Resultat för Sigmaswim Årgangscup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 33.52 | ||||||
2 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | ||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.41 | ||||||
4 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | ||||||
5 | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.88 | ||||||
6 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.27 | ||||||
7 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.96 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.85 | ||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.55 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.73 | ||||||
5 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.46 | ||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.48 | ||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.18 | ||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | ||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.86 | ||||||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.94 | ||||||
11 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.01 | ||||||
13 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.36 | ||||||
14 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.37 | ||||||
15 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | ||||||
16 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.96 | ||||||
17 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.38 | ||||||
18 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | ||||||
19 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.73 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Svare | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.51 | ||||||
2 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.10 | ||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.21 | ||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.32 | ||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.02 | ||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.09 | ||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
8 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.59 | ||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.08 | ||||||
10 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.19 | ||||||
11 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | ||||||
12 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.29 | ||||||
13 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.30 | ||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.59 | ||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | ||||||
16 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.23 | ||||||
17 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.22 | ||||||
18 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.40 | ||||||
19 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.41 | ||||||
20 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.28 | ||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.47 | ||||||
3 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.83 | ||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.23 | ||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | ||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.22 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.59 | ||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.21 | ||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.35 | ||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | ||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.63 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 33.26 | ||||||
2 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | ||||||
3 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | ||||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.06 | ||||||
5 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.47 | ||||||
6 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 25.39 | ||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.48 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.74 | ||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.87 | ||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 28.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.78 | ||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.22 | ||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.29 | ||||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.57 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.53 | ||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.93 | ||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.27 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.73 | ||||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.25 | ||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.33 | ||||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.84 | ||||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.15 | ||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.54 | ||||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.77 | ||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.09 | ||||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | ||||||
13 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.18 | ||||||
14 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.88 | ||||||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.00 | ||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.69 | ||||||
17 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.69 | ||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.20 | ||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.67 | ||||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.90 | ||||||
6 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.22 | ||||||
7 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.37 | ||||||
8 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 25.43 | ||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.82 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.83 | ||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.98 | ||||||
5 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.34 | ||||||
5 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.34 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.59 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.91 | ||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.11 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.76 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.25 | ||||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.67 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.85 | ||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.38 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.02 | ||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.14 | ||||||
5 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.39 | ||||||
6 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.43 | ||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.06 | ||||||
3 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.30 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.56 | ||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.77 | ||||||
6 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.90 | ||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | ||||||
8 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.60 | ||||||
9 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.90 | ||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.91 | ||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.98 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.10 | ||||||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.15 | ||||||
14 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.35 | ||||||
15 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.43 | ||||||
16 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.50 | ||||||
17 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.84 | ||||||
18 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | ||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | ||||||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | ||||||
21 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.62 | ||||||
22 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | ||||||
23 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.32 | ||||||
24 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.41 | ||||||
25 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.68 | ||||||
26 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.10 | ||||||
27 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.22 | ||||||
28 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.36 | ||||||
29 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.40 | ||||||
30 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.72 | ||||||
31 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.90 | ||||||
32 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.48 | ||||||
33 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.03 | ||||||
34 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.92 | ||||||
35 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.20 | ||||||
36 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 45.36 | ||||||
37 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 46.19 | ||||||
38 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.90 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.21 | ||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | ||||||
4 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.34 | ||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.25 | ||||||
6 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 27.90 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.14 | ||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.22 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.96 | ||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.49 | ||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | ||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.36 | ||||||
8 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.45 | ||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.41 | ||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.42 | ||||||
11 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.48 | ||||||
12 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | ||||||
13 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.93 | ||||||
14 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 32.46 | ||||||
15 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.11 | ||||||
16 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.64 | ||||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.65 | ||||||
18 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.30 | ||||||
19 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.61 | ||||||
20 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.99 | ||||||
21 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.13 | ||||||
22 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.22 | ||||||
23 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.76 | ||||||
24 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.89 | ||||||
25 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.45 | ||||||
26 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.46 | ||||||
27 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.94 | ||||||
28 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.95 | ||||||
29 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.35 | ||||||
30 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.35 | ||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.28 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.16 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | ||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.04 | ||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.13 | ||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.18 | ||||||
3 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:40.37 | ||||||
4 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:43.55 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:47.42 | ||||||
6 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:54.33 | ||||||
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:26.38 | ||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:51.33 | ||||||
3 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 6:36.30 | ||||||
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.95 | ||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.04 | ||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.16 | ||||||
4 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:32.10 | ||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:36.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 5:01.74 | ||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:13.40 | ||||||
3 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.64 | ||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.86 | ||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:13.48 | ||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:40.69 | ||||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 6:46.90 | ||||||
- | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | EFB ved 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.71 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.60 | ||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.03 | ||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.36 | ||||||
5 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | ||||||
7 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.88 | ||||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.99 | ||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | ||||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.27 | ||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 39.65 | ||||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.81 | ||||||
13 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.97 | ||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.58 | ||||||
15 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | ||||||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.23 | ||||||
17 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.42 | ||||||
18 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.56 | ||||||
19 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.94 | ||||||
20 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.10 | ||||||
21 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 42.31 | ||||||
22 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 42.57 | ||||||
23 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 42.73 | ||||||
24 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 43.00 | ||||||
25 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.05 | ||||||
26 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.83 | ||||||
27 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 43.84 | ||||||
28 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 44.06 | ||||||
29 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.27 | ||||||
30 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 45.18 | ||||||
31 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.19 | ||||||
32 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 45.52 | ||||||
33 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.77 | ||||||
34 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.51 | ||||||
35 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.75 | ||||||
36 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.84 | ||||||
37 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 53.67 | ||||||
38 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 54.32 | ||||||
39 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 57.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.04 | ||||||
2 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | ||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.23 | ||||||
4 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.85 | ||||||
5 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | ||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.78 | ||||||
2 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.78 | ||||||
3 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.98 | ||||||
4 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.89 | ||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.78 | ||||||
7 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.77 | ||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.22 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.16 | ||||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.15 | ||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.72 | ||||||
5 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.77 | ||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.01 | ||||||
7 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.66 | ||||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.65 | ||||||
9 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.32 | ||||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.85 | ||||||
11 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.41 | ||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.86 | ||||||
13 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 54.48 | ||||||
- | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.75 | ||||||
2 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.27 | ||||||
3 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.63 | ||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.39 | ||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.23 | ||||||
6 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.49 | ||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.39 | ||||||
8 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.61 | ||||||
9 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 47.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:16 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.48 | ||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.89 | ||||||
3 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
4 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.59 | ||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | ||||||
6 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.56 | ||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.97 | ||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | ||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | ||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.29 | ||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.81 | ||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.92 | ||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | ||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.73 | ||||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.98 | ||||||
11 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.64 | ||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.42 | ||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | ||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.12 | ||||||
8 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.80 | ||||||
9 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | ||||||
10 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
11 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.98 | ||||||
12 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.90 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Svare | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.54 | ||||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 39.14 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.26 | ||||||
4 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.27 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.76 | ||||||
6 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.80 | ||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.66 | ||||||
8 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.51 | ||||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.19 | ||||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.97 | ||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.13 | ||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.93 | ||||||
4 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | ||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.70 | ||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.86 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.92 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | ||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.33 | ||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.66 | ||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.94 | ||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.37 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.24 | ||||||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.59 | ||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 38.94 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.02 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.53 | ||||||
6 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 41.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.74 | ||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.12 | ||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.52 | ||||||
7 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | ||||||
8 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.07 | ||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.02 | ||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.64 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.91 | ||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | ||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | ||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.98 | ||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.43 | ||||||
8 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
9 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.14 | ||||||
10 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.67 | ||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.48 | ||||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.35 | ||||||
13 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.94 | ||||||
14 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.82 | ||||||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.78 | ||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.19 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.95 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | ||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.29 | ||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.74 | ||||||
5 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.36 | ||||||
6 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.33 | ||||||
7 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.86 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.96 | ||||||
9 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 42.40 | ||||||
10 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 42.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | ||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.75 | ||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.89 | ||||||
5 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.89 | ||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.96 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.29 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.34 | ||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | ||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.70 | ||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.90 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | ||||||
3 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.30 | ||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.80 | ||||||
5 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.29 | ||||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:44.70 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:47.93 | ||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:48.35 | ||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:48.37 | ||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.08 | ||||||
6 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:53.10 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:57.17 | ||||||
8 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 4:58.39 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:59.26 | ||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.52 | ||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:02.04 | ||||||
12 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:02.59 | ||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:04.37 | ||||||
14 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:05.98 | ||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:08.17 | ||||||
16 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:11.53 | ||||||
17 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.28 | ||||||
18 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:16.71 | ||||||
19 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:16.74 | ||||||
20 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:17.44 | ||||||
21 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:25.79 | ||||||
22 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:29.57 | ||||||
23 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:32.65 | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.66 | ||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 4:58.73 | ||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.62 | ||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 5:01.44 | ||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 5:01.79 | ||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:04.72 | ||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:08.24 | ||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.62 | ||||||
9 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 5:18.23 | ||||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 5:23.29 | ||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 5:26.57 | ||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:29.18 | ||||||
13 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 5:53.07 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.20 | ||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.45 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 5:35.78 | ||||||
4 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:35.93 | ||||||
5 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 5:41.99 | ||||||
6 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:49.52 | ||||||
7 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 6:00.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 02 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:21.95 | ||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.98 | ||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:27.95 | ||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.97 | ||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:30.79 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:34.04 | ||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:37.17 | ||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 4:38.59 | ||||||
9 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:39.79 | ||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 4:52.94 | ||||||
11 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 4:54.34 | ||||||
12 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 5:00.16 | ||||||
13 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 5:24.42 | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:37.00 | ||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.86 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:42.52 | ||||||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.28 | ||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 4:48.37 | ||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:50.47 | ||||||
7 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 5:06.51 | ||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:08.37 | ||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:16.94 | ||||||
10 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:19.61 | ||||||
11 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 6:19.67 | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.67 | ||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:51.46 | ||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.59 | ||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:52.66 | ||||||
5 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:53.96 | ||||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.71 | ||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.97 | ||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.54 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.79 | ||||||
2 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:50.78 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.33 | ||||||
4 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.67 | ||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.17 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.79 | ||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.80 | ||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.12 | ||||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.21 | ||||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.32 | ||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.98 | ||||||
3 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.21 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.18 | ||||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:31.83 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.42 | ||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.59 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.13 | ||||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:44.81 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.70 | ||||||
8 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:51.70 | ||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.50 | ||||||
10 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:00.02 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.07 | ||||||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.35 | ||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.26 | ||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.13 | ||||||
3 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.01 | ||||||
4 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.18 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.40 | ||||||
6 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.53 | ||||||
7 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.04 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.15 | ||||||
9 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.89 | ||||||
10 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.28 | ||||||
11 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.73 | ||||||
13 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.89 | ||||||
14 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
15 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.11 | ||||||
16 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.18 | ||||||
17 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.78 | ||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.31 | ||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.87 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.11 | ||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.18 | ||||||
6 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.59 | ||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:09.46 | ||||||
8 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.67 | ||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.41 | ||||||
10 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.30 | ||||||
11 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.44 | ||||||
12 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.61 | ||||||
13 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.63 | ||||||
14 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.39 | ||||||
15 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.53 | ||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.29 | ||||||
2 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.33 | ||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.27 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.56 | ||||||
6 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:17.05 | ||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.06 | ||||||
8 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.27 | ||||||
9 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.60 | ||||||
10 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.91 | ||||||
11 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.56 | ||||||
12 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
13 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:26.97 | ||||||
15 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.00 | ||||||
- | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | 1:02.48 | |||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.03 | 1:03.81 | |||||
3 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.99 | 1:04.42 | |||||
4 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.10 | 1:04.77 | |||||
5 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.87 | 1:05.05 | |||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.31 | 1:06.74 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.01 | 1:03.75 | |||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | 1:04.72 | |||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.49 | 1:05.98 | |||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.86 | 1:06.51 | |||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.57 | 1:07.92 | |||||
6 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.82 | 1:08.11 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.65 | 1:08.99 | |||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.73 | 1:09.88 | |||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.30 | 1:09.99 | |||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 35.55 | 1:13.96 | |||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.84 | 1:15.26 | |||||
6 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.60 | 1:15.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.13 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 56.80 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 58.16 | ||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 59.18 | ||||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 59.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.65 | ||||||
7 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.22 | ||||||
8 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:01.51 | ||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.08 | ||||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:07.00 | ||||||
11 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.10 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 59.95 | ||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.13 | ||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
5 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.26 | ||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.01 | ||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.29 | ||||||
8 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.82 | ||||||
9 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.37 | ||||||
10 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
11 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.92 | ||||||
12 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.50 | ||||||
- | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.48 | ||||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.18 | ||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.37 | ||||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.70 | ||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.94 | ||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.20 | ||||||
8 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.99 | ||||||
9 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:17.45 | ||||||
10 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.49 | ||||||
11 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.73 | ||||||
12 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.88 | ||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.47 | ||||||
14 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:25.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 27.20 | 56.37 | |||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.47 | 56.49 | |||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.11 | 58.33 | |||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.74 | 59.24 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.75 | 1:00.05 | |||||
6 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.21 | 1:01.91 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.18 | 58.25 | |||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.39 | 58.85 | |||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | 58.95 | |||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | 1:03.23 | |||||
5 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.69 | 1:03.72 | |||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.96 | 1:04.59 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.95 | 1:06.34 | |||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.24 | 1:07.21 | |||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.89 | 1:09.11 | |||||
4 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.36 | 1:09.73 | |||||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.50 | 1:10.90 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | 1:12.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:26.84 | ||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.15 | ||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.64 | ||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:35.11 | ||||||
6 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:37.50 | ||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:38.46 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.26 | ||||||
9 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.20 | ||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.42 | ||||||
11 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:46.60 | ||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.40 | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.71 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.39 | ||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.43 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.08 | ||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:47.01 | ||||||
6 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.34 | ||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.78 | ||||||
8 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.81 | ||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.50 | ||||||
10 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:01.02 | ||||||
11 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:03.69 | ||||||
12 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.46 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.12 | ||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.15 | ||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.84 | ||||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.63 | ||||||
5 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.51 | ||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.15 | ||||||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.24 | ||||||
8 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.91 | ||||||
9 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:11.59 | ||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.90 | ||||||
11 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:44.61 | ||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.62 | ||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.14 | ||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.05 | ||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.29 | ||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.66 | ||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:23.52 | ||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.88 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:26.05 | ||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:26.45 | ||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.43 | ||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:36.44 | ||||||
7 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.49 | ||||||
8 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:13.82 | ||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Fuldt nedd v afsl | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.60 | ||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.87 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.03 | ||||||
4 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.62 | ||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.20 | ||||||
6 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.55 | ||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:10.01 | ||||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Fuld nedd v afsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.72 | ||||||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:25.79 | ||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.08 | ||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.91 | ||||||
8 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.60 | ||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.33 | ||||||
10 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.55 | ||||||
11 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.51 | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:21.16 | ||||||
2 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.19 | ||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.32 | ||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.39 | ||||||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:27.31 | ||||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.94 | ||||||
7 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.33 | ||||||
8 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.59 | ||||||
9 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
10 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.94 | ||||||
11 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.68 | ||||||
12 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.68 | ||||||
13 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.43 | ||||||
14 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.45 | ||||||
15 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.67 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.99 | ||||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.16 | ||||||
3 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.02 | ||||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:37.00 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.42 | ||||||
6 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.06 | ||||||
7 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.75 | ||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.59 | ||||||
9 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.06 | ||||||
- | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.58 | 1:21.64 | |||||
2 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.43 | 1:22.63 | |||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.14 | 1:22.87 | |||||
4 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.69 | 1:24.34 | |||||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.47 | 1:24.49 | |||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.26 | 1:27.97 | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.78 | 1:22.06 | |||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | 1:23.55 | |||||
3 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:23.59 | |||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.95 | 1:23.84 | |||||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 40.28 | 1:25.52 | |||||
6 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.63 | 1:32.34 | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | 1:28.48 | |||||
2 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 45.57 | 1:34.38 | |||||
3 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | 1:35.04 | |||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 44.91 | 1:35.12 | |||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.00 | 1:35.36 | |||||
6 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.71 | 1:36.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.54 | ||||||
3 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.15 | ||||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.14 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.19 | ||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.13 | ||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:28.58 | ||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.83 | ||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.70 | ||||||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.88 | ||||||
- | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Dobb pullout v 75m | |||||
- | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.93 | ||||||
2 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.78 | ||||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.81 | ||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.39 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.91 | ||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.74 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:33.90 | ||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.34 | ||||||
10 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.78 | ||||||
11 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | ||||||
- | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ESB v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | 1:12.14 | |||||
2 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | 1:16.71 | |||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.70 | 1:17.62 | |||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:17.69 | |||||
5 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.88 | 1:18.88 | |||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.85 | 1:24.56 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.51 | 1:18.39 | |||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.52 | 1:18.47 | |||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.86 | 1:19.66 | |||||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.77 | 1:23.55 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.43 | 1:24.99 | |||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.48 | 1:25.80 | |||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.07 | 1:26.70 | |||||
4 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.20 | 1:27.72 | |||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.56 | 1:32.11 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.71 | 1:32.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.90 | ||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.05 | ||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.13 | ||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:37.36 | ||||||
5 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:37.54 | ||||||
6 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.76 | ||||||
7 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.08 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.59 | ||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:43.40 | ||||||
10 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.01 | ||||||
11 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.56 | ||||||
12 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.11 | ||||||
13 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.54 | ||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.56 | ||||||
14 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:49.56 | ||||||
16 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.26 | ||||||
17 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:04.86 | ||||||
18 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:25.68 | ||||||
- | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej afs på ryg v 100m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.60 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:45.41 | ||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.05 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.89 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.46 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.50 | ||||||
7 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:52.87 | ||||||
8 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.34 | ||||||
9 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.74 | ||||||
10 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:00.58 | ||||||
11 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:05.30 | ||||||
12 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.19 | ||||||
13 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:11.17 | ||||||
14 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.85 | ||||||
15 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.67 | ||||||
16 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:20.54 | ||||||
17 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:37.26 | ||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Efb v 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.90 | ||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.92 | ||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.20 | ||||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.62 | ||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:59.63 | ||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.78 | ||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.96 | ||||||
8 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.16 | ||||||
9 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.54 | ||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.82 | ||||||
11 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.46 | ||||||
12 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.45 | ||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.45 | ||||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:35.54 | ||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.99 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.16 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.77 | ||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.57 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.90 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.66 | ||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.97 | ||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.65 | ||||||
9 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.50 | ||||||
10 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.45 | ||||||
11 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:43.34 | ||||||
12 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:57.23 | ||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ESB v. 150m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.88 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.76 | ||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.05 | ||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.26 | ||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.59 | ||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.66 | ||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.40 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.63 | ||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.15 | ||||||
10 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:44.96 | ||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.55 | ||||||
12 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.03 | ||||||
- | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.52 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.22 | ||||||
3 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:47.35 | ||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.70 | ||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.99 | ||||||
6 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.88 | ||||||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:59.01 | ||||||
8 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:12.32 | ||||||
9 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.55 | ||||||
10 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:15.89 | ||||||
11 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.83 | ||||||
- | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej afs på ryg v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:06.84 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 36.33 | 1:09.20 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.34 | 1:38.54 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 28.30 | 2:06.84 | |||||||
2 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:13.60 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 37.77 | 1:11.83 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 32.57 | 1:44.40 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.20 | 2:13.60 | |||||||
3 | Padawans Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.88 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 38.88 | 1:12.08 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.12 | 1:44.20 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.68 | 2:13.88 | |||||||
4 | Tornado Tøzerne 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.96 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 36.48 | 1:10.93 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 32.95 | 1:43.88 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 30.08 | 2:13.96 | |||||||
5 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.12 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 40.68 | 1:13.86 | |||||||
Pil Sylvander | 2003 | 34.95 | 1:48.81 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.31 | 2:17.12 | |||||||
6 | Piger 2 Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.79 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 40.30 | 1:16.58 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 31.64 | 1:48.22 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 30.57 | 2:18.79 | |||||||
7 | Tornado Tøzerne 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.89 | ||||||
Thea Pedersen | 2003 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 39.66 | 1:17.71 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 32.73 | 1:50.44 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 29.45 | 2:19.89 | |||||||
8 | Sigma Ag1 Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:21.73 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 38.71 | 1:15.75 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 36.37 | 1:52.12 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 29.61 | 2:21.73 | |||||||
9 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.50 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 41.95 | 1:19.75 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 34.30 | 1:54.05 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 31.45 | 2:25.50 | |||||||
10 | Sigma Piger Ag2 A | 2005 | Sigma Swim | 2:31.38 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 38.87 | 1:19.04 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 40.26 | 1:59.30 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 32.08 | 2:31.38 | |||||||
11 | Piger Lyngby | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.22 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 41.22 | 1:19.89 | |||||||
Bolette Nimskov | 2005 | 39.25 | 1:59.14 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 35.08 | 2:34.22 | |||||||
12 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:37.25 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Anne Bagge Ravn | 2003 | 47.06 | 1:27.01 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 34.67 | 2:01.68 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 35.57 | 2:37.25 | |||||||
13 | Sigma Piger Ag2 B | 2005 | Sigma Swim | 2:49.85 | ||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 45.77 | 1:27.53 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 47.51 | 2:15.04 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 34.81 | 2:49.85 | |||||||
- | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | |||||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | |||||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | |||||||||
Emma F. Rouse | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:05.24 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 35.03 | 1:07.60 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.57 | 1:37.17 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 28.07 | 2:05.24 | |||||||
2 | Padawans Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.33 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 37.69 | 1:10.67 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 30.98 | 1:41.65 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 28.68 | 2:10.33 | |||||||
3 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:11.67 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 36.93 | 1:10.83 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 32.98 | 1:43.81 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 27.86 | 2:11.67 | |||||||
4 | Tornado Tøzerne 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.92 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Hannah Höesch | 2003 | 37.68 | 1:12.00 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.28 | 1:42.28 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 29.64 | 2:11.92 | |||||||
5 | Piger 2 Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.70 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 40.07 | 1:14.99 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 31.94 | 1:46.93 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.77 | 2:16.70 | |||||||
6 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.06 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 40.20 | 1:13.86 | |||||||
Pil Sylvander | 2003 | 34.50 | 1:48.36 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.70 | 2:17.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.01 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 33.09 | 1:04.05 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 28.40 | 1:32.45 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.56 | 1:59.01 | |||||||
2 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:01.61 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 34.12 | 1:06.31 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.38 | 1:34.69 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 26.92 | 2:01.61 | |||||||
3 | Padawans Lyngby | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.06 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 35.92 | 1:06.87 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 27.73 | 1:34.60 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 27.46 | 2:02.06 | |||||||
4 | Hovedstaden Halvhjerner2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.83 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 34.90 | 1:07.38 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 31.36 | 1:38.74 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 28.09 | 2:06.83 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.15 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 35.16 | 1:06.75 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 31.75 | 1:38.50 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 28.65 | 2:07.15 | |||||||
6 | Drenge 2 Lyngbys | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.24 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 36.65 | 1:11.36 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 29.44 | 1:40.80 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 29.44 | 2:10.24 | |||||||
7 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:11.90 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Nicholas Svane | 2002 | 39.74 | 1:13.34 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 30.10 | 1:43.44 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 28.46 | 2:11.90 | |||||||
8 | Sigma Drenge Ag2 B | 2004 | Sigma Swim | 2:21.23 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 38.80 | 1:14.98 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 34.31 | 1:49.29 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 31.94 | 2:21.23 | |||||||
9 | Drenge Lyngbys | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.20 | ||||||
Oliver Sperling | 2004 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 40.25 | 1:18.00 | |||||||
Kasper Thorn | 2004 | 40.35 | 1:58.35 | |||||||
Michael Halck | 2004 | 32.85 | 2:31.20 | |||||||
10 | Sigma Drenge Ag2 A | 2004 | Sigma Swim | 2:43.53 | ||||||
Oscar Boyer | 2004 | 43.95 | 43.95 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 42.48 | 1:26.43 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 41.98 | 2:08.41 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 35.12 | 2:43.53 | |||||||
- | Sigma Ag1 Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.99 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 33.06 | 1:03.86 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 28.12 | 1:31.98 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.01 | 1:57.99 | |||||||
2 | Padawans Lyngby | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.87 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 33.55 | 1:03.98 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.07 | 1:32.05 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 26.82 | 1:58.87 | |||||||
3 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:59.93 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 33.83 | 1:06.02 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.66 | 1:33.68 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 26.25 | 1:59.93 | |||||||
4 | Hovedstaden Halvhjerner2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.75 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 33.98 | 1:05.94 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 29.09 | 1:35.03 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 27.72 | 2:02.75 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.31 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 35.29 | 1:06.65 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 31.56 | 1:38.21 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 29.10 | 2:07.31 | |||||||
6 | Drenge 2 Lyngbys | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.19 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 35.23 | 1:09.01 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 33.06 | 1:42.07 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 28.12 | 2:10.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:13 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.42 | ||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.08 | ||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.83 | ||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.22 | ||||||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.25 | ||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:14.39 | ||||||
7 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.98 | ||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.61 | ||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.35 | ||||||
10 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.47 | ||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.37 | ||||||
- | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | EFB v25 | |||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.85 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.39 | ||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.85 | ||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.09 | ||||||
5 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.67 | ||||||
6 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.94 | ||||||
7 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.29 | ||||||
8 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.36 | ||||||
9 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.91 | ||||||
10 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.79 | ||||||
11 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.00 | ||||||
12 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.52 | ||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.53 | ||||||
2 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.11 | ||||||
4 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.69 | ||||||
5 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.95 | ||||||
6 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.77 | ||||||
7 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.80 | ||||||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.08 | ||||||
9 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:31.69 | ||||||
10 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.01 | ||||||
11 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
12 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.15 | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.34 | ||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.06 | ||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.26 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.49 | ||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.58 | ||||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.03 | ||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.67 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.35 | ||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.01 | ||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.59 | ||||||
5 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.48 | ||||||
6 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.46 | ||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
2 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.73 | ||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.74 | ||||||
4 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.43 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.80 | ||||||
- | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.79 | ||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.65 | ||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.95 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.00 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.03 | ||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.06 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.15 | ||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.34 | ||||||
4 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.05 | ||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.76 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:21.25 | ||||||
- | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | EFB v75 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.37 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.95 | ||||||
3 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:26.21 | ||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.50 | ||||||
5 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.99 | ||||||
- | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | EFB v50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.99 | ||||||
2 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.24 | ||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.35 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.15 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.15 | ||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.54 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.10 | ||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.36 | ||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.12 | ||||||
5 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.50 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:19.35 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.63 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.47 | ||||||
3 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:23.30 | ||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.84 | ||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB v. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.73 | ||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:37.96 | ||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.12 | ||||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.36 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.50 | ||||||
6 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:49.23 | ||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.58 | ||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.63 | ||||||
9 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.30 | ||||||
10 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.49 | ||||||
11 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.34 | ||||||
12 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:18.61 | ||||||
13 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:20.53 | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.30 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:24.86 | ||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.91 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.19 | ||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.16 | ||||||
6 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.79 | ||||||
7 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.43 | ||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.31 | ||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:35.71 | ||||||
10 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:54.37 | ||||||
11 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:56.09 | ||||||
12 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:21.16 | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.80 | ||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.76 | ||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:18.08 | ||||||
4 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:18.47 | ||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:18.73 | ||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:19.49 | ||||||
7 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.11 | ||||||
8 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.28 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:22.98 | ||||||
10 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.24 | ||||||
11 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.29 | ||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.22 | ||||||
13 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.99 | ||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.16 | ||||||
15 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:31.93 | ||||||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.01 | ||||||
17 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.52 | ||||||
18 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.95 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.48 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.75 | ||||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.78 | ||||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.29 | ||||||
6 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:54.47 | ||||||
7 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.62 | ||||||
8 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:01.84 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.56 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.23 | ||||||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:10.89 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.71 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:12.15 | ||||||
6 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.82 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:15.46 | ||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:15.49 | ||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.69 | ||||||
10 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.42 | ||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.22 | ||||||
12 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.51 | ||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:52.44 | ||||||
14 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:57.66 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:02.49 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.97 | ||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.77 | ||||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:06.97 | ||||||
5 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.95 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.72 | ||||||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.23 | ||||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.89 | ||||||
9 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:25.88 | ||||||
10 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.93 | ||||||
- | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
2 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.64 | ||||||
4 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.62 | ||||||
5 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.49 | ||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.79 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.35 | ||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.82 | ||||||
9 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.85 | ||||||
10 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.74 | ||||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:19.97 | ||||||
12 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.47 | ||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.36 | ||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.49 | ||||||
17 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.98 | ||||||
- | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.78 | ||||||
2 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
3 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.06 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.41 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.30 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.21 | ||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.21 | ||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:24.36 | ||||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.59 | ||||||
11 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.00 | ||||||
12 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.64 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.96 | ||||||
2 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.17 | ||||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.66 | ||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.33 | ||||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.05 | ||||||
2 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.50 | ||||||
3 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.86 | ||||||
4 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.76 | ||||||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.35 | ||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.93 | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.81 | ||||||
2 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.37 | ||||||
3 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.32 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.51 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.00 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.02 | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.36 | ||||||
2 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.93 | ||||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.53 | ||||||
4 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.18 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.06 | ||||||
3 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.31 | ||||||
4 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.59 | ||||||
5 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.45 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.45 | ||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.17 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:11.71 | ||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.82 | ||||||
5 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.13 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.81 | ||||||
7 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.58 | ||||||
8 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.34 | ||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | ||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.50 | ||||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.02 | ||||||
12 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.26 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.61 | ||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.94 | ||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.74 | ||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.97 | ||||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.23 | ||||||
3 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.90 | ||||||
4 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.16 | ||||||
5 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.53 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.34 | ||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.80 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:10.89 | ||||||
4 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.60 | ||||||
5 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.72 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.56 | ||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.08 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.91 | ||||||
4 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.15 | ||||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.42 | ||||||
2 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.90 | ||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:58.31 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.28 | ||||||
5 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:01.45 | ||||||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.08 | ||||||
7 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:04.42 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:04.97 | ||||||
9 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.90 | ||||||
10 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:18.99 | ||||||
11 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:32.42 | ||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.18 | ||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:56.97 | ||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.30 | ||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.59 | ||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.38 | ||||||
6 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:11.86 | ||||||
7 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.23 | ||||||
8 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.86 | ||||||
9 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:18.48 | ||||||
10 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:19.88 | ||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:20.11 | ||||||
12 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.07 | ||||||
13 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:32.61 | ||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:13.28 | ||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.05 | ||||||
3 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.87 | ||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:25.20 | ||||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:35.66 | ||||||
6 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:39.71 | ||||||
7 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:56.37 | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.48 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.78 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.54 | ||||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.11 | ||||||
5 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.12 | ||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:05.58 | ||||||
- | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.23 | ||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.26 | ||||||
3 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | ||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:55.15 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.12 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:58.24 | ||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.07 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.27 | ||||||
9 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.99 | ||||||
10 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:18.25 | ||||||
11 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:23.99 | ||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:25.41 | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.06 | ||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.30 | ||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.80 | ||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.09 | ||||||
5 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:16.93 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.98 | ||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:42.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.03 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:12.25 | ||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.22 | ||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.31 | ||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.91 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
9 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.42 | ||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | ||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
12 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.37 | ||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.63 | ||||||
14 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.80 | ||||||
15 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.14 | ||||||
16 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.26 | ||||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.06 | ||||||
18 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.11 | ||||||
19 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.56 | ||||||
20 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.01 | ||||||
21 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.56 | ||||||
22 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
- | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.20 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.27 | ||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.63 | ||||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.57 | ||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.69 | ||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.39 | ||||||
8 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:19.66 | ||||||
9 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.20 | ||||||
10 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | ||||||
11 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.85 | ||||||
12 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.22 | ||||||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.47 | ||||||
14 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.99 | ||||||
15 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.84 | ||||||
16 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.58 | ||||||
17 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.78 | ||||||
18 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.26 | ||||||
19 | Frederikke Smidt | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.28 | ||||||
20 | Ida Husebø | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.72 | ||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:23.29 | ||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.00 | ||||||
4 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.49 | ||||||
5 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.64 | ||||||
6 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.33 | ||||||
8 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.71 | ||||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.46 | ||||||
10 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.90 | ||||||
11 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.86 | ||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.62 | ||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.75 | ||||||
14 | Stella Stamov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.48 | ||||||
- | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sarah Trier Abel | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ud på mave v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.57 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:09.00 | ||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.53 | ||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.83 | ||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.67 | ||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.92 | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.99 | ||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.59 | ||||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.46 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.14 | ||||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 1 hånd i v. v 75 m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:20.77 | ||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.04 | ||||||
3 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.16 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.45 | ||||||
5 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.18 | ||||||
- | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.58 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.98 | ||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.23 | ||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.56 | ||||||
7 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.26 | ||||||
8 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.57 | ||||||
- | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afs ryg på mave | |||||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Afsl ryg på mave | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.22 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.47 | ||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.87 | ||||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:09.54 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.88 | ||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.85 | ||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.86 | ||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.94 | ||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.03 | ||||||
10 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.75 | ||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:18.37 | ||||||
12 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.23 | ||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.31 | ||||||
14 | Sebastian Magnus Schøn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.46 | ||||||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.88 | ||||||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på mave | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.78 | ||||||
2 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.24 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.55 | ||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.78 | ||||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.01 | ||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.43 | ||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.15 | ||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.71 | ||||||
9 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.19 | ||||||
10 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:25.76 | ||||||
11 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.15 | ||||||
12 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.62 | ||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.74 | ||||||
14 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:34.11 | ||||||
15 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:39.81 | ||||||
- | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vendn v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.81 | ||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.61 | ||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.10 | ||||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.72 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.41 | ||||||
6 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.70 | ||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.02 | ||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.08 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.53 | ||||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:09.66 | ||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.12 | ||||||
6 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.25 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.64 | ||||||
3 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.74 | ||||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.68 | ||||||
5 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.82 | ||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 1:54.54 | ||||||
2 | Tornado Tøzerne 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.91 | ||||||
3 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:59.49 | ||||||
4 | Sigma Ag1 Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:01.44 | ||||||
5 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:01.47 | ||||||
6 | Piger 2 Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.23 | ||||||
7 | Tornado Tøzerne 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.17 | ||||||
8 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:08.42 | ||||||
9 | Sigma Piger Ag2 A | 2005 | Sigma Swim | 2:13.65 | ||||||
10 | Søllerød Sharks | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:26.65 | ||||||
11 | Piger Lyngby | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:29.41 | ||||||
12 | Sigma Piger Ag2 B | 2005 | Sigma Swim | 2:34.99 | ||||||
- | Padawans Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. skift | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ag1 Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 1:54.03 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Mille Pedersen | 2003 | 27.93 | 56.40 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 29.44 | 1:25.84 | |||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 28.19 | 1:54.03 | |||||||
2 | Tornado Tøzerne 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.18 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Mia Lindberg | 2003 | 29.03 | 58.66 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 28.90 | 1:27.56 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 27.62 | 1:55.18 | |||||||
3 | Piger 2 Lyngby | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.84 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 28.45 | 57.30 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 29.89 | 1:27.19 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 28.65 | 1:55.84 | |||||||
4 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:57.67 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.60 | 58.55 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.96 | 1:27.51 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 30.16 | 1:57.67 | |||||||
5 | Sigma Ag1 Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 1:59.42 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 29.99 | 1:00.12 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 30.01 | 1:30.13 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 29.29 | 1:59.42 | |||||||
6 | Sigma Ag1 Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:04.97 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 30.78 | 1:01.64 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.64 | 1:33.28 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 31.69 | 2:04.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
2 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:48.02 | ||||||
3 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 1:52.81 | ||||||
4 | Hovedstaden Halvhjerner2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.87 | ||||||
5 | Drenge 2 Lyngbys | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.28 | ||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:58.88 | ||||||
7 | Søllerød Boys | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:04.95 | ||||||
8 | Sigma Drenge Ag2 A | 2004 | Sigma Swim | 2:05.70 | ||||||
9 | Drenge Lyngbys | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.46 | ||||||
10 | Sigma Drenge Ag2 B | 2004 | Sigma Swim | 2:18.27 | ||||||
- | Padawans Lyngby | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej berør. ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 2 Lyngbys | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.05 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 25.93 | 25.93 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 25.51 | 51.44 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 27.25 | 1:18.69 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 26.36 | 1:45.05 | |||||||
2 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.24 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.38 | 26.38 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 26.53 | 52.91 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 26.25 | 1:19.16 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.08 | 1:45.24 | |||||||
3 | Sigma Ag1 Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:47.73 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 26.95 | 53.17 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 27.46 | 1:20.63 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 27.10 | 1:47.73 | |||||||
4 | Sigma Ag1 Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 1:51.56 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 27.60 | 55.41 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 27.86 | 1:23.27 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 28.29 | 1:51.56 | |||||||
5 | Hovedstaden Halvhjerner2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.16 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 28.76 | 57.10 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 28.06 | 1:25.16 | |||||||
Frede Meincke | 2002 | 28.00 | 1:53.16 | |||||||
6 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:59.13 | ||||||
Lucas Burmester | 2002 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 27.49 | 57.44 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 32.19 | 1:29.63 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 29.50 | 1:59.13 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.05 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.33 | ||||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.84 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:08.92 | ||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.15 | ||||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:14.27 | ||||||
7 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:14.29 | ||||||
8 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:14.40 | ||||||
9 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.45 | ||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.21 | ||||||
11 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.00 | ||||||
12 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:19.59 | ||||||
13 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.73 | ||||||
14 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:26.60 | ||||||
15 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.98 | ||||||
16 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:36.14 | ||||||
17 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:39.54 | ||||||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:23.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:13 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.20 | ||||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.42 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:59.80 | ||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.62 | ||||||
5 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:00.89 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:05.63 | ||||||
7 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.31 | ||||||
8 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.49 | ||||||
9 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.18 | ||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fuldt nedd. v. afs | |||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.73 | ||||||
2 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:25.46 | ||||||
3 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 4:01.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.13 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.64 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.40 | ||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.69 | ||||||
5 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.75 | ||||||
6 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.19 | ||||||
7 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:53.70 | ||||||
8 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:53.95 | ||||||
9 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.96 | ||||||
10 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.56 | ||||||
11 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.68 | ||||||
12 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.92 | ||||||
13 | Savannah Wahl Hansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.15 | ||||||
14 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.44 | ||||||
Løb 39, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:50.19 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.25 | ||||||
3 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:53.33 | ||||||
4 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:07.07 | ||||||
5 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:13.15 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.39 | ||||||
7 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.53 | ||||||
8 | Viktoria Szabo | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.65 | ||||||
- | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 flyben v 50 m | |||||
- | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej synk. arme v star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 40, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.50 | ||||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.69 | ||||||
3 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.01 | ||||||
4 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.07 | ||||||
5 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.31 | ||||||
6 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.33 | ||||||
7 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:47.63 | ||||||
8 | Christian Kjær Bollesen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.03 | ||||||
9 | Jan Zhurbenko | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.70 | ||||||
10 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.10 | ||||||
Løb 40, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.50 | ||||||
2 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:46.40 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.65 | ||||||
4 | Adam Saxkjær | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.58 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.32 | ||||||
6 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.10 | ||||||
7 | Viktor Trolle | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.61 | ||||||
8 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.78 | ||||||
- | Luca Stamov | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 50m | |||||
- | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ESB v 25m | |||||
- | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Fod ej udadv i spark | |||||
- | Oscar Chr. Skyum Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej synk. arme v 12m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.38 | ||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.36 | ||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 42.66 | ||||||
4 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.88 | ||||||
