2023-12-11   06:01:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Espoo Swim Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:41   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jeanette Ingberg  2006              46.44   
  Octopus Lohja  43.34                 
Maija Hkkinen  2006              48.37   
  Octopus Lohja  49.29                 
Ruth Risso Ricci  2006              48.84   
  Cetus Espoo  51.24                 
Rebecca Risso Ricci  2006              50.34   
  Cetus Espoo  53.99                 
Anja Miao  2007              50.49   
  Cetus Espoo  58.94                 
Heta Kosunen  2006              50.50   
  Cetus Espoo                   
Sofia Oksa  2007              51.04   
  Nummelan Kisaajat                   
Malla Kostiainen  2006              51.70   
  Cetus Espoo  55.28                 
Matilda Leppnen  2007              53.29   
  Simmis Grani  53.22                 
10  Olesia Leshchuk  2006              54.64   
  Cetus Espoo  54.61                 
11  Iiris Soilevaara  2006              56.53   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Rinne  2005              38.69   
  Cetus Espoo  39.58                 
Laura Kousa  2005              39.51   
  Cetus Espoo  38.55                 
Siri Kaskeala  2005              41.81   
  Cetus Espoo  42.22                 
Rina Rantanen  2005              42.02   
  Cetus Espoo  44.25                 
Sde Ryynnen  2005              42.56   
  Cetus Espoo  48.07                 
Kaarina Rihte  2005              48.11   
  Cetus Espoo                   
Saara Raulos  2005              50.86   
  Cetus Espoo                   
Helmi Jmsn  2005              51.30   
  Cetus Espoo                   
Taru Lax  2005              51.55   
  Cetus Espoo  57.54                 
10  Ada Salaspuro  2005              52.26   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 50m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Brita Rannamets  2004              31.54   
  Ujumise Spordiklubi  31.82                 
Helmi Haverinen  2004              35.54   
  Cetus Espoo  38.03                 
Wilma Lngstrm  2004              37.06   
  Helsingfors Simsllskap                   
Ciara Wacklin  2004              37.59   
  Cetus Espoo  39.40                 
Cecilia Serovuo  2004              41.34   
  Helsingfors Simsllskap  42.92                 
Elina Syvnne  2004              43.86   
  Tuusulan Uimaseura  44.77                 
Beata Koroknay-Pl  2004              44.71   
  Cetus Espoo  47.09                 
Julia Yl-Autio  2004              45.65   
  Cetus Espoo  52.51                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:41 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:53   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006              39.55   
  Cetus Espoo  40.28                 
Aapo Tuhkanen  2005              40.87   
  Tuusulan Uimaseura  39.97                 
Niko Teperi  2005              44.61   
  Cetus Espoo  44.53                 
Olli Paaskoski  2005              44.80   
  Cetus Espoo  47.52                 
Jani Ekman  2006              46.08   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  51.46                 
Risto Kallstrm  2006              46.30   
  Cetus Espoo  46.99                 
Topias Muhonen  2006              47.91   
  Octopus Lohja  45.50                 
William Fagerstedt  2005              47.94   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
Oscar Westerberg  2005              49.84   
  Cetus Espoo  51.92                 
10  Alex Karlsson  2006              50.30   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  52.38                 
11  Benjamin Winqvist  2006              50.65   
  Cetus Espoo  51.83                 
12  Luis Valero De La Iglesia  2006              51.36   
  Cetus Espoo  52.84                 
13  Ivan Gavrilov  2005              52.21   
  Cetus Espoo  52.82                 
14  Eemil Reijonen  2005              54.29   
  Cetus Espoo  54.97                 
15  Artemi Tsinjonnoi  2008              56.17   
  Cetus Espoo                   
16  Artem Haikara  2005              58.08   
  Cetus Espoo                   
Marcel Branea  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:02.55                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Mikael Rasinmki  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  58.25                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
Rado Lindberg  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Veeti Inkil  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:11.02                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Syrjl  2004              44.00   
  Octopus Lohja  44.27                 
Eero Asikainen  2004              48.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 2, 50m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003              31.61   
  Helsingfors Simsllskap  34.52                 
Lassi Haimi  2003              32.19   
  Helsingfors Simsllskap  33.90                 
Juuso Rahikainen  2003              35.12   
  Tuusulan Uimaseura  38.21                 
Lari Tumanoff  2003              35.36   
  Helsingfors Simsllskap                   
Elis Fokin  2003              35.97   
  Helsingfors Simsllskap  38.68                 
Tuukka Inkil  2003              36.71   
  Cetus Espoo  37.08                 
Matias Rasinmki  2003              37.04   
  Cetus Espoo  44.95                 
Alkku Huhtala  2003              37.49   
  Cetus Espoo  39.64                 
Tuomas Peltola  2003              39.24   
  Cetus Espoo                   
10  Karri Suuronen  2003              41.36   
  Cetus Espoo  43.40                 
11  Mattias Janhunen  2003              43.07   
  Cetus Espoo  42.64                 
12  Ilmari Laitala  2003              57.55   
  Cetus Espoo  57.04                 
Henry Nyman  2003              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  39.61                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:57   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Plsi  2004      32.20  1:10.77  1:50.65    2:30.28   
  Helsingfors Simsllskap  2:37.54                 
                     
Rza Nagy  2003      35.18  1:16.68  1:59.50    2:42.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Julia Peltola  2003      35.49  1:17.40  2:03.92    2:55.39   
  Cetus Espoo  2:50.92                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      36.54  1:21.36  2:08.91    2:55.46   
  Cetus Espoo  3:03.03                 
                     
Stella Freysttter  2003      38.43  1:23.71  2:13.41    3:04.11   
  Helsingfors Simsllskap  3:03.96                 
                     
Sara Myller  2003      43.04  1:32.83  2:24.38    3:16.12   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Winqvist  2002      35.05  1:16.22  1:59.52    2:43.96   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:42.84                 
                     
Pilvi Pietikinen  2002      37.72  1:25.00  2:12.58    2:55.54   
  Cetus Espoo  2:47.58                 
                     
Maari Sinivuori  2001      35.86  1:20.39  2:08.90    2:55.62   
  Tuusulan Uimaseura  2:54.92                 
                     
Siiri Vlimaa  2002      37.72  1:22.71  2:10.93    2:58.49   
  Tuusulan Uimaseura  2:55.09                 
                     
Amanda Ahlgren  2001      43.45  1:35.70  2:30.35    3:25.90   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:57 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:01   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Saarinen  2002      32.51  1:11.60  1:54.26    2:38.77   
  Riihimen Uimaseura  2:48.24                 
                     
Isak Jatkola  2003      39.66  1:25.42  2:11.42    2:57.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Otto Sormunen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  3:22.08                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Herman Widbom  2001      31.59  1:06.66  1:42.86    2:19.36   
  Cetus Espoo  2:24.07                 
                     
Henrik Martola  2000      35.45  1:17.75  2:02.84    2:48.88   
  Cetus Espoo  2:53.95                 
                     
Ville Lauslahti  2001      35.42  1:18.43  2:03.93    2:51.04   
  Cetus Espoo  2:53.78                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:01 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:37   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Niemi  2005      31.49        1:06.02   
  Octopus Lohja  1:06.34                 
                     
Vilma Lepphaara  2005      32.20        1:07.54   
  Nummelan Kisaajat  1:06.98                 
                     
Kira Lindroos  2005      32.93        1:07.90   
  Cetus Espoo  1:09.31                 
                     
Anna Hakkarainen  2005      33.73        1:11.76   
  Cetus Espoo  1:12.27                 
                     
Louna Kasvio  2006      34.04        1:12.05   
  Cetus Espoo  1:11.81                 
                     
Aino Koskelo  2005      35.09        1:12.73   
  Nurmijrven Uinti  1:12.20                 
                     
Inka Vahtola  2005      35.45        1:14.13   
  Cetus Espoo  1:12.19                 
                     
Celina Siggberg  2005      36.51        1:14.90   
  Cetus Espoo  1:16.79                 
                     
Maija Hinkkala  2005      35.76        1:15.66   
  Riihimen Uimaseura  1:17.89                 
                     
10  Wilma Sundt  2006      36.90        1:16.98   
  Cetus Espoo  1:15.00                 
                     
11  Hanna Martola  2005      37.75        1:17.83   
  Cetus Espoo  1:18.13                 
                     
12  Olivia Turtiainen  2005      37.25        1:18.95   
  Cetus Espoo  1:17.48                 
                     
13  Kukka Peill  2005      38.07        1:19.17   
  Cetus Espoo  1:18.00                 
                     
14  Saana Perkki  2005      37.91        1:19.47   
  Riihimen Uimaseura  1:28.27                 
                     
15  Ellen Kettunen  2005      38.51        1:19.96   
  Cetus Espoo  1:17.52                 
                     
16  Aino Kuusisto  2006      39.06        1:19.99   
  Nurmijrven Uinti  1:19.82                 
                     
17  Malin Lindblom  2006      37.96        1:20.38   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.29                 
                     
18  Jasmin Savonen  2005      39.76        1:21.85   
  Cetus Espoo  1:22.68                 
                     
19  Sde Ryynnen  2005      39.20        1:22.45   
  Cetus Espoo  1:25.35                 
                     
20  Saara Seppl  2005      40.68        1:24.89   
  Nummelan Kisaajat  1:29.50                 
                     
21  Laura Turunen  2005      39.44        1:24.94   
  Cetus Espoo  1:29.97                 
                     
22  Sini Kaivola  2005      40.35        1:25.13   
  Nurmijrven Uinti  1:29.68                 
                     
23  Jonna Marjatta Laitinen  2005      39.13        1:25.61   
  Hyvinkn Uimaseura  1:27.09                 
                     
24  Venla Varvikko  2005      41.18        1:26.50   
  Cetus Espoo  1:30.37                 
                     
25  Kia Mennen  2006      40.62        1:27.48   
  Cetus Espoo  1:31.97                 
                     
26  Enni Tammilehto  2006      41.15        1:28.42   
  Cetus Espoo  1:28.86                 
                     
27  Ronja Welling  2005      41.73        1:29.43   
  Nurmijrven Uinti  1:37.65                 
                     
28  Iida Siltala  2005      40.77        1:31.25   
  Cetus Espoo  1:35.58                 
                     
29  Kaarina Rihte  2005      42.64        1:32.04   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Lyydia Leskinen  2005      43.75        1:33.29   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
31  Sara Stenbacka  2005      42.83        1:33.98   
  Octopus Lohja  1:34.08                 
                     
32  Lumi Rossi  2005      44.30        1:34.04   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Ninja Brelo  2006      42.74        1:34.12   
  Cetus Espoo  1:42.15                 
                     
34  Maija Hkkinen  2006      46.18        1:34.64   
  Octopus Lohja  1:34.38                 
                     
35  Isabella Hale  2005      44.29        1:34.79   
  Cetus Espoo  1:39.58                 
                     
36  Laura Zurban  2006      42.15        1:34.84   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Lotta Nevalainen  2005      46.53        1:38.28   
  Cetus Espoo  1:41.02                 
                     
38  Matilda Leppnen  2007      46.56        1:38.59   
  Simmis Grani  1:41.46                 
                     
39  Jenni Korkeamki  2007      45.15        1:38.80   
  Cetus Espoo  1:36.98                 
                     
40  Helmi Jmsn  2005      45.77        1:38.96   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Iiris Soilevaara  2006      47.43        1:39.19   
  Cetus Espoo  1:40.80                 
                     
42  Nina Sundberg  2006      45.97        1:39.28   
  Octopus Lohja  1:39.96                 
                     
43  Iisa-lotta Rantaniitty  2006      45.50        1:39.69   
  Cetus Espoo  1:42.47                 
                     
44  Emma Lnnberg  2005      46.67        1:40.88   
  Cetus Espoo  1:43.10                 
                     
45  Malla Kostiainen  2006      45.91        1:40.91   
  Cetus Espoo  1:51.73                 
                     
46  Saara Raulos  2005      49.29        1:42.51   
  Cetus Espoo  1:54.18                 
                     
47  Milja Korhonen  2006      46.63        1:42.68   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
48  Heta Kosunen  2006      48.51        1:44.89   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Olesia Leshchuk  2006      46.55        1:45.64   
  Cetus Espoo  1:38.09                 
                     
50  Taru Lax  2005      49.27        1:46.64   
  Cetus Espoo                   
                     
51  Laura Heikkil  2006      49.55        1:48.92   
  Cetus Espoo                   
                     
52  Emma Autio  2005      51.19        1:53.06   
  Cetus Espoo  1:53.98                 
                     
53  Anja Miao  2007      50.81        1:53.36   
  Cetus Espoo  1:59.52                 
                     
54  Heidi Still  2006      58.69        2:09.21   
  Cetus Espoo                   
                     
Annaliina Mnttri  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:27.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Ella Palovaara  2005              DSQ   
  Octopus Lohja  1:45.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Juulia Lindfors  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:35.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003      29.92        1:02.53   
  Cetus Espoo  1:01.90                 
                     
Vilhelmiina Leppnen  2003      30.72        1:03.81   
  Cetus Espoo  1:04.39                 
                     
Milla Hyttinen  2003      31.12        1:04.46   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.61                 
                     
Sofia Lngstrm  2003      31.08        1:04.92   
  Cetus Espoo  1:05.32                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004      31.71        1:05.23   
  Cetus Espoo  1:06.58                 
                     
Veera Smnen  2004      31.30        1:05.29   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.33                 
                     
Emma Johansson  2003      31.83        1:05.62   
  Cetus Espoo  1:06.96                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003      32.49        1:07.19   
  Cetus Espoo  1:07.59                 
                     
Helmi Ahonen  2003      32.26        1:07.60   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.34                 
                     
10  Auri Keurulainen  2004      32.71        1:07.91   
  Cetus Espoo  1:07.26                 
                     
11  Cindy Palm  2003      32.93        1:08.10   
  Cetus Espoo  1:07.66                 
                     
12  Greta Beszteri  2004      33.28        1:08.18   
  Cetus Espoo  1:10.64                 
                     
13  Wilma Lngstrm  2004      32.28        1:09.16   
  Helsingfors Simsllskap  1:06.72                 
                     
14  Helmi Haverinen  2004      32.96        1:09.19   
  Cetus Espoo  1:07.72                 
                     
15  Sonja Salmimies  2004      33.52        1:09.38   
  Nurmijrven Uinti  1:09.59                 
                     
16  Iina Von Schrowe  2003      33.39        1:09.53   
  Cetus Espoo  1:09.56                 
                     
17  Pinja Nieminen  2004      32.97        1:09.76   
  Cetus Espoo  1:12.19                 
                     
18  Essi Salokorpi  2003      34.49        1:09.87   
  Cetus Espoo  1:08.87                 
                     
19  Jutta Jauhiainen  2004      33.43        1:10.03   
  Cetus Espoo  1:07.75                 
                     
20  Anna Edwards  2004      34.06        1:10.28   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.43                 
                     
21  Saga Kovanen  2004      34.04        1:10.67   
  Cetus Espoo  1:09.48                 
                     
22  Iida Savulahti  2004      34.86        1:11.97   
  Riihimen Uimaseura  1:17.58                 
                     
23  Iiris Jms  2004      33.97        1:12.66   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.70                 
                     
24  Iisa Karpela  2004      34.79        1:13.02   
  Cetus Espoo  1:15.90                 
                     
25  Cecilia Serovuo  2004      34.99        1:13.34   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.65                 
                     
26  Vlada Guljajeva  2004      34.45        1:13.48   
  Hyvinkn Uimaseura  1:12.53                 
                     
27  Alexandra Nikkinen  2003      35.35        1:14.25   
  Helsingfors Simsllskap  1:14.64                 
                     
28  Delia Helena Aho  2003      36.88        1:15.78   
  Cetus Espoo  1:15.09                 
                     
29  Wilma Savonen  2004      36.07        1:16.64   
  Cetus Espoo  1:15.12                 
                     
30  Janita Severinkangas  2004      36.43        1:16.85   
  Cetus Espoo  1:16.06                 
                     
31  Sohvi Seppnen  2003      37.23        1:17.12   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:17.75                 
                     
32  Odessa Haikara  2004      36.98        1:17.76   
  Cetus Espoo  1:16.36                 
                     
33  Siiri Hargreaves  2003      37.04        1:18.86   
  Cetus Espoo  1:20.68                 
                     
34  Liisa Penttinen  2003      38.10        1:18.93   
  Nummelan Kisaajat  1:14.55                 
                     
35  Sanni Hakkarainen  2003      38.30        1:19.80   
  Nummelan Kisaajat  1:19.34                 
                     
36  Nea Grundstrm  2003      38.06        1:20.76   
  Cetus Espoo  1:20.23                 
                     
37  Oona Kupari  2004      38.56        1:20.77   
  Octopus Lohja  1:18.60                 
                     
38  Edit Kull  2003      38.84        1:21.40   
  Cetus Espoo  1:20.95                 
                     
39  Kia Kivel  2003      38.85        1:21.62   
  Nummelan Kisaajat  1:24.36                 
                     
40  Vilma Mkel  2003      38.39        1:21.99   
  Cetus Espoo  1:28.37                 
                     
41  Vilma Saarinen  2004      39.86        1:25.08   
  Octopus Lohja  1:26.60                 
                     
42  Diana Valero De La Iglesia  2004      39.48        1:26.26   
  Cetus Espoo  1:25.35                 
                     
43  Vilja Rautell  2004      41.14        1:26.28   
  Octopus Lohja  1:26.90                 
                     
44  Katarina Kobycheva  2004      40.78        1:27.04   
  Cetus Espoo  1:29.71                 
                     
45  Vilmiina Weckman  2004      43.25        1:32.65   
  Riihimen Uimaseura  1:43.97                 
                     
46  Annika Idman  2004      42.29        1:33.11   
  Cetus Espoo  1:36.31                 
                     
47  Maisa Brusila  2004      47.95        1:39.25   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Beata Koroknay-Pl  2004      45.16        1:39.43   
  Cetus Espoo  1:38.40                 
                     
49  Julia Yl-Autio  2004      48.66        1:45.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Heidi Malinen  2003              DNS   
  Riihimen Uimaseura  1:22.60                 
                     
Peppi Vesalainen  2004              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002      28.29        58.98   
  Cetus Espoo  57.75                 
                     
Ida Slr  2001      29.00        1:00.45   
  Cetus Espoo  1:01.26                 
                     
Siri Auvinen  2002      29.26        1:00.52   
  Cetus Espoo  1:01.31                 
                     
Cia Wacklin  2001      29.94        1:02.56   
  Cetus Espoo  1:00.46                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      29.75        1:02.99   
  Cetus Espoo  1:01.48                 
                     
Milla Nikkanen  2002      29.60        1:03.27   
  Nurmijrven Uinti  1:07.56                 
                     
Aada Pohjala  2001      30.68        1:03.67   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.63                 
                     
Lotta Auvinen  2001      30.96        1:03.77   
  Cetus Espoo  1:02.10                 
                     
Merili Kallas  2001      30.10        1:03.87   
  Nurmijrven Uinti  1:02.56                 
                     
10  Charlotte Ingberg  2002      30.34        1:03.92   
  Octopus Lohja  1:04.09                 
                     
11  Emma Kotiranta  2001      30.23        1:04.10   
  Cetus Espoo  1:00.84                 
                     
12  Maria Suihko  2001      31.47        1:04.94   
  Tuusulan Uimaseura  1:05.27                 
                     
12  Riia Hiltunen  2002      31.31        1:04.94   
  Riihimen Uimaseura  1:05.64                 
                     
14  Nelli Ohvo  2001      30.98        1:05.01   
  Cetus Espoo  1:02.87                 
                     
15  Annina Toimela  2002      30.77        1:05.15   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.92                 
                     
16  Anni Savolainen  2002      31.42        1:05.48   
  Cetus Espoo  1:03.70                 
                     
17  Maari Sinivuori  2001      31.32        1:05.52   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.87                 
                     
18  Mette Konttila  2001      31.84        1:06.35   
  Octopus Lohja  1:06.86                 
                     
19  Vilma Norja  2002      32.17        1:06.46   
  Cetus Espoo  1:06.24                 
                     
20  Oona Siltala  2002      31.34        1:06.58   
  Cetus Espoo  1:06.09                 
                     
21  Amanda Rapinoja  2001      32.07        1:06.60   
  Cetus Espoo  1:06.51                 
                     
22  Verna Rostedt  2002      31.51        1:06.68   
  Cetus Espoo  1:04.50                 
                     
23  Jenni Alanen  2002      32.61        1:07.67   
  Cetus Espoo  1:08.60                 
                     
24  Lotta Linnea Partanen  2001      32.35        1:08.26   
  Nummelan Kisaajat  1:05.88                 
                     
25  Aino Lehtinen  2001      33.14        1:09.11   
  Cetus Espoo  1:07.62                 
                     
26  Annika Heiskanen  2001      33.76        1:10.65   
  Riihimen Uimaseura  1:10.80                 
                     
27  Venla Hmlinen  2001      34.05        1:11.11   
  Octopus Lohja  1:08.26                 
                     
28  Milli Kosunen  2002      34.17        1:11.82   
  Cetus Espoo  1:09.99                 
                     
29  Rosalia Turunen  2002      33.10        1:12.65   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.41                 
                     
30  Oona Malinen  2001      35.56        1:12.69   
  Octopus Lohja  1:12.58                 
                     
31  Oona Piekkala  2002      34.05        1:13.40   
  Cetus Espoo  1:11.49                 
                     
32  Sara Rosqvist  2001      34.93        1:16.09   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.09                 
                     
33  Marianne Uusitalo  2001      37.01        1:16.58   
  Octopus Lohja  1:17.90                 
                     
34  Emmi Jrvinen  2001      36.84        1:17.63   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.40                 
                     
35  Maria Hemmi  2002      38.60        1:19.18   
  Cetus Espoo  1:17.46                 
                     
36  Fanny Jonasson  2001      37.33        1:19.58   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.27                 
                     
37  Esmeralda Collan  2002      39.06        1:22.97   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
38  Aida Ahlgren  2002      39.72        1:24.46   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Elsa Eriksson  2002      38.97        1:24.90   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Johanna Vieraankivi  2001              DNS   
  Cetus Espoo  1:08.25                 
                     
Siiri Jms  2002              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:02.40                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:05   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni ijl  2004      30.22        1:03.78   
  Hyvinkn Uimaseura  1:04.53                 
                     
Henri Korpi  2004      31.63        1:07.86   
  Octopus Lohja  1:10.98                 
                     
Akseli Leppnen  2004      32.84        1:10.25   
  Cetus Espoo  1:11.00                 
                     
Veerti Juurakko  2004      34.33        1:11.46   
  Cetus Espoo  1:11.28                 
                     
Max Dahl  2005      33.77        1:12.54   
  Cetus Espoo  1:08.54                 
                     
Nico Peltonen  2005      35.80        1:15.61   
  Hyvinkn Uimaseura  1:16.21                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004      37.29        1:17.61   
  Cetus Espoo  1:15.07                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004      36.55        1:18.23   
  Riihimen Uimaseura  1:21.82                 
                     
Yufei Meng  2004      36.19        1:18.48   
  Cetus Espoo  1:17.88                 
                     
10  Miska Trmi  2004      38.88        1:18.78   
  Octopus Lohja  1:22.09                 
                     
11  Tomi Suoknuuti  2004      38.54        1:19.25   
  Octopus Lohja  1:19.13                 
                     
12  Aleksi Pehkonen  2004      37.53        1:19.45   
  Octopus Lohja  1:17.65                 
                     
13  Aapo Tuhkanen  2005      37.29        1:19.55   
  Tuusulan Uimaseura  1:20.46                 
                     
14  Leo Zurban  2004      37.09        1:22.26   
  Cetus Espoo  1:27.54                 
                     
15  Paavo Nenonen  2005      38.43        1:22.80   
  Cetus Espoo  1:18.66                 
                     
16  Aron Forslund  2005      39.99        1:24.21   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.62                 
                     
17  Samuli Masalin  2004      39.62        1:24.92   
  Cetus Espoo  1:26.39                 
                     
18  Samuel Saari  2004      40.91        1:25.48   
  Cetus Espoo  1:23.95                 
                     
19  Teo Mattelmki  2005      39.68        1:26.41   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Nuutti Laitinen  2004      41.67        1:26.62   
  Cetus Espoo  1:21.71                 
                     
21  Eeli Partanen  2005      40.48        1:26.74   
  Cetus Espoo  1:34.26                 
                     
22  Risto Kallstrm  2006      42.19        1:27.26   
  Cetus Espoo  1:28.67                 
                     
23  Lucas Lnnblad  2004      40.79        1:27.87   
  Cetus Espoo  1:28.10                 
                     
24  Jan-aleks Vallius  2004      41.11        1:28.94   
  Riihimen Uimaseura  1:28.97                 
                     
25  William Fagerstedt  2005      42.61        1:29.03   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.10                 
                     
26  Eeti Virolainen  2004      41.96        1:29.73   
  Octopus Lohja  1:26.20                 
                     
27  Alex Karlsson  2006      43.26        1:30.66   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.04                 
                     
28  Jesse Virkkala  2004      42.38        1:32.48   
  Riihimen Uimaseura  1:29.92                 
                     
29  Eemil Reijonen  2005      43.10        1:32.59   
  Cetus Espoo  1:31.37                 
                     
30  Jani Ekman  2006      42.87        1:34.35   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:39.57                 
                     
31  Leo Hautaniemi  2004      45.51        1:34.73   
  Cetus Espoo  1:35.95                 
                     
32  Yash Nagal  2004      44.22        1:36.30   
  Cetus Espoo  1:36.61                 
                     
33  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006      44.76        1:42.06   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
34  Luis Valero De La Iglesia  2006      48.03        1:42.73   
  Cetus Espoo  1:44.54                 
                     
35  Oscar Westerberg  2005      48.25        1:44.56   
  Cetus Espoo  1:40.68                 
                     
36  Benjamin Winqvist  2006      48.98        1:44.89   
  Cetus Espoo  1:46.31                 
                     
37  Veeti Inkil  2006      50.08        1:44.92   
  Cetus Espoo  1:44.63                 
                     
38  Ivan Gavrilov  2005      48.43        1:45.08   
  Cetus Espoo  1:40.16                 
                     
39  Mikael Rasinmki  2006      51.44        1:52.71   
  Cetus Espoo  1:53.11                 
                     
40  Marcel Branea  2006      53.42        1:56.82   
  Cetus Espoo  1:57.05                 
                     
41  Rado Lindberg  2005      54.46        2:00.41   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Artem Haikara  2005      54.59        2:01.96   
  Cetus Espoo  1:54.10                 
                     
Daniel Bun  2004              DNS   
  Riihimen Uimaseura  1:28.50                 
                     
Miikka Visto  2004              DNS   
  Riihimen Uimaseura  1:22.34                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002      26.39        55.09   
  Cetus Espoo  54.16                 
                     
Oscar Skjl  2002      27.72        57.50   
  Cetus Espoo  57.73                 
                     
Daniel Rinne  2002      28.35        58.07   
  Cetus Espoo  58.90                 
                     
Lassi Haimi  2003      29.63        1:00.24   
  Helsingfors Simsllskap  1:01.66                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      29.32        1:00.64   
  Cetus Espoo  1:00.90                 
                     
Urho Lr  2002      28.58        1:01.40   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.59                 
                     
Mikael Virtanen  2002      29.30        1:01.50   
  Riihimen Uimaseura  59.55                 
                     
Markus Nuorinko  2003      29.48        1:02.25   
  Nummelan Kisaajat  1:01.68                 
                     
Pauli Rantamki  2003      30.19        1:02.84   
  Octopus Lohja  1:06.08                 
                     
10  Elias Saarinen  2002      30.27        1:02.94   
  Riihimen Uimaseura  1:04.11                 
                     
11  Johan Krister Fredriksson  2003      31.68        1:02.98   
  HTU Stadi  1:02.58                 
                     
12  Juuso Rahikainen  2003      30.50        1:03.32   
  Tuusulan Uimaseura  1:05.53                 
                     
13  Verneri Viisanen  2002      30.19        1:03.51   
  Cetus Espoo  1:04.63                 
                     
14  Leo Mikkonen  2002      30.07        1:03.74   
  Cetus Espoo  1:01.65                 
                     
15  Aapo Liljaniemi  2002      30.91        1:04.39   
  Nurmijrven Uinti  1:10.55                 
                     
16  Joel Syrj  2002      30.98        1:04.50   
  Cetus Espoo  1:04.25                 
                     
17  Niklas Hatakka  2003      31.17        1:04.62   
  Cetus Espoo  1:05.49                 
                     
18  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      30.53        1:04.86   
  Cetus Espoo  1:02.79                 
                     
19  Mathias Lindfors  2002      30.87        1:04.93   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:04.47                 
                     
20  Akseli Lehtonen  2002      31.49        1:05.16   
  Octopus Lohja  1:04.05                 
                     
21  Luukas Vainio  2003      31.06        1:06.50   
  Cetus Espoo  1:06.16                 
                     
22  Max Eriksson  2002      32.44        1:07.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.35                 
                     
23  Kasimir Riihel  2002      32.15        1:08.15   
  Riihimen Uimaseura  1:12.35                 
                     
24  Elis Fokin  2003      32.78        1:08.25   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.50                 
                     
24  Lasse Saarinen  2002      32.98        1:08.25   
  Octopus Lohja  1:12.12                 
                     
26  Roni Severinkangas  2003      31.89        1:09.35   
  Cetus Espoo  1:12.05                 
                     
27  Tatu Saareks  2003      33.04        1:09.65   
  Nurmijrven Uinti  1:11.08                 
                     
28  Santeri Berggren  2003      32.13        1:09.78   
  Octopus Lohja  1:10.09                 
                     
29  Onni Jrvinen  2002      32.51        1:09.80   
  HTU Stadi  1:08.84                 
                     
30  Sam Zamanimehr  2003      33.21        1:11.26   
  Cetus Espoo  1:11.43                 
                     
31  Otto Sormunen  2002      34.33        1:11.47   
  Cetus Espoo  1:16.49                 
                     
32  Leo Parviainen  2003      34.93        1:12.81   
  Nummelan Kisaajat  1:09.25                 
                     
33  Oliver Hanhimki  2003      34.84        1:13.54   
  Octopus Lohja  1:11.01                 
                     
34  Rasmus Mykknen  2003      35.48        1:14.04   
  Cetus Espoo  1:12.76                 
                     
35  Sebastian Stenbacka  2002      34.82        1:14.26   
  Octopus Lohja  1:18.12                 
                     
36  Kasper Holopainen  2003      36.55        1:14.28   
  Nummelan Kisaajat  1:13.09                 
                     
37  Santtu Kosunen  2003      35.03        1:14.48   
  Cetus Espoo  1:15.12                 
                     
38  Tuomas Peltola  2003      35.77        1:14.67   
  Cetus Espoo  1:14.24                 
                     
39  Atte Poikela  2003      35.83        1:15.14   
  Cetus Espoo  1:17.25                 
                     
40  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      37.08        1:17.15   
  Cetus Espoo  1:20.56                 
                     
41  Jerry Saarelma  2003      36.78        1:17.86   
  Octopus Lohja                   
                     
42  Karri Suuronen  2003      37.79        1:17.99   
  Cetus Espoo  1:15.74                 
                     
43  Manu Rosendahl  2003      36.65        1:18.82   
  Riihimen Uimaseura  1:22.73                 
                     
44  Mattias Janhunen  2003      38.49        1:20.44   
  Cetus Espoo  1:18.89                 
                     
45  Joonatan Kuivalainen  2003      38.92        1:20.45   
  Riihimen Uimaseura  1:28.03                 
                     
46  Aapo Rasinmki  2003      41.81        1:25.71   
  Riihimen Uimaseura  1:24.56                 
                     
47  Ilmari Laitala  2003      47.99        1:40.57   
  Cetus Espoo  1:44.08                 
                     
Topi Havo  2002              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:17.86                 
                     
Viljami Thnen  2002              DNS   
  Riihimen Uimaseura  1:09.25                 
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallstrm  2001      26.02        53.42   
  Cetus Espoo  54.35                 
                     
Eetu Isosuo  2000      26.67        56.09   
  Cetus Espoo  56.27                 
                     
Jere Ruuhonen  2001      26.59        56.23   
  Cetus Espoo  56.71                 
                     
Alex Garcia De La CADeNA  2000      26.95        56.36   
  Cetus Espoo  1:00.72                 
                     
Eerikki Laitala  2001      27.12        56.51   
  Cetus Espoo  58.42                 
                     
Anton Nuottajrvi  2000      27.13        57.64   
  Cetus Espoo  57.60                 
                     
Joona Ruuskanen  2000      27.35        57.98   
  Cetus Espoo  57.70                 
                     
Alex Lassila  2000      27.72        58.15   
  Cetus Espoo  57.36                 
                     
Isak Gramn  2001      27.55        58.39   
  Cetus Espoo  58.19                 
                     
10  Saku Suomalainen  2001      27.91        58.52   
  Cetus Espoo  57.04                 
                     
11  Firas El-Idi  2001      27.89        59.29   
  Lahden Kaleva  57.98                 
                     
12  Oskari Rantamki  2001      27.60        59.36   
  Octopus Lohja  58.39                 
                     
13  Aleksi Seger  2001      28.71        59.82   
  Octopus Lohja  59.62                 
                     
14  Teemu Annala  2001      28.89        1:00.66   
  Cetus Espoo  59.25                 
                     
15  Kasper Uusitalo  2000      30.07        1:02.52   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:02.26                 
                     
16  Aleksi Puustinen  2001      29.74        1:03.90   
  Helsingfors Simsllskap  1:03.90                 
                     
17  Kasper Nyman  2001      30.46        1:04.73   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.83                 
                     
18  Victor Branea  2001      31.17        1:05.59   
  Cetus Espoo  1:04.35                 
                     
19  Kristoffer Kulju  2001      33.37        1:08.40   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.58                 
                     
20  Samuli Hartikainen  2001      32.13        1:08.83   
  Cetus Espoo  1:10.10                 
                     
21  Eero Jskelinen  2001      33.51        1:09.63   
  Cetus Espoo  1:08.42                 
                     
22  Iikka Rajala  2001      33.21        1:09.83   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.40                 
                     
23  Rasmus Rutanen  2001      37.68        1:21.78   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.80                 
                     
Konsta Sepp  2001              DNS   
  Riihimen Uimaseura  1:02.18                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:05 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:32   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmiina Toivonen  2004      40.62  1:25.53  2:10.56    2:55.66   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Rza Nagy  2003      40.87  1:26.23  2:11.29    2:56.46   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofia Lngstrm  2003      40.51  1:26.88  2:13.46    2:59.75   
  Cetus Espoo  3:02.08                 
                     
Julia Peltola  2003      41.62  1:28.61  2:16.18    3:03.65   
  Cetus Espoo  3:17.45                 
                     
Anna Retva  2003      41.98  1:31.50  2:23.96    3:14.96   
  Tuusulan Uimaseura  3:17.52                 
                     
Emmi Partanen  2003      42.65  1:32.20  2:24.59    3:17.15   
  Cetus Espoo  3:13.38                 
                     
Oona Lehtola  2003      46.98  1:36.56  2:27.82    3:17.46   
  Tuusulan Uimaseura  3:25.37                 
                     
Ciara Wacklin  2004      45.89  1:36.31  2:27.92    3:18.97   
  Cetus Espoo  3:22.36                 
                     
Rina Rantanen  2005      45.05  1:36.69  2:28.69    3:19.15   
  Cetus Espoo  3:19.79                 
                     
10  Susanna Kuisma  2003      44.22  1:35.23  2:28.07    3:19.33   
  Hyvinkn Uimaseura  3:22.11                 
                     
11  Cinja vist  2003      44.68  1:36.66  2:30.59    3:22.10   
  Hyvinkn Uimaseura  3:29.08                 
                     
12  Alina Antila  2004      47.20  1:39.65  2:33.46    3:25.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Sara Myller  2003      45.39  1:37.21  2:30.25    3:26.80   
  Tuusulan Uimaseura  3:26.21                 
                     
14  Iida Savulahti  2004      46.54  1:39.31  2:35.75    3:32.76   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
15  Vilja Saarinen  2005      48.27  1:42.93  2:39.18    3:33.99   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
16  Minka Jumppainen  2003      53.02  1:54.08  2:55.06    3:54.83   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
17  Helmi Romppanen  2004      53.81  1:55.61  2:56.84    3:56.66   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
18  Laura Turunen  2005      55.55  1:57.33  3:00.69    4:01.50   
  Cetus Espoo                   
                     
Winona Forslund  2003              DNF   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:53.40                 
                     
Meri Kultaranta  2004              DSQ   
  Riihimen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Mustonen  2002      36.82  1:18.60  2:01.29    2:44.43   
  Cetus Espoo  2:41.74                 
                     
Ada Nystrm  2001      37.85  1:20.23  2:03.65    2:46.56   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:44.52                 
                     
Pinja Paulomo  2002      39.04  1:22.81  2:06.21    2:47.69   
  Cetus Espoo  2:47.10                 
                     
Ida Slr  2001      38.46  1:21.76  2:06.82    2:50.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Mirka Mettinen  2002      38.84  1:22.16  2:06.76    2:51.29   
  Cetus Espoo  2:46.24                 
                     
Saija Mikkonen  2001      38.51  1:22.22  2:07.66    2:52.47   
  Helsingfors Simsllskap  2:47.90                 
                     
Nella Korpela  2002      41.44  1:27.11  2:12.73    2:58.03   
  Cetus Espoo  2:55.47                 
                     
Anni Hirvo  2001      39.39  1:26.38  2:14.71    3:01.96   
  Helsingfors Simsllskap  2:57.83                 
                     
Sini Hirvonen  2001      41.61  1:28.18  2:16.29    3:02.42   
  Cetus Espoo  3:08.08                 
                     
10  Siiri Vlimaa  2002      41.60  1:29.52  2:18.06    3:06.69   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Riia Hiltunen  2002      41.69  1:29.12  2:17.73    3:06.77   
  Riihimen Uimaseura  3:12.39                 
                     
12  Maria Suihko  2001      44.25  1:32.66  2:21.25    3:10.85   
  Tuusulan Uimaseura  3:22.12                 
                     
13  Cami Wacklin  2002      45.05  1:37.03  2:29.76    3:21.00   
  Cetus Espoo  3:31.78                 
                     
14  Siiri Koskinen  2002      44.39  1:37.49  2:33.21    3:29.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Saara Sauranen  2002      47.66  1:42.96  2:39.50    3:35.38   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Emmi Jrvinen  2001              DNF   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:32 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:40   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002      37.23  1:18.30  1:59.05    2:38.78   
  Cetus Espoo  2:39.54                 
                     
Ville Savulahti  2003      39.89  1:24.75  2:10.10    2:54.60   
  Riihimen Uimaseura  3:06.06                 
                     
Max strm  2002      40.43  1:26.37  2:14.50    3:00.97   
  Cetus Espoo  3:12.33                 
                     
Tuukka Inkil  2003      43.19  1:31.47  2:19.81    3:06.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Olavi Mnnist  2003      42.43  1:30.64  2:20.06    3:08.11   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
Georg Nrj  2002      41.50  1:30.54  2:20.81    3:08.36   
  Helsingfors Simsllskap  3:14.83                 
                     
Alkku Huhtala  2003      44.97  1:36.11  2:26.81    3:15.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Matias Rasinmki  2003      43.60  1:34.45  2:27.44    3:17.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Alvar Aho  2004      47.39  1:40.98  2:36.67    3:30.49   
  Cetus Espoo  3:36.42                 
                     
10  Olli Paukola  2003      44.43  1:38.55  2:35.10    3:31.54   
  Riihimen Uimaseura  3:40.62                 
                     
Viljami Thnen  2002              DNS   
  Riihimen Uimaseura  3:08.97                 
                     
Urho Lr  2002              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001      34.01  1:12.76  1:51.44    2:29.69   
  Cetus Espoo  2:28.84                 
                     
Kalle Hyttinen  2001      34.82  1:14.82  1:55.79    2:36.94   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:36.45                 
                     
Niklas Linnanen  2001      35.31  1:17.74  2:01.27    2:44.79   
  Helsingfors Simsllskap  2:43.67                 
                     
Atte Lasmio  2001      36.94  1:18.72  2:02.57    2:46.11   
  Riihimen Uimaseura  2:47.54                 
                     
Niilo Olander  2001      37.70  1:20.71  2:05.33    2:48.15   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:59.33                 
                     
Jon Byskov  2000      38.48  1:22.27  2:06.03    2:50.52   
  Nurmijrven Uinti  2:49.83                 
                     
Harald strm  2001      38.85  1:21.53  2:07.08    2:51.04   
  Helsingfors Simsllskap  2:53.70                 
                     
Kasper Vaittinen  2001      39.75  1:23.15  2:08.09    2:53.79   
  Cetus Espoo  2:53.66                 
                     
Oliver Juursoo  2001      36.82  1:20.90  2:09.39    2:55.88   
  Riihimen Uimaseura  2:54.57                 
                     
10  Eetu Partanen  2001      37.66  1:23.38  2:13.43    3:06.04   
  Cetus Espoo  3:00.16                 
                     
11  Ivan Turbin  2001      40.12  1:27.54  2:18.37    3:06.90   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Salminen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  2:53.51                 
                     
Christofor Pavlidi  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  3:05.96                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:39   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Lepphaara  2005      37.04        1:16.07   
  Nummelan Kisaajat  1:15.88                 
                     
Emilia Niemi  2005      37.99        1:17.43   
  Octopus Lohja  1:19.94                 
                     
Aino Koskelo  2005      39.90        1:21.17   
  Nurmijrven Uinti  1:22.98                 
                     
Tuuli Pippuri  2005      40.55        1:22.36   
  Cetus Espoo  1:26.74                 
                     
Anna Hakkarainen  2005      41.20        1:24.85   
  Cetus Espoo  1:25.01                 
                     
Maija Hinkkala  2005      43.41        1:29.02   
  Riihimen Uimaseura  1:34.86                 
                     
Sde Ryynnen  2005      44.27        1:29.90   
  Cetus Espoo  1:29.94                 
                     
Hanna Martola  2005      46.09        1:31.72   
  Cetus Espoo  1:30.53                 
                     
Jasmin Savonen  2005      46.41        1:34.74   
  Cetus Espoo  1:34.72                 
                     
10  Saara Seppl  2005      45.98        1:34.89   
  Nummelan Kisaajat  1:38.32                 
                     
11  Malin Lindblom  2006      47.64        1:36.15   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
12  Jonna Marjatta Laitinen  2005      47.73        1:37.20   
  Hyvinkn Uimaseura  1:36.96                 
                     
13  Enni Tammilehto  2006      48.20        1:38.02   
  Cetus Espoo  1:38.84                 
                     
14  Sini Kaivola  2005      48.68        1:38.15   
  Nurmijrven Uinti  1:38.59                 
                     
15  Ellen Kettunen  2005      48.85        1:38.70   
  Cetus Espoo  1:36.25                 
                     
16  Ronja Welling  2005      49.02        1:40.14   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
17  Venla Varvikko  2005      50.06        1:43.21   
  Cetus Espoo  1:44.72                 
                     
18  Laura Zurban  2006      50.07        1:43.52   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Saana Perkki  2005      50.49        1:44.22   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
20  Laura Turunen  2005      51.90        1:46.71   
  Cetus Espoo  1:41.95                 
                     
21  Isabella Hale  2005      53.18        1:47.16   
  Cetus Espoo  1:51.96                 
                     
22  Iida Siltala  2005      50.67        1:47.42   
  Cetus Espoo  1:49.24                 
                     
23  Lyydia Leskinen  2005      51.67        1:48.05   
  Nurmijrven Uinti                   
                     
24  Juulia Lindfors  2005      1:50.20        1:50.20   
  Cetus Espoo  1:51.80                 
                     
25  Iisa-lotta Rantaniitty  2006      53.81        1:52.42   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Lumi Rossi  2005      54.59        1:53.24   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Emma Lnnberg  2005      55.20        1:55.80   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Emma Autio  2005      57.76        2:02.26   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Laura Heikkil  2006      59.22        2:05.11   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Heidi Still  2006      1:04.41        2:08.20   
  Cetus Espoo                   
                     
Lotta Nevalainen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:55.83                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Olivia Turtiainen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004      34.67        1:12.55   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.97                 
                     
Ethel Piksil  2003      36.07        1:15.63   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.82                 
                     
Aamu nkil  2004      38.85        1:18.27   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.24                 
                     
Sonja Salmimies  2004      38.60        1:18.94   
  Nurmijrven Uinti  1:22.66                 
                     
Helmi Haverinen  2004      37.86        1:19.01   
  Cetus Espoo  1:16.57                 
                     
Anna Edwards  2004      39.69        1:19.77   
  Helsingfors Simsllskap  1:21.49                 
                     
Saga Kovanen  2004      39.42        1:19.89   
  Cetus Espoo  1:20.87                 
                     
Saga Jatkola  2004      39.32        1:20.51   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.42                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004      39.19        1:20.56   
  Cetus Espoo  1:19.57                 
                     
10  Essi Salokorpi  2003      39.67        1:20.71   
  Cetus Espoo  1:20.01                 
                     
10  Milla-lotta Tapanainen  2003      39.51        1:20.71   
  Cetus Espoo  1:21.61                 
                     
12  Iina Von Schrowe  2003      38.94        1:20.74   
  Cetus Espoo  1:19.26                 
                     
13  Pinja Nieminen  2004      39.02        1:21.01   
  Cetus Espoo  1:22.01                 
                     
14  Diana Seiger  2003      39.15        1:21.10   
  Cetus Espoo  1:20.18                 
                     
15  Greta Beszteri  2004      40.61        1:22.37   
  Cetus Espoo  1:24.39                 
                     
16  Roona Karola  2004      40.85        1:23.15   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.30                 
                     
17  Iida Savulahti  2004      41.05        1:24.27   
  Riihimen Uimaseura  1:26.15                 
                     
18  Delia Helena Aho  2003      44.41        1:28.24   
  Cetus Espoo  1:28.93                 
                     
19  Oona Kupari  2004      44.26        1:31.47   
  Octopus Lohja  1:29.92                 
                     
20  Kia Kivel  2003      46.65        1:35.05   
  Nummelan Kisaajat  1:40.35                 
                     
21  Janita Severinkangas  2004      46.38        1:35.24   
  Cetus Espoo  1:36.58                 
                     
22  Vilma Mkel  2003      45.64        1:35.56   
  Cetus Espoo  1:36.36                 
                     
23  Elina Syvnne  2004      47.40        1:36.38   
  Tuusulan Uimaseura  1:34.19                 
                     
24  Siiri Hargreaves  2003      47.88        1:37.06   
  Cetus Espoo  1:37.18                 
                     
25  Diana Valero De La Iglesia  2004      48.80        1:38.12   
  Cetus Espoo  1:37.33                 
                     
26  Vilmiina Weckman  2004      48.22        1:38.69   
  Riihimen Uimaseura  1:40.10                 
                     
27  Heidi Malinen  2003      48.58        1:40.87   
  Riihimen Uimaseura  1:41.77                 
                     
28  Maisa Brusila  2004      55.07        1:53.21   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Annika Idman  2004      54.10        1:53.59   
  Cetus Espoo  1:50.50                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap  1:29.23                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Sanni Hakkarainen  2003              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:35.25                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkuinti Tytt, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002      32.93        1:07.93   
  Cetus Espoo  1:10.57                 
                     
Venla Suihkonen  2002      33.90        1:09.02   
  Octopus Lohja  1:08.64                 
                     
Amanda Rapinoja  2001      35.44        1:12.38   
  Cetus Espoo  1:11.80                 
                     
Lotta Auvinen  2001      35.45        1:12.55   
  Cetus Espoo  1:13.30                 
                     
Vilma Norja  2002      35.95        1:13.23   
  Cetus Espoo  1:13.52                 
                     
Siiri Jms  2002      35.41        1:13.30   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.14                 
                     
Aino Pajari  2001      36.12        1:14.01   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.96                 
                     
Emma Kotiranta  2001      34.89        1:15.07   
  Cetus Espoo  1:11.59                 
                     
Mette Konttila  2001      37.44        1:15.32   
  Octopus Lohja  1:15.41                 
                     
10  Merili Kallas  2001      37.28        1:16.26   
  Nurmijrven Uinti  1:16.45                 
                     
11  Aada Pohjala  2001      38.74        1:17.98   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.55                 
                     
12  Maria Suihko  2001      39.16        1:19.38   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.26                 
                     
13  Maari Sinivuori  2001      38.14        1:19.39   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
14  Milli Kosunen  2002      40.31        1:22.07   
  Cetus Espoo  1:24.10                 
                     
15  Siiri Koskinen  2002      39.57        1:22.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.19                 
                     
16  Venla Hmlinen  2001      39.84        1:22.93   
  Octopus Lohja  1:22.47                 
                     
17  Saija Mikkonen  2001      41.02        1:24.21   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.09                 
                     
18  Marleen Mikk  2002      40.48        1:24.54   
  Cetus Espoo  1:25.55                 
                     
19  Sara Rosqvist  2001      41.11        1:24.77   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.70                 
                     
20  Oona Malinen  2001      42.63        1:26.13   
  Octopus Lohja  1:24.91                 
                     
21  Mikaela Jokela  2002      42.73        1:28.61   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.66                 
                     
22  Nora Pennanen  2002      44.37        1:31.18   
  Cetus Espoo  1:32.49                 
                     
23  Saara Sauranen  2002      44.35        1:32.72   
  Tuusulan Uimaseura  1:37.49                 
                     
Johanna Vieraankivi  2001              DNS   
  Cetus Espoo  1:17.48                 
                     
Fanny Jonasson  2001              DSQ   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:03   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 100m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni ijl  2004      34.38        1:13.50   
  Hyvinkn Uimaseura  1:13.88                 
                     
Akseli Leppnen  2004      37.80        1:17.24   
  Cetus Espoo  1:17.57                 
                     
Viktor Asklf  2004      41.81        1:25.72   
  Cetus Espoo  1:28.07                 
                     
Aron Forslund  2005      44.07        1:29.34   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Yufei Meng  2004      44.61        1:29.75   
  Cetus Espoo  1:29.61                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004      44.41        1:30.81   
  Cetus Espoo  1:30.98                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004      43.69        1:31.00   
  Riihimen Uimaseura  1:35.39                 
                     
Eetu Syrjl  2004      46.48        1:34.82   
  Octopus Lohja  1:40.09                 
                     
Nuutti Laitinen  2004      47.47        1:35.50   
  Cetus Espoo  1:38.14                 
                     
10  Leo Zurban  2004      47.34        1:36.83   
  Cetus Espoo  1:40.34                 
                     
11  Alvar Aho  2004      47.80        1:38.84   
  Cetus Espoo  1:41.75                 
                     
12  Lucas Lnnblad  2004      48.77        1:38.91   
  Cetus Espoo  1:47.23                 
                     
13  Samuli Masalin  2004      48.04        1:39.43   
  Cetus Espoo  1:37.91                 
                     
14  Jesse Virkkala  2004      1:43.67        1:43.67   
  Riihimen Uimaseura  1:47.64                 
                     
15  Teo Mattelmki  2005      49.44        1:44.58   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Eeti Virolainen  2004      50.21        1:45.02   
  Octopus Lohja  1:44.59                 
                     
17  Samuel Saari  2004      51.71        1:45.07   
  Cetus Espoo  1:43.25                 
                     
18  Eeli Partanen  2005      51.87        1:47.38   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Oscar Westerberg  2005      53.88        1:50.63   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Jan-aleks Vallius  2004      54.33        1:52.26   
  Riihimen Uimaseura  1:42.82                 
                     
