Results for DM-H 2016, 2. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
afsnit 2
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 17 december 2016 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 december 2016 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 716 | 29.62 | 1:01.49 | |||||
GTI | 59:59.04 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 592 | 31.93 | 1:05.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 573 | 32.65 | 1:06.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 561 | 32.40 | 1:06.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 549 | 32.75 | 1:07.19 | |||||
Vest-Brøndby | 59:59.04 | |||||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 547 | 32.95 | 1:07.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Isabella Bach | 2002 | 529 | 32.90 | 1:08.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59:59.04 | |||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 523 | 33.27 | 1:08.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59:59.03 | |||||||||
9 | Cecilie Elkjær | 2001 | 508 | 33.13 | 1:08.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
10 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 503 | 33.46 | 1:09.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
11 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 471 | 34.21 | 1:10.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 444 | 34.79 | 1:12.09 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
13 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 436 | 34.73 | 1:12.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Stine Dahl Vest | 1994 | 435 | 35.05 | 1:12.60 | |||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
15 | Sarah Bundgaard | 2003 | 427 | 35.14 | 1:13.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 426 | 34.54 | 1:13.08 | |||||
Vest-Brøndby | 59:59.03 | |||||||||
17 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 400 | 36.31 | 1:14.68 | |||||
GTI | 59:59.03 | |||||||||
18 | Maja Nykjær | 2003 | 306 | 38.85 | 1:21.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
- | Louise Houe Andersen | 2003 | DSQ | ej fors bevæg ved 75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 december 2016 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |