Resultat för UGP 1 och Lödde Öppna, Löddeköpinge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 och Lödde Öppna |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:17.34 |
2:43.85 |
4:09.93 |
5:37.63 |
11:21.32 |
|
|
|
|
|
|
7:05.97 |
8:33.04 |
9:57.64 |
|
|
|
2 |
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:29.35 |
3:06.98 |
4:46.26 |
6:25.23 |
12:55.13 |
|
|
|
|
|
|
8:05.16 |
9:44.84 |
11:23.67 |
|
|
|
3 |
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
1:33.76 |
3:14.81 |
4:58.93 |
6:43.59 |
13:40.85 |
|
|
|
|
|
|
8:31.00 |
10:17.15 |
12:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:11.58 |
2:29.51 |
3:47.84 |
5:06.63 |
10:17.97 |
|
|
|
|
|
|
6:25.47 |
7:43.88 |
9:02.19 |
|
|
|
2 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:11.17 |
2:32.14 |
3:53.40 |
5:15.91 |
10:37.26 |
|
|
|
|
|
|
6:38.30 |
7:59.51 |
9:20.18 |
|
|
|
3 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.63 |
2:32.44 |
3:53.64 |
5:15.48 |
10:41.79 |
|
|
|
|
|
|
6:38.80 |
8:01.13 |
9:22.91 |
|
|
|
4 |
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:15.93 |
2:37.84 |
3:59.89 |
5:21.55 |
10:43.85 |
|
|
|
|
|
|
6:43.55 |
8:05.04 |
9:26.15 |
|
|
|
5 |
Max Ringström |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:13.62 |
2:35.19 |
3:58.81 |
5:21.34 |
10:46.15 |
|
|
|
|
|
|
6:42.69 |
8:06.30 |
9:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:07.51 |
2:22.07 |
3:38.18 |
4:54.62 |
9:54.32 |
|
|
|
|
|
|
6:10.79 |
7:27.63 |
8:42.72 |
|
|
|
2 |
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:07.83 |
2:22.06 |
3:36.73 |
4:52.90 |
9:54.96 |
|
|
|
|
|
|
6:07.68 |
7:23.84 |
8:40.36 |
|
|
|
3 |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
1:08.86 |
2:26.14 |
3:45.80 |
5:05.18 |
10:15.38 |
|
|
|
|
|
|
6:24.07 |
7:43.41 |
9:02.27 |
|
|
|
4 |
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:12.50 |
2:30.51 |
3:49.13 |
5:07.77 |
10:15.94 |
|
|
|
|
|
|
6:25.98 |
7:44.91 |
9:02.33 |
|
|
|
5 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
1:10.52 |
2:29.52 |
3:49.65 |
5:10.53 |
10:35.41 |
|
|
|
|
|
|
6:32.68 |
7:54.23 |
9:15.68 |
|
|
|
6 |
Oskar Lövberg |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.47 |
2:44.10 |
4:11.73 |
5:39.33 |
11:31.21 |
|
|
|
|
|
|
7:07.47 |
8:35.77 |
10:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:08.32 |
2:23.83 |
3:41.40 |
5:00.04 |
10:01.85 |
|
|
|
|
|
|
6:18.32 |
7:35.81 |
8:51.30 |
|
|
|
2 |
Hugo Leandersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:11.20 |
2:29.97 |
3:50.37 |
5:11.46 |
10:35.03 |
|
|
|
|
|
|
6:32.54 |
7:54.73 |
9:17.25 |
|
|
|
3 |
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.06 |
2:34.80 |
3:59.01 |
5:22.60 |
10:44.18 |
|
|
|
|
|
|
6:45.89 |
8:09.47 |
9:29.38 |
|
|
|
4 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
1:08.38 |
2:28.31 |
3:49.67 |
5:13.97 |
10:47.69 |
|
|
|
|
|
|
6:38.63 |
8:03.94 |
9:27.30 |
|
|
|
5 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.72 |
2:33.83 |
3:58.40 |
5:25.04 |
11:13.84 |
|
|
|
|
|
|
6:52.54 |
8:19.68 |
9:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:05.64 |
2:15.54 |
3:25.34 |
4:36.37 |
9:23.91 |
|
|
|
|
|
|
5:48.31 |
7:01.36 |
8:14.43 |
|
|
|
2 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:08.55 |
2:22.12 |
3:38.17 |
4:54.23 |
9:57.84 |
|
|
|
|
|
|
6:10.84 |
7:27.47 |
8:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.13 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
10:16 |
|