Resultat för Tonttu-Uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:54 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Paju |
2004 |
|
|
|
|
|
|
13.68 |
|
|
Audentes |
14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Hälikkä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
14.35 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hakala |
2004 |
|
|
|
|
|
|
14.43 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Varvikko |
2005 |
|
|
|
|
|
|
16.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisa Raid |
2005 |
|
|
|
|
|
|
16.61 |
|
|
Orca Swim Club |
16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Matilde Ojamaa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
16.78 |
|
|
Orca Swim Club |
18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
|
|
|
|
|
17.17 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Mäkelä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
17.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kia Andreasen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
17.69 |
|
|
Simmis Grani |
18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
|
|
|
|
|
18.40 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ria Rahkonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
19.00 |
|
|
HTU Stadi |
20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
19.65 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Waula Taimela |
2005 |
|
|
|
|
|
|
20.24 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Holmila |
2005 |
|
|
|
|
|
|
22.02 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kädy-Liis Kuningas |
2005 |
|
|
|
|
|
|
23.47 |
|
|
Ram Tallinn |
20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Silvola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Eskola |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
11:54 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.02 |
|
|
Stadin Delfiinit |
16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.28 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani Ekman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.75 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ahti Halttunen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
16.96 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
André Salmi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
17.47 |
|
|
Simmis Grani |
19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
17.47 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Otso Heikkinen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
17.52 |
|
|
Helsingin Uimarit |
22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matias Kukkonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
17.53 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
17.58 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
|
|
|
|
|
17.58 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Artur Eerik Kiik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
17.74 |
|
|
Ram Tallinn |
19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karmo Künnapas |
2007 |
|
|
|
|
|
|
17.94 |
|
|
Ram Tallinn |
19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Armin Ott Talpas |
2007 |
|
|
|
|
|
|
18.12 |
|
|
Ram Tallinn |
19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Heinzmann |
2007 |
|
|
|
|
|
|
18.64 |
|
|
Simmis Grani |
18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veikka Lassila |
2006 |
|
|
|
|
|
|
18.85 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Tapiovaara |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.00 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hendrik Värk |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.26 |
|
|
Ram Tallinn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Juri Artalahti |
2007 |
|
|
|
|
|
|
19.48 |
|
|
Helsingin Uimarit |
21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Caspar Åberg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kaspar Jörgen Attim |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.54 |
|
|
Ram Tallinn |
19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amos Mäkilä |
2007 |
|
|
|
|
|
|
19.57 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Aivar Paalberg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
19.82 |
|
|
Ram Tallinn |
19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Konsta Järvinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
19.87 |
|
|
Uimaseura Aquila |
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emil Herman Antero Halttunen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
19.91 |
|
|
Orca Swim Club |
18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Otto Vauhkonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
20.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laur Välja |
2007 |
|
|
|
|
|
|
20.35 |
|
|
Ram Tallinn |
19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Niilo Jokinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
20.66 |
|
|
HTU Stadi |
22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
|
|
|
|
|
21.13 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Joel Wahlman |
2008 |
|
|
|
|
|
|
21.73 |
|
|
Vanders |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Robin Sõggel |
2006 |
|
|
|
|
|
|
21.83 |
|
|
Ram Tallinn |
20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Antony Tran |
2009 |
|
|
|
|
|
|
24.22 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kalifa Niare |
2008 |
|
|
|
|
|
|
24.24 |
|
|
HTU Stadi |
26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Frans Nyström |
2008 |
|
|
|
|
|
|
24.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Antman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rihard Kiil |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksander Konovalov |
2002 |
|
|
|
|
|
|
12.57 |
|
|
Top Uimareura |
12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
12.93 |
|
|
HTU Stadi |
14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
|
|
|
|
|
13.68 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Muhammed Tantula |
2002 |
|
|
|
|
|
|
13.73 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Robert Kallaste |
2002 |
|
|
|
|
|
|
14.00 |
|
|
Orca Swim Club |
13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Max Walther |
2003 |
|
|
|
|
|
|
14.29 |
|
|
HTU Stadi |
15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
14.48 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Laapio |
2002 |
|
|
|
|
|
|
14.51 |
|
|
Uinti Imatra |
15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erik Talts |
2002 |
|
|
|
|
|
|
14.53 |
|
|
Orca Swim Club |
14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
14.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lucas Tepponen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
15.35 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Paal |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Audentes |
13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
413 |
35.62 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelina Paju |
2004 |
|
413 |
35.18 |
|
|
|
1:17.12 |
|
|
Audentes |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
409 |
34.62 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
395 |
36.27 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
369 |
37.26 |
|
|
|
1:20.09 |
|
|
Uinti Imatra |
1:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gizela Gunin |
2004 |
|
354 |
38.17 |
|
|
|
1:21.16 |
|
|
Top Uimareura |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Hälikkä |
2004 |
|
352 |
37.15 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Angelina Praun |
2005 |
|
324 |
37.85 |
|
|
|
1:23.63 |
|
|
Top Uimareura |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tatyana Goldberg |
2005 |
|
319 |
39.69 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
Top Uimareura |
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Savonen |
2004 |
|
311 |
38.02 |
|
|
|
1:24.75 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia Marleen Kaabel |
2005 |
|
291 |
40.72 |
|
|
|
1:26.63 |
|
|
Top Uimareura |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katarina Vutt |
2006 |
|
281 |
39.52 |
|
|
|
1:27.64 |
|
|
Top Uimareura |
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
263 |
42.77 |
|
|
|
1:29.60 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Carmen Marie Aavik |
2006 |
|
226 |
45.94 |
|
|
|
1:34.19 |
|
|
Orca Swim Club |
1:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Verna Haravuori |
2004 |
|
226 |
43.59 |
|
|
|
1:34.19 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mirtel-Madlen Siimar |
2007 |
|
223 |
43.06 |
|
|
|
1:34.60 |
|
|
Top Uimareura |
1:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Linell Soodla |
2005 |
|
221 |
45.20 |
|
|
|
1:34.99 |
|
|
Orca Swim Club |
1:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Golubeva |
2004 |
|
210 |
45.29 |
|
|
|
1:36.54 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lada Belozjorova |
2006 |
|
207 |
45.71 |
|
|
|
1:37.08 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
189 |
46.43 |
|
|
|
1:40.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iiris Virtanen |
2004 |
|
185 |
44.86 |
|
|
|
1:40.77 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ekaterina Klementieva |
2004 |
|
181 |
47.23 |
|
|
|
1:41.50 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
181 |
49.89 |
|
|
|
1:41.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Iida Siltala |
2005 |
|
173 |
47.27 |
|
|
|
1:43.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lumi Öller |
2006 |
|
165 |
48.11 |
|
|
|
1:44.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Malla Kostiainen |
2006 |
|
150 |
53.25 |
|
|
|
1:47.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
149 |
49.48 |
|
|
|
1:48.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jessica Åström |
2006 |
|
143 |
55.11 |
|
|
|
1:49.76 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ria Rahkonen |
2005 |
|
143 |
51.31 |
|
|
|
1:49.81 |
|
|
HTU Stadi |
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Helmi Jämsén |
2005 |
|
138 |
53.82 |
|
|
|
1:51.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Kia Andreasen |
2004 |
|
137 |
51.72 |
|
|
|
1:51.27 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Iris Lahtinen |
2006 |
|
130 |
49.53 |
|
|
|
1:53.40 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anja Miao |
2007 |
|
129 |
55.65 |
|
|
|
1:53.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emma Autio |
2005 |
|
126 |
52.08 |
|
|
|
1:54.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Selma Korhonen |
2006 |
|
124 |
58.09 |
|
|
|
1:55.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Nella Saarela |
2005 |
|
107 |
57.09 |
|
|
|
2:00.64 |
|
|
HTU Stadi |
2:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Soininen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksandra Uusitalo |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Nilsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Idman |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanna-Marleen Mõtsnik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Top Uimareura |
1:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Heikkinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kirke Mõtsnik |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Top Uimareura |
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Pöllänen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kalvet |
2002 |
|
552 |
31.88 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
Top Uimareura |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
477 |
32.04 |
|
|
|
1:13.49 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Johansson |
2003 |
|
466 |
34.20 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Róza Nagy |
2003 |
|
417 |
36.14 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cindy Palm |
2003 |
|
413 |
36.46 |
|
|
|
1:17.14 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nella Korpela |
2002 |
|
410 |
36.41 |
|
|
|
1:17.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
409 |
34.79 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Sorri |
2003 |
|
386 |
35.17 |
|
|
|
1:18.90 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
360 |
36.46 |
|
|
|
1:20.72 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
321 |
39.31 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Puisto |
2003 |
|
320 |
39.46 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Uinti Imatra |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Yasmin AIS |
2003 |
|
217 |
43.29 |
|
|
|
1:35.54 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helle Peill |
2003 |
|
210 |
46.50 |
|
|
|
1:36.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Noora Mälkiä |
2003 |
|
207 |
43.18 |
|
|
|
1:37.10 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
206 |
44.84 |
|
|
|
1:37.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Sevenius |
2002 |
|
146 |
50.31 |
|
|
|
1:49.10 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
475 |
34.55 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ada Nyström |
2001 |
|
431 |
36.93 |
|
|
|
1:16.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Walther |
2001 |
|
394 |
35.13 |
|
|
|
1:18.30 |
|
|
HTU Stadi |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
372 |
37.62 |
|
|
|
1:19.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
357 |
37.66 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
320 |
38.06 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
251 |
43.53 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siiri Torniainen |
2001 |
|
242 |
44.40 |
|
|
|
1:32.12 |
|
|
HTU Stadi |
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alessia Omeri |
2001 |
|
163 |
47.09 |
|
|
|
1:45.05 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artur Tobler |
2004 |
|
336 |
33.67 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Top Uimareura |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Georgi Goldberg |
2004 |
|
270 |
34.09 |
|
|
|
1:18.41 |
|
|
Top Uimareura |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
218 |
38.65 |
|
|
|
1:24.18 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leo Oksman |
2004 |
|
204 |
40.32 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simo Sannik |
2004 |
|
195 |
41.34 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Orca Swim Club |
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veikko Kauhanen |
2005 |
|
193 |
39.86 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
Simmis Grani |
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
183 |
41.32 |
|
|
|
1:29.28 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Saarnio |
2004 |
|
175 |
43.43 |
|
|
|
1:30.55 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
173 |
43.42 |
|
|
|
1:30.87 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Zurban |
2004 |
|
173 |
45.68 |
|
|
|
1:30.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aron Forslund |
2005 |
|
163 |
41.73 |
|
|
|
1:32.78 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
159 |
42.78 |
|
|
|
1:33.55 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
144 |
45.26 |
|
|
|
1:36.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Georg Hendrik Veso |
2005 |
|
134 |
45.84 |
|
|
|
1:39.09 |
|
|
Orca Swim Club |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
130 |
47.95 |
|
|
|
1:40.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jani Ekman |
2006 |
|
126 |
46.07 |
|
|
|
1:41.05 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathias Käär |
2005 |
|
123 |
49.14 |
|
|
|
1:41.86 |
|
|
Orca Swim Club |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
109 |
52.75 |
|
|
|
1:45.86 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hans-Mikk Kuulpak |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Top Uimareura |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauli Rantatupa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Masalin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
488 |
29.65 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaspar Helde |
2002 |
|
436 |
30.91 |
|
|
|
1:06.85 |
|
|
Top Uimareura |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
426 |
31.59 |
|
|
|
1:07.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christopher Palvadre |
2003 |
|
394 |
32.93 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Top Uimareura |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Markus Kaabel |
2002 |
|
375 |
32.07 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Top Uimareura |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
362 |
31.87 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
297 |
35.13 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Harri Veski |
2003 |
|
281 |
35.48 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Top Uimareura |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kirill Karppi |
2002 |
|
271 |
36.76 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
244 |
37.48 |
|
|
|
1:21.15 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freddy Gunin |
2002 |
|
241 |
37.55 |
|
|
|
1:21.43 |
|
|
Top Uimareura |
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leevi Kervinen |
2003 |
|
233 |
38.87 |
|
|
|
1:22.36 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Verneri Hauska |
2003 |
|
190 |
41.67 |
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
174 |
41.75 |
|
|
|
1:30.77 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Paal |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Audentes |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
490 |
30.30 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
488 |
29.32 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niilo Olander |
2001 |
|
377 |
33.82 |
|
|
|
1:10.16 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
340 |
34.16 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
327 |
32.51 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Lönnqvist |
2000 |
|
302 |
35.38 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
Uinti Imatra |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
295 |
35.89 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
271 |
37.13 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Seppälä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
13:27 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hakala |
2004 |
|
455 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Helsingin Uimarit |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelina Paju |
2004 |
|
446 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
Audentes |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatyana Goldberg |
2005 |
|
414 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
Top Uimareura |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
389 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Piller |
2006 |
|
377 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Top Uimareura |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenny Vain |
2004 |
|
361 |
|
|
|
|
32.63 |
|
|
Top Uimareura |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
351 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
Uinti Imatra |
32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gizela Gunin |
2004 |
|
343 |
|
|
|
|
33.20 |
|
|
Top Uimareura |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Kinnunen |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
Helsingin Uimarit |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaisa Mäkinen |
2005 |
|
288 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
Helsingin Uimarit |
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
286 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iris Emilia Sepper |
2004 |
|
278 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
Ram Tallinn |
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Loreen Ulp |
2006 |
|
277 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
Top Uimareura |
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Agnes Galeis |
2005 |
|
275 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Top Uimareura |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Venla Varvikko |
2005 |
|
262 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Cetus Espoo |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Siltala |
2005 |
|
249 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
Cetus Espoo |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Golubeva |
2004 |
|
247 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kaarina Rihte |
2005 |
|
231 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
Cetus Espoo |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jenni Konnu |
2006 |
|
230 |
|
|
|
|
37.93 |
|
|
Uinti Imatra |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sanni Nuotio |
2006 |
|
226 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
Uinti Imatra |
38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kätrin Kristelle Nõmm |
2005 |
|
218 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
Orca Swim Club |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Matilda Nyberg |
2004 |
|
214 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
Helsingin Uimarit |
44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lotta Nuotio |
2004 |
|
214 |
|
|
|
|
38.83 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Janica Nieminen |
2005 |
|
213 |
|
|
|
|
38.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hilla Kuitunen |
2005 |
|
210 |
|
|
|
|
39.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
209 |
|
|
|
|
39.15 |
|
|
ORCA Helsinki |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
203 |
|
|
|
|
39.53 |
|
|
Cetus Espoo |
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aino Puustelli |
2005 |
|
194 |
|
|
|
|
40.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
191 |
|
|
|
|
40.31 |
|
|
Cetus Espoo |
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kirke Mõtsnik |
2007 |
|
190 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Top Uimareura |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Teela Saarentaus |
2007 |
|
188 |
|
|
|
|
40.53 |
|
|
Helsingin Uimarit |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Julia Ylä-Autio |
2004 |
|
186 |
|
|
|
|
40.67 |
|
|
Cetus Espoo |
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Eedi Imppola |
2008 |
|
156 |
|
|
|
|
43.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Anna Mercedes Preden |
2006 |
|
152 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
Ram Tallinn |
43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
141 |
|
|
|
|
44.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anastasia Bayanov |
2007 |
|
137 |
|
|
|
|
44.98 |
|
|
Stadin Delfiinit |
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Emma Sund |
2005 |
|
115 |
|
|
|
|
47.70 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Ronja Weckström |
2005 |
|
114 |
|
|
|
|
47.81 |
|
|
Helsingin Uimarit |
52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emma Autio |
2005 |
|
99 |
|
|
|
|
50.16 |
|
|
Cetus Espoo |
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Vivi Hänninen |
2007 |
|
97 |
|
|
|
|
50.55 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Hertta Suominen |
2007 |
|
41 |
|
|
|
|
1:06.98 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Nicole Hänninen |
2009 |
|
35 |
|
|
|
|
1:10.59 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Holmila |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Lehtolainen |
1996 |
|
515 |
|
|
|
|
28.98 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
449 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
405 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Heino |
1999 |
|
380 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Simmis Grani |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
341 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
Cetus Espoo |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marita Sukko |
1996 |
|
300 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
Top Uimareura |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
13:27 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
13:32 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artur Tobler |
2004 |
|
317 |
|
|
|
|
29.76 |
|
|
Top Uimareura |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Glen Marcus Villems |
2004 |
|
310 |
|
|
|
|
29.98 |
|
|
Orca Swim Club |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hans-Mikk Kuulpak |
2004 |
|
299 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Top Uimareura |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Georgi Goldberg |
2004 |
|
291 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Top Uimareura |
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Lill |
2005 |
|
286 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Top Uimareura |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Zurban |
2004 |
|
216 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
Cetus Espoo |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl Hendrik Vainjärv |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
Top Uimareura |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Saarnio |
2004 |
|
183 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Roiko |
2004 |
|
177 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
ORCA Helsinki |
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
167 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
Helsingin Uimarit |
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
159 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
Cetus Espoo |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
159 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
Helsingin Uimarit |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Repo |
2005 |
|
157 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
Helsingin Uimarit |
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Risto Kallström |
2006 |
|
157 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
Cetus Espoo |
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
155 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
Cetus Espoo |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
150 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ahti Liimatainen |
2005 |
|
132 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
Helsingin Uimarit |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henri Toommägi |
2005 |
|
129 |
|
|
|
|
40.11 |
|
|
Orca Swim Club |
39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maddox Pilli |
2005 |
|
129 |
|
|
|
|
40.13 |
|
|
Stadin Delfiinit |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Armin Ott Talpas |
2007 |
|
126 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
Ram Tallinn |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jan Kalmet |
2004 |
|
115 |
|
|
|
|
41.71 |
|
|
Ram Tallinn |
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Lorvi |
2006 |
|
111 |
|
|
|
|
42.13 |
|
|
Orca Swim Club |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karmo Künnapas |
2007 |
|
108 |
|
|
|
|
42.57 |
|
|
Ram Tallinn |
44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Veikka Lassila |
2006 |
|
102 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Amos Mäkilä |
2007 |
|
92 |
|
|
|
|
44.95 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frans Nyström |
2008 |
|
84 |
|
|
|
|
46.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alessandro Leon Lerario |
2006 |
|
77 |
|
|
|
|
47.52 |
|
|
Helsingin Uimarit |
43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anton Visulainen |
2005 |
|
70 |
|
|
|
|
49.22 |
|
|
HTU Stadi |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Marcel Branea |
2006 |
|
68 |
|
|
|
|
49.61 |
|
|
Cetus Espoo |
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
62 |
|
|
|
|
51.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Kalifa Niare |
2008 |
|
49 |
|
|
|
|
55.43 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Koronen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niilo Jokinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
466 |
|
|
|
|
26.17 |
|
|
Cetus Espoo |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
455 |
|
|
|
|
26.39 |
|
|
Cetus Espoo |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksander Konovalov |
2002 |
|
395 |
|
|
|
|
27.65 |
|
|
Top Uimareura |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jan Markus Kaabel |
2002 |
|
364 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
Top Uimareura |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
354 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Cetus Espoo |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Robert Kallaste |
2002 |
|
332 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
Orca Swim Club |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
308 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
302 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Cetus Espoo |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Strandell |
2002 |
|
289 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
280 |
|
|
|
|
31.00 |
|
|
Cetus Espoo |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
280 |
|
|
|
|
31.01 |
|
|
Uinti Imatra |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Walther |
2003 |
|
273 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
HTU Stadi |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
259 |
|
|
|
|
31.82 |
|
|
Kemin Uimaseura |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Laapio |
2002 |
|
251 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
Uinti Imatra |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johann Markus Liivak |
2002 |
|
191 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
Orca Swim Club |
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niklas Laur |
2003 |
|
181 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
Ram Tallinn |
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tuomas Tolppala |
2002 |
|
174 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
ORCA Helsinki |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Koski |
2000 |
|
550 |
|
|
|
|
24.77 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roland Erich Uriko |
2001 |
|
457 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
Audentes |
26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
436 |
|
|
|
|
26.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Sarre |
2001 |
|
372 |
|
|
|
|
28.21 |
|
|
Helsingin Uimarit |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arto Tanttu |
2001 |
|
354 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
Uinti Imatra |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
345 |
|
|
|
|
28.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Nyman |
2001 |
|
338 |
|
|
|
|
29.12 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silver Nõmmerga |
2001 |
|
338 |
|
|
|
|
29.12 |
|
|
Orca Swim Club |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niilo Olander |
2001 |
|
337 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
331 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Repe Kupila |
2001 |
|
325 |
|
|
|
|
29.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christopher Tokko |
2001 |
|
261 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
Ram Tallinn |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janke Kemppinen |
2001 |
|
225 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
John-Vivek Sandell |
2001 |
|
204 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
ORCA Helsinki |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Issakainen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Justus Riikonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
13:32 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
13:35 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
410 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
Cetus Espoo |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petri Rahko |
1965 |
|
379 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
HTU Stadi |
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Risto Raitio |
1947 |
|
124 |
|
|
|
|
40.62 |
|
|
Härveli |
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esa Vähäsarja |
1954 |
|
83 |
|
|
|
|
46.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
13:35 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
14:24 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Heikkinen |
2004 |
|
431 |
39.53 |
|
|
|
1:22.50 |
|
|
Uinti Imatra |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
404 |
39.52 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
372 |
40.63 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
339 |
41.69 |
|
|
|
1:29.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
336 |
42.97 |
|
|
|
1:29.62 |
|
|
Uinti Imatra |
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
334 |
42.49 |
|
|
|
1:29.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
326 |
43.22 |
|
|
|
1:30.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
318 |
42.04 |
|
|
|
1:31.33 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
317 |
43.87 |
|
|
|
1:31.37 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenny Vain |
2004 |
|
310 |
43.17 |
|
|
|
1:32.10 |
|
|
Top Uimareura |
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wilma Savonen |
2004 |
|
304 |
43.71 |
|
|
|
1:32.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Raulos |
2005 |
|
257 |
46.34 |
|
|
|
1:37.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna-Marleen Mõtsnik |
2006 |
|
249 |
46.82 |
|
|
|
1:39.10 |
|
|
Top Uimareura |
1:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linell Soodla |
2005 |
|
233 |
47.14 |
|
|
|
1:41.22 |
|
|
Orca Swim Club |
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Venla Hauska |
2004 |
|
223 |
48.56 |
|
|
|
1:42.78 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
216 |
50.54 |
|
|
|
1:43.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
213 |
49.36 |
|
|
|
1:44.36 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janica Nieminen |
2005 |
|
210 |
47.89 |
|
|
|
1:44.87 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
201 |
49.32 |
|
|
|
1:46.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
193 |
54.07 |
|
|
|
1:47.74 |
|
|
Simmis Grani |
1:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
193 |
49.63 |
|
|
|
1:47.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jessica Åström |
2006 |
|
191 |
52.41 |
|
|
|
1:48.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Annika Idman |
2004 |
|
189 |
52.17 |
|
|
|
1:48.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lada Belozjorova |
2006 |
|
189 |
51.91 |
|
|
|
1:48.62 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
|
188 |
50.70 |
|
|
|
1:48.72 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
169 |
55.54 |
|
|
|
1:52.74 |
|
|
Simmis Grani |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ada Salaspuro |
2005 |
|
161 |
54.55 |
|
|
|
1:54.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Heta Kosunen |
2006 |
|
156 |
55.44 |
|
|
|
1:55.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emmi Silvola |
2004 |
|
156 |
52.07 |
|
|
|
1:55.81 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Olesia Leshchuk |
2006 |
|
152 |
55.62 |
|
|
|
1:56.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Veera Mäkelä |
2004 |
|
151 |
55.37 |
|
|
|
1:57.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
150 |
55.01 |
|
|
|
1:57.18 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aleksandra Uusitalo |
2005 |
|
145 |
57.44 |
|
|
|
1:58.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
132 |
55.91 |
|
|
|
2:02.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Waula Taimela |
2005 |
|
110 |
1:04.26 |
|
|
|
2:09.93 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
93 |
1:03.43 |
|
|
|
2:17.37 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Emma Autio |
2005 |
|
92 |
1:05.54 |
|
|
|
2:17.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carmen Marie Aavik |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Orca Swim Club |
1:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Risso Ricci |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ruth Risso Ricci |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Pöllänen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kalvet |
2002 |
|
525 |
35.29 |
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Top Uimareura |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabet Mätlik |
2002 |
|
437 |
38.50 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Top Uimareura |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Långström |
2003 |
|
417 |
39.74 |
|
|
|
1:23.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Yritys |
2003 |
|
408 |
39.18 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
405 |
38.99 |
|
|
|
1:24.27 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
401 |
39.42 |
|
|
|
1:24.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Winona Forslund |
2003 |
|
398 |
39.10 |
|
|
|
1:24.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Róza Nagy |
2003 |
|
392 |
40.36 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Hurtta |
2003 |
|
365 |
40.83 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
359 |
41.58 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
290 |
44.08 |
|
|
|
1:34.16 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
252 |
47.24 |
|
|
|
1:38.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sohvi Seppänen |
2003 |
|
213 |
49.88 |
|
|
|
1:44.27 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eva Melvas |
2002 |
|
164 |
53.74 |
|
|
|
1:53.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Nyström |
2001 |
|
576 |
35.44 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
570 |
35.25 |
|
|
|
1:15.18 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
441 |
38.16 |
|
|
|
1:21.88 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
348 |
41.09 |
|
|
|
1:28.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
322 |
43.03 |
|
|
|
1:30.94 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
252 |
46.47 |
|
|
|
1:38.68 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mariel Mylly |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Torniainen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
1:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
14:24 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
14:32 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glen Marcus Villems |
2004 |
|
300 |
38.88 |
|
|
|
1:23.06 |
|
|
Orca Swim Club |
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
294 |
38.46 |
|
|
|
1:23.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Richard Lõoke |
2006 |
|
194 |
44.38 |
|
|
|
1:36.01 |
|
|
Top Uimareura |
1:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
180 |
45.22 |
|
|
|
1:38.35 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
172 |
46.74 |
|
|
|
1:39.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Saarnio |
2004 |
|
169 |
48.11 |
|
|
|
1:40.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Zurban |
2004 |
|
164 |
47.52 |
|
|
|
1:41.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
163 |
48.80 |
|
|
|
1:41.71 |
|
|
Stadin Delfiinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Roiko |
2004 |
|
163 |
48.67 |
|
|
|
1:41.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
158 |
47.85 |
|
|
|
1:42.79 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
147 |
48.91 |
|
|
|
1:45.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jani Ekman |
2006 |
|
140 |
48.79 |
|
|
|
1:46.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niko Antman |
2006 |
|
118 |
51.39 |
|
|
|
1:53.12 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
118 |
54.80 |
|
|
|
1:53.14 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilhelm Tomingas |
2006 |
|
113 |
55.08 |
|
|
|
1:54.81 |
|
|
Ram Tallinn |
1:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
109 |
55.84 |
|
|
|
1:56.41 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
102 |
55.24 |
|
|
|
1:58.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
101 |
56.99 |
|
|
|
1:59.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Artem Haikara |
2005 |
|
96 |
57.20 |
|
|
|
2:01.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
95 |
56.80 |
|
|
|
2:01.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hendrik Värk |
2006 |
|
85 |
59.52 |
|
|
|
2:06.30 |
|
|
Ram Tallinn |
1:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marcel Branea |
2006 |
|
61 |
1:06.70 |
|
|
|
2:21.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Otto Vauhkonen |
2007 |
|
44 |
1:10.69 |
|
|
|
2:36.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Artur Ots |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
1:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Masih Tantula |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Partanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Serhat Kalin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Palvadre |
2003 |
|
441 |
34.10 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Top Uimareura |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
437 |
35.42 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
375 |
36.26 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Uinti Imatra |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirill Antipov |
2003 |
|
249 |
41.67 |
|
|
|
1:28.30 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Karppi |
2002 |
|
244 |
42.30 |
|
|
|
1:28.94 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
241 |
42.64 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Muhammed Tantula |
2002 |
|
241 |
41.69 |
|
|
|
1:29.32 |
|
|
Simmis Grani |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Talts |
2002 |
|
236 |
41.91 |
|
|
|
1:29.91 |
|
|
Orca Swim Club |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lucas Tepponen |
2003 |
|
230 |
41.58 |
|
|
|
1:30.74 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freddy Gunin |
2002 |
|
227 |
42.27 |
|
|
|
1:31.06 |
|
|
Top Uimareura |
1:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
218 |
43.84 |
|
|
|
1:32.39 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Harri Veski |
2003 |
|
211 |
43.12 |
|
|
|
1:33.36 |
|
|
Top Uimareura |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heikki Väkeväinen |
2002 |
|
202 |
44.00 |
|
|
|
1:34.75 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
69 |
1:04.01 |
|
|
|
2:15.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Silander |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
373 |
36.51 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Blomfelt |
2000 |
|
360 |
35.71 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Mikkonen |
1998 |
|
322 |
38.12 |
|
|
|
1:21.12 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivan Turbin |
2001 |
|
278 |
40.30 |
|
|
|
1:25.20 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
14:32 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gizela Gunin |
2004 |
|
329 |
|
|
|
|
37.21 |
|
|
Top Uimareura |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angelina Praun |
2005 |
|
326 |
|
|
|
|
37.31 |
|
|
Top Uimareura |
36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
300 |
|
|
|
|
38.35 |
|
|
Cetus Espoo |
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Kraptsak |
2005 |
|
270 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
ORCA Helsinki |
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatyana Goldberg |
2005 |
|
269 |
|
|
|
|
39.78 |
|
|
Top Uimareura |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Marleen Kaabel |
2005 |
|
255 |
|
|
|
|
40.49 |
|
|
Top Uimareura |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katarina Vutt |
2006 |
|
250 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Top Uimareura |
41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Loreen Ulp |
2006 |
|
200 |
|
|
|
|
43.89 |
|
|
Top Uimareura |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Korkeamäki |
2007 |
|
188 |
|
|
|
|
44.81 |
|
|
Cetus Espoo |
46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Carmen Marie Aavik |
2006 |
|
186 |
|
|
|
|
45.02 |
|
|
Orca Swim Club |
48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
183 |
|
|
|
|
45.23 |
|
|
Cetus Espoo |
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kätrin Kristelle Nõmm |
2005 |
|
176 |
|
|
|
|
45.84 |
|
|
Orca Swim Club |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Nuotio |
2004 |
|
171 |
|
|
|
|
46.24 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
163 |
|
|
|
|
46.97 |
|
|
ORCA Helsinki |
49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Nuotio |
2006 |
|
160 |
|
|
|
|
47.25 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Fanni Hynninen |
2006 |
|
154 |
|
|
|
|
47.90 |
|
|
Helsingin Uimarit |
48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amanda Nilsson |
2006 |
|
149 |
|
|
|
|
48.46 |
|
|
Cetus Espoo |
48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ria Rahkonen |
2005 |
|
138 |
|
|
|
|
49.66 |
|
|
HTU Stadi |
49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helmi Jämsén |
2005 |
|
136 |
|
|
|
|
49.94 |
|
|
Cetus Espoo |
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Teela Saarentaus |
2007 |
|
134 |
|
|
|
|
50.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Matilda Nyberg |
2004 |
|
133 |
|
|
|
|
50.28 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Matilda Leppänen |
2007 |
|
131 |
|
|
|
|
50.48 |
|
|
Cetus Espoo |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hedda-Liina Honkaniemi |
2006 |
|
131 |
|
|
|
|
50.53 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marilin Markson |
2007 |
|
120 |
|
|
|
|
52.03 |
|
|
Orca Swim Club |
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hilla Kuitunen |
2005 |
|
118 |
|
|
|
|
52.35 |
|
|
Helsingin Uimarit |
54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anja Miao |
2007 |
|
116 |
|
|
|
|
52.65 |
|
|
Cetus Espoo |
50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
110 |
|
|
|
|
53.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ronja Weckström |
2005 |
|
101 |
|
|
|
|
55.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aleksandra Uusitalo |
2005 |
|
91 |
|
|
|
|
56.93 |
|
|
Cetus Espoo |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Vivi Hänninen |
2007 |
|
79 |
|
|
|
|
59.88 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Holmila |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marina Romanova |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia Maar |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
15:03 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
230 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
221 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
HTU Stadi |
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
187 |
|
|
|
|
39.49 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aron Forslund |
2005 |
|
186 |
|
|
|
|
39.58 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
178 |
|
|
|
|
40.13 |
|
|
Helsingin Uimarit |
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
171 |
|
|
|
|
40.72 |
|
|
Uimaseura Aquila |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jegor Goverdov |
2004 |
|
163 |
|
|
|
|
41.34 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
143 |
|
|
|
|
43.14 |
|
|
Helsingin Uimarit |
42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
141 |
|
|
|
|
43.36 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Roiko |
2004 |
|
140 |
|
|
|
|
43.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valerii Gvozdiuk |
2004 |
|
129 |
|
|
|
|
44.72 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
124 |
|
|
|
|
45.29 |
|
|
Simmis Grani |
47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
121 |
|
|
|
|
45.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Artur Eerik Kiik |
2006 |
|
114 |
|
|
|
|
46.54 |
|
|
Ram Tallinn |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Käär |
2005 |
|
112 |
|
|
|
|
46.83 |
|
|
Orca Swim Club |
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martin Rasmus Kiisla |
2007 |
|
105 |
|
|
|
|
47.89 |
|
|
Ram Tallinn |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Henri Toommägi |
2005 |
|
102 |
|
|
|
|
48.25 |
|
|
Orca Swim Club |
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ahti Halttunen |
2006 |
|
99 |
|
|
|
|
48.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
96 |
|
|
|
|
49.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
92 |
|
|
|
|
50.04 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
86 |
|
|
|
|
51.15 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kaspar Jörgen Attim |
2006 |
|
86 |
|
|
|
|
51.15 |
|
|
Ram Tallinn |
50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ahti Liimatainen |
2005 |
|
86 |
|
|
|
|
51.22 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
84 |
|
|
|
|
51.46 |
|
|
Cetus Espoo |
51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikael Repo |
2005 |
|
83 |
|
|
|
|
51.77 |
|
|
Helsingin Uimarit |
48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niko Partanen |
2005 |
|
78 |
|
|
|
|
52.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emil Herman Antero Halttunen |
2007 |
|
75 |
|
|
|
|
53.50 |
|
|
Orca Swim Club |
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Niko Antman |
2006 |
|
74 |
|
|
|
|
53.72 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Veeti Inkilä |
2006 |
|
69 |
|
|
|
|
55.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Pauli Rantatupa |
2005 |
|
68 |
|
|
|
|
55.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anton Koronen |
2005 |
|
56 |
|
|
|
|
59.04 |
|
|
HTU Stadi |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aivar Paalberg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alessandro Leon Lerario |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Karlsson |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Visulainen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leon Tammel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Orca Swim Club |
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niilo Jokinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Lorvi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Orca Swim Club |
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Vauhkonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tristan Tsopp |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Audentes |
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
459 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
398 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaspar Helde |
2002 |
|
382 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
Top Uimareura |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
Cetus Espoo |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Markus Kaabel |
2002 |
|
325 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Top Uimareura |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Touko Luukkonen |
2002 |
|
307 |
|
|
|
|
33.48 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
227 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Cetus Espoo |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Paal |
2003 |
|
221 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
Audentes |
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Muhammed Tantula |
2002 |
|
211 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freddy Gunin |
2002 |
|
202 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
Top Uimareura |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erik Talts |
2002 |
|
193 |
|
|
|
|
39.07 |
|
|
Orca Swim Club |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Laapio |
2002 |
|
166 |
|
|
|
|
41.13 |
|
|
Uinti Imatra |
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henri Erlund |
2003 |
|
122 |
|
|
|
|
45.52 |
|
|
HTU Stadi |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
15:03 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
15:33 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Heikkinen |
2004 |
|
445 |
35.69 |
1:18.26 |
2:04.57 |
|
2:41.29 |
|
|
Uinti Imatra |
2:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
428 |
34.01 |
1:16.87 |
2:06.14 |
|
2:43.43 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
386 |
37.66 |
1:21.18 |
2:10.54 |
|
2:49.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Hauska |
2004 |
|
232 |
42.54 |
1:36.75 |
2:34.72 |
|
3:20.36 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
204 |
50.54 |
1:44.46 |
2:43.65 |
|
3:29.14 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
190 |
45.49 |
1:40.10 |
2:45.18 |
|
3:34.15 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenni Korkeamäki |
2007 |
|
170 |
49.07 |
1:46.98 |
2:47.96 |
|
3:42.23 |
|
|
Cetus Espoo |
3:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
168 |
52.54 |
1:56.08 |
2:52.66 |
|
3:43.07 |
|
|
Cetus Espoo |
3:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
151 |
50.55 |
1:49.42 |
2:52.65 |
|
3:51.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
|
147 |
55.87 |
2:00.79 |
3:02.16 |
|
3:53.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Risso Ricci |
2006 |
|
137 |
1:02.82 |
1:59.11 |
3:08.22 |
|
3:58.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Leppänen |
2007 |
|
136 |
59.41 |
2:00.72 |
3:04.12 |
|
3:59.21 |
|
|
Cetus Espoo |
3:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olesia Leshchuk |
2006 |
|
127 |
|
2:02.36 |
3:10.05 |
|
4:04.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ruth Risso Ricci |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saara Raulos |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Johansson |
2003 |
|
489 |
35.54 |
1:14.79 |
2:00.40 |
|
2:36.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
476 |
34.17 |
1:13.50 |
2:01.59 |
|
2:37.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Grete Vutt |
2003 |
|
453 |
34.47 |
1:14.39 |
2:03.67 |
|
2:40.30 |
|
|
Top Uimareura |
2:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
453 |
31.58 |
1:13.52 |
2:01.07 |
|
2:40.32 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
433 |
36.48 |
1:19.84 |
2:05.86 |
|
2:42.79 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
395 |
34.57 |
1:17.17 |
2:08.36 |
|
2:47.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cindy Palm |
2003 |
|
392 |
37.61 |
1:22.33 |
2:08.79 |
|
2:48.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
350 |
38.15 |
1:23.43 |
2:15.04 |
|
2:54.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Winona Forslund |
2003 |
|
319 |
41.55 |
1:30.77 |
2:18.08 |
|
3:00.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karla Nevalainen |
2002 |
|
310 |
40.21 |
1:29.09 |
2:19.75 |
|
3:01.88 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
305 |
42.60 |
1:27.74 |
2:23.11 |
|
3:02.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
449 |
35.21 |
1:18.43 |
2:04.50 |
|
2:40.82 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Pajari |
2001 |
|
428 |
34.46 |
1:15.79 |
2:04.86 |
|
2:43.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
359 |
37.27 |
1:24.90 |
2:15.15 |
|
2:53.26 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
15:33 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
184 |
43.27 |
1:28.68 |
2:26.69 |
|
3:12.41 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikael Rasinmäki |
2006 |
|
86 |
57.07 |
2:00.34 |
3:10.87 |
|
4:07.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
395 |
32.97 |
1:10.50 |
1:55.36 |
|
2:29.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christopher Palvadre |
2003 |
|
386 |
33.65 |
1:14.17 |
1:55.73 |
|
2:30.47 |
|
|
Top Uimareura |
2:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Paal |
2003 |
|
296 |
37.61 |
1:19.32 |
2:06.65 |
|
2:44.46 |
|
|
Audentes |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
247 |
35.23 |
1:21.13 |
2:12.50 |
|
2:54.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Max Walther |
2003 |
|
222 |
41.60 |
1:29.03 |
2:21.70 |
|
3:00.99 |
|
|
HTU Stadi |
3:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
75 |
1:04.42 |
2:13.06 |
3:27.24 |
|
4:19.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauli Salonen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Kulju |
2001 |
|
322 |
36.01 |
1:17.43 |
2:02.41 |
|
2:39.80 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
429 |
32.81 |
|
|
|
1:07.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
392 |
32.87 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tilla Saarentaus |
2005 |
|
388 |
33.50 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
360 |
34.29 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenny Vain |
2004 |
|
358 |
34.25 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Top Uimareura |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Piller |
2006 |
|
357 |
34.35 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Top Uimareura |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tatyana Goldberg |
2005 |
|
341 |
35.10 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Top Uimareura |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Eskola |
2005 |
|
289 |
36.29 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arina Ksenia Rinkinen |
2005 |
|
267 |
37.03 |
|
|
|
1:19.14 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Loreen Ulp |
2006 |
|
240 |
37.85 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Top Uimareura |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mirtel-Madlen Siimar |
2007 |
|
239 |
38.68 |
|
|
|
1:22.09 |
|
|
Top Uimareura |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Agnes Galeis |
2005 |
|
237 |
37.99 |
|
|
|
1:22.32 |
|
|
Top Uimareura |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida Siltala |
2005 |
|
227 |
38.01 |
|
|
|
1:23.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Venla Varvikko |
2005 |
|
226 |
39.08 |
|
|
|
1:23.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirke Mõtsnik |
2007 |
|
222 |
39.80 |
|
|
|
1:24.14 |
|
|
Top Uimareura |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Kraptsak |
2005 |
|
218 |
40.70 |
|
|
|
1:24.68 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaarina Rihte |
2005 |
|
214 |
40.70 |
|
|
|
1:25.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sanni Nuotio |
2006 |
|
210 |
40.59 |
|
|
|
1:25.79 |
|
|
Uinti Imatra |
1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iiris Virtanen |
2004 |
|
210 |
40.90 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Simmis Grani |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Janica Nieminen |
2005 |
|
200 |
39.31 |
|
|
|
1:27.18 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hilla Kuitunen |
2005 |
|
199 |
41.91 |
|
|
|
1:27.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
191 |
42.44 |
|
|
|
1:28.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jenni Konnu |
2006 |
|
188 |
40.54 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lotta Nuotio |
2004 |
|
186 |
41.25 |
|
|
|
1:29.31 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
181 |
42.33 |
|
|
|
1:30.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Veera Mäkelä |
2004 |
|
177 |
41.88 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Heta Kosunen |
2006 |
|
173 |
43.23 |
|
|
|
1:31.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
171 |
43.70 |
|
|
|
1:31.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
167 |
44.35 |
|
|
|
1:32.60 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Eevi Hirsi |
2007 |
|
164 |
43.70 |
|
|
|
1:33.01 |
|
|
HTU Stadi |
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
164 |
42.19 |
|
|
|
1:33.13 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malla Kostiainen |
2006 |
|
163 |
44.68 |
|
|
|
1:33.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Annika Idman |
2004 |
|
163 |
41.69 |
|
|
|
1:33.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aino Soininen |
2005 |
|
160 |
44.54 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
HTU Stadi |
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Julia Ylä-Autio |
2004 |
|
155 |
43.64 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ada Salaspuro |
2005 |
|
154 |
44.79 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Cetus Espoo |
1:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ruth Risso Ricci |
2006 |
|
153 |
45.44 |
|
|
|
1:35.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Amanda Nilsson |
2006 |
|
147 |
45.17 |
|
|
|
1:36.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rebecca Risso Ricci |
2006 |
|
147 |
45.31 |
|
|
|
1:36.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Helmi Jämsén |
2005 |
|
145 |
46.83 |
|
|
|
1:36.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
142 |
45.87 |
|
|
|
1:37.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Jenni Korkeamäki |
2007 |
|
139 |
46.62 |
|
|
|
1:38.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Olesia Leshchuk |
2006 |
|
137 |
46.44 |
|
|
|
1:38.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Hedda-Liina Honkaniemi |
2006 |
|
133 |
47.29 |
|
|
|
1:39.90 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Sara Pöllänen |
2004 |
|
108 |
50.14 |
|
|
|
1:47.05 |
|
|
HTU Stadi |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
106 |
49.41 |
|
|
|
1:47.59 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nella Saarela |
2005 |
|
104 |
51.45 |
|
|
|
1:48.31 |
|
|
HTU Stadi |
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Wiemers |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
1:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Vihola |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kalvet |
2002 |
|
530 |
30.23 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
Top Uimareura |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Yritys |
2003 |
|
471 |
31.36 |
|
|
|
1:05.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
464 |
31.81 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
459 |
31.54 |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Långström |
2003 |
|
454 |
31.41 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
446 |
31.72 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nella Korpela |
2002 |
|
442 |
32.04 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
437 |
32.75 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Peltola |
2003 |
|
431 |
32.46 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Hurtta |
2003 |
|
416 |
32.86 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sini Tiussa |
2003 |
|
411 |
32.52 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Uinti Imatra |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iina von Schrowe |
2003 |
|
409 |
33.13 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
399 |
33.44 |
|
|
|
1:09.25 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
386 |
33.53 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
383 |
33.73 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
378 |
33.43 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Essi Helle |
2002 |
|
357 |
34.16 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
343 |
34.31 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maria Yritys |
2002 |
|
339 |
34.95 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Laine |
2002 |
|
338 |
34.02 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hanna Kauhanen |
2003 |
|
326 |
35.46 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
Simmis Grani |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anni Seppälä |
2003 |
|
295 |
36.97 |
|
|
|
1:16.57 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Parviainen |
2003 |
|
259 |
37.86 |
|
|
|
1:19.98 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aida Ahlgren |
2002 |
|
258 |
38.12 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Yasmin AIS |
2003 |
|
251 |
38.29 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
244 |
38.92 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helle Peill |
2003 |
|
240 |
39.13 |
|
|
|
1:22.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oona Kokko |
2003 |
|
238 |
38.22 |
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Essi Urpalainen |
2003 |
|
143 |
43.98 |
|
|
|
1:37.44 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saima Huovinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
519 |
30.53 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Simmis Grani |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Ojala |
2000 |
|
458 |
31.26 |
|
|
|
1:06.13 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
454 |
31.30 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
429 |
32.43 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Währn |
2000 |
|
412 |
32.51 |
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Ryyti |
2000 |
|
391 |
33.40 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
HTU Stadi |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Heino |
1999 |
|
383 |
34.04 |
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Simmis Grani |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
307 |
35.70 |
|
|
|
1:15.61 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marita Sukko |
1996 |
|
293 |
36.68 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
Top Uimareura |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
292 |
36.30 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
265 |
37.30 |
|
|
|
1:19.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuike Hakala |
2001 |
|
258 |
|
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Torniainen |
2001 |
|
256 |
39.27 |
|
|
|
1:20.25 |
|
|
HTU Stadi |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Held |
2001 |
|
246 |
38.95 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alessia Omeri |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:49 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artur Tobler |
2004 |
|
330 |
30.97 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
Top Uimareura |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Lill |
2005 |
|
308 |
32.08 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
Top Uimareura |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hans-Mikk Kuulpak |
2004 |
|
299 |
31.77 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
Top Uimareura |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Georgi Goldberg |
2004 |
|
292 |
31.82 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Top Uimareura |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
279 |
32.14 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
HTU Stadi |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
241 |
33.82 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
221 |
35.49 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Richard Lõoke |
2006 |
|
214 |
35.14 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Top Uimareura |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jimi Kojo |
2005 |
|
212 |
36.47 |
|
|
|
1:15.36 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arttu Valonen |
2004 |
|
211 |
36.55 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
205 |
36.19 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veikko Kauhanen |
2005 |
|
205 |
35.55 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Simmis Grani |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leo Zurban |
2004 |
|
197 |
35.15 |
|
|
|
1:17.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Patrik Pylvänäinen |
2004 |
|
178 |
37.74 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karl Hendrik Vainjärv |
2005 |
|
176 |
36.17 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Top Uimareura |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simo Sannik |
2004 |
|
174 |
36.73 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Orca Swim Club |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
167 |
38.79 |
|
|
|
1:21.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Risto Kallström |
2006 |
|
164 |
40.02 |
|
|
|
1:21.99 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aron Forslund |
2005 |
|
160 |
39.41 |
|
|
|
1:22.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
159 |
38.66 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Simmis Grani |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
154 |
39.04 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rufus Strandell |
2005 |
|
152 |
39.53 |
|
|
|
1:24.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
152 |
40.75 |
|
|
|
1:24.15 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
152 |
39.84 |
|
|
|
1:24.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
145 |
40.01 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
140 |
40.09 |
|
|
|
1:26.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
139 |
39.25 |
|
|
|
1:26.60 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
139 |
40.77 |
|
|
|
1:26.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ahti Liimatainen |
2005 |
|
129 |
41.96 |
|
|
|
1:28.73 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
André Salmi |
2006 |
|
113 |
43.47 |
|
|
|
1:32.72 |
|
|
Simmis Grani |
1:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ahti Halttunen |
2006 |
|
113 |
44.25 |
|
|
|
1:32.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
112 |
46.60 |
|
|
|
1:33.09 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Niko Antman |
2006 |
|
103 |
44.40 |
|
|
|
1:35.58 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ivan Gavrilov |
2005 |
|
102 |
45.47 |
|
|
|
1:35.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Teemu Heinzmann |
2007 |
|
93 |
43.98 |
|
|
|
1:39.03 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
91 |
46.73 |
|
|
|
1:39.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Veeti Inkilä |
2006 |
|
91 |
46.18 |
|
|
|
1:39.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
|
84 |
47.31 |
|
|
|
1:42.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Luis Valero de la Iglesia |
2006 |
|
82 |
48.60 |
|
|
|
1:43.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Joona Jakoaho |
2006 |
|
81 |
48.58 |
|
|
|
1:43.68 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Artem Haikara |
2005 |
|
70 |
50.68 |
|
|
|
1:48.85 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Alessandro Leon Lerario |
2006 |
|
68 |
51.00 |
|
|
|
1:49.57 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Otto Vauhkonen |
2007 |
|
63 |
51.75 |
|
|
|
1:52.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Marcel Branea |
2006 |
|
56 |
54.78 |
|
|
|
1:57.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Masalin |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Korhonen |
2002 |
|
410 |
28.78 |
|
|
|
1:00.48 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksander Konovalov |
2002 |
|
399 |
29.33 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
Top Uimareura |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
348 |
30.10 |
|
|
|
1:03.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Robert Kallaste |
2002 |
|
340 |
30.65 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Orca Swim Club |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
331 |
30.75 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Muhammed Tantula |
2002 |
|
308 |
31.66 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
Simmis Grani |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
304 |
31.99 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Harri Veski |
2003 |
|
281 |
32.61 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Top Uimareura |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Kervinen |
2003 |
|
274 |
32.77 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
196 |
36.33 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuomas Tolppala |
2002 |
|
169 |
38.39 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henri Erlund |
2003 |
|
129 |
42.44 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
HTU Stadi |
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Pöllänen |
2002 |
|
127 |
41.46 |
|
|
|
1:29.33 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niko Silander |
2003 |
|
77 |
50.16 |
|
|
|
1:45.21 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
495 |
27.26 |
|
|
|
56.79 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
475 |
27.66 |
|
|
|
57.58 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Vänskä |
1998 |
|
464 |
27.73 |
|
|
|
58.04 |
|
|
HTU Stadi |
57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roland Erich Uriko |
2001 |
|
455 |
27.78 |
|
|
|
58.40 |
|
|
Audentes |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Lehtovirta |
2001 |
|
442 |
28.23 |
|
|
|
58.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexi Taimela |
1998 |
|
442 |
28.32 |
|
|
|
58.99 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
378 |
29.84 |
|
|
|
1:02.10 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Sarre |
2001 |
|
363 |
29.77 |
|
|
|
1:02.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
334 |
31.44 |
|
|
|
1:04.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Repe Kupila |
2001 |
|
329 |
30.77 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roni Lönnqvist |
2000 |
|
324 |
30.92 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Uinti Imatra |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roni Törnqvist |
2000 |
|
324 |
32.01 |
|
|
|
1:05.42 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Nyman |
2001 |
|
323 |
31.02 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Silver Nõmmerga |
2001 |
|
296 |
32.05 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Orca Swim Club |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
John-Vivek Sandell |
2001 |
|
213 |
35.33 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
16:49 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:49 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Heikkinen |
2004 |
|
435 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Uinti Imatra |
38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
408 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
Cetus Espoo |
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
397 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
396 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Uimaseura Aquila |
39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
301 |
|
|
|
|
42.96 |
|
|
Cetus Espoo |
42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisa Raid |
2005 |
|
264 |
|
|
|
|
44.85 |
|
|
Orca Swim Club |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna-Marleen Mõtsnik |
2006 |
|
251 |
|
|
|
|
45.64 |
|
|
Top Uimareura |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katarina Vutt |
2006 |
|
236 |
|
|
|
|
46.59 |
|
|
Top Uimareura |
45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arina Ksenia Rinkinen |
2005 |
|
227 |
|
|
|
|
47.21 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Wiemers |
2005 |
|
224 |
|
|
|
|
47.42 |
|
|
ORCA Helsinki |
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ekaterina Klementieva |
2004 |
|
199 |
|
|
|
|
49.30 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iris Emilia Sepper |
2004 |
|
190 |
|
|
|
|
50.09 |
|
|
Ram Tallinn |
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erika Matilde Ojamaa |
2005 |
|
180 |
|
|
|
|
50.93 |
|
|
Orca Swim Club |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilda Nyberg |
2004 |
|
170 |
|
|
|
|
51.94 |
|
|
Helsingin Uimarit |
54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jessica Åström |
2006 |
|
169 |
|
|
|
|
52.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jenni Konnu |
2006 |
|
168 |
|
|
|
|
52.17 |
|
|
Uinti Imatra |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anja Miao |
2007 |
|
145 |
|
|
|
|
54.77 |
|
|
Cetus Espoo |
57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilia Holmila |
2005 |
|
135 |
|
|
|
|
56.13 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hedda-Liina Honkaniemi |
2006 |
|
129 |
|
|
|
|
56.94 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
127 |
|
|
|
|
57.26 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Sund |
2005 |
|
115 |
|
|
|
|
59.13 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eedi Imppola |
2008 |
|
107 |
|
|
|
|
1:00.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iris Lahtinen |
2006 |
|
102 |
|
|
|
|
1:01.44 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nella Saarela |
2005 |
|
94 |
|
|
|
|
1:03.27 |
|
|
HTU Stadi |
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Puustelli |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Soininen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronja Weckström |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
529 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ada Nyström |
2001 |
|
492 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
393 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
Simmis Grani |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linnea Saarikivi |
2000 |
|
382 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
Cetus Espoo |
38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Ojala |
1995 |
|
364 |
|
|
|
|
40.33 |
|
|
Helsingin Uimarit |
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
319 |
|
|
|
|
42.14 |
|
|
Cetus Espoo |
42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuike Hakala |
2001 |
|
289 |
|
|
|
|
43.54 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Mäkivuokko |
2001 |
|
288 |
|
|
|
|
43.61 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Pakarinen |
2001 |
|
134 |
|
|
|
|
56.25 |
|
|
Helsingin Uimarit |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Raittinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
16:49 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glen Marcus Villems |
2004 |
|
290 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
Orca Swim Club |
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
42.83 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Masih Tantula |
2004 |
|
195 |
|
|
|
|
43.48 |
|
|
Simmis Grani |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Richard Lõoke |
2006 |
|
179 |
|
|
|
|
44.79 |
|
|
Top Uimareura |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
143 |
|
|
|
|
48.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl Hendrik Vainjärv |
2005 |
|
141 |
|
|
|
|
48.41 |
|
|
Top Uimareura |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Georg Hendrik Veso |
2005 |
|
141 |
|
|
|
|
48.49 |
|
|
Orca Swim Club |
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Roiko |
2004 |
|
136 |
|
|
|
|
48.99 |
|
|
ORCA Helsinki |
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jegor Goverdov |
2004 |
|
134 |
|
|
|
|
49.32 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Margus Veske |
2005 |
|
122 |
|
|
|
|
50.82 |
|
|
Ram Tallinn |
50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
117 |
|
|
|
|
51.57 |
|
|
Cetus Espoo |
50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
116 |
|
|
|
|
51.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilhelm Tomingas |
2006 |
|
112 |
|
|
|
|
52.36 |
|
|
Ram Tallinn |
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veeti Inkilä |
2006 |
|
104 |
|
|
|
|
53.63 |
|
|
Cetus Espoo |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Robin Tint |
2005 |
|
81 |
|
|
|
|
58.18 |
|
|
Ram Tallinn |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
79 |
|
|
|
|
58.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikael Rasinmäki |
2006 |
|
75 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
Cetus Espoo |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
71 |
|
|
|
|
1:00.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Laur Välja |
2007 |
|
65 |
|
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Ram Tallinn |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rihard Kiil |
2007 |
|
49 |
|
|
|
|
1:08.62 |
|
|
Ram Tallinn |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Koronen |
2005 |
|
44 |
|
|
|
|
1:11.08 |
|
|
HTU Stadi |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Robin Sõggel |
2006 |
|
40 |
|
|
|
|
1:13.40 |
|
|
Ram Tallinn |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Artur Ots |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valerii Gvozdiuk |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Fagerstedt |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
418 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
Cetus Espoo |
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christopher Palvadre |
2003 |
|
417 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
Top Uimareura |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
363 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Uinti Imatra |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksander Konovalov |
2002 |
|
327 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
Top Uimareura |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
299 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
Cetus Espoo |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
281 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
Kemin Uimaseura |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
254 |
|
|
|
|
39.84 |
|
|
Cetus Espoo |
41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirill Antipov |
2003 |
|
248 |
|
|
|
|
40.16 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Paal |
2003 |
|
243 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
Audentes |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johann Markus Liivak |
2002 |
|
188 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
Orca Swim Club |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verneri Hauska |
2003 |
|
163 |
|
|
|
|
46.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niklas Laur |
2003 |
|
118 |
|
|
|
|
51.43 |
|
|
Ram Tallinn |
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:11 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Rintauinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
426 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
Cetus Espoo |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:11 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angelina Paju |
2004 |
|
431 |
35.28 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Audentes |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
378 |
36.37 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
364 |
37.10 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gizela Gunin |
2004 |
|
332 |
39.78 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Top Uimareura |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
314 |
39.25 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
302 |
40.65 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tilla Saarentaus |
2005 |
|
301 |
40.10 |
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Angelina Praun |
2005 |
|
300 |
40.10 |
|
|
|
1:22.45 |
|
|
Top Uimareura |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
295 |
40.35 |
|
|
|
1:22.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
289 |
40.43 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verna Haravuori |
2004 |
|
219 |
44.56 |
|
|
|
1:31.57 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaisa Mäkinen |
2005 |
|
211 |
43.98 |
|
|
|
1:32.63 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Ylä-Autio |
2004 |
|
174 |
46.16 |
|
|
|
1:38.81 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
163 |
49.17 |
|
|
|
1:40.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heta Kosunen |
2006 |
|
163 |
49.75 |
|
|
|
1:40.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaarina Rihte |
2005 |
|
158 |
48.56 |
|
|
|
1:42.14 |
|
|
Cetus Espoo |
1:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Teela Saarentaus |
2007 |
|
148 |
50.59 |
|
|
|
1:44.36 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eevi Hirsi |
2007 |
|
146 |
50.61 |
|
|
|
1:44.83 |
|
|
HTU Stadi |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Saara Raulos |
2005 |
|
139 |
52.57 |
|
|
|
1:46.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
139 |
52.89 |
|
|
|
1:46.51 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ria Rahkonen |
2005 |
|
136 |
53.33 |
|
|
|
1:47.15 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
132 |
52.36 |
|
|
|
1:48.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
122 |
53.74 |
|
|
|
1:51.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Iris Lahtinen |
2006 |
|
121 |
54.68 |
|
|
|
1:51.59 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
115 |
54.32 |
|
|
|
1:53.35 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Autio |
2005 |
|
104 |
56.74 |
|
|
|
1:57.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Waula Taimela |
2005 |
|
98 |
57.45 |
|
|
|
1:59.73 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
|
93 |
1:00.64 |
|
|
|
2:01.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Idman |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Silvola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juulia Lindfors |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linda Ilonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Grete Vutt |
2003 |
|
433 |
35.05 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Top Uimareura |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
412 |
36.74 |
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
399 |
36.40 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iina von Schrowe |
2003 |
|
355 |
37.99 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Róza Nagy |
2003 |
|
354 |
38.11 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
349 |
39.11 |
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Laine |
2002 |
|
340 |
37.38 |
|
|
|
1:19.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Nuppola |
2002 |
|
316 |
38.64 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cindy Palm |
2003 |
|
314 |
39.51 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
292 |
40.69 |
|
|
|
1:23.23 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Puisto |
2003 |
|
290 |
41.71 |
|
|
|
1:23.40 |
|
|
Uinti Imatra |
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nelli Peltoniemi |
2002 |
|
285 |
41.09 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
254 |
41.93 |
|
|
|
1:27.14 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanna Kauhanen |
2003 |
|
250 |
42.43 |
|
|
|
1:27.61 |
|
|
Simmis Grani |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aida Ahlgren |
2002 |
|
236 |
43.17 |
|
|
|
1:29.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Lehtolainen |
1996 |
|
473 |
33.57 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Walther |
2001 |
|
380 |
37.75 |
|
|
|
1:16.22 |
|
|
HTU Stadi |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Tepponen |
2001 |
|
326 |
38.95 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
231 |
45.07 |
|
|
|
1:29.90 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Piia Kaivola |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miika Mäentaus |
1998 |
|
335 |
33.53 |
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Justus Riikonen |
2001 |
|
150 |
45.87 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Uinti Imatra |
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dina Sadojevic Jelacik |
2004 |
|
527 |
31.62 |
1:07.03 |
1:43.16 |
|
2:17.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
463 |
33.27 |
1:09.92 |
1:47.53 |
|
2:23.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
399 |
35.04 |
1:13.71 |
1:52.64 |
|
2:30.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
369 |
36.67 |
1:16.39 |
1:56.33 |
|
2:34.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mirtel-Madlen Siimar |
2007 |
|
251 |
38.18 |
1:22.36 |
2:10.09 |
|
2:56.02 |
|
|
Top Uimareura |
2:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Heinzmann |
2004 |
|
239 |
39.78 |
1:25.28 |
2:13.54 |
|
2:59.13 |
|
|
Simmis Grani |
3:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Issakainen |
2002 |
|
495 |
32.26 |
1:08.22 |
1:44.45 |
|
2:20.47 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Haravuori |
2002 |
|
452 |
33.87 |
1:11.14 |
1:48.22 |
|
2:24.77 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Grete Vutt |
2003 |
|
430 |
32.92 |
1:10.52 |
1:49.53 |
|
2:27.21 |
|
|
Top Uimareura |
2:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
387 |
35.44 |
1:13.74 |
1:54.11 |
|
2:32.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
383 |
34.71 |
1:13.87 |
1:53.88 |
|
2:33.04 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Yritys |
2002 |
|
355 |
35.62 |
1:15.18 |
1:56.37 |
|
2:36.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aida Silvennoinen |
2003 |
|
326 |
36.80 |
1:18.41 |
2:02.09 |
|
2:41.38 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Winona Forslund |
2003 |
|
320 |
37.13 |
1:18.10 |
2:00.54 |
|
2:42.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Pajari |
2001 |
|
506 |
31.88 |
1:07.08 |
1:43.54 |
|
2:19.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mariel Mylly |
2001 |
|
413 |
33.15 |
1:10.95 |
1:50.25 |
|
2:29.27 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronja Ryyti |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:29 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
199 |
39.01 |
1:23.96 |
2:09.61 |
|
2:50.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
153 |
44.28 |
1:31.42 |
2:21.07 |
|
3:05.54 |
|
|
Cetus Espoo |
3:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaspar Helde |
2002 |
|
437 |
30.21 |
1:03.49 |
1:38.20 |
|
2:10.87 |
|
|
Top Uimareura |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
395 |
31.31 |
1:06.63 |
1:42.45 |
|
2:15.40 |
|
|
HTU Stadi |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pauli Salonen |
2003 |
|
390 |
31.78 |
1:07.06 |
1:42.66 |
|
2:15.93 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
358 |
32.16 |
1:07.39 |
1:43.50 |
|
2:19.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Robert Kallaste |
2002 |
|
294 |
33.46 |
1:11.99 |
1:52.02 |
|
2:29.42 |
|
|
Orca Swim Club |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Hauska |
2003 |
|
196 |
36.30 |
1:20.27 |
2:06.87 |
|
2:50.97 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Repe Kupila |
2001 |
|
305 |
33.17 |
1:10.81 |
1:49.97 |
|
2:27.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:29 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:22 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:33 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artur Tobler |
2004 |
|
314 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Top Uimareura |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Lill |
2005 |
|
302 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
Top Uimareura |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Georgi Goldberg |
2004 |
|
257 |
|
|
|
|
34.25 |
|
|
Top Uimareura |
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
250 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
Helsingin Uimarit |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tristan Tsopp |
2004 |
|
243 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
Audentes |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
177 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
168 |
|
|
|
|
39.46 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
159 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
Helsingin Uimarit |
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
125 |
|
|
|
|
43.53 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Patrik Pylvänäinen |
2004 |
|
113 |
|
|
|
|
44.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Risto Kallström |
2006 |
|
113 |
|
|
|
|
45.06 |
|
|
Cetus Espoo |
46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rufus Strandell |
2005 |
|
89 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
80 |
|
|
|
|
50.52 |
|
|
Cetus Espoo |
50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ivan Gavrilov |
2005 |
|
74 |
|
|
|
|
51.80 |
|
|
Cetus Espoo |
52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Benjamin Winqvist |
2006 |
|
58 |
|
|
|
|
56.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikael Rasinmäki |
2006 |
|
54 |
|
|
|
|
57.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eeli Partanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauli Rantatupa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:33 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:34 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Perhosuinti M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
398 |
|
|
|
|
29.62 |
|
|
Cetus Espoo |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petri Rahko |
1965 |
|
343 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
HTU Stadi |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:34 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
18:57 |
|