Results for Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 704 | 2:11.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.91 | |||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 603 | 2:18.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.39 | |||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 596 | 2:18.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.17 | |||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 592 | 2:19.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | 567 | 2:21.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.42 | |||||||||
6 | Julie Laugesen | 2003 | 565 | 2:21.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.98 | |||||||||
7 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 563 | 2:21.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
8 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 557 | 2:21.98 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:20.82 | |||||||||
9 | Hannah Höesch | 2003 | 551 | 2:22.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.54 | |||||||||
10 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 534 | 2:24.00 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.55 | |||||||||
11 | Clara Carlquist | 2003 | 531 | 2:24.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.59 | |||||||||
12 | Katrine Duus | 2003 | 530 | 2:24.32 | ||||||
Næstved IF | 2:26.29 | |||||||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | 517 | 2:25.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.96 | |||||||||
14 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 492 | 2:27.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.97 | |||||||||
15 | Thea Pedersen | 2003 | 468 | 2:30.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.62 | |||||||||
16 | Julie Wolter | 2003 | 457 | 2:31.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.39 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | 583 | 2:19.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.80 | |||||||||
2 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 569 | 2:20.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.81 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 567 | 2:21.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.51 | |||||||||
4 | Rebecca Hoeck | 2004 | 558 | 2:21.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | 527 | 2:24.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.34 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 513 | 2:25.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.34 | |||||||||
7 | Elisabeth Roskær | 2004 | 508 | 2:26.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.74 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 497 | 2:27.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.79 | |||||||||
9 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 465 | 2:30.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.82 | |||||||||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 464 | 2:30.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:33.37 | |||||||||
11 | Anna Maria Madsen | 2004 | 461 | 2:31.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:31.33 | |||||||||
12 | Mille Bergmann | 2004 | 455 | 2:31.89 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:28.23 | |||||||||
13 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 443 | 2:33.17 | ||||||
SVØM Korsør | 2:34.43 | |||||||||
14 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 406 | 2:37.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:43.43 | |||||||||
15 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 392 | 2:39.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.50 | |||||||||
16 | Ida Bruhn | 2004 | 377 | 2:41.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.15 | |||||||||
17 | Lucca Rademakers | 2004 | 375 | 2:41.89 | ||||||
SVØM Korsør | 2:36.75 | |||||||||
18 | Olivia Møller | 2004 | 357 | 2:44.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 2:37.62 | |||||||||
19 | Laura Thomadsen | 2004 | 348 | 2:46.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.41 | |||||||||
20 | Nynne Jakobsen | 2004 | 347 | 2:46.14 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 2:43.52 | |||||||||
21 | Clara Schmedes | 2004 | 316 | 2:51.46 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:41.44 | |||||||||
22 | Nora Kejser | 2004 | 255 | 3:04.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:41.64 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:40.39 | |||||||||
- | Mathilde Mathiesen | 2004 | DNS | |||||||
Albertslund IF | 2:38.33 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 543 | 2:23.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:24.92 | |||||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 472 | 2:29.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.04 | |||||||||
3 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 469 | 2:30.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.64 | |||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 466 | 2:30.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.97 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 444 | 2:33.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.41 | |||||||||
6 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 428 | 2:34.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.34 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 396 | 2:38.99 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 2:42.91 | |||||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 382 | 2:40.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.78 | |||||||||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 380 | 2:41.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:41.48 | |||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 379 | 2:41.35 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.18 | |||||||||
11 | Annika Køhn | 2005 | 379 | 2:41.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.13 | |||||||||
12 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 378 | 2:41.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:41.53 | |||||||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 377 | 2:41.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.52 | |||||||||
14 | Filippa Eiler | 2005 | 376 | 2:41.81 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.91 | |||||||||
15 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 369 | 2:42.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.26 | |||||||||
16 | Lise Refsgaard | 2005 | 364 | 2:43.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.77 | |||||||||
17 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 358 | 2:44.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.75 | |||||||||
18 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 353 | 2:45.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.41 | |||||||||
19 | Freja Arentsen | 2005 | 323 | 2:50.21 | ||||||
Næstved IF | 2:59.05 | |||||||||
20 | Mathilde Pihl | 2005 | 322 | 2:50.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.26 | |||||||||
21 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 307 | 2:53.05 | ||||||
SVØM Korsør | 2:48.31 | |||||||||
22 | Agnete Høyer | 2005 | 303 | 2:53.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.21 | |||||||||
23 | Frida Høj Andersen | 2005 | 277 | 2:59.16 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:56.11 | |||||||||
24 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 275 | 2:59.50 | ||||||
Næstved IF | 2:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |