Tulokset UGP2 2017, Sjöbo
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.76 | 1:11.57 | |||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.26 | 1:12.67 | |||||
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.80 | 1:13.18 | |||||
4 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 32.28 | 1:13.96 | |||||
5 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 33.64 | 1:14.83 | |||||
6 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.96 | 1:16.16 | |||||
7 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.60 | 1:17.87 | |||||
8 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.88 | 1:18.37 | |||||
9 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.81 | 1:19.79 | |||||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.84 | 1:20.69 | |||||
11 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.25 | 1:21.50 | |||||
12 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.18 | 1:22.35 | |||||
13 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 36.13 | 1:22.42 | |||||
14 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.04 | 1:24.53 | |||||
15 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.11 | 1:26.44 | |||||
16 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.20 | 1:26.99 | |||||
17 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.68 | 1:27.14 | |||||
18 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 39.71 | 1:28.86 | |||||
19 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.20 | 1:31.56 | |||||
- | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabella Djuric | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.40 | 1:10.51 | |||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.05 | 1:11.38 | |||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.51 | 1:13.10 | |||||
4 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.75 | 1:13.48 | |||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.14 | 1:15.31 | |||||
6 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:15.84 | |||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.00 | 1:17.18 | |||||
8 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.55 | 1:19.47 | |||||
9 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.89 | 1:19.71 | |||||
10 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.82 | 1:21.05 | |||||
11 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.76 | 1:22.02 | |||||
12 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.31 | 1:22.28 | |||||
13 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 34.84 | 1:22.90 | |||||
14 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 35.20 | 1:23.28 | |||||
15 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.08 | 1:23.44 | |||||
16 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.12 | 1:23.65 | |||||
17 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.49 | 1:24.19 | |||||
18 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.18 | 1:25.01 | |||||
19 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.13 | 1:26.22 | |||||
20 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.59 | 1:27.48 | |||||
21 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.65 | 1:29.49 | |||||
22 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.74 | 1:31.95 | |||||
23 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.86 | 1:34.10 | |||||
- | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.19 | 1:08.62 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.04 | 1:09.06 | |||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.48 | 1:09.51 | |||||
4 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.36 | 1:10.67 | |||||
5 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 33.86 | 1:13.69 | |||||
6 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.44 | 1:14.03 | |||||
7 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 35.60 | 1:14.58 | |||||
8 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.75 | 1:16.00 | |||||
9 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.32 | 1:19.64 | |||||
10 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 35.22 | 1:19.74 | |||||
11 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.86 | 1:22.35 | |||||
12 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.32 | 1:23.31 | |||||
13 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.65 | 1:25.22 | |||||
14 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.57 | 1:25.35 | |||||
15 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.72 | 1:25.76 | |||||
16 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 38.71 | 1:26.01 | |||||
17 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 40.54 | 1:31.16 | |||||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.94 | 1:04.52 | |||||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.03 | 1:06.70 | |||||
3 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.26 | 1:09.37 | |||||
4 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:09.77 | |||||
5 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.30 | 1:12.26 | |||||
6 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 35.64 | 1:16.41 | |||||
7 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 34.93 | 1:16.67 | |||||
8 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.99 | 1:18.27 | |||||
9 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.34 | 1:19.21 | |||||
10 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 43.93 | 1:36.18 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.44 | 1:03.49 | |||||
2 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 30.79 | 1:07.09 | |||||
3 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.02 | 1:09.13 | |||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.40 | 1:09.57 | |||||
5 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.67 | 1:11.33 | |||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.07 | 1:11.45 | |||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 32.64 | 1:12.24 | |||||
8 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.87 | 1:14.23 | |||||
9 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.39 | 1:14.49 | |||||
10 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.06 | 1:15.37 | |||||
11 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 35.75 | 1:18.00 | |||||
12 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.80 | 1:22.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |