Resultat för UGP4 2016, Norrtälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje SK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.21 |
2:22.49 |
3:35.50 |
|
4:49.39 |
|
2 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.68 |
2:25.93 |
3:42.84 |
|
4:57.91 |
|
3 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Bålsta Simklubb |
|
1:10.47 |
2:27.77 |
3:46.86 |
|
5:04.25 |
|
4 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.87 |
2:36.02 |
3:58.91 |
|
5:16.80 |
|
5 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.31 |
2:33.01 |
3:54.90 |
|
5:17.01 |
|
6 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:59.48 |
3:23.30 |
4:47.06 |
|
5:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:08.52 |
2:21.79 |
3:35.18 |
|
4:43.91 |
|
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:08.35 |
2:21.35 |
3:35.07 |
|
4:44.57 |
|
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
1:08.89 |
2:21.96 |
3:34.92 |
|
4:46.63 |
|
4 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.49 |
2:27.59 |
3:42.27 |
|
4:53.76 |
|
5 |
Stella Donning |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
1:13.62 |
2:32.00 |
3:50.14 |
|
5:08.31 |
|
6 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.34 |
2:45.37 |
4:13.07 |
|
5:38.82 |
|
7 |
Linnea Jonsson |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:19.14 |
2:46.52 |
4:15.61 |
|
5:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
1:09.88 |
2:25.59 |
3:42.12 |
|
4:57.29 |
|
2 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.30 |
2:39.58 |
4:00.45 |
|
5:16.80 |
|
3 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:17.68 |
2:41.25 |
4:03.29 |
|
5:24.41 |
|
4 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:19.69 |
2:43.94 |
4:07.56 |
|
5:25.79 |
|
5 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:15.55 |
2:41.15 |
4:08.39 |
|
5:30.80 |
|
6 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:20.33 |
2:46.71 |
4:13.98 |
|
5:38.21 |
|
7 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:20.13 |
2:46.32 |
4:13.97 |
|
5:39.22 |
|
8 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:19.85 |
2:48.40 |
4:16.23 |
|
5:41.76 |
|
9 |
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:21.31 |
2:51.18 |
4:21.70 |
|
5:50.47 |
|
10 |
Leah Schöneberg |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:24.28 |
2:56.71 |
4:28.37 |
|
5:54.14 |
|
11 |
Jessika Mudyna |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:25.62 |
3:00.49 |
4:37.22 |
|
6:12.02 |
|
12 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:27.53 |
3:03.85 |
4:42.11 |
|
6:14.75 |
|
13 |
Malin Kullman |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.18 |
3:07.18 |
4:47.88 |
|
6:24.49 |
|
14 |
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:25.14 |
3:04.13 |
4:46.15 |
|
6:25.68 |
|
- |
Anna Safaei |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
16:28 |
|