21  Yash Nagal  2004      1:55.58        1:55.58   
  Cetus Espoo  2:01.57                 
                     
22  Leo Hautaniemi  2004      57.21        1:57.08   
  Cetus Espoo  1:53.83                 
                     
Daniel Bun  2004              DNS   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
Justus Holtari  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:35.80                 
                     
Leevi Lassila  2004              DNS   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Miikka Visto  2004              DNS   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
Henri Korpi  2004              DSQ   
  Octopus Lohja  1:28.56                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjl  2002      32.29        1:06.47   
  Cetus Espoo  1:05.99                 
                     
Rasmus Sderholm  2002      33.13        1:07.16   
  Helsingfors Simsllskap  1:07.85                 
                     
Niklas Hatakka  2003      34.72        1:10.26   
  Cetus Espoo  1:12.96                 
                     
Mikael Virtanen  2002      34.88        1:11.21   
  Riihimen Uimaseura  1:09.63                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      35.47        1:11.66   
  Cetus Espoo  1:12.09                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002      36.16        1:12.01   
  Nurmijrven Uinti  1:22.06                 
                     
Leo Mikkonen  2002      35.08        1:12.48   
  Cetus Espoo  1:11.07                 
                     
Verneri Viisanen  2002      35.43        1:12.55   
  Cetus Espoo  1:16.95                 
                     
Pauli Rantamki  2003      36.04        1:15.34   
  Octopus Lohja  1:17.59                 
                     
10  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      36.73        1:15.39   
  Cetus Espoo  1:13.52                 
                     
11  Markus Nuorinko  2003      35.62        1:15.63   
  Nummelan Kisaajat  1:15.78                 
                     
12  Martti Rautell  2002      37.63        1:16.83   
  Octopus Lohja  1:13.56                 
                     
13  Max Eriksson  2002      39.77        1:20.69   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.98                 
                     
14  Elias Jskelinen  2002      40.57        1:23.01   
  Cetus Espoo  1:24.30                 
                     
15  Kasper Holopainen  2003      41.64        1:24.71   
  Nummelan Kisaajat  1:24.41                 
                     
16  Atte Poikela  2003      43.30        1:27.66   
  Cetus Espoo  1:27.77                 
                     
17  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      43.80        1:28.16   
  Cetus Espoo  1:32.30                 
                     
18  Sebastian Stenbacka  2002      42.28        1:28.19   
  Octopus Lohja  1:33.72                 
                     
19  Oliver Hanhimki  2003      43.56        1:29.99   
  Octopus Lohja  1:31.03                 
                     
20  Kasimir Riihel  2002      42.78        1:30.45   
  Riihimen Uimaseura  1:37.15                 
                     
21  Sam Zamanimehr  2003      44.83        1:32.47   
  Cetus Espoo  1:38.41                 
                     
22  Rasmus Mykknen  2003      46.15        1:32.95   
  Cetus Espoo  1:29.81                 
                     
23  Jerry Saarelma  2003      45.32        1:35.77   
  Octopus Lohja                   
                     
24  Joonatan Kuivalainen  2003      48.52        1:38.73   
  Riihimen Uimaseura  1:41.36                 
                     
25  Niko Silander  2003      59.40        2:03.64   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Aapo Rasinmki  2003      1:01.09        2:04.66   
  Riihimen Uimaseura  2:00.46                 
                     
Onni Jrvinen  2002              DNS   
  HTU Stadi  1:32.10                 
                     
Akseli Lehtonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja  1:14.08                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Manu Rosendahl  2003              DSQ   
  Riihimen Uimaseura  1:48.67                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Nuottajrvi  2000      29.83        1:02.22   
  Cetus Espoo  1:00.48                 
                     
Alex Garcia De La CADeNA  2000      30.60        1:02.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Ruuskanen  2000      31.24        1:05.07   
  Cetus Espoo  1:07.45                 
                     
Eetu Einto  2001      31.90        1:06.33   
  Nurmijrven Uinti  1:05.42                 
                     
Saku Suomalainen  2001      32.57        1:06.36   
  Cetus Espoo  1:07.01                 
                     
Alex Lassila  2000      32.75        1:07.57   
  Cetus Espoo  1:07.37                 
                     
Eetu Isosuo  2000      34.33        1:10.19   
  Cetus Espoo  1:12.26                 
                     
Ivan Turbin  2001      35.21        1:14.00   
  Cetus Espoo  1:14.22                 
                     
Henrik Martola  2000      36.32        1:14.11   
  Cetus Espoo  1:14.80                 
                     
10  Samuli Hartikainen  2001      36.17        1:14.50   
  Cetus Espoo  1:16.72                 
                     
11  Ville Lauslahti  2001      35.89        1:16.47   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Kristoffer Kulju  2001      37.76        1:16.51   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.32                 
                     
13  Pyry Risnen  2001      37.36        1:18.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.06                 
                     
14  Veikka Weckman  2001      40.53        1:23.83   
  Riihimen Uimaseura  1:29.49                 
                     
Eemeli Raninen  2001              DNS   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.01                 
                     
Jere Ruuhonen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  1:04.99                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:03 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:13   
  Jrjestj  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Sundt  2006              41.28   
  Cetus Espoo  40.97                 
Aino Kuusisto  2006              41.80   
  Nurmijrven Uinti  40.98                 
Jenni Korkeamki  2007              45.18   
  Cetus Espoo  50.04                 
Annaliina Mnttri  2006              46.18   
  Cetus Espoo  47.40                 
Milja Korhonen  2006              49.27   
  Nurmijrven Uinti                   
Iisa-lotta Rantaniitty  2006              49.57   
  Cetus Espoo                   
Kia Mennen  2006              52.82   
  Cetus Espoo  51.17                 
Ninja Brelo  2006              53.48   
  Cetus Espoo  53.74                 
Ruth Risso Ricci  2006              54.92   
  Cetus Espoo                   
10  Matilda Leppnen  2007              56.76   
  Simmis Grani                   
11  Olesia Leshchuk  2006              1:03.38   
  Cetus Espoo                   
Enni Tammilehto  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Rebecca Risso Ricci  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:04.71                 
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Vahtola  2005              36.19   
  Cetus Espoo  36.92                 
Hanna Martola  2005              40.87   
  Cetus Espoo  44.66                 
Celina Siggberg  2005              41.51   
  Cetus Espoo  41.09                 
Venla Varvikko  2005              47.82   
  Cetus Espoo  46.11                 
Emma Lnnberg  2005              50.29   
  Cetus Espoo  53.76                 
Laura Turunen  2005              51.19   
  Cetus Espoo  49.02                 
Lumi Rossi  2005              53.34   
  Cetus Espoo                   
Iida Siltala  2005              54.96   
  Cetus Espoo                   
Juulia Lindfors  2005              55.17   
  Cetus Espoo  57.39                 
Isabella Hale  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  54.30                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Lotta Nevalainen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.4 Knnksess ei kosketusta seinn               
Sara Stenbacka  2005              DSQ   
  Octopus Lohja  53.09                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Taru Lax  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Brita Rannamets  2004              30.00   
  Ujumise Spordiklubi  30.61                 
Veera Smnen  2004              33.48   
  Helsingfors Simsllskap  34.52                 
Vlada Guljajeva  2004              36.19   
  Hyvinkn Uimaseura  37.23                 
Wilma Savonen  2004              36.93   
  Cetus Espoo  37.83                 
Iisa Karpela  2004              37.24   
  Cetus Espoo  39.74                 
Jutta Jauhiainen  2004              37.45   
  Cetus Espoo  38.64                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Espoo Swim Games    Tulostuspivmr  02 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:15   
  Jrjestj  Cetus