Results for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 03 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.54 | ||||||
3 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.15 | ||||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.14 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.19 | ||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.13 | ||||||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:28.58 | ||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.83 | ||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.70 | ||||||
4 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.88 | ||||||
- | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Dobb pullout v 75m | |||||
- | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.93 | ||||||
2 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.78 | ||||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.81 | ||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.39 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.91 | ||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.74 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:33.90 | ||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.34 | ||||||
10 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.78 | ||||||
11 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | ||||||
- | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ESB v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 |