5 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 45.05 | ||||||
6 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 47.82 | ||||||
7 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 49.93 | ||||||
8 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.21 | ||||||
9 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 55.07 | ||||||
10 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 58.31 | ||||||
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 43.67 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 47.68 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 47.75 | ||||||
4 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 54.94 | ||||||
5 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 55.11 | ||||||
6 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.43 | ||||||
7 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.12 | ||||||
- | Sofie Tuxen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.11 | ||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.04 | ||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.82 | ||||||
4 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.19 | ||||||
5 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 44.18 | ||||||
6 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.64 | ||||||
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 43.36 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 43.59 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 48.72 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 55.25 | ||||||
5 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 57.31 | ||||||
- | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | arm fremf. u vand 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.48 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.07 | ||||||
3 | Adam Saxkjær | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 49.94 | ||||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 57.98 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.74 | ||||||
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.00 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.07 | ||||||
3 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.64 | ||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.89 | ||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 35.95 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.42 | ||||||
3 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 41.98 | ||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.82 | ||||||
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.11 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 42.22 | ||||||
3 | Adam Saxkjær | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 47.30 | ||||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.58 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.10 | 1:08.97 | |||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.37 | 1:18.04 | |||||
3 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.30 | 1:21.27 | |||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.57 | 1:21.78 | |||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.35 | 1:22.55 | |||||
6 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.79 | 1:25.43 | |||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.92 | 1:26.95 | |||||
8 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 43.23 | 1:31.21 | |||||
9 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 45.12 | 1:34.55 | |||||
10 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.29 | 1:39.00 | |||||
11 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.72 | 1:40.51 | |||||
12 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.13 | 1:48.77 | |||||
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 44.22 | 1:29.00 | |||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.48 | 1:32.98 | |||||
3 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 45.17 | 1:35.79 | |||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.31 | 1:35.97 | |||||
5 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.63 | 1:42.64 | |||||
6 | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | 52.74 | 1:48.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 52.48 | 1:51.36 | |||||
8 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.27 | 1:53.44 | |||||
9 | Viktoria Szabo | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 52.93 | 1:57.82 | |||||
10 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 54.80 | 1:59.57 | |||||
11 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.32 | 2:01.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:07.25 | |||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.96 | 1:14.73 | |||||
3 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.73 | 1:19.56 | |||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | 1:19.72 | |||||
5 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:22.49 | |||||
6 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | 1:25.68 | |||||
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.64 | 1:26.86 | |||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 43.53 | 1:31.60 | |||||
3 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.77 | 1:34.29 | |||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 44.81 | 1:34.49 | |||||
5 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.01 | 1:38.83 | |||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 52.13 | 1:49.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.84 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.87 | ||||||
3 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.90 | ||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.90 | ||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:13.60 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:15.07 | ||||||
7 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.77 | ||||||
8 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.57 | ||||||
9 | Jan Zhurbenko | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.03 | ||||||
10 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.99 | ||||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.44 | ||||||
2 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.07 | ||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.49 | ||||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.57 | ||||||
5 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.26 | ||||||
6 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:40.37 | ||||||
7 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.41 | ||||||
8 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.80 | ||||||
9 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.33 | ||||||
10 | Oscar Chr. Skyum Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.59 | ||||||
- | Luca Stamov | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Viktor Trolle | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | 1:09.33 | |||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.44 | 1:09.34 | |||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 33.26 | 1:09.86 | |||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.67 | 1:11.78 | |||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.41 | 1:12.53 | |||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.76 | 1:13.48 | |||||
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 36.51 | 1:17.97 | |||||
2 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.61 | 1:22.61 | |||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 41.05 | 1:27.89 | |||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.71 | 1:32.21 | |||||
5 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.69 | 1:33.16 | |||||
6 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.83 | 1:37.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 45, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.40 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.49 | ||||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.11 | ||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:16.63 | ||||||
5 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:17.12 | ||||||
6 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.20 | ||||||
7 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.97 | ||||||
8 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.46 | ||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.56 | ||||||
10 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.06 | ||||||
11 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:26.06 | ||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.92 | ||||||
13 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:26.98 | ||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:28.24 | ||||||
15 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.47 | ||||||
16 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:39.12 | ||||||
17 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 3:44.50 | ||||||
18 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:54.31 | ||||||
19 | Savannah Wahl Hansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 4:14.16 | ||||||
Løb 45, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:29.13 | ||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:50.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 46, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.38 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.44 | ||||||
3 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.55 | ||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.48 | ||||||
5 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.96 | ||||||
6 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.39 | ||||||
7 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:14.40 | ||||||
8 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:19.32 | ||||||
9 | Christian Kjær Bollesen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:46.59 | ||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej afsl på ryg v 100 | |||||
Løb 46, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:13.98 | ||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.75 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.93 | ||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:32.46 | ||||||
5 | Adam Saxkjær | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 47 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.00 | ||||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 48.58 | ||||||
3 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 48.94 | ||||||
4 | Viktoria Szabo | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 53.41 | ||||||
5 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 54.49 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.98 | ||||||
7 | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | 56.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 58.53 | ||||||
9 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 58.86 | ||||||
- | Sofie Tuxen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.03 | ||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.49 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 46.44 | ||||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.78 | ||||||
5 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 47.89 | ||||||
6 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 48.92 | ||||||
7 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 51.19 | ||||||
8 | Savannah Wahl Hansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.04 | ||||||
9 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 56.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.51 | ||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.67 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.25 | ||||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.88 | ||||||
5 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 46.79 | ||||||
6 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 51.81 | ||||||
Løb 47, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 47.34 | ||||||
2 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 48.09 | ||||||
3 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.34 | ||||||
4 | Viktoria Szabo | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 51.09 | ||||||
5 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.44 | ||||||
6 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 54.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 48 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | ||||||
2 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.75 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.86 | ||||||
4 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.97 | ||||||
5 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 59.09 | ||||||
6 | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.18 | ||||||
7 | Oscar Chr. Skyum Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
- | Luca Stamov | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
- | Viktor Trolle | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v. 25m | |||||
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 38.81 | ||||||
2 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.89 | ||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.53 | ||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.77 | ||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 43.47 | ||||||
6 | Jan Zhurbenko | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.43 | ||||||
7 | Christian Kjær Bollesen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 49.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.58 | ||||||
2 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.36 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.67 | ||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.90 | ||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 42.65 | ||||||
6 | Jan Zhurbenko | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.87 | ||||||
Løb 48, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.61 | ||||||
2 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.91 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 49.15 | ||||||
4 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 52.68 | ||||||
5 | Christian L-Gregersen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 58.08 | ||||||
- | Asbjørn Schou | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 49, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Allerød Ag3 Piger | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:45.69 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 46.40 | 1:28.47 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 41.46 | 2:09.93 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 35.76 | 2:45.69 | |||||||
2 | Blå Vikinger Lyngbys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.17 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 48.03 | 1:34.28 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 48.33 | 2:22.61 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 35.56 | 2:58.17 | |||||||
3 | Allerød Ag3 Piger 2 | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:03.97 | ||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | 47.73 | 47.73 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 55.37 | 1:43.10 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 20.32 | 2:03.42 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 1:00.55 | 3:03.97 | |||||||
4 | Birkerød Piger Ag3-1 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.36 | ||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 50.09 | 50.09 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 51.32 | 1:41.41 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 46.85 | 2:28.26 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 42.10 | 3:10.36 | |||||||
5 | Birkerød Piger Ag3-2 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.93 | ||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 53.92 | 53.92 | |||||||
Mona Ørum Maxild | 2007 | 1:00.82 | 1:54.74 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 49.14 | 2:43.88 | |||||||
Marie Storch | 2006 | 47.05 | 3:30.93 | |||||||
- | Ms2 Dolphins | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Arme fremf u vand | |||||
Viktoria Szabo | 2007 | 52.34 | 52.34 | |||||||
Ellen Textor-Broch | 2009 | 1:09.08 | 2:01.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 50, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge Ag3 -1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.72 | ||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 44.54 | 1:21.91 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 36.25 | 1:58.16 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 33.56 | 2:31.72 | |||||||
2 | Birkerød Drenge Ag3-2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.46 | ||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 49.40 | 1:31.34 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 43.20 | 2:14.54 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 32.92 | 2:47.46 | |||||||
3 | Allerød Ag3 Drenge | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:50.34 | ||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 58.58 | 1:41.25 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 33.49 | 2:14.74 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 35.60 | 2:50.34 | |||||||
4 | Blå Samuraier Lyngbys | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.68 | ||||||
Jan Zhurbenko | 2005 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Christian Kjær Bollesen | 2005 | 53.58 | 1:38.62 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 46.16 | 2:24.78 | |||||||
Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 36.90 | 3:01.68 | |||||||
- | Ms2 Orcas | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 51, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.85 | ||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.43 | ||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:29.17 | ||||||
4 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.00 | ||||||
5 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.44 | ||||||
6 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.32 | ||||||
7 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.61 | ||||||
Løb 51, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.11 | ||||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.85 | ||||||
3 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:46.64 | ||||||
4 | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:59.51 | ||||||
5 | Sofie Tuxen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:01.25 | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | EFB v 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 52, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.53 | ||||||
2 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.81 | ||||||
3 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.26 | ||||||
4 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.52 | ||||||
5 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.84 | ||||||
Løb 52, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:27.51 | ||||||
2 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:53.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 53 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 47.89 | ||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.62 | ||||||
3 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 50.33 | ||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.51 | ||||||
5 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.79 | ||||||
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 52.04 | ||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 53.04 | ||||||
- | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ESB v25 | |||||
- | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.97 | ||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 47.19 | ||||||
3 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 48.87 | ||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 49.75 | ||||||
5 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.32 | ||||||
Løb 53, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 51.35 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 51.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 54 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | ||||||
2 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.70 | ||||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.61 | ||||||
4 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 46.19 | ||||||
6 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 46.78 | ||||||
7 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.99 | ||||||
8 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.23 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 armt. bag hofter | |||||
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 45.41 | ||||||
2 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 54.01 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.68 | ||||||
2 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 45.61 | ||||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.07 | ||||||
4 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.31 | ||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 46.52 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 armt. u.v. v. star | |||||
Løb 54, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 45.77 | ||||||
2 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 53.54 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 54.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 55, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.52 | ||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:45.02 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.02 | ||||||
4 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.31 | ||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:56.99 | ||||||
6 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.11 | ||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.13 | ||||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.63 | ||||||
9 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.80 | ||||||
10 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.43 | ||||||
11 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.65 | ||||||
Løb 55, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:07.92 | ||||||
2 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:37.60 | ||||||
3 | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:43.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 56, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.01 | ||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 2:33.62 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.14 | ||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.26 | ||||||
5 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:42.36 | ||||||
6 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.39 | ||||||
7 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.67 | ||||||
8 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.71 | ||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.12 | ||||||
Løb 56, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:07.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 57, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.21 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.31 | ||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:35.30 | ||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.62 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.50 | ||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.79 | ||||||
7 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.99 | ||||||
8 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.44 | ||||||
9 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.56 | ||||||
Løb 57, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:40.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 58, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:23.86 | ||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.64 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.00 | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 58, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.66 | ||||||
2 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:08.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.55 | ||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:26.98 | ||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.63 | ||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.53 | ||||||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.57 | ||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:43.62 | ||||||
7 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.04 | ||||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.31 | ||||||
9 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.84 | ||||||
10 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:58.29 | ||||||
11 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.65 | ||||||
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:47.10 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:51.29 | ||||||
3 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:56.19 | ||||||
4 | Nanna Stampe Bornø | 2007 | Sigma Swim Allerød | 4:21.53 | ||||||
5 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 4:31.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.61 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.09 | ||||||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:29.13 | ||||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.90 | ||||||
5 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.12 | ||||||
6 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.93 | ||||||
7 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:33.18 | ||||||
8 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 3:38.68 | ||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.73 | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:51.95 | ||||||
2 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 4:08.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 61 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.53 | ||||||
2 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.38 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.16 | ||||||
4 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 40.81 | ||||||
5 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 48.47 | ||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.04 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 43.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.83 | ||||||
2 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 36.52 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.75 | ||||||
4 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.55 | ||||||
5 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 47.37 | ||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.93 | ||||||
2 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 62 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.96 | ||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.88 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.36 | ||||||
4 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.43 | ||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.74 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
7 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 35.54 | ||||||
8 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.29 | ||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.01 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.90 | ||||||
3 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 43.52 | ||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.33 | ||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.65 | ||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.67 | ||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.75 | ||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.81 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.88 | ||||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.25 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.69 | ||||||
3 | Albert Skov Andersen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 40.64 | ||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 63 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 63, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:27.40 | ||||||
2 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:35.27 | ||||||
3 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.16 | ||||||
4 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:40.27 | ||||||
5 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.76 | ||||||
6 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.15 | ||||||
- | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vendn. 75m | |||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Rygligg. eft 50m | |||||
Løb 63, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:36.93 | ||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.79 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.65 | ||||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.52 | ||||||
5 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:48.09 | ||||||
6 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:51.96 | ||||||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.67 | ||||||
- | Sofie Tuxen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Afsl ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 63, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:29.94 | ||||||
2 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:34.28 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:39.61 | ||||||
4 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:42.14 | ||||||
5 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.78 | ||||||
- | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sv.crawl eft. 50 m | |||||
Løb 63, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:36.17 | ||||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:43.98 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.13 | ||||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.80 | ||||||
5 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:49.46 | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 armtag u.va. v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 64 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 64, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.80 | ||||||
2 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.53 | ||||||
3 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.59 | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 64, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:29.64 | ||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 64, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.30 | ||||||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.53 | ||||||
3 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.68 | ||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.50 | ||||||
Løb 64, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.88 | ||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 65 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 65, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Allerød Ag3 Piger | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:26.11 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 38.04 | 1:14.20 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 36.09 | 1:50.29 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 35.82 | 2:26.11 | |||||||
2 | Birkerød Piger Ag3-1 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.71 | ||||||
Julie Hovmand | 2007 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 40.23 | 1:19.52 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 39.01 | 1:58.53 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 42.18 | 2:40.71 | |||||||
3 | Allerød Ag3 Piger 2 | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:56.27 | ||||||
Isabella Christensen | 2007 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Nanna Stampe Bornø | 2007 | 20.31 | 1:06.25 | |||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | 27.99 | 1:34.24 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 1:22.03 | 2:56.27 | |||||||
4 | Birkerød Piger Ag3-2 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.07 | ||||||
Sofie Tuxen | 2007 | 51.54 | 51.54 | |||||||
Mona Ørum Maxild | 2007 | 43.17 | 1:34.71 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 40.20 | 2:14.91 | |||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 42.16 | 2:57.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 66 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 66, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge Ag3 -1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.36 | ||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 33.47 | 1:05.92 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 33.57 | 1:39.49 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 34.87 | 2:14.36 | |||||||
2 | Allerød Ag3 Drenge | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:18.03 | ||||||
Frederik Gersby | 2006 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.57 | 1:12.73 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 32.64 | 1:45.37 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 32.66 | 2:18.03 | |||||||
3 | Birkerød Drenge Ag3-2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.00 | ||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Albert Skov Andersen | 2006 | 41.11 | 1:18.22 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 36.58 | 1:54.80 | |||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 37.20 | 2:32.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 |