Resultater for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.98 | 1:00.40 | 1:33.48 | 2:06.83 | |||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.69 | 1:01.15 | 1:35.07 | 2:07.03 | |||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VAT Copenhagen | 30.56 | 1:04.90 | 1:38.27 | 2:11.46 | |||
4 | August Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.50 | 1:02.37 | 1:37.16 | 2:13.11 | |||
5 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | 1:10.56 | 1:48.20 | 2:23.47 | |||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.55 | 1:10.36 | 1:47.70 | 2:24.23 | |||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 33.07 | 1:10.44 | 1:48.35 | 2:24.24 | |||
8 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 32.03 | 1:09.17 | 1:48.66 | 2:24.44 | |||
9 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 38.34 | 1:20.47 | 2:04.35 | 2:46.90 | |||
10 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.97 | 1:30.88 | 2:21.58 | 3:11.54 | |||
- | Thomas Langvad | 2002 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 30.55 | 1:03.74 | 1:37.59 | 2:11.16 | |||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 30.48 | 1:05.13 | 1:40.37 | 2:14.38 | |||
3 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 32.87 | 1:08.96 | 1:45.85 | 2:21.81 | |||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.07 | 1:09.83 | 1:47.92 | 2:26.14 | |||
5 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.99 | 1:12.69 | 1:50.72 | 2:27.21 | |||
6 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 35.92 | 1:15.27 | 1:54.06 | 2:31.31 | |||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.32 | 1:14.33 | 1:53.85 | 2:32.14 | |||
8 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.24 | 1:13.68 | 1:54.24 | 2:32.55 | |||
9 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.55 | 1:17.56 | 1:57.58 | 2:35.02 | |||
10 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | 1:17.56 | 1:58.84 | 2:37.49 | |||
11 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.24 | 1:21.61 | 2:04.00 | 2:45.42 | |||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.32 | 1:20.78 | 2:05.51 | 2:46.75 | |||
13 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.32 | 1:28.47 | 2:15.47 | 3:00.59 | |||
- | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Harry Sanders | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:46 |