Resultater for UGP4 2016, Norrtälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
17:03 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje SK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
31.96 |
1:07.14 |
1:42.10 |
|
2:15.21 |
|
2 |
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
|
31.90 |
1:06.87 |
1:42.44 |
|
2:16.25 |
|
3 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
36.36 |
1:16.33 |
1:56.04 |
|
2:33.13 |
|
4 |
Eddie Eriksson |
1999 |
IFK Simning Åland |
|
36.18 |
1:18.21 |
2:00.88 |
|
2:41.51 |
|
5 |
Max Roman |
2000 |
IFK Simning Åland |
|
39.01 |
1:21.70 |
2:04.95 |
|
2:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
|
33.92 |
1:09.96 |
1:46.80 |
|
2:22.98 |
|
2 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
35.84 |
1:13.86 |
1:51.46 |
|
2:29.01 |
|
3 |
Dag Unevik |
2001 |
Täby Sim |
|
35.90 |
1:13.98 |
1:52.07 |
|
2:30.50 |
|
4 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.70 |
1:15.14 |
1:56.42 |
|
2:36.17 |
|
5 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
39.52 |
1:23.12 |
2:08.80 |
|
2:52.40 |
|
6 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
40.75 |
1:25.51 |
2:12.51 |
|
2:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.10 |
1:07.07 |
1:43.07 |
|
2:18.04 |
|
2 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
35.61 |
1:13.93 |
1:51.78 |
|
2:28.39 |
|
3 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.30 |
1:14.39 |
1:54.21 |
|
2:33.47 |
|
4 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
36.18 |
1:15.21 |
1:55.96 |
|
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lörinc |
2003 |
Täby Sim |
|
39.89 |
1:20.60 |
2:01.18 |
|
2:41.36 |
|
2 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.41 |
1:20.18 |
2:03.43 |
|
2:44.69 |
|
3 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
39.09 |
1:21.18 |
2:47.06 |
|
2:47.06 |
|
4 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
41.36 |
1:26.77 |
2:10.08 |
|
2:54.22 |
|
5 |
Oliver Sundgren |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
40.39 |
1:26.23 |
2:12.42 |
|
2:55.87 |
|
6 |
Fredrick Grundin |
2003 |
Täby Sim |
|
42.29 |
1:27.51 |
2:13.31 |
|
2:56.48 |
|
7 |
Daniel Parsa |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
41.43 |
1:29.07 |
2:20.14 |
|
3:08.61 |
|
8 |
Alexander Mattsson |
2003 |
IFK Simning Åland |
|
47.18 |
1:37.00 |
2:28.87 |
|
3:18.50 |
|
- |
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
17:03 |
|