 | 2:14.04 | 3:04.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.94 | 55.46 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.41 | 56.08 | |||||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.22 | 56.74 | |||||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 26.68 | 57.14 | |||||
5 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 26.94 | 57.67 | Deltar ej i final | ||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.31 | 58.28 | |||||
7 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.52 | 58.72 | |||||
8 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.94 | 59.07 | |||||
9 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.18 | 59.24 | |||||
10 | Samuel Rudqvist | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.29 | 1:00.69 | |||||
11 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.70 | 1:00.96 | |||||
12 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.71 | 1:01.47 | |||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.08 | 1:02.53 | |||||
14 | Joakim Löfgren | 1992 | Simklubben Laxen | 28.90 | 1:02.94 | |||||
15 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.83 | 1:06.30 | |||||
16 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.01 | 1:07.44 | |||||
17 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.34 | 1:07.95 | |||||
18 | Mikkel Lunde Svendsen | 1999 | Haldens Svømmeklub | 31.42 | 1:10.98 | |||||
19 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 34.70 | 1:17.42 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.45 | 1:01.03 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.46 | 1:02.32 | |||||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.97 | 1:03.31 | |||||
4 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 29.92 | 1:04.36 | |||||
5 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 30.87 | 1:06.82 | |||||
6 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 32.49 | 1:07.36 | |||||
7 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 31.86 | 1:08.01 | |||||
8 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.81 | 1:08.90 | |||||
9 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.80 | 1:09.32 | |||||
10 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.32 | 1:10.19 | |||||
11 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 31.98 | 1:10.59 | |||||
12 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 32.17 | 1:11.18 | |||||
13 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.79 | 1:15.06 | |||||
14 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.93 | 1:17.20 | |||||
15 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 33.99 | 1:17.57 | |||||
16 | Hugo Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.65 | 1:28.29 | |||||
- | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 33.83 | 1:16.57 | |||||
2 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.98 | 1:17.69 | |||||
3 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 34.98 | 1:19.51 | |||||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 36.82 | 1:19.59 | |||||
5 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.53 | 1:21.58 | |||||
6 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 38.21 | 1:26.32 | |||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.71 | 1:33.25 | |||||
- | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Eddie Dahlström | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.98 | 54.06 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 25.62 | 54.79 | |||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 26.81 | 56.58 | |||||
4 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 26.67 | 56.99 | |||||
5 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.28 | 57.65 | |||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.95 | 58.51 | |||||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.35 | 59.84 | |||||
8 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 27.69 | 1:00.20 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.64 | 1:00.52 | |||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.08 | 1:00.86 | |||||
3 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.24 | 1:04.59 | |||||
4 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 30.93 | 1:06.43 | |||||
5 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 32.30 | 1:06.52 | |||||
6 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 30.75 | 1:06.66 | |||||
7 | Charlie Tranberg | 2002 | Uddevalla Sim | 31.92 | 1:08.12 | |||||
8 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.76 | 1:08.90 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thomas Aksnes | 2003 | Haldens Svømmeklub | 32.95 | 1:11.00 | |||||
2 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 34.61 | 1:15.06 | |||||
3 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 35.68 | 1:16.40 | |||||
4 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.22 | 1:19.64 | |||||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 37.70 | 1:21.17 | |||||
6 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 37.18 | 1:22.20 | |||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.80 | 1:31.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.34 | 2:10.82 | 3:18.51 | 4:25.81 | |||
2 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.62 | 2:19.62 | 3:33.93 | 4:48.57 | Deltar ej i final | ||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:12.08 | 2:27.93 | 3:42.89 | 4:54.68 | |||
4 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:09.35 | 2:26.23 | 3:44.19 | 5:02.23 | |||
5 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 1:16.98 | 2:40.40 | 4:06.31 | 5:31.37 | |||
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:06.12 | 2:17.59 | 3:29.69 | 4:37.83 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:06.63 | 2:18.18 | 3:30.23 | 4:40.06 | |||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.85 | 2:17.83 | 3:30.72 | 4:42.98 | |||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.07 | 2:21.83 | 3:34.87 | 4:46.09 | |||
5 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.49 | 2:24.90 | 3:38.59 | 4:49.54 | |||
6 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:10.17 | 2:25.53 | 3:41.48 | 4:54.70 | |||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.23 | 2:23.92 | 3:40.24 | 4:55.40 | |||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 1:10.42 | 2:25.14 | 3:40.37 | 4:55.52 | |||
9 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 1:10.03 | 2:26.59 | 3:43.34 | 4:59.33 | |||
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 1:09.14 | 2:25.54 | 3:43.05 | 5:00.54 | |||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 1:10.50 | 2:28.75 | 3:47.20 | 5:02.52 | |||
12 | Isabella Källén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.36 | 2:28.72 | 3:47.40 | 5:04.10 | |||
13 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 1:11.88 | 2:29.42 | 3:47.89 | 5:05.70 | |||
14 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:10.46 | 2:27.62 | 3:47.43 | 5:05.83 | |||
15 | Dorthe Nordgård | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:12.98 | 2:30.90 | 3:50.36 | 5:08.07 | |||
16 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.51 | 2:32.93 | 3:51.22 | 5:19.47 | |||
17 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:15.85 | 2:39.10 | 4:04.27 | 5:28.94 | |||
18 | Lupin Flink | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.20 | 2:45.39 | 4:14.13 | 5:41.00 | |||
19 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 1:24.92 | 2:57.44 | 4:28.17 | 5:57.93 | |||
- | Emilia Simonsson | 2002 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:09.06 | 2:22.47 | 3:35.28 | 4:47.97 | Deltar ej i final | ||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:08.58 | 2:22.62 | 3:38.04 | 4:51.94 | |||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:10.65 | 2:27.08 | 3:42.21 | 4:55.93 | |||
4 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:09.87 | 2:25.66 | 3:42.97 | 4:59.22 | |||
5 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 1:10.70 | 2:26.38 | 3:43.34 | 5:00.70 | |||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 1:11.58 | 2:28.17 | 3:45.81 | 5:01.34 | |||
7 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:12.53 | 2:29.10 | 3:46.01 | 5:01.52 | |||
8 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:11.89 | 2:30.18 | 3:47.64 | 5:03.11 | |||
9 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:13.33 | 2:31.38 | 3:50.44 | 5:06.82 | |||
10 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.02 | 2:34.36 | 3:54.52 | 5:14.15 | |||
11 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 1:15.19 | 2:35.77 | 3:58.02 | 5:16.70 | |||
12 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 1:14.61 | 2:33.58 | 3:51.15 | 5:17.52 | |||
13 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.97 | 2:37.63 | 4:00.10 | 5:21.85 | |||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 1:14.79 | 2:38.34 | 4:01.82 | 5:22.77 | |||
15 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:16.60 | 2:39.35 | 4:01.48 | 5:23.22 | |||
16 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:18.88 | 2:44.50 | 4:09.53 | 5:32.15 | |||
17 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 1:17.70 | 2:42.73 | 4:09.69 | 5:32.75 | |||
18 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:20.43 | 2:48.16 | 4:15.82 | 5:43.41 | |||
19 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:22.16 | 2:52.26 | 4:26.22 | 5:51.35 | |||
20 | Elsa Sjöström | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:22.89 | 2:53.86 | 4:25.10 | 5:52.84 | |||
21 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 1:24.39 | 2:56.65 | 4:27.47 | 5:54.67 | |||
22 | Linnea Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:22.78 | 2:55.13 | 4:29.29 | 5:59.55 | |||
23 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 1:29.17 | 3:05.40 | 4:41.39 | 6:11.22 | |||
24 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:28.08 | 3:07.82 | 4:48.39 | 6:24.63 | |||
25 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:37.14 | 3:23.59 | 5:08.56 | 6:51.11 | |||
- | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.04 | 2:10.45 | 3:16.30 | 4:22.58 | |||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:09.14 | 2:20.64 | 3:32.95 | 4:44.40 | |||
3 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:07.36 | 2:22.52 | 3:40.11 | 4:59.18 | |||
4 | Ellen Olofsson | 2000 | S77 Stenungsund | 1:15.95 | 2:42.36 | 4:12.95 | 5:38.88 | |||
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:06.47 | 2:16.79 | 3:26.95 | 4:33.90 | |||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 1:06.39 | 2:16.67 | 3:27.02 | 4:33.92 | |||
3 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 1:07.60 | 2:19.40 | 3:31.30 | 4:43.04 | |||
4 | Emilia Ström | 2002 | Uddevalla Sim | 1:08.74 | 2:21.65 | 3:34.99 | 4:46.81 | |||
5 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.59 | 2:24.05 | 3:37.59 | 4:48.34 | |||
6 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 1:08.85 | 2:23.60 | 3:39.09 | 4:52.47 | |||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 1:09.23 | 2:23.67 | 3:39.52 | 4:55.67 | |||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 1:10.97 | 2:27.47 | 3:44.75 | 5:02.00 | |||
Gren 28, 400m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:07.29 | 2:18.72 | 3:30.95 | 4:43.10 | |||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:08.62 | 2:22.79 | 3:38.05 | 4:50.68 | |||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:10.03 | 2:25.91 | 3:41.84 | 4:57.32 | |||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 1:11.46 | 2:27.60 | 3:43.95 | 4:59.37 | |||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 1:12.12 | 2:28.03 | 3:44.95 | 4:59.80 | |||
6 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 1:09.68 | 2:25.95 | 3:44.77 | 5:03.08 | |||
7 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:11.64 | 2:29.13 | 3:47.23 | 5:04.52 | |||
8 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 1:11.70 | 2:29.83 | 3:48.12 | 5:05.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.29 | 1:02.73 | 1:40.73 | 2:13.31 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.79 | 1:07.20 | 1:43.48 | 2:13.35 | |||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.00 | 1:06.05 | 1:43.14 | 2:14.69 | |||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.39 | 1:04.72 | 1:45.34 | 2:15.98 | |||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.24 | 1:06.04 | 1:44.22 | 2:17.33 | |||
6 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.73 | 1:09.33 | 1:47.54 | 2:20.21 | |||
7 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.44 | 1:07.09 | 1:47.10 | 2:20.27 | |||
8 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.04 | 1:07.62 | 1:46.31 | 2:20.45 | |||
9 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.23 | 1:08.64 | 1:49.99 | 2:22.05 | |||
10 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 30.69 | 1:12.10 | 1:51.73 | 2:26.13 | |||
11 | Tobias Josefsson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.66 | 1:09.23 | 1:54.91 | 2:28.45 | |||
12 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 30.40 | 1:08.28 | 1:54.22 | 2:28.53 | |||
13 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.82 | 1:11.53 | 1:56.17 | 2:30.55 | |||
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.05 | 1:08.05 | 1:48.68 | 2:19.32 | |||
2 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.72 | 1:08.02 | 1:49.86 | 2:23.53 | |||
3 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.49 | 1:08.57 | 1:50.42 | 2:25.08 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.17 | 1:07.62 | 1:52.01 | 2:26.49 | |||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.77 | 1:09.10 | 1:54.13 | 2:27.38 | Deltar ej i final | ||
6 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 31.67 | 1:11.78 | 1:53.11 | 2:27.96 | |||
7 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 31.39 | 1:11.09 | 1:56.12 | 2:28.89 | |||
8 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 32.51 | 1:13.24 | 1:58.16 | 2:34.02 | |||
9 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 32.73 | 1:14.61 | 1:59.53 | 2:36.51 | |||
10 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.12 | 1:17.22 | 2:05.29 | 2:42.28 | |||
11 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.96 | 1:19.41 | 2:05.84 | 2:45.36 | |||
12 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.73 | 1:19.67 | 2:06.02 | 2:45.54 | |||
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.81 | 1:14.47 | 1:58.29 | 2:34.44 | |||
2 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.11 | 1:17.89 | 2:04.92 | 2:41.44 | |||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.36 | 1:18.55 | 2:04.94 | 2:42.41 | |||
4 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.56 | 1:17.60 | 2:04.08 | 2:44.42 | |||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.01 | 1:21.92 | 2:09.95 | 2:49.66 | |||
6 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 39.01 | 1:22.43 | 2:11.55 | 2:51.24 | |||
7 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 36.55 | 1:21.96 | 2:12.80 | 2:52.41 | Deltar ej i final | ||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.04 | 1:26.22 | 2:15.80 | 2:53.95 | |||
9 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.05 | 1:25.98 | 2:18.25 | 2:54.47 | |||
10 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.89 | 1:25.43 | 2:17.52 | 2:54.76 | |||
11 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.20 | 1:28.20 | 2:19.96 | 2:56.80 | |||
12 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 36.69 | 1:21.98 | 2:17.57 | 2:58.75 | |||
13 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 41.06 | 1:29.44 | 2:17.82 | 3:02.74 | |||
14 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 43.12 | 1:30.58 | 2:28.10 | 3:09.95 | |||
15 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 42.81 | 1:34.00 | 2:25.37 | 3:11.05 | |||
16 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.83 | 1:34.99 | 2:28.79 | 3:12.59 | |||
17 | Håkon Andreas Ekeroth | 2004 | Haldens Svømmeklub | 42.09 | 1:27.58 | 2:27.12 | 3:15.41 | |||
18 | Jakob Simonsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.75 | 1:38.06 | 2:32.30 | 3:15.74 | |||
19 | Andreas Bigum | 2005 | Haldens Svømmeklub | 46.84 | 1:38.13 | 2:38.35 | 3:21.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 2:09.01 | ||||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 2:10.02 | ||||||
3 | Daniel Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 2:15.84 | ||||||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 2:16.57 | ||||||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:17.76 | ||||||
6 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 2:18.46 | ||||||
7 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 2:20.17 | ||||||
8 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:21.31 | ||||||
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.93 | 1:06.22 | 1:45.97 | 2:16.96 | |||
2 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.53 | 1:08.15 | 1:50.68 | 2:22.02 | |||
3 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.11 | 1:08.18 | 1:50.51 | 2:22.22 | |||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 31.06 | 1:08.89 | 1:50.35 | 2:25.42 | |||
5 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.01 | 1:11.52 | 1:52.63 | 2:27.20 | |||
6 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 32.24 | 1:12.92 | 1:59.60 | 2:33.88 | |||
7 | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | 33.03 | 1:13.76 | 1:58.97 | 2:34.74 | |||
8 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 34.91 | 1:19.80 | 2:06.73 | 2:46.34 | |||
Gren 29, 200m Medley Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.62 | 1:12.76 | 1:54.61 | 2:29.16 | |||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.50 | 1:16.53 | 2:00.65 | 2:35.27 | |||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.44 | 1:16.22 | 2:01.67 | 2:38.74 | |||
4 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.37 | 1:21.31 | 2:07.41 | 2:46.63 | |||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.03 | 1:21.58 | 2:08.91 | 2:47.53 | |||
6 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 38.85 | 1:22.07 | 2:11.84 | 2:51.07 | |||
7 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.40 | 1:23.30 | 2:14.36 | 2:51.54 | |||
8 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 38.31 | 1:26.62 | 2:16.21 | 2:57.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 30, 200m Bröstsim Dam A-B, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: YP Yrkesutiker AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 38.09 | 1:19.93 | 2:02.87 | 2:46.39 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 38.47 | 1:21.50 | 2:04.65 | 2:48.88 | Deltar ej i final | ||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.00 | 1:22.43 | 2:06.62 | 2:50.90 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 38.75 | 1:22.09 | 2:06.63 | 2:52.14 | |||
Gren 30, 200m Bröstsim Dam A-B, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: YP Yrkesutiker AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 38.48 | 1:21.65 | 2:05.33 | 2:47.38 | |||
2 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 37.84 | 1:21.12 | 2:05.93 | 2:50.64 | |||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 38.55 | 1:22.81 | 2:07.48 | 2:52.15 | |||
4 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 39.20 | 1:24.05 | 2:09.37 | 2:54.89 | |||
5 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 40.42 | 1:25.63 | 2:12.09 | 2:58.08 | |||
6 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 38.79 | 1:22.32 | 2:09.20 | 2:58.49 | |||
7 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.44 | 1:27.33 | 2:13.58 | 3:01.36 | |||
8 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.06 | 1:24.77 | 2:14.33 | 3:04.43 | |||
9 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.41 | 1:29.80 | 2:18.25 | 3:06.33 | |||
10 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 41.86 | 1:30.17 | 2:20.15 | 3:09.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 30, 200m Bröstsim Dam A-B, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: YP Yrkesutiker AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.02 | 1:20.19 | 2:02.45 | 2:43.45 | |||
2 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Sim | 37.36 | 1:18.64 | 2:01.40 | 2:44.73 | |||
3 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 37.50 | 1:19.49 | 2:03.53 | 2:49.25 | |||
Gren 30, 200m Bröstsim Dam A-B, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: YP Yrkesutiker AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.80 | 1:18.22 | 2:00.66 | 2:42.19 | |||
2 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Sim | 37.81 | 1:21.26 | 2:05.65 | 2:47.57 | |||
3 | Nathalie Barrington | 2002 | Simklubben Laxen | 37.41 | 1:19.74 | 2:04.46 | 2:48.11 | |||
4 | Sara Westholm | 2001 | Varberg Sim | 37.80 | 1:21.10 | 2:05.96 | 2:50.50 | |||
5 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 38.69 | 1:24.01 | 2:09.50 | 2:55.64 | |||
6 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 39.83 | 1:24.38 | 2:10.48 | 2:57.01 | |||
7 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.62 | 1:25.51 | 2:12.17 | 2:59.34 | |||
8 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.95 | 1:26.90 | 2:15.87 | 3:03.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 31, 200m Ryggsim Herr A-B, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Ditt badrum i Uddevalla |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 27.91 | 57.16 | 1:27.69 | 1:58.99 | |||
2 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | 1:05.13 | 1:38.99 | 2:11.99 | |||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 32.92 | 1:08.90 | 1:45.80 | 2:20.45 | |||
4 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 35.03 | 1:12.42 | 1:51.19 | 2:29.07 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.53 | 1:17.83 | 1:58.05 | 2:35.80 | |||
6 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.71 | 1:16.25 | 1:55.96 | 2:35.87 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Herr A-B, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Ditt badrum i Uddevalla |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:08.07 | 1:44.64 | 2:20.41 | |||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 33.09 | 1:09.56 | 1:46.28 | 2:23.66 | |||
3 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.81 | 1:12.96 | 1:51.14 | 2:28.27 | |||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.17 | 1:14.82 | 1:55.50 | 2:33.73 | |||
5 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 42.78 | 1:29.45 | 2:15.73 | 3:01.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 31, 200m Ryggsim Herr A-B, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Ditt badrum i Uddevalla |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 27.75 | 56.90 | 1:26.96 | 1:57.13 | |||
2 | Kristian Kron | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 28.33 | 59.07 | 1:30.25 | 2:01.79 | |||
3 | Erik Gissén | 1992 | Karlstads Simsällskap | 30.18 | 1:02.73 | 1:36.07 | 2:09.03 | |||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.02 | 1:04.47 | 1:38.61 | 2:11.73 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.55 | 1:08.28 | 1:44.62 | 2:20.49 | |||
6 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | 1:08.25 | 1:45.23 | 2:21.56 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Herr A-B, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ditt badrum i Uddevalla |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.37 | 1:05.11 | 1:39.81 | 2:12.58 | |||
2 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.48 | 1:03.70 | 1:38.88 | 2:13.94 | |||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | 1:06.69 | 1:41.62 | 2:17.09 | |||
4 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.53 | 1:16.63 | 1:59.36 | 2:40.79 | |||
5 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.48 | 1:29.34 | 2:15.49 | 3:02.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2017 |
Gren 32, 4X100m Medley Dam A-B-C, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Laxen Damer [1995] | 1995 | Simklubben Laxen | 4:31.64 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 31.20 | 1:04.23 | 1:04.23 | ||||||
Nathalie Barrington | 2002 | 35.87 | 1:18.39 | 2:22.62 | ||||||
Mellie Wijk | 2002 | 30.52 | 1:05.90 | 3:28.52 | ||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 29.36 | 1:03.12 | 4:31.64 | ||||||
2 | Elfsborg Damer 1 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 4:34.27 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 33.38 | 1:08.28 | 1:08.28 | ||||||
Linea Holström | 2000 | 35.71 | 1:16.68 | 2:24.96 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 31.41 | 1:09.45 | 3:34.41 | ||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 28.39 | 59.86 | 4:34.27 | ||||||
3 | Karlstad Damer [1996] | 1996 | Karlstads Simsällskap | 4:34.91 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 34.13 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 33.93 | 1:11.53 | 2:21.56 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 32.57 | 1:09.92 | 3:31.48 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 30.03 | 1:03.43 | 4:34.91 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 2000 | Uddevalla Sim | 4:35.35 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 34.32 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 36.32 | 1:17.36 | 2:28.44 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 30.03 | 1:05.92 | 3:34.36 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 28.23 | 1:00.99 | 4:35.35 | ||||||
5 | Uddevalla Damer 2 | 2002 | Uddevalla Sim | 4:37.67 | ||||||
Marit Cuperus | 2002 | 33.47 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 36.32 | 1:17.65 | 2:26.29 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 31.32 | 1:08.49 | 3:34.78 | ||||||
Linnea Persson | 2002 | 29.69 | 1:02.89 | 4:37.67 | ||||||
6 | Varberg Damer 1 | 1995 | Varberg Sim | 4:39.26 | ||||||
Thea Carlsson | 2002 | 35.35 | 1:12.38 | 1:12.38 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 35.91 | 1:16.08 | 2:28.46 | ||||||
Ellie Geigel | 2003 | 31.74 | 1:09.62 | 3:38.08 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 28.98 | 1:01.18 | 4:39.26 | ||||||
7 | Uddevalla Damer 3 [2004] | 2004 | Uddevalla Sim | 4:46.20 | ||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 34.63 | 1:11.73 | 1:11.73 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 35.79 | 1:19.74 | 2:31.47 | ||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 32.50 | 1:12.37 | 3:43.84 | ||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 29.67 | 1:02.36 | 4:46.20 | ||||||
8 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 4:46.82 | ||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 35.00 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Izabella Svensson | 2003 | 37.54 | 1:20.23 | 2:32.09 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 31.80 | 1:09.71 | 3:41.80 | ||||||
Isabella Källén | 2001 | 30.41 | 1:05.02 | 4:46.82 | ||||||
9 | SK Laxen Damer 3 | 2000 | Simklubben Laxen | 4:50.57 | ||||||
Hannah Fritz | 2003 | 35.55 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Moa Bergdahl | 2003 | 37.25 | 1:19.26 | 2:31.83 | ||||||
Emilia Hedman | 2003 | 33.90 | 1:15.00 | 3:46.83 | ||||||
Karin Widerberg | 2003 | 30.17 | 1:03.74 | 4:50.57 | ||||||
10 | SK Laxen Damer 2 | 1996 | Simklubben Laxen | 4:55.26 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 36.44 | 1:15.96 | 1:15.96 | ||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 37.30 | 1:20.83 | 2:36.79 | ||||||
Elin Norrman | 2001 | 32.89 | 1:14.07 | 3:50.86 | ||||||
Josephine Ålenius | 2002 | 30.69 | 1:04.40 | 4:55.26 | ||||||
11 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 4:57.57 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 35.53 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 39.10 | 1:24.53 | 2:38.88 | ||||||
Anna Graffner | 2002 | 33.34 | 1:14.53 | 3:53.41 | ||||||
Alice Karlsson | 2004 | 29.81 | 1:04.16 | 4:57.57 | ||||||
12 | Varberg Damer 2 | 2001 | Varberg Sim | 5:10.67 | ||||||
Ronja Berggren | 2003 | 36.94 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Stella Warborn | 2003 | 37.37 | 1:19.96 | 2:36.89 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 33.72 | 1:16.08 | 3:52.97 | ||||||
Moa Martinsson | 2002 | 35.78 | 1:17.70 | 5:10.67 | ||||||
13 | Elfsborg Damer 2 | 2000 | Simklubben Elfsborg | 5:22.01 | ||||||
Hannah Lornell | 2000 | 37.57 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 40.94 | 1:27.31 | 2:47.48 | ||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 34.70 | 1:14.89 | 4:02.37 | ||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 36.46 | 1:19.64 | 5:22.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 17:38 |