Resultater for DM Ã…rgang Kortbane (B)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (B) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 44, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 499 | 33.47 | 1:13.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.45 | |||||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | 479 | 35.43 | 1:14.94 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.14 | |||||||||
3 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 479 | 34.88 | 1:14.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.96 | |||||||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 465 | 35.70 | 1:15.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.31 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 449 | 35.66 | 1:16.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 448 | 36.61 | 1:16.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.58 | |||||||||
7 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 443 | 35.41 | 1:16.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.00 | |||||||||
8 | Louise Sunesen | 2005 | 433 | 35.99 | 1:17.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.04 | |||||||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 431 | 35.78 | 1:17.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
10 | Louise Lie Thisted | 2005 | 415 | 36.26 | 1:18.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
11 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 412 | 36.53 | 1:18.82 | |||||
JGI Svømning | 1:21.59 | |||||||||
12 | Liva Lund Hansen | 2005 | 410 | 35.96 | 1:18.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.31 | |||||||||
13 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 401 | 36.44 | 1:19.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
14 | Ellen Jensen | 2005 | 389 | 36.44 | 1:20.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.66 | |||||||||
15 | Rebecca Petersen | 2005 | 383 | 37.98 | 1:20.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
16 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 380 | 36.74 | 1:20.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
17 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 375 | 38.32 | 1:21.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.38 | |||||||||
18 | Josephine Thomsen | 2005 | 374 | 37.56 | 1:21.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.12 | |||||||||
19 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 360 | 38.57 | 1:22.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.92 | |||||||||
20 | Ida Marie Platzer | 2005 | 357 | 1:22.63 | 1:22.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
21 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 352 | 38.23 | 1:23.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:36.28 | |||||||||
22 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 347 | 38.36 | 1:23.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
23 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 339 | 38.87 | 1:24.05 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.37 | |||||||||
24 | Silja Brage | 2005 | 338 | 39.09 | 1:24.13 | |||||
JGI Svømning | 1:24.75 | |||||||||
25 | Liv Salhauge | 2005 | 331 | 39.57 | 1:24.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.65 | |||||||||
26 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 322 | 38.79 | 1:25.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
27 | Laura S. Olesen | 2005 | 319 | 39.74 | 1:25.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
28 | Thea Mikkelsen | 2005 | 319 | 38.54 | 1:25.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
29 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 316 | 40.85 | 1:26.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
30 | Thea Møller Larsen | 2005 | 310 | 39.87 | 1:26.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.47 | |||||||||
31 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 309 | 40.29 | 1:26.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
32 | Sophie Simmonds | 2005 | 290 | 40.01 | 1:28.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.60 | |||||||||
33 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 246 | 41.68 | 1:33.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.95 | |||||||||
34 | Alma Gotfredsen | 2005 | 231 | 39.93 | 1:35.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.41 | |||||||||
35 | Emma Phaff Steen | 2005 | 224 | 42.32 | 1:36.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DSQ | ej samt.ber.75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
Løb 44, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 684 | 31.20 | 1:06.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.94 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 669 | 31.33 | 1:07.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 593 | 32.61 | 1:09.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.86 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 588 | 33.02 | 1:10.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.70 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 541 | 1:11.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.54 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 531 | 33.59 | 1:12.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.17 | |||||||||
7 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 514 | 1:13.22 | 1:13.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 512 | 1:13.32 | 1:13.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 508 | 1:13.51 | 1:13.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.89 | |||||||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | 507 | 33.79 | 1:13.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 505 | 1:13.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
12 | Sarah Carugati | 2004 | 504 | 33.91 | 1:13.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.45 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 486 | 1:14.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.98 | |||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 484 | 34.59 | 1:14.68 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.28 | |||||||||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 484 | 1:14.70 | 1:14.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.13 | |||||||||
16 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 478 | 1:15.00 | 1:15.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.81 | |||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 477 | 34.92 | 1:15.04 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.07 | |||||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | 470 | 35.60 | 1:15.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
19 | Nicoline Dyrman | 2004 | 470 | 35.25 | 1:15.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.54 | |||||||||
20 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 466 | 33.68 | 1:15.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.89 | |||||||||
21 | Liva Søby | 2004 | 463 | 33.95 | 1:15.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.25 | |||||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 460 | 34.18 | 1:15.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.00 | |||||||||
23 | Clara Skrydstrup | 2004 | 459 | 1:16.03 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.53 | |||||||||
24 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 458 | 1:16.06 | 1:16.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
25 | Anna Nørskov | 2004 | 457 | 35.92 | 1:16.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
26 | Aurelia Pedersen | 2004 | 424 | 35.16 | 1:18.06 | |||||
H2Odense | 1:18.70 | |||||||||
27 | Linnea Hietala | 2004 | 421 | 35.70 | 1:18.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
28 | Ida Juul Grønning | 2004 | 413 | 36.64 | 1:18.71 | |||||
H2Odense | 1:20.69 | |||||||||
29 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 412 | 36.99 | 1:18.81 | |||||
SVØM Korsør | 1:20.85 | |||||||||
30 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 407 | 36.81 | 1:19.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.06 | |||||||||
31 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 405 | 1:19.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.42 | |||||||||
32 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 405 | 36.15 | 1:19.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
33 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 404 | 35.42 | 1:19.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.69 | |||||||||
34 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 403 | 37.52 | 1:19.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
35 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 399 | 37.28 | 1:19.64 | |||||
Frem Odense | 1:22.25 | |||||||||
36 | Freja Møller | 2004 | 386 | 37.09 | 1:20.53 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
37 | Anna Maria Madsen | 2004 | 381 | 35.74 | 1:20.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.16 | |||||||||
38 | Clara Dreier | 2004 | 376 | 35.72 | 1:21.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
39 | Signe Krag Andersen | 2004 | 367 | 37.31 | 1:21.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.15 | |||||||||
40 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 366 | 37.72 | 1:21.95 | |||||
Kolding SK | 1:20.89 | |||||||||
41 | Elisabeth Roskær | 2004 | 356 | 37.20 | 1:22.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.15 | |||||||||
42 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 352 | 36.52 | 1:23.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.79 | |||||||||
43 | Laura L. Hørning | 2004 | 351 | 37.58 | 1:23.11 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
44 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 320 | 38.63 | 1:25.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.15 | |||||||||
45 | Selma Skipper | 2004 | 319 | 38.53 | 1:25.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.41 | |||||||||
- | Wilma Anker | 2004 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
- | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |